» »

Kateri os na starejši računalnik

Kateri os na starejši računalnik

winlins ::

Pozdravljeni!

Predlagajte mi kakteri os naj naložim na malce starejši računalnik naslednje kunfiguracije:

Semprom 1.8 GHz
Ati Radeon 1950X PRO
Gigabayte .....
1.2 GB Rama

Premišljujem pa med Win xp in win 7. Zanima me pa še kakšna je poraba pomnilnika glede win 7. In kaj se bolj splača na toliko rama.

Lp: Gregor

matobeli ::

obadva ti bosta delovala popolnoma dobro. meni je na 1,6Ghz atomu in 1GB rama delovala 7 in xp čisto vredu. se pa vsekakor splača bobrskati še za kakšnim GB rama, ker se pri 1GB zatika že če imaš firefox in par background aplikacij.

Zna pa bit da bo XP deloval malenkost bolje, pa še driverji so bolj pisani na njih. Je pa XP že star sistem in glede na to, ti vseeno priporočam 7ko.

winlins ::

Že samo kot sem napisal že v enih temah se z xp obadam ker nimam gonilnikov za tiskalnik katerega bi imel preko mreže pri vin 7 pa gre to tekoče. Mam pa še eno zvočno kartico 5.1 pa mislim da na win 7 ne dela. ker sem že poskusil na novem računalniku in ni šlo.

kixs ::

Windows XP

ss1234 ::

Windows XP, mogoče celo 2000

st0jko ::

XP itak... Lohk 7, sam pol je že skor mal premal rama.
keks?

hojnikb ::

Ka pa kak (X)Ubuntu ?
#brezpodpisa

winlins ::

Ubuntu bi bil zraven ali pa kaka fedora, suse itd.

Riff ::

win xp service pack 3 :)

jRk0 ::

win 7 z 1gb cist vredu dela aerota pa izklopis ker je bedn
You fuck up once, you loose two teeth.

blackbfm ::

Najprej poglej če so driverji na voljo za tvojo plato za win7 ali vsaj visto, drugače se ti lahko zgodi da ti recimo zvočna ne bo delala, pa usbji, mogoče niti mrežna.

Pomoje je xp bolš za tak komp.

solatko ::

blackclw - Za nobeno MB ni problem z gonilniki, takoj ko instaliraš gonilnik za mrežno, če ga slučajno ni v sedmici.

MPodlesnik ::

7ka bo delala, jaz ti pa svetujem Xp Pro Sp3

Valvoline ::

tinyxp

rsroki ::

definitivno XP SP3 in nič drugega 8-)
rsroki

jest10 ::

Ma nobenih tiny, mini, mikro varjant in podobnega sranja! Slej kot prej najdeš zadevo, ki ne deluje dobro na takem sistemu.

Pyr0Beast ::

Browser linux za zafrkancijo z internetom ter en normalen WinXp sistem poleg njega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

solatko je izjavil:

blackclw - Za nobeno MB ni problem z gonilniki, takoj ko instaliraš gonilnik za mrežno, če ga slučajno ni v sedmici.

Enkrat sem probal win7 naložit na nek starejši računalnik, vem da je plata imela socket 775 ter ddr1 rame. Neka bolj prehodna zadeva. Integrirane mrežne in zvočne se ni dalo usposobit. Potem sem eno usb mrežno usposobil za silo, ampak jo je bilo vsakič ročno nameščat po rebootu. Tako da sem kar xp oz. ubuntu dal potem, kjer vse dela tak kot mora. Men se zdi da če ni out-of-the-box podpore potem nima smisla.

MPodlesnik ::

Ma jaz imam na windows 7 pa je tud plata in ostale komponente že malo starejše, največji problem je samo z driverji za VGA AGP, kateri so res slabi. Za internet in podobno pa še vedno delajo super.

Moj sistem :
Intel Pentium 4 3.0ghz prescott
Sapphire ATI Radeon HD 2600 XT, 256MB DDR3 AGP
Gigabyte GA-8IPE1000 (Rev 2.x)
2GB DDR400
.... Dela win7 kot urca.

AnWar ::

Xp Pro Sp3
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917002 (11106) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569206 (8386) Qushaak
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926281 (13755) koyotee
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796924 (4838) opeter

Več podobnih tem