» »

Dimnikar

Dimnikar

tx-z ::

Kaj je fora da more pridt dimnikar vsako leto, če ne celo 2x na leto, zato da pregleda eno glupo stvar v dimniku, k je vezan na peč k je že 15let ne uporablamo...In vsakič pogleda isto in vid da ni nč, kr se itq ni nč uporablala. Plačat ga pa treba usakič, pa še pocen ni.
tx-z

bluefish ::

Letni pregled je obvezen. Če pa se oglasijo večkrat, potem se obrni na podjetje, ki storitev izvaja: http://www.zps.si/svetovanje-in-zakonod...

Avenger ::

Obvezen? Torej je zakon, ki pravi, da je uporabnik dolžan pustit dimnikarja, da vsako leto pregleda in/ali očisti dimnik (katerega je lahko očistil že uporabnik?), pregled in čiščenje pa je treba seveda plačat.

Jaz ne mislim nobenga plačevat zato da bo poškilil v raufnk in vsakič modro ugotovil, da je vse v redu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

KoMar- ::

Jp, dimnikarji so si potihem izborili precej močne privilegije... :/

bluefish ::

Da, vse okoli tega je zapisano v Uradnem listu RS.

Tilen ::

Plačaj in pozabi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

blackbfm ::

Še jaz povem eno prigodo.

Moj foter upravlja en blok v lj. So sam hodili po podpise, naredil pa nič, računali so pa tako kot vsem valda. Tak da je foter celo sceno naredu in jih prijavu. Zahteval je inšpektorja iz nekih rovt (da bi bil nepristranski)..je prišel in ugotovil, da res nič ni očiščen..po videnem se je sklepalo da stvar ni bila očiščena okoli 10 let. Dobili so kazen + moral so očistit, par jih je prišlo in so nosili tisto svinjarijo ven cel dan. Toliko o tem.

Drugače živimo v okolici ljubljane..kot pika na i pa se je zgodilo to, da je k nam tudi prišel en od teh s katerimi je imel foter opravka. Je hotel naredit pregled al kaj jaz vem. V glavnem ko je zagledal fotra na vratih, se je samo obrnu in brez besed odšel. Tako da k nam od takrat sploh noben ne hodi, niti nam ni treba plačevat.

k4vz0024 ::

Pri dimnikarjih mi ni jasen, zakaj s sabo ne vozijo lestve. Pol te pa j... v glavo, da jo moraš sam priskrbeti. Ne vem a oni ko gredo k zobozdravniku prinesejo svoje svedre>:D

OldSkul ::

glede na to da ne računajo preveč (15EUR na 1 dimnik pr nas) ni panike. Delajo pa delo, ki se ga itak vsi izogibamo...

šernk ::

pri nas je bilo 26EUR le merjenje plinov...vse ostalo kar je naredil je bilo: a rabite čiščenje? seveda je bil odgovor ne. ne dimnika ne peči ni pogledal.


po videnem se je sklepalo da stvar ni bila očiščena okoli 10 let

sam bi tudi upravljalcu bloka dal kazen...10let brez očistit dimnika? 8-O za takšne je dobro, da obstajajo, vendar če nima kaj počet, je res brezveze, da hodi.

edit: tudi če bi bilo čiščenje le 5EUR, ga raje opravim sam in ob tem spijem 2 pivi, kot pa dam 5EUR njim.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Avenger ::

Pošteno bi bilo, da bi dimnike pregledovali zastonj, če ne bi bili očiščeni, bi jih očistili in računali.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Gregor P ::

Najbolj pošteno bi seveda bilo tudi, da si lahko dimnikarja izbereš sam, kakor je bilo to urejeno še pred nekaj leti preden se je država odločila, da uvede monopol in nam vsili določenega koncesionarja, ki tudi pod razno ni sposoben pokrivati vsega območja za katerega ima koncesijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

T0RN4D0 ::

Haha pri nas so pa zdej čez zimo nekako nehal hodit, že kakšne pol leta ni blo nikogar okol. Polet so pa pridno pucal. o.O

Meni je sicer prav, čeprav za dejansko čiščenje peči in dimnika ne računa neke astronomske vsote, imaš vseeno nekih 30EUR na uro, če stvar očistiš sam.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Isotropic ::

ce je pozar in ni bil ometan dimnik, naj bi baje zavarovalnica (lahko) fajn komplicirala pri izplacilu skode.
ne vem, ce v vseh primerih sicer, naj bi bili pa podobni primeri tut drugje. recimo na delavca je padla betonska klada, zav. noce izplacati zavarovalnine, ker ni nosil celade...
za resnicnost izjav sicer ne morem jamcit, sem samo slisal.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Danes imamo že tako sodobne kurjave, da nek monopolno koncesionar tudi pod razno nima strokovnjakov, ki bi sploh znali delati s temi pečmi; če se gre pa samo za inšpekcijski državni pregled, bi pa to res lahko bilo brezplačno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Šimpanz ::

Jaz imam plinski grelnik vode. Ko je model prvič prišel je preprosto vzel bor mašino in zvrtal luknjo v dimnik in to na sprednji strani ki je najbolj vidna. Potem je pomeril pline in čez nalepil flajšter. Ko sem ga vprašal a je normalen je rekel da pač nima več nalepk in da jo bo prinsel čez nekaj dni. Čez dva dni je res napopu drugo nelepko in takrat je bil zadnjič pri meni. Jaz takih šalabajzerjev nikoli več ne spustim v stanovanje.

Avenger ::

hahaha, flajšter, ne morem verjet... čaki a to prav V stanovanju???
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Šimpanz ::

Ja pravi da samo tako lahko zmeri a je v redu zgorevanje. V tisto lukno je porinu eno sondo in nekaj minut meril. Pa ne da bi zvrtu lukno na kakšnem skritem delu ne točno spredaj kjer je bilo najlažje.

ToniT ::

Plinske peči imajo poseben priključek za priključitev sonde za merjenje zgorevanja. Ne razumem pa, kako si sploh pustil človeku, da ti vrta v dimnik?

Invictus ::

Z lahkoto, ker si preveč šokiran nad bedarijami, ki jih počnejo.

2 minuti kasneje ko prideš k sebi, je prepozno ...

LP I.

Šimpanz ::

Ma model pride in začne razpakiravat kovček v kopalnici. Jaz sem mu šel naredit sok v kuhinjo ko slišim da nekaj vrta. Ko sem prišel s sokom je že tiščal sondo notr.
No takrat je bil zadnjič pri meni pa je minilo že 6 let od tega.

tx-z ::

Sej vsakmu zvrta lukno tja da lah tist tm prever..
tx-z

Gregor P ::

Saj je preprosto nemogoče, da bi vsako dimnikarsko podjetje imelo ustrezne strokovne sodelavce, ki bi znali delati s temi sodobnimi kurilnimi napravami ipd. sploh mi ni jasno, kako so si na MOP-u to predstavljali, ko so šli zakonsko urejati to področje?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

harvey ::

Dimnikarji gor ali dol.:D Samo priznajmo si pa tudi nekaj, da če ne bi bilo postavljeno kot obvezno, bi bilo stanje katastrofalno. Podobno kot situcija z zimskimi gumami dokler se ni postavilo kot obvezno se je vozilo po cestah z gumami, da je bilo joj.

Zelo radi nekateri poenostavljajo zadeve in so najbolj pametni, vse preveč je nepotrebnih požarov in smrti ala CO in CO2 zavoljo neustreznih dimniških sistemov. Inovacije na slovenskem nimajo meja....

Gregor P ::

Ne vem, če bi bilo ravno katastrofalno; sem bral nek članek, kjer so mali dimnikarji (to so ti, ki so zaradi teh koncesij izgubili delo) dejali, da so zaznali, mislim da v letu 2009, več požarov v gospodinjstvih kot je bilo to preden so uvedli ta novi koncesijski režim, ki je pisan na kožo zgolj določenim dimnikarskim podjetjem. Sicer pa se v zvezi s to tematiko govori tudi o sumu korupcije, kaznivih dejanjih itd.

Nekaj člankov na temo:

Finance: Dimnikarji so se zravsali zaradi koncesij
Besni so zaradi odločb ministrstva za okolje in vlade o podelitvi dimnikarskih koncesij, sprožajo upravne spore, policija je vložila že dve kazenski ovadbi

24ur: Vam je dimnik očistil pek?
Ni izključeno, da vam dimnik očisti pek, avtomehanik, pleskar ali študent, ne pa izšolan dimnikarski mojster. Nadzor na terenu je namreč slab, prav tako ni dimnikarske izkaznice, s katero bi ovrgli vse morebitne dvome.

Finance: Za dimnikarjem pride še serviser
Za dimnikarstvo najpomembnejši pravilnik, Pravilnik o oskrbi malih kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov, ne opredeljuje niti metodologije pregleda niti metod(e) čiščenja, kaj šele kriterijev očiščenja, meni profesor z ljubljanske fakultete za strojništvo Vincenc Butala.

Dnevnik: Dimnikarji namesto sreče prinašajo nezadovoljstvo
Kranj - Včeraj so se v Kranju sestali člani vseslovenske civilne pobude Dimnik, ki že dlje časa opozarjajo na slabo urejen odnos med dimnikarji in občani in na prav tako vprašljivo početje države, ki to področje ureja.

Dnevnik, novice bralcev: Dimnikarski monopol
Torej ne more nikogar čuditi, da g. Kaplar tako zavzeto zagovarja koncesije in s tem hkrati monopol dimnikarjev, čeprav mu je znano, da je EK Nemčijo že leta 2004 pozvala k ukinitvi monopola dimnikarjev in sprožila postopek (št.2001/5162) proti Nemčiji zaradi področnega monopolizma za okrožne mojstre dimnikarstva in zaradi omejevanja konkurence za podjetja iz drugih držav EU.


... skratka vse skupaj se vsaj meni zdi rahlo sumljivo:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bananovec ::

Kolikor jaz vem, je zanimanje za poklic dimnikar zelo majhno. Letos mislim, da se je vpisal samo en (Maribor).

Gregor P ::

Iz člankov je nekako razvidno, da je prej bilo ogromno dimnikarjev, sedaj pa je očitno zanimanje za dimnikarski poklic upadlo, kar je nekako logično, če ima le nekaj monopolnih podjetij koncesije in lahko delaš le za njih pod njihovimi pogoji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

rok_p ::

Imamo 24kW plinsko peč na atmosferski gorilnik...in me zanima kakšne stroške lahko pričakujemo s strani dimnikarja. Zaenkrat v 6 letih še ni nikoli čistil česar koli, vedno izmeri le izgorevanje oz izpust plinov. Potemtakem lahko kasira le meritev in ne čiščenja in pregleda ali? Kako bi pa sploh naj izgledal pregled (samo z glavo malo naprej/nazaj levo/desno in to je to ali s kakšno napravo?). Še ena čudna stvar je prevoz. Ko gledam lanski račun znaša 10 EUR za slab kilometer poti??!


Čas bi že bil za konkurenco ne pa za koncesionarje. Mislim skregano z logiko.
rok

Mercier ::

Verjetno imam nekaj takega jaz. Ravno sem dobil dopis v katerem so najavili obisk. Slabih 40 EUR so napisali da naj pripravim. (Cenik dimnikarski storitev, veljaven od 17.7.2010)

No, pa okoli novega leta se bomo še srečali in si izrekli primerne želje. S tem, da bodo počasi morali oni meni kak evro stisnit v roko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733577 (18770) shadeX
»

Ali gasilec zna omesti dimnik?

Oddelek: Loža
386453 (4782) Meizu
»

Zakaj rabi dimnikar koncesijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13233641 (30865) šernk
»

Dimnikarski pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7010536 (8250) šernk
»

Dimnikarstvo - meritve

Oddelek: Loža
327877 (6572) Gavran

Več podobnih tem