» »

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami

«
1
2 3

Ramon dekers ::

No ko je že govora kako država potrebuje denar, jah ZELO ga potrebuje!

Ne razumeme kako ti država lahko sam izbire dimnikarsko storitev, in te dobesedno posili v to da plačaš nekaj kar dejansko lahko SAM opraviš. On pa ti zraven zaračuna stvari da te boli glava.

Sicer nevem točno ali to občina podpiše pogodobo s tem podjetjem ali država, zdi se mi pa skrajno ogabno in neumno.

Sedaj so mi poslali že plavo kuverto! Banda!

keworkian ::

Prodaj hišo/stanovanje pa ti ne bo treba plačevat takih storitev.
Obscenities in B-Flat

ALT ::

ali pa ne uporabljaj dimnika? ni treba ravno it pod most zivet :D

kako lahko predpisejo obvezen obisk dimnikarja? za tvoje lastno dobro? zakaj se pa moras pripeti v avtu?

Pyr0Beast ::

Zato ker je vodstvo nesposobno. That is why.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Martin Krpan ::

Moris ima delno prav. Občina da koncesijo nekemu kao "strokovnemu" izvajalcu in potem ti to lahko opravlja samo on.
Kje je tukaj kakšna konkurenca in svobodna izbira ?
Prav je da je pregled obvezen, vendar naj imam možnost
izbire. Ker smo v EU bi lahko jaz dobil dimnikarja teoretično tudi iz npr. Grčije ali Finske.

Absurd je da pri nas lahko deluje zdravnik iz katerekoli
članice EU, dimnikarja pa ne morem dobiti iz sosednje občine.

Ramon dekers ::

zakaj mi mora sploh kdorkoli hoditi na dom če pa to storitev lahko naredim sam, wtf! pa naj mi pogledajo še za vodo če mi kje kašna cev spušča da nebom imel poplav

ALT ::

ans, glede tega se strinjam.

moris bi se pa sam zase glede vsega brigal. prevec je idiotov v tej (in vsaki drugi) drzavi, da bi lahko vsi poceli, kar jih je volja. zato moras biti privezan in zato mora dimnik ocistiti nekdo, ki ve, kako se to dela. od pocene cevi z vodo ne bo nihce umrl, od pozara v hisi pa bo. kaj ti ni jasno?

BlueRunner ::

Ql. Vendar še vedno ni jasno zakaj se za to najnavadnejšo storitev, ki jo bi lahko opravljal kdorkoli z ustrezno s strani države potrjeno licenco, tlačimo pod koncesije. Saj je še cela vrsta drugih reguliranih poklicev, pa to še ne pomeni, da imamo koncesijo, kjer lahko to dejavnost opravlja izključno en in samo en izvajalec sočasno.

Hmpf...

Tako, kakor da bi imeli samo eno odvetniško pisarno, samo en notariat, samo eno predelovalnico mesa, samo eno zdravstveno ustanovo, samo eno lekarno, samo eno ... Seznam vseh reguliranih poklicev je tukaj, na njemu pa je cela vrsta početij, kjer država zagotavlja standarde, trg pa določa ceno in obseg storitev.

Pri diminkarskih storitvah dejansko ni nikakršnega pametnega razloga za takšno početje, razen morebitnega suma na koruptivno ravnanje tistih, ki so ta predpis pripravili. Kar pa se bojim, da v teh krogih "pripravljalcev" ne bi bilo čisto nič novega ali pa izstopajočega. Žal.

Ramon dekers ::

ALT je izjavil:

ans, glede tega se strinjam.

moris bi se pa sam zase glede vsega brigal. prevec je idiotov v tej (in vsaki drugi) drzavi, da bi lahko vsi poceli, kar jih je volja. zato moras biti privezan in zato mora dimnik ocistiti nekdo, ki ve, kako se to dela. od pocene cevi z vodo ne bo nihce umrl, od pozara v hisi pa bo. kaj ti ni jasno?



saj so ljudje tudi lačni in bolni v hišah pa to še ne pomeni da jih kdo pregleduje?!kaj tebi ni jasno!

Pyr0Beast ::

Naj folk spuca, dimnikar počekira in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Martin Krpan ::

Problem je še res v tem, da je vsa stvar sama sebi oziroma samo vlečenju denarja v namen. Saj pri čiščenju dimnika peči na trdo gorivo ni tak problem. Tega že še nekako očistijo.
Bolj je problem z pečmi na kurilno olje ali plin o katerih ti "strokovnjaki" nimajo najmanjšega pojma.

Praktično to izgleda tako, da ti prideta na dom dva priučena tipa z instrumentom za merjenje CO2.
Sondo potisne v dimnik za 2 minuti in potem dobiš po pošti izvid in seveda račun za par deset €.

V primeru da kaj ne štima ti napišejo da priporočajo nastavitev gorilca,vendar nihče ne preverja, če si ga res dal popraviti. Sami ne popravljajo in nastavljajo nič.
Tukaj ni nobene garancije in varnosti.

Jaz sem imel potrdilo od pooblaščenega serviserja peči
vendar sem moral vseeno dati izmeriti še njim.

overlord_tm ::

Martin Krpan je izjavil:

Problem je še res v tem, da je vsa stvar sama sebi oziroma samo vlečenju denarja v namen. Saj pri čiščenju dimnika peči na trdo gorivo ni tak problem. Tega že še nekako očistijo.
Bolj je problem z pečmi na kurilno olje ali plin o katerih ti "strokovnjaki" nimajo najmanjšega pojma.

Praktično to izgleda tako, da ti prideta na dom dva priučena tipa z instrumentom za merjenje CO2.
Sondo potisne v dimnik za 2 minuti in potem dobiš po pošti izvid in seveda račun za par deset €.

V primeru da kaj ne štima ti napišejo da priporočajo nastavitev gorilca,vendar nihče ne preverja, če si ga res dal popraviti. Sami ne popravljajo in nastavljajo nič.
Tukaj ni nobene garancije in varnosti.

Jaz sem imel potrdilo od pooblaščenega serviserja peči
vendar sem moral vseeno dati izmeriti še njim.


No, tista stvar ne meri CO2, ampak ga izracuna iz drugih parametrov. Je pa res problem, ker je vse zelo po kavbojsko urejeno in je vsak student lahko dimnikar.

mihco ::

sam sem sicer v bloku in direktno tega "obiranja" ne obcutim. Razumem tiste, ki imate doma nove plinske peci za par jurjev...ampak obstaja veliko ljudji, ki se grejejo na predpotopni nacin in so se kako veseli dimnikarja in nekateri kljub pregledom in ciscenjem veckrat na leto celo se sami kdaj poklicejo izven rednih terminov.

Alexius Heristalski ::

Pyr0Beast je izjavil:

Naj folk spuca, dimnikar počekira in to je to.

Saj ljudje tako delajo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Brane2 ::

mihco je izjavil:

sam sem sicer v bloku in direktno tega "obiranja" ne obcutim. Razumem tiste, ki imate doma nove plinske peci za par jurjev...ampak obstaja veliko ljudji, ki se grejejo na predpotopni nacin in so se kako veseli dimnikarja in nekateri kljub pregledom in ciscenjem veckrat na leto celo se sami kdaj poklicejo izven rednih terminov.


Mnogi so tudi veseli operacije na riti, ko jim recimo odstranijo tumor. To še ne pomeni,d a jo zaradi tega potrebujemo vsi.

Če je cesarju toliko do čistih dimnikov, naj pač uvede ustrezne zakone in kršilce strogo kaznuje.

Takrat bo vsak sam našel ustrezen načuin za čiščenje dimnika. Tisti, ki jim je všeč sedanji, pač komot lahko ostanejo na njem.

Zakaj je s tem treba buzorirat vse ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Sc0ut ::

blok - peč na plin - 2 minuti merjenja - cca. 35 eur.

Poleg tega je bilo obvestilo, da bodo eno soboto od 8.00 do 12.00 to delali na našem območju.

F*** o**, imam v soboto kaj pametnejšega za delat, kot pa čakat na inkasante v črnem.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Gregor P ::

Saj ljudje se počasi a vztrajno le upirajo temu monopolističnemu dimnikarskemu lobiju, ki je očitno sankcioniran od države (bojda so si dimnikarji na MOL kar sami pisali zakonodajo, ker so zaposleni na ministrstvu imeli obenem tudi privatna dimnikarska podjetja8-O). Mislim, da je Civilna iniciativa DIMNIK celo podala pritožbo na Evropsko komisijo, ki je že reševala podoben primer v Nemčiji, ki je morala nato odpraviti takšen koncesijski sistem. Vložene so tudi kazenske ovadbe (nove tudi v tem letu) ipd.

Siol: Civilna iniciativa Dimnik za prosto izbiro dimnikarjev (07/2010)
Ljubljana - Vseslovenska civilna iniciativa Dimnik si že šest let prizadeva za razveljavitev obstoječega zakona o dimnikarski dejavnosti


Finance: Dimnikarji so se zravsali zaradi koncesij (10/2008)
Zaradi dimnikarskih koncesij teče več deset upravnih sporov, Kosova protikorupcijska komisija ugotavlja, da ravnanje odgovornih na ministrstvu za okolje ustreza definiciji korupcije, v dveh primerih sta vloženi kazenski ovadbi, ena celo zoper neznano uradno osebo na ministrstvu za okolje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lurker ::

Mislim, da je Civilna iniciativa DIMNIK celo podala pritožbo na Evropsko komisijo, ki je že reševala podoben primer v Nemčiji, ki je morala nato odpraviti takšen koncesijski sistem.
Hecno. Ravno Evropska komisija je s svojo direktivo (2002/91/EC) v slovensko zakonodajo pripeljala te dimnikarje. Seveda je pa možno, da je s koncesionarstvom cena višja (čeprav se ti, ki sedaj te meritve opravljajo , pritožujejo, da jih država s takimi cenami pravzaprav sili v skoraj zastonj tlako) kot bi bila samo z licenciranjem (no, v tem primeru bi se vsi pritoževali nad obveznim licenciranjem in stroški poveanimi z njim). Še vedno pa bi ljudje morali plačevati za ta merjenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

amigo_no1 ::

In ko pride dimnikar do prave pasivne hiše (nimajo dimnika) :D ?
Drugače pa tole dimnikarstvo smrdi tako kot obvezen rtvslo prispevek, po defaultu vezan na el. priključek.
Še dobro da je dovolj ovc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

lurker ::

Če nimaš nobene peči z izpusti se, ko pride dimnikar, primeš za gumb in ga prijazno odsloviš.

mihco ::

lurker je izjavil:

Če nimaš nobene peči z izpusti se, ko pride dimnikar, primeš za gumb in ga prijazno odsloviš.

:D v nasprotnem primeru pa za denarnico... :)

Gregor P ::

lurker je izjavil:

Mislim, da je Civilna iniciativa DIMNIK celo podala pritožbo na Evropsko komisijo, ki je že reševala podoben primer v Nemčiji, ki je morala nato odpraviti takšen koncesijski sistem.
Hecno. Ravno Evropska komisija je s svojo direktivo (2002/91/EC) v slovensko zakonodajo pripeljala te dimnikarje. Seveda je pa možno, da je s koncesionarstvom cena višja (čeprav se ti, ki sedaj te meritve opravljajo , pritožujejo, da jih država s takimi cenami pravzaprav sili v skoraj zastonj tlako) kot bi bila samo z licenciranjem (no, v tem primeru bi se vsi pritoževali nad obveznim licenciranjem in stroški poveanimi z njim). Še vedno pa bi ljudje morali plačevati za ta merjenja.

Verjetno je vprašljivo, kako dobro oz. primerno so jo udejanjili pri nas?:| Domnevam, da Evropska komisija ni naročila državi Sloveniji, da ustvarja kakršenkoli nov monopol zoper katerega se sicer vedno bori.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,22...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Heisenberg ::

Ti dimnikarji so golazni (no ne ljudje - pac koncesije)
Tako kot so ze napisali so to neusposobljeni ljudje, dejansko nimajo pojma o vseh teh novih peceh,
so stari dobrih 20let in samo KASIRAJO!, Jaz preprosto nisem bil doma, dobil sem obvestilo in....ne duha ne sluha o njih ze 3 leta....
nic jih ne rabim, raje poklicem enkrat letno pravega strokovnjaka in imam mirno vest da je vse OK glede peči!

lurker ::

Domnevam, da Evropska komisija ni naročila državi Sloveniji, da ustvarja kakršenkoli nov monopol zoper katerega se sicer vedno bori.
Seveda ji je.

Under this Directive, the Member States must apply minimum requirements as regards the energy performance of new and existing buildings, ensure the certification of their energy performance and require the regular inspection of boilers and air conditioning systems in buildings.
Država lahko temu ugodi samo tako, da (v sebi) monopolizira licenciranje inšpektorjev oz. podeljevanje koncesij.

Je pa res, da bi na kakih gosteje poseljenih območjih verjetno dobil licenciranega inšpektorja tudi za manj kot 30 EUR, če bi s strani države podeljena licenca bila zastonj (ali pa blizu 0). Kljub temu, da nas sedaj dimnikarji prepričujejo, da že s tem zneskom tolčejo zgubo. Pajade! Zakaj se pa potem med sabo tako tepejo za te koncesije?!

Za tiste bolj oddaljene peči sem pa prepričan, da bi tisti taboljši inšpektorji tudi na par deset kilometrov daleč znali zapisat ugotovljene vrednosti, če bi le veter pihal v pravo smer.8-) Jaz bi tudi takega naročil, tale moj se mi ne dopade. Sem ga prosil, da se sezuje, da mi ne potaca celega stanovanja, pa je rekel, da se ne sme. Mora spoštovat pravilnik o varnosti pri delu. No ja, vsaj neumen ni.8-)

Gregor P ::

Da je EU naročila Sloveniji, da vzpostavi monopol samo določenih dimnikarskih d.o.o. in da tako plačnik storitev, državljan, nima pravice do svobodne izbire (ustreznega, kvalitetnega, licenciranega ipd. dimnikarja?8-O Rahlo dvomim:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BlueRunner ::

Država lahko temu ugodi samo tako, da (v sebi) monopolizira licenciranje inšpektorjev

Do tukaj je vse prav.

oz. podeljevanje koncesij.

Tole je pa naš domač dodatek, ki nima z EU čisto nič.

Kot sem že zgoraj napisal: v državi nimamo samo ene odvetniške pisarne, samo enega notarske pisarne, samo ene mesarije, samo ene bolnišnice, ... pa so to vse še kako zelo regulirani poklici, kjer država zagotavlja standarde dela pri izvajalcih.

Če pa smo že pri stvareh, ki morajo biti certificirane in je za njih potrebno opraviti redne vsakoletne preglede, pa imamo v Sloveniji verjetno samo eno servisno delavnico za tehnične preglede, mar ne?

Po enaki logiki bi lahko uvedli koncesijo za pekarne (higienska in vsebinska neoporečnost kruha in drugih pekovskih izdelkov), koncesijo za trgovino, koncesijo za izvedbo električne napeljave, koncesijo za gradbeništvo (še posebej to potrebujemo, ker so stanovanja danes še prepoceni) in še kakšna cvetka se bi našla.

harvey ::

Se strinjam s povedam, sam spucaš, dimnikar počekira. 8-)Vendar nekateri še danes niso za te varinate in iščejo poenostavitve na tisoč in en način, da bi ja prišparali tistih nekaj EUR.

Drži pa tudi po drugi strani, da so dimnikarji glede sodobno gradnjo pri pasivnih ali nizko energijskih hišah brez "dimnikov" precej za časom.

lurker ::

Kot sem že zgoraj napisal: v državi nimamo samo ene odvetniške pisarne, samo enega notarske pisarne, samo ene mesarije, samo ene bolnišnice, ... pa so to vse še kako zelo regulirani poklici, kjer država zagotavlja standarde dela pri izvajalcih.
Imamo pa enotne tarife. Notarske, za tehnične preglede vozil itd.

Meni, kot stranki, je koncesija bolj všeč. Niti pod razno si ne želim dimnikarskega spama. Da bom vsak dan odganjal deset mojstrov, ki se jim zdi, da bi mal pogledali mojo peč, ne hvala. Manj jih vidim, rajš jih mam. Če pozabijo na mene, all the better.

Razumem pa kako je tak sistem nepravičen na strani potencialnih ponudnikov teh storitev.

Se strinjam s povedam, sam spucaš, dimnikar počekira. Vendar nekateri še danes niso za te varinate in iščejo poenostavitve na tisoč in en način, da bi ja prišparali tistih nekaj EUR.
Stvar nima ABSOLUTNO nobene veze s pucanjem, ampak samo s čekiranjem.

Phil ::

Razumem pa kako je tak sistem nepravičen na strani potencialnih ponudnikov teh storitev.


Nepravičen je predvsem do strank, ki za take storitve potem plačujejo preveč.

lurker ::

Nepravičen je predvsem do strank, ki za take storitve potem plačujejo preveč.
Možno. Ni pa nujno. Kaj se je zgodilo, ko so pustili notarjem, da so se šli konkurenčno oblikovanje cen?

Pyr0Beast ::

lurker je izjavil:

Nepravičen je predvsem do strank, ki za take storitve potem plačujejo preveč.
Možno. Ni pa nujno. Kaj se je zgodilo, ko so pustili notarjem, da so se šli konkurenčno oblikovanje cen?

In kaj je bilo ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Kaj pa, če bi v nekem utopičnem svetu lastnik dimnika prevzel odgovornost za svoje početje in bi moral ob obisku lokalnega gasilskega inšpektorja samo predočiti potrdilo uposobljenega dimnikarja, da je za dotično kurilno sezono stvari uredil. V primeru požara pa mu zavarovalnica ne bi bila dolžna izplačati zavarovanja, če bi bil ta posledica nepreverjenega dimnika.

Volk sit, koza cela. Samo lokalni koruptivci se bi potem morali pod nosom obrisati za svoje provizije....

Pyr0Beast ::

Not gonna happen. To je dober vir denarja in verjemi, ne bodo ga izpustili.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Phil ::

Možno. Ni pa nujno. Kaj se je zgodilo, ko so pustili notarjem, da so se šli konkurenčno oblikovanje cen?


Države da bi nam za vsako figo določala cene in podeljevala neke koncesije gotovo ne rabimo. V primeru notarjev so šle cene gor samo ker se je država že prej preveč vtikala v to področje. Isto se na kratki rok res zna zgoditi tukaj (ker drugih lokalnih ponudnikov trenutno zaradi koncesij ni) na dolgi rok pa bi storitve gotovo postale cenejše.

Pa BTW meni se tudi obvezni pregled zdi čista bedarija. Upravljanje s hišo je stvar lastnika se bo že sam pobrigal ali ima čist dimnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

lurker ::

BlueRunner je izjavil:

Kaj pa, če bi v nekem utopičnem svetu lastnik dimnika prevzel odgovornost za svoje početje in bi moral ob obisku lokalnega gasilskega inšpektorja samo predočiti potrdilo uposobljenega dimnikarja, da je za dotično kurilno sezono stvari uredil. V primeru požara pa mu zavarovalnica ne bi bila dolžna izplačati zavarovanja, če bi bil ta posledica nepreverjenega dimnika.

Volk sit, koza cela. Samo lokalni koruptivci se bi potem morali pod nosom obrisati za svoje provizije....
Nisem vedel, da gre pri direktivi, ki govori o energy performance v bistvu za požarno varnost. Ampak razumem tvoj point, tudi jaz sem prepričan, da moj serviser, ki ga itak vsake tolko naročim, lahko zagotovi, da peč deluje znotraj svojih nazivnih vrednosti. Torej bi lahko samo napisal mail na vsakih par let in sporočil, da sem A-OK.

In kaj je bilo ?
Erm, v bistvu sem površno napisal. Ko so znižali notarske tarife, je bil en benefit za uporabnike tudi ta, da so notarji za nekatere storitve postali cenejši kot so bili odvetniki, ki so popolnoma konkurenčno oblikovali svoje cene. Vsaj tako so razlagali.

Brane2 ::

Točno to. Senzor si komot sam zmontiraš in zaradi mene ima lahko cesar, če tako želi, praktično stalen vpogled.

Lahko mu na željeni datum posredujem stanje senzorja. Ali zaradi mene vsak dan.

Če mi pa ne verjame, mi lahko vsake toliko pošlje inšpektorja pogledat in v primeru hujše kršitve opizdi ustrezno kazen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

BlueRunner ::

Nisem vedel, da gre pri direktivi, ki govori o energy performance v bistvu za požarno varnost.

No, v bistvu se gre za okoljsko varnost. Gasilskega inšpektorja pa sem v zgodbo porinil samo zato, ker je to že nekdo, ki se bi recimo lahko priučil izmeriti še stvar ali dve, da bi rekel, če je dimnik OK ali ne. Dimnikar pa je še vedno tisti, ki zadevo poservisira, če kaj manjka.... ravno toliko, da ne bi ista oseba čistila in preverjala. Takšno prekrivanje je običajno zelo lepo gojišče za korupcijo in izsiljevanje.

Sem se pa spomnil enega veliko bolj zanimivega a še vedno sorodnega primera: dvigala. Ve se kdo sme servisirati dvigala (posebni certifikati in to), kakšno opremo morajo imeti dvigala in kdo mora vsake toliko preveriti njihovo varnost in tehnično ustreznost. Pa še nisem slišal, da bi za serviserje dvigal podeljevali koncesije in s tem uničevali že predhodno obstoječo konkurenco. Pa bi rekel, da je varovanje zdravja ljudi nekaj stopničk višje glede kritičnosti ustreznega nadzora, kot pa "energy performance" oziroma ekologija kurišč.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

mene pa zanima kako ti lahko zadevo pošljejo v plavi kuverti, oziroma obvestilo KJER oni določijo datum svojega prihoda. A ne izdajajajo plavih kuvert navadno ministrstva?! Ok saj se zadeva nanaša na ZUP, pa vseeno who the fuck are they da lahko kar tako po domače to delajo in oni skoraj prevzamejo delo ministrstev. Kaj potem če jih zavračaš, ti lahko dajo kazen? oziroma kdo če sploh ti da kazen. Konec koncev kakšno kazen lahko dobiš? storitev pa tako ali tako ni bila opravljena.

BlueRunner ::

Oh, pa še primerjava z notarji... če nisem zadovoljen z notarjem v Mariboru, ali grem lahko k tistemu iz Celja? Seveda grem lahko. Ampak pri dimnikarjih pa ne. Niti pod razno. Tega pa se ne more, ker je koncesija omejena na okraj in delo se lahko opravlja samo v tem okraju.

Komu na čast mi ni ne jasno ne razumljivo. Za gradbenike, ki so odgovorni npr. za potresno varno gradnjo, zadoščajo licence. Za preverjanje stanja kurišč pa moramo imeti lokalne monopole. Kar je seveda čista bedarija na škodo uporabnikov teh storitev. Imeli smo prost trg, ki se ga je z nekim levim izgovorm uvajanja evropske zakonodaje s koncesijami uničilo, namesto da se ga bi uredilo z ustreznimi licencami in nadzorom dela.

lurker ::

Oh, pa še primerjava z notarji... če nisem zadovoljen z notarjem v Mariboru, ali grem lahko k tistemu iz Celja? Seveda grem lahko. Ampak pri dimnikarjih pa ne. Niti pod razno. Tega pa se ne more, ker je koncesija omejena na okraj in delo se lahko opravlja samo v tem okraju.
Pust že ti ta razglabljanja kater raufnkirer ti je bolj pri srcu. To je tako kot da bi hotel, da si sam izbereš davčnega inšpektorja.

Pa da ne bom več okolišil, ker vidim, da se ne bo našel Einstein. Ta človek ti ne nudi NOBENE storitve. Men in black nudijo storitev DRŽAVI. A TI nucaš podatek o izpustih tvoje peči? Niti najmanj! Če želi država readout naj si ga sama plača. Naročnik storitve naj bo tudi plačnik.

Gregor P ::

To je predvsem zato, če je verjeti novinarskim člankom in izjavam ljudi, ki so se poglobili v to tematiko ipd., ker so si ta zakon kot že rečeno dobesedno napisali dimnikarji sami oz. bolj natančno zgolj nekaj konkretnih dimnikarjev (kajti ogromno malih dimnikarjev, nekaj sto, je naenkrat ostalo brez službe), ki sami oz. njihovi sorodniki celo delajo na samem MOP in to točno tam, kjer so tudi zadolženi za to;((

Skratka korupcija + nepotizem; običajan praksa v Sloveniji torej:'(

Primer 1: mož dela na MOP, njegova žena ima dimnikarsko podjetje, ki mu je bila podeljena koncesija

Primer 2: država je na mesto odgovornega za dimnikarstvo na MOP namestila nekdanjega uslužbenca nekega dimnikarskega podjetja, ki je nato prejelo koncesijo

... in domnevam, da je tega še kar nekaj;(

Sicer je vloženih že kar nekaj kazenskih ovadb, samo država nerada dela proti sebi:8)

Za intermezzo:
Vam je dimnik očistil pek?:D
Ni izključeno, da vam dimnik očisti pek, avtomehanik, pleskar ali študent, ne pa izšolan dimnikarski mojster. Nadzor na terenu je namreč slab, prav tako ni dimnikarske izkaznice, s katero bi ovrgli vse morebitne dvome.



P.S.: zgoraj v prejšnjem komentarju sem se zatipkal in namesto MOP (Ministrstvo za okolje in prostor) napisal MOL (Mestna občina Ljubljana).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

lurker ::

To je predvsem zato, če je verjeti novinarskim člankom in izjavam ljudi, ki so se poglobili v to tematiko ipd., ker so si ta zakon kot že rečeno dobesedno napisali dimnikarji sami oz. bolj natančno zgolj nekaj konkretnih dimnikarjev (kajti ogromno malih dimnikarjev, nekaj sto, je naenkrat ostalo brez službe)
Kako je lahko ostal nekdo brez dela, če pa do tega zakona ni bilo teh meritev?!

Gregor P ::

Mar ti resno misliš, da dober gospodar že dosedaj ni dal pregledati svoje kurilne naprave, dimnika itd. izkušenemu in kvalitetnemu dimnikarju?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

djordjevic ::

Seveda so bile. Me je sicer že prehitel Gregor. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

lurker ::

Uni tip od Junkersa DEFINITIVNO NIKOLI ni imel tistega gadgeta s seboj.

Gregor P ::

Ti torej ocenjuješ zadeve iz lastnih izkušenj?!?:|:D

Pa "uni tip od Junkersa" upravičeno domnevam da ni dimnikar ipd., ampak zgolj pooblaščeni serviser (verjetno) plinske peči?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BlueRunner ::

lurker je izjavil:

Pust že ti ta razglabljanja kater raufnkirer ti je bolj pri srcu. To je tako kot da bi hotel, da si sam izbereš davčnega inšpektorja.

Nope. To ni tako, kot bi želel izbirati svojega davčnega inšpektorja. Ta zame pač ne opravlja računovodskih storitev in je posledično res vseeno katerega dobim.

lurker je izjavil:

Ta človek ti ne nudi NOBENE storitve. Men in black nudijo storitev DRŽAVI. A TI nucaš podatek o izpustih tvoje peči? Niti najmanj! Če želi država readout naj si ga sama plača. Naročnik storitve naj bo tudi plačnik.

Neumnost. Dimnikarske storitve so:

  • pregledovanje malih kurilnih naprav in z njimi povezanih dimnih vodov, zračnikov in pomožnih naprav,

  • čiščenje malih kurilnih naprav in z njimi povezanih dimnih vodov, zračnikov in pomožnih naprav,

  • odstranjevanje katranskih oblog in izvedba protikorozijske zaščite,
    pregledovanje in čiščenje zračnikov,

  • izvajanje meritev obratovalnega monitoringa emisij snovi v zrak iz malih kurilnih naprav in informiranje uporabnikov storitev javne službe o energetski učinkovitosti malih kurilnih naprav,

  • posredovanje podatkov o malih kurilnih naprav za vpis v evidenco kurilnih naprav in o opravljenih storitvah koncedentu.


3 od 5 storitev so storitve ZAME in ne za državo. Kako lahko potem prijaviš, da dimnikar ZAME ne počne ničesar... No, na žalost pa si ne morem izbrati katerega koli. To mi je država prepovedala.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Največji problem dimnikarjev je ravno v njihovi prostorski ekskluzivi. Notarjev je sicer omejeno število(!) in imajo tarifo, vendar greš lahko h kateremukoli hočeš. Odvetnikov ni omejeno število in za svoje storitve lahko stranki računajo pretty much poljubno.
https://dolhar.si/

lurker ::

3 od 5 storitev so storitve ZAME in ne za državo. Kako lahko potem prijaviš, da dimnikar ZAME ne počne ničesar... No, na žalost pa si ne morem izbrati katerega koli. To mi je država prepovedala.
Meni ne opravi NOBENE storitve. Samo zmeri, zapiše in zaračuna. Vse ostale dimnikarske storitve NISO predmet direktive, ki sem jo dal zgoraj. Od tu naprej je pa tvoje driblanje o koncesiji vs. licenci mogoče na mestu. Ampak zgolj zato, ker verjamem, da se nekateri počutijo svobodnejše, če lahko izbirajo med dvema prisilama.

Pa "uni tip od Junkersa" upravičeno domnevam da ni dimnikar ipd., ampak zgolj pooblaščeni serviser (verjetno) plinske peči?
Čemu bi rabil dimnikarja? A ti greš k deratizatorju, če imaš angino?

Go-ahead ::

Meni se je tudi napovedal dimnikar z drugega konca Slovenije. Napisal sem mu da dimnika ne rabim, ker se grejem na elektriko in sončne kolektorje. Zaenkrat imam mir.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimnikarska služba pride 3xletno??

Oddelek: Loža
418843 (7097) mamstrok
»

Ali gasilec zna omesti dimnik?

Oddelek: Loža
386394 (4723) Meizu
»

Zakaj rabi dimnikar koncesijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13233314 (30538) šernk
»

Dimnikar

Oddelek: Loža
283100 (1659) Mercier
»

Dimnikarstvo - meritve

Oddelek: Loža
327858 (6553) Gavran

Več podobnih tem