» »

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

««
14 / 20
»»

Icematxyz ::

Če zamenjaš ikone (nastaviš eno izmed privzetih Ubunt preoblek) pa težave ni? Težava je samo "custom" preobleka s temi ikonami?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Mislim da sem našel težavo. Iz Win2-7 icon packa:

 firefox_icon.png

firefox_icon.png

System ::

Hvala Icematxyz, da nas o vsem tem tako lepo informiraš ter pomagaš rešiti vse težave. ;)
Se že veselim 10.10, ker se nam po napisanem obeta kup novosti. Nevem sicer zakaj toliko pozornosti posvečajo zagonu, ker meni se že zdaj zdi zelo zelo hitro, bi pač raje za kaj druga poskrbeli, ampak vsak popravek oz. pospešek šteje, konec koncev je zastonj.

Icematxyz ::

Sedaj je vprašanje, čemu bi potreboval celoten pack zaradi ikon?


Ne potrebuješ celotnega packa. Potrebuješ le icon pack, ki ustreza specifikaciji icon packa. In ni v neki mapi nametano le par sličic. To je problem v tvojem primeru. Da ne gre za takšen icon pack kot bi ga Ubuntu (gnome) pričakoval.

Icematxyz ::

P.S. Ni jih nevem koliko ampak ni še bilo omenjeno:

Icon pack:
http://art.gnome.org/themes/icon

Window Borders (Rob Okna):
http://art.gnome.org/themes/metacity

Controls (Tipke):
http://art.gnome.org/themes/gtk2

Ozadja:
http://art.gnome.org/backgrounds

Naklikaš (download) kaj se ti zdi da ti je všeč. Vedno kadar te vpraša ko klikneš na download link "Odpri z: Namestitveni program za teme (privzeto)" zadevo potrdiš.

Potem Alt+F2 in vpišeš:

gnome-appearance-properties

Gnome izgled



Vir slike

Izbereš najljubšo preobleko. Klikneš spodaj gumb Prikroji.... In v "real time" v vsakem zaviku nastaviš praktično ves izgled (predhodno shranjene in nameščene pakete) po svojem okusu. Na koncu le še zadevo Shrani kot... novo preobleko. Da ne rabiš znova nastavljati če spremeniš vmes kaj preobleko. Ta način dokaj enostavno, hitro in varno omogoča uporabniku da prikroji izgled svojim željam.

Če pa kje na spletu snameš kakšen paket na primer ikon. Pa se moraš najpej prepričati če sploh ustreza standardom. In ni v mapi na primer nametanih le kakšen par .png sličic.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Sims ::

Hehehehe, glede IE ikone ti dam +1. Drugače pa ja, najprej je bil to samo icon-pack, ki je delal, kasneje so vse skupaj nabasali v "transformation-pack za winse7". Glede okusa in "barvah" se ne diskutira :D So mi pač win ikone všeč, čiste in to... Sedaj bom še sprobal pač regularni icon pack, in javil kako bo. Ter podal zaključek.

Sims ::

Ok, sedaj sem dal na default ambiance temo. Ko resetiram počakam, da se sistem naloži, lučka za disk ugasne. Ko pa stisnem ikonico za meni, pa lučka za disk začne mleti in moram počakati ... Torej je še vedno časovni zamik. Nato sem ponovil vajo tvojega prvega nasveta. In naredil. Situacija ostaja enaka, po restartu on še kr melje ko kliknem na ikono za meni.


root@sims-laptop:/home/sims# sudo gtk-update-icon-cache -f /usr/share/icons/ubuntu-mono-light
gtk-update-icon-cache: Cache file created successfully.
root@sims-laptop:/home/sims#


Sims

Icematxyz ::

najprej je bil to samo icon-pack, ki je delal, kasneje so vse skupaj nabasali v "transformation-pack za winse7"


Sem zdaj še enkrat zadevo preveril. In prišlo je do ene težave:

http://gnome-look.org/content/show.php/...

Sam sem mislil da je to icon pack ki je na voljo posebej za download. Ker si rekel da je zagotovo to bil prej delujoči icon pack. Sem snel še celotno preobleko.

http://gnome-look.org/content/show.php/...

In res. Imaš prav tukaj je pa situacija popolnoma drugačna. Če to preobleko razširiš na Namizje. Se v njej nahaja mapa Files in v njej mapa icon-theme. V njej pa arhiv Win2-7.tar.bz2. Vsebina tega arhiva je pa popolnoma drugačna od tistega arhiva, ki je na voljo za posamičen prenos in vsebuje le par .png ikon.

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Da, ikone so mi pač bile všeč, ker pa te ikone v tem celotnem paketu dodelujejo in izbolšujejo, sem hotel met tazadnje. In sem se pač nekako "znajdel". Saj same ikone kot take delujejo in jih normalno zberem v nastavitvah. Le tale zamik me je zmotil, drugače delajo pričakovano. Ampak sedaj sem ugotovil, da je zamik tudi pri default ikonah.

Icematxyz ::

Ikone torej morda niso krive same po sebi. Vprašanje torej ostaja če je to povzročila Win2-7 preobleka. Ali je težava drugje.

Poskusi še eno zadevo kjer nič kaj ne boš spreminjaj. Ustvari novega uporabnika:

Sistem -> Administracija -> Uporabniki in skupine.

Potem se odjavi in prijavi v tisti uporabniški račun. In preveri če je stanje enako. Ko končaš se vrni v tvoj račun in uporabnika enako kot si ga dodal preprosto izbriši.

Še v sliki postopek. Ampak ti nič ne nastavljaj. Samo dodaj uporabnika (ime + geslo) in ko boš končal izbriši uporabnika in njegove datoteke.

http://www.liberiangeek.net/2010/06/how...

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Ponovno si ga "hekno" Da, naredil sem novega uporabnika. Resetiral. Auto login sem dal na novega in kak se je prikazalo namizje sem kliknil na ikono za meni in le ta se je takoj prikazal.

Icematxyz ::

Vpiši se nazaj na privzeti uporabniški račun kjer imaš težavo in v terminal vpiši (copy/paste):

cd
mv .gnome2 .gnome2-old
mv .gconf .gconf-old
mv .gconfd .gconfd-old
exit


Po tem se odjavi in ponovno vpiši kot ta privzeti uporabnik.

In povej če je kakšna razlika opazna.

Zgodovina sprememb…

Sims ::

Zdravo,

sem naredil kar si napisal, seveda mi je "resetiralo" vse nastavitve. Nato sem nastavil željeno temo ter te ljube ikone :D. Ponovno zaženem sistem in stvar deljue momentalno. Torej imam željen izgled in tudi meni dleuje hitro.

Še enkrat hvala za pomovno pomoč in uspešno rešitev.

LP.

Sims

Icematxyz ::

Samo IE ikono pa zamenjaj. Pa ne za to, da imam kaj proti IE. FF ikona je pač lepša. ;)

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

Ja se strinjam glede IE ikone....obvezno menjat :D

Sims ::

Čujta vidva :D Uporabljam Chromium in imam native ikono ...

Zero0ne ::

Osebno ne nameravam upgradat na 10.10. Nima nekih omembe vrednih novosti, ki bi me zanimale, tako da zaenkrat operiram po načelu "if it ain't broken, don't fix it". Po možnosti do naslednjega LTSja.
uname -o

xsannyx ::

Ravno začel ga uporabljati pa mam en problem...
Vsakič ko grem v katerokoli particijo trdega diska se naredi bližnjica na namizju le-te...
In pa še nekaj..
Po nesreči sem zbrisal tisto orodno vrstico na vrhu in je ne znam narediti nazaj tako kot je bila na default :)
Tako da če mi te dve stvari lahko povedal bi bil hvaležen :D

Icematxyz ::

1.)

Če nočeš prikaza ikon za priklopljene naprave na namizju. Pritisni ALT + F2 in vpiši gconf-editor in gumb zaženi.

Pot: apps->nautilus->desktop vsebuje ključ z imenom volumes_visible. Pod vrednost odkljukaj to opcijo.

2.)

Na spodnji Pult klikni z desnim gumbom miške. In ena od opcij v izbirnikih bo Nov pult. Klikni to opcijo. Na to pa na novem pultu spet klikni z desnim gumbom na miški in v izbirnikih izberi Lastnosti. Tukaj nastaviš stvari kot so usmerjenost, velikost in izgled. Če pa namesto Lastnosti v izbirnikih izbereš Dodaj na pult. Pa lahko dodaš z seznama gradnike po želji.

xsannyx ::

Ja, to vem kako se dodajo gradniki, a nikjer ne najdem tistih, ki so bli na default na desni :)
Mail, chat, povezava, bluetooth...

poweroff ::

xsannyx - na desktopu ti kaže priklopljene "zunanje" diske. Če jih odklopiš, bodo izginili. Prikaz izklopiš kot ti je svetoval Icematxyz.
sudo poweroff

KaRkY ::

Tako sem si ga jaz resetiral ko sem naredil nekaj podobnega: rm -r ~/.gconf/apps/panel pač zbriše nastavitve od panela.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

xsannyx ::

Tisto je lepo šlo za trdi disk na namizju, ampak tisto za pult pa še vedno ne znam dati na default :)
ker gor itak še nimam nič programov me zanima če je slučajno možno narediti obnovitev sistema nazaj do takrat ko sem sistem inštaliral in bo avtomatsko se popravilo?

poweroff ::

Za pult je pa neki... notification area ali kaj že za en gradnik...
sudo poweroff

Lawler_ ::

Ubuntu 10.10 released to beta
http://www.theregister.co.uk/2010/09/03...

xsannyx ::

mhm hvala :)
zdj mi fali sam še on gradnik čist najbol na desni ko maš pol funkcije izklopit računalnik, se odjavit...
če kdo ve kateri je kr jih je dost pa sm jih dost že probu pa nism našu tapravega :D

Relanium ::

Mene zanima, kaj hudiča pomeni: udevadm trigger is not permited ?

Kaj sem delal:
Včeraj sem zagnal Ubuntuja (imam Wubi)
Namen sem imel namestiti DolphinWx emulator po teh navodilih.
Zato sem zagnal konzolo, pa še prej vpisal:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade (bilo je 20 stvari se mi zdi)

Vmes sem opazil še upravitelja posodobitev da že teče, zato sem ga ugasnil (pač stvar sem kar v konzoli naredil)
Potem grem rihtat emulator, ga namestim (prva možnost) ter se nekaj igram z nastavitvami ter sprobam nekaj iger.

Na konc ugasnem računalnik (rdeča ikona zgoraj, prej nisem nič restartal po nadgradnji)
in probam še enkrat zagnat, nakar me pričaka to sporočilo.

Najprej samo zgornja vrstica, po kake pol minute-minuti se še ostalo pokaže.
Je pa to samo na najnovejšem kernelu (al kaj je to že) pač tazadnja verzija v GRUBu - če izberem starejšo se normalno zažene

Icematxyz ::

@xsannyx

Aplet indikatorja seje. Prvi v vrsti. ;)

@Relanium

Verjetno je prišlo zaradi takšnih ali drugačnih razlogov do nepopolne konfiguracije po namestitvi posodobitev. Ker sklepam da imaš nameščen in ti povzroča težave najnovejši kernel (v tem trenutku 2.6.32-24) in ker lahko naložiš prejšnji kernel brez težav. Izberi torej v Grub izbirniku prejšnji delujoč kernel (ne recovery). Ko se bo naložil normalno odpri terminal in vanj vpiši:

sudo update-initramfs -u -k 2.6.32-24-generic

Relanium ::

Ice, hvala ti spet (že nevemkolkič)
Zdaj dela :)

Sims ::

Ponovno jaz.

Nikjer nisem zasledil debate glede UFW oziroma GUFW. Torej, če odprem GUFW imam sedaj takole

VHODNI - prepreči (zeleni del ščita)
IZHODNI - dovoli (rdeči del ščita)

Torej, izhodni promet imam odprt. Po nekaki logiki, bi rad imel VSE zaprto, razen izjeme (chromium, evolution mail ter empathy, ...). Sem probal v pravila dodajat allow ter ustrezne porte. vendar ne deluje. Deluje le, če imam izhodni na dovoli.

Sem kaj spregledal?

System ::

Pa za v naprej oz. za ostale, NIKOLI sami ne upgradajte oz. kompajlajte novega kernela, ki še ni v Ubuntuju, ker boste imeli s tem samo težave.

Relanium ::

System je izjavil:

Pa za v naprej oz. za ostale, NIKOLI sami ne upgradajte oz. kompajlajte novega kernela, ki še ni v Ubuntuju, ker boste imeli s tem samo težave.

Lahko vprašam kaj si s tem bolj natančno mislil?

Posodobil sem sistem z nadgradnjami, ki mi jih je pač ponudil

zee ::

Jedro (kernel) lahko nastaviš in prevedeš (skompajlaš) tudi sam, povsem mimo Synaptica.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

KaRkY ::

@Sims dodaj port 53 pot allow out. Sem tudi sam rabil en čas prej da sem pogruntal da ne zna razrešit naslova. Port 53 je namreč DNS port.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Sims ::

KaRkY sem probal, pa ne deluje ...

Nekako pogrešam GUI firewall, ki ma podobno kot imajo v winsih, ko lahko določiš pravila za programe, ki skačejo na net ...

Torej, gledal sem na uradni strani in me linka na tale "manual"

https://help.ubuntu.com/community/Gufw.

Ampak meni se zdi, da ko naložiš ubuntu na novo, je oboje na PREPREČI, pa net pa maili delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

KaRkY ::

jaz mam odprte outbound porte samo 53(DNS), 80(HTTP), 443(HTTPS) pa mi lepo dela.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Sims ::

Ja, sem še enkrat pogledal. Nisem imel https. Google pa mam glih na https nastavljen in ni delalo. Sedaj dela.

Tnx

poweroff ::

Ne, g/ufw ne omogoča blokiranja glede na programe. Žal...
sudo poweroff

Sims ::

Da, gremo korak dalje, ali obstaj kak tak GUI dodatek ali pa firewall, ki to omogoča. Verjamem, da jih je "dosti", pa vendar bi rad slišal od vas, ki imate izkušnje kateri bi to bil. Seveda imamo poudarek na GUI :D

Slišal sem za tega. Nisem pa testiral ...

http://www.fs-security.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

poweroff ::

Problem je v tem, da v Linuxu take rešitve ni. Jup, hud fail.

OK, obstaja Tripwire (integrity checker) in bi se dalo to skupaj nekoliko skombinirati... samo to ni to. Še zdaleč ne.
sudo poweroff

xsannyx ::

Kateri je najboljši program za predvajanje medijev na linuxu ter kako kopiram datoteke v mapo var in mape v njej ker mi vedno zavrne kopiranje češ da nimam dovoljenja?

poweroff ::

ad1) VLC, Mplayer.

ad2) rabiš imeti admin priviledije, torej sudo oz. Run as Administrator v Nautilus.
sudo poweroff

xsannyx ::

dobro hvala če nebom kej pri tem še znal postam kasneje ko probam ( nimam dle cajta )

P4ajo ::

(sicer nevem, če ne spada moj problem, bolj v temo, pomoč in nasveti, ampak bom probal tukaj)

...ker smo dobili k hiši še en računalnik, sem lahko na svojega starega namestil ubuntu 10.4 (en računalnik z windows more bit).
Ubuntu uporabljam na prenosniku (ki je zadnje čase bolj stacionaren) že nekako 2 leti, tako, da mi ni povsem tuj.

Torej, nisem še naletel na kakšne večje težave, edini problem, ki gre precej na živce, je, da je predvajanje videa počasno/štekajoče. Probal sem z VLC, ter privzetim predvajalnikom posnetkov (na VLC šteka še nekoliko huje).
Računalnik ima Pentium4 2,8 GHz, 1 GB rama, grafično ati radeon 3450 agp.

Bi si mislil, da je to normalno, a je ta isti računalnik na windows lahko brez težav predvajal video ter celo prenosnik, ki je slašbi od tega računalnika in ima ravno tako ubuntu(10.4) lahko predvaja.

Ko sem prvič naletel na težavo in je nisem uspel rešit, je ponovna namestitev ubuntuja pomagala, ampak zdaj je spet enako, pa se nespomnim, da bi počel, ali nameščal kaj posebnega v tem času.

Mogoče znana težava ali? Ko sem sam iskal, nisem našel nič pametnega.

zee ::

Bistveno premalo pomnilnika imaš. Poskusi priti še do ene 1GB palčke. Težavo lahko predstavlja tudi grafična kartica ATI, ki ima bolj nikakve gonilnike.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

P4ajo ::

Hvala, bom nabavil... ampak še vedno me čudi, da lahko prenosnik ki ima zgolj 512mb rama in slabšo integrirano grafično lahko isti video predvaja brez večjih problemov.
Bolj verjetno se mi zdi v gonilnikih problem ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

zee ::

Integrirana grafikulja je v Linuxu lahko pravi "godsend" v primerjavi z diskretno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Icematxyz ::

Poskusi še:

ALT+F2 in vpiši metacity --replace (velja le za trenutno sejo). Pa poskusi če je stanje kaj drugače v privzetem predvajalniku posnetkov Totem.

Lahko še poskusiš in v ALT+F2 in vpišeš gstreamer-properties in pod zavihkom Video iz Samodejno zaznaj prestavi na X Window system (Ne Xv). Če ne bo pomagalo prestavi nazaj na privzeto.

Zanimivo je predvsem da praviš da eden čas deluje dobro. Potem pa ne več. Se pravi če to drži. Potem ni problem v strojni zmogljivosti.

P4ajo ::

Prava rešitev vsekakor reši problem v Totemu, res hvala!!!

P4ajo ::

Prva rešitev vsekakor reši problem v Totemu, res hvala!!!

edit: typo
edit: očitno sem namestno,da bi stari post spremenil :S, naredil novega... stari je za izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()
««
14 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177851 (46690) poweroff
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478850 (8062) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160089 (117682) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981167917 (140564) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17033597 (28096) poweroff

Več podobnih tem