» »

Zaprt zračni prostor

Zaprt zračni prostor

JebatGa ::

Je kdo opazil, kako je lepo sedaj, ko ti nad glavo ne letijo razni avioni? Sej ne da živim blizu kakšnega letališča ampak še zmeraj je lepo ko ni tistih zvokov letal.

Me pa zanima če kdo ve kaj se bi zgodilo, če bi hipotetično ta vulkan metal prah v zrak celo leto tako močno, da bi sonce lahko posijalo skozenj, letala pa ne bi mogla leteti tako dolgo. Bi se spet uvedel ladijski promet ali bi letala lahko letela na neki višini, kjer ne bi bilo tega praha?

Double_J ::

Letala bodo letela nižje pa jih boš še bolj poslušal. Hehe...
Dve šivanki...

šernk ::

ukinit vlake, ker mi vsak dan nekajkrat dnevno rohnijo mimo hiše :D

po pravici povedano, ne vidim razlike, vlak slišim le če govorim po telefonu ali kaj poslušam po TV, ker takrat me dejansko moti, če pa le v miru sedim v senci pred hišo ga sploh ne slišim ko gre mimo.

kaj šele da bi letala slišal...ja vem, da se jih sliši, vendar tisti zvok enostavno izklopim podzavestno, še helikopter mi včasih uspe preslišat:D eni res znate pretiravat, kaj vse vas moti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

overlord_tm ::

Ja, ubistvu sploh nisem opazil da je zaprto letalisce/zracni prostor.

guest #44 ::

Chemtrail paranoiki se lahko malo oddahnejo sedaj.

PaX_MaN ::

Je kdo opazil, kako je lepo sedaj, ko ti nad glavo ne letijo razni avioni?

Nisem, ker je bilo tudi prej enako lepo.

blackbfm ::

Jaz sem jih že tok navajen da jih zavestno sploh ne slišim. Edina stvar, ki me moti je cerkev, ko nabijajo s tistimi zvonovi, pa niti nisem tok zraven. To me pa res živcira.

Roadkill ::

Najlepše je verjetno prijatlu, ki od petka čaka v Kanadi na letališču, da pride domov, ali pa drug prijatelj, ki je že plačal dopust na kanarskih otokih na katerega verjetno ne bo šel (niti ne bo dobil povrnjenega denarja).

Jeba.
Ü

Saladin ::

Panika okoli tega vulkanskega prahu bo podobna tisti kot za zadnjo gripo.

Malo bolj pogosti servisi letal, občasno poliranje oken, izogibanje največjim koncentracijam prahu in prašnih oblakov, malo zvišane cene vozovnic in zadeva je rešena.

EU si ne more privoščit enomesečnega izpada letalskega prometa - kaj šele dlje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Double_J ::

Saladin počakej, da gre tavečja soseda v luft, pol se niti z avtom ne boš vozil.:D
Dve šivanki...

Saladin ::

Double_J je izjavil:

Saladin počakej, da gre tavečja soseda v luft, pol se niti z avtom ne boš vozil.:D


Mislim da bosta obstoječa zmanjšala pritisk pod površino tako da novega kraterja ne bo. Če pa bomo ostali na sedanji stopnji, je zadeva čisto pretirana.

A si videl en sam posnetek v Evropi, kjer je ta oblak sploh viden z prostim očesom? Ali ljudi na ulicah z maskami na obrazu?

EU ima zelo stroge predpise na večino področjih (kar pozdravljam) - ampak taisti znajo naredit ogromno finančno katastrofo če se neutemeljeno uveljavljajo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Double_J ::

Zgodovinsko je manjšemu sledil večji. Megla pa je bila še po ZDA celo leto, da o Evropi sploh ne govorimo.

There are eruption channels between Eyjafjallajökull and Katla and magma could shoot into the Katla volcano.


http://www.huffingtonpost.com/dk-matai/...
Dve šivanki...

Double_J ::

http://hraun.vedur.is/ja/Katla2009/stod...

Dejavnost večjega se očitno že povečuje.
Dve šivanki...

zee ::

Huh. Potem pa ne bo nič z mojim izletom v ZDA.

Osebno sicer mislim, da se letalske družbe s ciljem ustvariti (delničarjem obljubljene) zaslužke igrajo z varnostjo potnikov. Srčno upam, da se motim.

Količina v ozračje izpuščenega CO2: Klik.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigWhale ::

zee je izjavil:

Huh. Potem pa ne bo nič z mojim izletom v ZDA.


Jaz imam isti problem hehe. :))

Hecno je to, da sedaj izvajajo testne polete in da naj bi zapirali zracni prostor zgolj na podlagi racunalniske simulacije.

So kak vzorec dejansko vzeli in pregledali?

zee ::

So kak vzorec dejansko vzeli in pregledali?


Make a wild guess. Hint: GW. 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Double_J ::

In the past, all three known eruptions of Eyjafjallajökull triggered subsequent Katla eruptions.[12]

At the peak of the 1755 eruption the flood discharge has been estimated at 200,000–400,000 m³/s; for comparison, the combined average discharge of the Amazon, Mississippi, Nile, and Yangtze rivers is about 266,000 m³/s.


To pa ni za tri Drave, ampak za štiri mal večje reke.;(
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

zee ::

Hvala za potrditev mojih sumov. :|
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ivanuscha ::

Huh. Potem pa ne bo nič z mojim izletom v ZDA.



Jaz imam isti problem hehe. :))


+1

Imam let iz Frankfurta v NY v četrtek. Upam, da se bo že razkadil do takrat!

alexa-lol ::

JebatGa je izjavil:

Je kdo opazil, kako je lepo sedaj, ko ti nad glavo ne letijo razni avioni? Sej ne da živim blizu kakšnega letališča ampak še zmeraj je lepo ko ni tistih zvokov letal.

Me pa zanima če kdo ve kaj se bi zgodilo, če bi hipotetično ta vulkan metal prah v zrak celo leto tako močno, da bi sonce lahko posijalo skozenj, letala pa ne bi mogla leteti tako dolgo. Bi se spet uvedel ladijski promet ali bi letala lahko letela na neki višini, kjer ne bi bilo tega praha?


Ti maš prisluhe... povej mi po kaki teoriji boš ti slišal avion, ki je na višini 10 000m... bi rekel ce bi te motil promet na cestah..ne pa avijon....

Zeberdee ::

JebatGa: Prva zadeva bi bila, da bi prišlo do jebeno hude recesije, mislim da veliko hujše kot jo imamo sedaj. Ne gre samo za letalske prevoznike in letališča, gre za turistično branžo z vsemi, čisto vsemi podjetji.

Grčija, Egipt in ostale bolj oddaljene države bi bankrotirale, Italija, Francija, Španija isto. Hrvaška ne bi bila tako prizadeta, najverjetneje bi celo pridobila, ker bi cenovno konkurirala z Francosko in Italijansko, Špansko riviero.

Evropa bi bila na kolenih, službo bi po mojem mnenju izgubilo vsaj dodatnih 10% ljudi. Čas bi se ustavil.

Ladijski promet? Verjetno bi se na kratkih razdaljah enormno povečal. Letalski čezlužni promet bi se iz tradicionalnih centrov premaknil na Portugalsko ali v Španijo, pot po evropi pa bi se nato nadaljevali z vlaki, busi, rent a car, kar bi dvignilo stroške potovanj v nebo.

Pyr0Beast ::

i maš prisluhe... povej mi po kaki teoriji boš ti slišal avion, ki je na višini 10 000m... bi rekel ce bi te motil promet na cestah..ne pa avijon....
Pa 10km niti ni tako daleč, nimam pa pojma na kakšni višini se ga ne sliši več. Zadeva je silno hrupna.

Sicer pa ga slišiš šele par minut zatem, ko te preleti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

Roadkill je izjavil:

Najlepše je verjetno prijatlu, ki od petka čaka v Kanadi na letališču, da pride domov, ali pa drug prijatelj, ki je že plačal dopust na kanarskih otokih na katerega verjetno ne bo šel (niti ne bo dobil povrnjenega denarja).

Jeba.


Zavarovanje odpoveda pa verjetno ne pozna?

opeter ::

Mislim, da je to neka teorija zarote. Železnice, avtobusni prometi ipd. so plačali "vulkanu", ker so zaradi letal ob zaslužek.

Bi pa bilo res hecno, če bi vulkan buhal še kakšen mesec. Pa če bi se mu pridružil še kakšen drug vulkan (npr. Etna).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Hmm, mene pa zanima, če se bo dalo v petek v Nemčijo. Zaenkrat so kot kaže še vse karte odprte.
sudo poweroff

Zeberdee ::

Se je že začelo. Cirka 400 nočitev manj, ker so blokirani leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

opeter ::

poweroff je izjavil:

Hmm, mene pa zanima, če se bo dalo v petek v Nemčijo. Zaenkrat so kot kaže še vse karte odprte.


Avto, avtobus, vlak, kolo, peš ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

poweroff ::

Hmm, jaz bi najraje videl, da bi odpadlo. :))

No, saj glede na to, da gre za sestanek ljudi iz vse Evrope, bo verjetno res odpadlo...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyperloop prihaja v Evropo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11025034 (9003) tikitoki
»

Ognjeniki

Oddelek: Loža
332676 (1834) jype
»

Kdo pilotira potniška letala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24759160 (52432) Invictus
»

Zakaj je letalski promet tako poceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548609 (2564) fosil
»

Kaj je s temi vulkani ?

Oddelek: Problemi človeštva
222901 (1792) Gregor P

Več podobnih tem