» »

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

««
20 / 20
»
»»

trnvpeti ::

racunalnik se bo isto obnasal, ali bos imel gor win ali ubuntu
resi prvo hw problem

bf4ed ::

Samo hladilna rebra spihaš s kompresorjem. Najbolje da vzameš vrateca ali tipkovnico dol, odvisno od modela. In pihneš od zunaj proti not, ventilator pa primi s prstom da se nebo vrtel. Problem s pregrevanjem rešen, nič drugo ti ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

poweroff ::

Kaj čahko pričakujemo v novem NetworkManagerju: http://cgit.freedesktop.org/NetworkMana...

V 0.9 so potrdili, da želijo implementirati VPN autoconnect, pa IPv6 support bo tudi izboljšan.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Icematxyz ::

Če koga zanima komercialni program podjetja Canonical. Na spodnji povezavi je na voljo veliko informacij.

Ubuntu for your business

kanzyani ::

ok. en problem...

po namestitvi današnjih (oz včerajšnjih) popravkov, ki so namestil tud kernel popravke se fglrx driverji niso mogli zbuildat in jih je odstranil. po ponovnem zagonu se si sistem potem sploh ni postavu. po še enem resetu je začeu delat z opensource driverji...

kako to popravt?

po namestitvni posodobitev mi je dalo možnost prijavit bug in sem ga. --> Bug report


any ideas?

Pyr0Beast ::

safe mode, odstranit vse driverje, reboot, ponovno namestit.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kanzyani ::

driver naj bi že bil odstranjen... (vsaj v pod gonilniki je onemogočen)... če to ni to, kako ga lahko popolnoma odstranim?

Icematxyz ::

Imaš slučajno pri programskih virih omogočene Predhodno izdane posodobitve (lucid-proposed)?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Skratka bom kar ugibal. Imaš vklopljen "lucid-proposed" programski vir, ki je namenjen primarno testiranju in prišlo je do napake. Če si posodobil sistem danes med 09:00 in 14:00 UTC ti je naložilo nepravilno jedro (natty jedro).

Hello Ubuntu developers,

Today we released another round of Linux kernel updates to
lucid/maverick/natty-proposed. However, the proposed natty update
(2.6.38 based kernel) was accidentally copied to lucid-proposed and
maverick-proposed, and thus had been on the master archive.ubuntu.com
between 09:00 and 14:00 UTC.

That means, if you have proposed updates enabled on your 10.04 LTS
(lucid) or 10.10 (maverick) Ubuntu installation, and did a system
upgrade during that time, it might have pulled in the 2.6.38 kernel.

To check this, please run

dpkg -l linux* | grep '^ii.*2.6.38'

If you have any results, please first run another system upgrade,
which will again pull in the 2.6.32 (lucid) or 2.6.35 (maverick)
kernels, and then remove the wrong kernel packages with

sudo apt-get purge `dpkg -l linux* | grep '^ii.*2.6.38' | awk '{print $2}'`

I fixed the script that handles the proposed kernel packages now, so
this won't happen again.

I sincerely apologize for any inconvenience that this caused!

Martin Pitt


Vir

Napako torej odpraviš tako, da ročno poženeš upravljalnik posodobitev in ti bo naložilo pravilno jedro. Odstraniš še jedro "2.6.38" in znova zaženeš računalnik. Če ukaz za odstranitev jedra "2.6.38" ne bo deloval, odpri Synaptic in vpiši v iskalnik 2.6.38 in odstrani nameščene pakete.

kanzyani ::

uff ja to je blo to.

rešu sm tako, da sm rebootu, v grubu izbrau prejšnjo verzijo jedra in potem pognal un purg.

hvala!

Icematxyz ::

Samo da je šlo in da si še naprej "Happy Linux User :)". ;)

WarpedGone ::

zelo kvaliteten ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

WarpedGone je izjavil:

zelo kvaliteten ...


Kot tvoj komentar.

P.S. Še morda za tiste, ki dejansko uporabljajo Ubuntu (24/7).

Na Ubuntu 10.04 LTS ne vidim potrebe po vključenem "lucid-proposed" programskem viru? Vse kar s tem narediš je to, da nekaj dni prej dobiš pakete, ki pa še niso testirani do konca? Za to je ta programski vir tudi privzeto izključen!

"Pre-released Updates (lucid-proposed)". The testing area for updates. This repository is recommended only to those interested in helping to test updates and provide feedback.


Vir

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Da se razumemo: tvoja pomoč ljudjem je neprecenljiva in vredna vse pohvale. Še več kot le pohvale in zahvale.
Ampak če bi bil Ubuntu res "Zelo kvaliteten", ta tvoja pomoč sploh nebi bila potrebna, ker ljudje nebi imeli meli težav, kot jih mamo.

Pri konkurecni je precej pogosteje problem med tipkovnico in stolom kot pa tu..

P.S. Še morda za tiste, ki dejansko uporabljajo Ubuntu (24/7).

Se trudim biti med njimi vsaj 10 let. Still no go ...
Zbogom in hvala za vse ribe

dux ::

Jaz se tud trudim uporabljat 24/7, ampak rabim spat pa jest vmes :)
Upanje je v nasih odlocitvah

BlaY0 ::

Spiš lahko med tem ko si prek interneta naročil pico za kosilo in čakaš da ti jo dostavijo... ješ pa lahko med tem ko naročaš za večerjo itd. dokler se dan ne obrne :P

Icematxyz ::

Ampak če bi bil Ubuntu res "Zelo kvaliteten", ta tvoja pomoč sploh nebi bila potrebna, ker ljudje nebi imeli meli težav, kot jih mamo.


Hudič je v detajlih. V tem konkretnem primeru je ta detajl "proposed" programski vir. Ta napaka torej praktično ni imela nobene možnosti priti čez to sito in je končni uporabnik Ubuntu 10.04 in Ubuntu 10.10 za to ni imel. In komentar na "težavo" zaradi uporabe tega programskega vira tipa:

zelo kvaliteten ...


Ni čisto na mestu. Popolnoma normalno je, da se preko "proposed" programskega vira prenašajo paketi, ki so še namenjeni "testerjem" in še ne končnim uporabnikom. Uporabnik @kanzyani ne vem, če je zavestno vključil ta programski vir ali ne. Se pravi če želi biti "tester" ali ne. Niti ni pomembno. Pomembno je to, da je prav zaradi tega programskega vira takšnih "napak" pri Ubuntu uporabnikih manj in tudi za to je Ubuntu še bolj kvaliteten. Privzeto pa je ta programski vir IZKLJUČEN.

Se trudim biti med njimi vsaj 10 let. Still no go ...


Potem boš se pač moral potruditi še malo bolj.





Jaz se tud trudim uporabljat 24/7, ampak rabim spat pa jest vmes :)


eat sleep ubuntu ...



Vir slike

... in seveda ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WarpedGone ::

Hvala za razjasnitev.
Zbogom in hvala za vse ribe

System ::

Se strinjam z WarpedOne. Res spoštujem tvojo pomoč in Slo-Tech Linux sekcija je lahko vesela, da te ima... Ampak osebno Ubuntu zame še ni pripravljen za resno delo. Pa niti ne toliko iz vidika, ker bi bil nasplošno slab OS, ampak zaradi MS,Appla, ker se neda vsem zezat z najosnovnejšimi stvarmi, da boš lahko nekaj na črno poganjal preko Wine, da boš zrihtal tipkovnico itd. Pa tudi pri Cannonicalu bi lahko več naredili, namesto da bi vsake 6 mesecev dajali 1000+ featurov, bi raje obstoječe pofixali.

Hvala ša enkrat Icematxyz!

Icematxyz ::

Ampak osebno Ubuntu zame še ni pripravljen za resno delo.


Kakorkoli, če uporabljaš Ubuntu 24/7 boš moral "resno" in "manj resno" delo opraviti na Ubuntu. Drugače ne gre.

da boš lahko nekaj na črno poganjal preko Wine


Bolje je najti FOSS alternativo in v teh okvirjih reševati zahteve. Treba je tudi vedeti, da največkrat najdeš FOSS alternativo plačljivi programski opremi, če jo le poiščeš in boš normalno z njo prišel do željenega cilja. Pa tudi "klasični piratstvo" prihaja na Ubuntu in za to sploh ne potrebuješ več Wine.

Zero0ne ::

System je izjavil:

da boš lahko nekaj na črno poganjal preko Wine


Razloži, zakaj termin "na črno". Nekateri očitno verjamete, da je Wine nekakšna piratska verzija Windows okolja za GNU/Linux operacijske sisteme? NE, Wine je samo prosta implementacija združljivostnega nivoja za Microsoftov Windows API. Wine ni emulator in ni virtualni stroj. Z legalnega stališča ni z njim nič narobe. Če temu ne bi bilo tako, bi jih MS že zdavnaj stožil do smrti.
uname -o

Icematxyz ::

No, če je bilo mišljeno v smislu, da je sam Wine problematičen in ne, da se preko Wine poganjajo "piratski programi", potem sem seveda zadevo narobe razumel. Wine bi zelo verjetno "deloval" bistveno bolje, če bi Wine počel kaj "nelegalnega"!

Zgodovina sprememb…

System ::

Narobe sem se izrazil...Hotel sem povedati, da so alternative ponavadi preslabe, da bi lahko dosegel isti učinek, oziroma če že, moraš vložiti veliko več dela, da prideš do istih rezultatov.

Kar me moti pri politiki Ubuntu je to, da na silo tiščijo noter neke feature, samo da naredijo "list feautorov" bolj dolg, namesto da bi raje pofixali obstoječe napake.

Icematxyz ::

Narobe sem se izrazil...Hotel sem povedati, da so alternative ponavadi preslabe, da bi lahko dosegel isti učinek, oziroma če že, moraš vložiti veliko več dela, da prideš do istih rezultatov.


Ali pa je to pač "splošno mnenje", ki se ustvari včasih malo tako čez palec. Dokler ne greš in poiščeš FOSS alternative in se vprašaš, zakaj hudiča nisem tega uporabljal že od samega začetka!

Kar me moti pri politiki Ubuntu je to, da na silo tiščijo noter neke feature, samo da naredijo "list feautorov" bolj dolg, namesto da bi raje pofixali obstoječe napake.


Oboje se počne. Da dam še konkreten primer. Uporabnik je dobil z NN na primer Mouse Tricks + GUI ping. Eno je "new feature", drugo je pa "bug fix".

BlaY0 ::

Jaz se že dolgo ne trudim več, da bi koga prepričeval ali mu vsiljeval Linux... naj uporablja kar želi. Razen ko gre za moj denar, takrat pa ne ostanem ravnodušen.

brodul ::

Jst težim samo študentom FRI, FE, FMF ter FERI, da morajo sprobati linux, vsaj enkrat.
Če smo glede denarja bi bil pripravljen plačevat 50 € na leto za uporabo OSS.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

System ::

Pa saj prav, da težite. :D

kanzyani ::

kanzyani je izjavil:

uff ja to je blo to.

rešu sm tako, da sm rebootu, v grubu izbrau prejšnjo verzijo jedra in potem pognal un purg.

hvala!


no rešitev ni bla popolna, ko sem naslednjič dau prenostnik v sleep se ni več zbudu, po rebootu sm se znašu u terminalu...
očitno je komanda za brisanje pobrisala tudi driverje.

problem sm potem enostavno rešu z sudo apt-get install fglrx

:)

Icematxyz ::

Dobro, da si rešil in podal "feedback". Če se kdo sooča z enako težavo, da reši težavo hitreje.

poweroff ::

Eno vprašanje - s katerim GUI programom pogledati temperaturo procesorja, število obratov ventilatorja, itd.?
sudo poweroff

Icematxyz ::

Poskusi xsensors.

Icematxyz ::

Še to:

Če ne bo prikazano nič:

1.) sudo sensors-detect in na vse bolj ali manj odgovoriš z Yes. Po tem znova zaženeš računalnik.
2.) Zaženeš xsensors v terminalu in vidiš, če javi kakšno napako (nepodprti senzorji).

poweroff ::

Ja, sensors-detect sem pognal. Problem je v tem, da mi prikaže deset temperatur (štiri so več kot 0), fan speed pa se ne prikaže sploh.

Naj bi imel pa ACPI senzorje...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Icematxyz ::

Ukaz sensors v terminalu pa ti pokaže želene vrednosti?

poweroff ::

Vrne tole:

sensors

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +0.0°C (crit = +128.0°C)
temp2: +0.0°C (crit = +128.0°C)
temp3: +0.0°C (crit = +128.0°C)
temp4: +0.0°C (crit = +127.0°C)
temp5: +0.0°C (crit = +128.0°C)
temp6: +35.5°C (crit = +128.0°C)
temp7: +0.0°C (crit = +128.0°C)
temp8: +68.0°C (crit = +128.0°C)
temp9: +65.0°C (crit = +128.0°C)
temp10: +70.0°C (crit = +128.0°C)
sudo poweroff

Icematxyz ::

Se pravi xsensors pokaže pač podatke, ki so na voljo. Zdaj pa kaj bi še lahko poskusila. Imaš relativno "novo" strojno opremo in na njo nameščen Ubuntu 10.04?

Odpri dva terminala in v enega vpiši sudo sensors-detect in na vsa vprašanja do:

Now follows a summary of the probes I have just done.
Just press ENTER to continue:


Odgovori z Yes. Potem pritisni tipko enter in nalepi sem povzetek. Na zadnje vprašanje odgovori z No.

V drug terminal vpiši:

cd
wget http://dl.lm-sensors.org/lm-sensors/files/sensors-detect
chmod +x ./sensors-detect
sudo ./sensors-detect


Na vsa vprašanja do:

Now follows a summary of the probes I have just done.
Just press ENTER to continue:


Odgovori z Yes. Potem pritisni tipko enter in nalepi sem povzetek. Na zadnje vprašanje odgovori z No in prilepi sem izpis, ki ga vrne.

poweroff ::

sudo sensors-detect:
Sorry, no sensors were detected.
This is relatively common on laptops, where thermal management is
handled by ACPI rather than the OS.


Drugi (wgetan) sensors-detect:
Driver `coretemp':
  * Chip `Intel digital thermal sensor' (confidence: 9)
Do you want to generate /etc/sysconfig/lm_sensors? (yes/NO): 

To load everything that is needed, add this to one of the system
initialization scripts (e.g. /etc/rc.d/rc.local):

#----cut here----
# Chip drivers
modprobe coretemp
/usr/bin/sensors -s
#----cut here----

If you have some drivers built into your kernel, the list above will
contain too many modules. Skip the appropriate ones! You really
should try these commands right now to make sure everything is
working properly. Monitoring programs won't work until the needed
modules are loaded.

Unloading cpuid... OK
sudo poweroff

Icematxyz ::

Če testiraš sledeče:

sudo modprobe coretemp
sensors


Bo verjetno prikazana kakšna temperatura več, če primerjaš s tem?

Hitrost ventilatorja pa kot kaže ne bo prikazana, ampak samo temperature. Ne vem, če gre za malo novejši prenosnik bi sam poskusil še najnovejši LiveCD in preveril še tam!

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

sensors
acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +0.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp2:        +0.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp3:        +0.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp4:        +0.0°C  (crit = +127.0°C)                  
temp5:        +0.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp6:       +35.1°C  (crit = +128.0°C)                  
temp7:        +0.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp8:       +53.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp9:       +57.0°C  (crit = +128.0°C)                  
temp10:      +65.0°C  (crit = +128.0°C)                  

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0:      +55.0°C  (high = +95.0°C, crit = +105.0°C)  

coretemp-isa-0002
Adapter: ISA adapter
Core 2:      +51.0°C  (high = +95.0°C, crit = +105.0°C)  
sudo poweroff

Icematxyz ::

Da, temperature imaš na voljo, kakšne podatke o vrtljajih ventilatorja pa ne. Skratka, če gre za novejši prenosnik poskusi NN LiveCD in preveri, če je bila v novejše jedro dodana kakšna dodatna podpora za tvoje strojno opremo na tem področju. Se pravi v LiveCD uporabi ukaz sensors in če ne bo nič drugače še sensors-detect + modprobe, kot v tej temi.

Icematxyz ::

Na voljo je Ubuntu 10.04.3 LTS (Lucid Lynx). Še morda kakšen opis.

In še morda kakšen vodič, kar tako:



OMG

Icematxyz ::

 FireFox 10

FireFox 10



FireFox 10 je na voljo in ob tej priložnosti naj omenim dejstvo, da vsi uporabniki Ubuntu 10.04+ lahko/naj odstranijo PPA vir za namestitev najnovejše stabilne različice FireFox spletnega brskalnika, če PPA seveda uporabljajo. Odslej se izvaja to samodejno s pomočjo rednih posodobitev!

Icematxyz ::

 Ubuntu 10.04.4

Ubuntu 10.04.4



Ubuntu 10.04.4 Released

bf4ed ::

Ajoj, pa ravno včeraj sem dol potegnil iso 10.04.3. No ja, bomo pa danes še enkrat na novo...

Še vedno mi je ta verzija najboljša. :)

Icematxyz ::

5er--> ::

bf4ed je izjavil:

Ajoj, pa ravno včeraj sem dol potegnil iso 10.04.3. No ja, bomo pa danes še enkrat na novo...

Če si s tem mislil, da boš na novo nameščal sistem, ne delat tega. (Jaz imam še 10.04.1 server namestitev, pa sem včeraj opazil, da se je spremenila na 10.04.4)

bf4ed ::

Aja, ne ne. Uporabljam ubuntu kot primar že od 8.04. Tak da mislim da določene stvari znam.

Zafrkavam se z usb kjuči in multi boot .iso datotek.
Zato sem rekel da rabim te zdaj še enkrat dol pobirat ker je novejša verzija prišla ven. Sploh nisem pričakoval tega....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

bf4ed ::

Če slučajno koga zanima multi boot USB.
Med dosti testiranimi programi in možnostmi je ta najlažja in najbolj delujoča rešitev.

YUMI - Multiboot USB Creator

Icematxyz ::

Da, za že nameščen Ubuntu 10.04 ni potrebno ponovno nameščati Ubuntu 10.04.4 za kakšen LiveCD / LiveUSB za v žep pa se to že splača.

Je pa Ubuntu 10.04.4 zadnja načrtovana "point release" različica za Ubuntu 10.04.
««
20 / 20
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061176927 (45766) poweroff
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478766 (7978) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159055 (116648) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166618 (139265) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17033384 (27883) poweroff

Več podobnih tem