» »

Dimnikarski pregled

Dimnikarski pregled

1
2
»

tomaz- ::

V primeru, da zagori zaradi dimnika. Koliko je pa možnosti, da pri sodobnih nizkotemperaturnih pečeh na kurilca ali plin "zagori" zaradi dimnika ??

Sims ::

Samo tolko,

mati se je branila dimnikarjev, ko hudič križa. Nakar sem enkrat slučajno bil jaz doma in pride dimnikar, ga spustim noter. Odpre peč. Ko sem to videl me je skoraj kap. Peč je na olje, ni pa bila čisščena 3 leta. Toliko je pač palamudila z dimnikarji. Peč je bila odznotraj črna in tiste saje so bile dobesedno zapečene na obod peči. Dimnikar dejansko ni mogel ščohati s krtačo tisto dol. Sesalec sploh ni imel pomena. Tudi tesnilo, na pokrovu peči je razpadlo v prah. Nauk je bil. Če se že za dimnik ne sekirate. Daj vsaj peč spucat.

Aja, pooblaščen serviser naredi samo servis ne pa čiščenje ...

SodVina ::

Ok, v redu.
Ce ti hisa pogori zaradi dimnika, ki ni pregledan, ti zavarovalnica ne krije. Predvidevam, da ce ne pustim osebe v hiso, da mi pregleda stevec za vodo, strom, da mi le ti odklopijo doloceno dobrino.

Ampak ce ne spustim dimnikarja v hiso, dobim pa kazen od drzave? WTF? ponavljam ze veckrat zastavljeno vprasanje: Kako mi lahko nabijejo kazen, ce osebe(ki nima sodnega naloga) ne spustim v hiso?

AndrejS ::

Če imaš sposobnega serviserja, peči ni treba pucat, ker je čista in vse popolnoma izgori.

Ziga Dolhar ::

Ne nabijejo ti je zaradi tega, ker ga nisi spustil v bajto, ampak ker nisi opravil zakonsko predpisane dolznosti - pregleda dimnika (al whatever) po pooblasceni osebi.

Ne gre za 'krsitev nedotakljivosti stanovanja', ker dimnikar brez sodnega naloga ali tvojega dovoljenja NE bo vstopil v tvoje stanovanje. Je pa edini nacin za tvojo pokoro zakonu, da ga prostovoljno (pod pretnjo sankcije, how cute) spustis notri, ako je to potrebno za izvedbo pregleda. (Ali je, ne vem.)

Sicer pa, ce menis da taksna zakonska obvoznica do tvojega stanovanja krsi ustavno pravico, se bo potrebno zmenit na upravnem/ustavnem sodiscu.
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

mati se je branila dimnikarjev, ko hudič križa. Nakar sem enkrat slučajno bil jaz doma in pride dimnikar, ga spustim noter. Odpre peč. Ko sem to videl me je skoraj kap. Peč je na olje, ni pa bila čisščena 3 leta. Toliko je pač palamudila z dimnikarji. Peč je bila odznotraj črna in tiste saje so bile dobesedno zapečene na obod peči. Dimnikar dejansko ni mogel ščohati s krtačo tisto dol. Sesalec sploh ni imel pomena. Tudi tesnilo, na pokrovu peči je razpadlo v prah. Nauk je bil. Če se že za dimnik ne sekirate. Daj vsaj peč spucat.
Hvala enako, samo da to jaz pucam :)

Gredo pa te saje lepo dol ko peč parkrat segreješ na ~100°C.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gzibret ::

> Gredo pa te saje lepo dol ko peč parkrat segreješ na ~100°C.

Ja. Ali pa se te saje takrat vžgejo in zgori cela hiša....
Vse je za neki dobr!

PaX_MaN ::

Ja. Ali pa se te saje takrat vžgejo in zgori cela hiša....

Saj so v peči/dimniku...

Pyr0Beast ::

LOL !

Pa saj to je oljna peč ne na premog ali les.


Saj je za nekaj mikronov, toliko da so stene črne, že če zgorijo ni nobene toplote od njih, dimnik se pa že tako sam puca s kondenzom. Poleg tega v peči že tako ali drugače gori, tako da res ni nobenega problema.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sims ::

Pyr0Beast

je lol, ja ... Bom pa podal ime firme peči in gorilnika, da jih ne boste kupovali ... In ja, peč je na olje

šernk ::

Pyr0Beast

je lol, ja ... Bom pa podal ime firme peči in gorilnika, da jih ne boste kupovali ... In ja, peč je na olje


če gorilnik ni nastavljen...pač nastanejo saje..kaj je tu takega? v tem primeru kličeš serviserja. Ne mi rečt da ste dejansko prvič po treh letih odprli peč? 8-O
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Pyr0Beast ::

Peč že tako sam sčistim vsako kurilno sezono + menjava filtra za olje. Če ne, so saje popolnoma normalen pojav.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sims ::

hja, serviser je bil vsako leto. Firma Tames mimogrede, spucal ni nikoli(ker to naj bi delal dimnikar). Kot sem povedal, pa mati tudi dimnikarjem ni dala za spucat ... In ne mati sama ne odpira, serviser pa pač naredi kaj naredi ...

Ne se zaj čudit. Saj je tudi plačala za tak odnos ...

Da se vrnem na temo, opazil sem da ste vsi samooklicani čistilci peči in verjetno dimnikov tudi. Ne rečem, da moraš bit znanstvenik, pa vendar tehničnega za avto tudi ne moreš kr sam narediti. Vas je pa verjetno manj, ko sami čistite, kot tisti, ki to ne počno. In verjetno zato taka zakonodaja. Kakšna je pa statistika vžigov zaradi nevzdrževanja pri pečeh na olje pa se verjetno ne ve ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

MadMax ::

Saje v tankem sloju so povsem normalne.

Če 3 leta ne narediš niti osnovnega servisa (čiščenja) gorilnika, potem je jasno, da bo zaradi nabranega prahu na ventilatorju in posledično manj dovedenega zraka za izgorevanje saj vedno več.
Ampak za to niso krivi proizvajalci peči/gorilnikov, temveč predvsem taki pacienti kot ti, ki mislijo da zadeva ne rabi 25 let nič posegov.

Tako so saje v prvi vrsti problem neizvedenih rednih servisov, lahko pa so seveda tudi posledica nesposobnih monterjev/serviserjev, zaradi že v startu nepravilnih nastavitev ali zlaganja nekompatibilnih produktov med sabo (ni vsak gorilc za na vsako peč).
Lahko seveda navedeš kaj imaš, ampak v tem primeru bodi dosleden in navedi popolne oznake in tudi osnovne nastavitvene parametre (šoba, tlak črpalke, ...).

/edit: vmes si napisal o rednem servisu. Ampak če serviser ne opravi meritve sajavosti v dimnih plinih in se izgovarja na dimnikarja, potem je očitno kar nekaj problema tudi v serviserju.
Osebno sem mnenja, da sta peč in gorilnik v domeni serviserja, dimnik pa od dimnikarja. Od slednjega namreč ne moreš zahtevati, da pozna prav vsako možno kombinacijo peči in gorilca, ki jo sreča pri delu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Pyr0Beast ::

Hah, serviser ne more pravilno nastaviti, če je zamašen dimnik. Dimnikar pa ne bo rad čistil, če peč ni vsaj 3 dni delovala :E



Sicer, prvo je dimnikar, potem serviser. Če serviser ne zna nastaviti gorilca, da ta ne bo sajil pa si lahko izberete drugega.

Noben se ne čudi. Saj, če jaz nebi čistil, peč še nikoli bi bila očiščena.

Dimnike čisti dimnikar. Nima pa kaj očistiti pri nas, saj ne kurimo na trda goriva. Peč nastavljam sam, če je le možnost pa pregledujem vsak mesec med kurilno sezono, če se kaj težko prižiga ali saji.

Dimnikarji so nekaj popolnoma nepotrebnega pri pečeh na tekoča ali plinasta goriva. Pri trdnih se je na stenah dimnika nabiral katran, kateri se je nato zelo rad vžgal.

Sčistiti pa res ni nobeden problem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sims ::

MadMax:

Najprej hvala za tole: "predvsem taki pacienti kot ti". Ne živim več doma, in pač ne upravljam s tem. In tudi celoten sistem je bil kupljen pri firimi, ki je komponente sestavila. Pač nizki cenovni razred. Ne vem pa, od kje tebi, da jaz osebno mislim, da ni potrebno reči vzdrževati. Moj zakjuček je bi, če bi dala peč pucat bi bilo marsikaj lažje ... to je vse. Za te usluge so pa dinikarji, kaj je bistvo teme.

MadMax ::

Ni za kaj.
Če bi prebral še moj /edit kot dodatek (med pisanjem prispevka si ti vmes oddal še eno sporočilo) bi videl, da se celoten smisel krepko spremeni.
Nimam pa jaz navade svojih postov vsebinsko bistveno spreminjat, zato samo dodam spremembe. Tebe je očitno tako zbodlo, da nadaljevanja sploh prebral nisi...
Če sem te osebno prizadel-se opravičujem. Torej, taki pacienti na splošno, ko imajo samo oni prav in ne pustijo da bi nek dimnikarček pogledal v njihov dimnik...

Glede cenovnega ranga pa... Nima to neke hude zveze...
Se najdejo lastniki, ki imajo s pregrešno drago kotlovnico še več problemov kot tvoji starši, in se najdemo zadovoljni lastniki low-cost peči/gorilcev s poštimanimi zadevami.

Tvoj zaključek je seveda v osnovi pravilen, dimnikarji so zato da pucajo dimnik.
Da pa bi morali obvladat tudi čiščenje peči in gorilnikov ter nastavljanje le-teh pa je le malce prehuda. Za to so usposobljeni serviserji gorilcev/peči, le da jim zna bit tako početje izpod časti, zato opravilo prelagajo na pregovorno umazane sajaste dimnikarje, sami pa bi le šraufke na gorilcu vrteli.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MadMax ::

Še to: tesnilo je pri nekaterih pečkah za enkratno uporabo (npr. Feroli) in razpad ni povezan z umazanostjo peči same.

In vseeno, če se je v 3 letih nabralo toliko nesnage, je bilo že v osnovi nekaj hudo narobe. Ob pravilnem delovanju v tem času ne bi smel iz peči potegnit več kot za kak liter suhih lusk in prahu. Nekaj več če si imel v cisterni tudi kakšno petrolovo pošiljko svinjarije iz 50 let starih bolgarskih naftnih rezerv...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Sims ::

OK, ni hude krvi ...

Pri takih odločbah, zakonih je vedno vprašanje, smiselnosti. Je pa po drugi strani spet, če apeliraš na razum ljudi, da bodo sami kaj postorili, verjetno vemo kakšen bi bil rezultat... Je pa še nekaj. Vedno več ljudi se odloča za prosto stoječe kaminske peči, ki so na drva, pelete. To pa nas spet vrne na trda goriva in več saj v dimniku?

SmeskoSnezak ::

Mi kurimo na drva in dedek sam čisti peč. Si vzame cel dan in peč očisti kot se spodobi, še šraufe. Nazadnje ko je dimnikar prišo, sn lih bil doma. Deda mu ponudo pijačo, sta se dol vsedla za 10 minut mal poklepetala , dimnikar je napisal list, da peč super čista , nič ni kasiral in šel dalje. So pa tud taki uslužbenci, je omeno dimnikar, ki bi tudi to, da ti pride le pogledat, kasirali. Kaj boš s takimi? "naš" dimnikar je reko, če zna folk sam peči pucat in se dejansko spoznajo na to, jim ne bo nič kasiral, saj on ne naredi čist nič. Gre naprej, kjer ne čistijo in tam pokasira za svoje delo. Omeno je , da tu v okolici skor vsi sami pučejo. Seveda, če folk je v penziji in ma cajt. :)

Se tud dimnikari so samo ljudje. Če bote vi sami pucali dimnik in se znali pogovorit z dimnikarom lepo, vas bo pusto na miru, če lih ni tisti, ko mu je samo do keša in napizdovanja.

Pa lep dan še naprej ;)
@ Pusti soncu v srce... @

šernk ::

Moj zakjuček je bi, če bi dala peč pucat bi bilo marsikaj lažje ... to je vse. Za te usluge so pa dinikarji, kaj je bistvo teme.


za te usluge so ja...vendar, če sam te usluge ne potrebujem, jih tudi ne bom plačeval, konec koncev...v kleti je 100x več opreme kot jo ima najboljši dimnikar s seboj. pač 25 let nazaj so si ljudje lahko privoščili poleg nove hiše, še vse orodje ki ga na tem svetu poznamo:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimnikarska služba pride 3xletno??

Oddelek: Loža
418892 (7146) mamstrok
»

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733533 (18726) shadeX
»

Ali gasilec zna omesti dimnik?

Oddelek: Loža
386444 (4773) Meizu
»

Dimnikar

Oddelek: Loža
283102 (1661) Mercier
»

Dimnikarstvo - meritve

Oddelek: Loža
327869 (6564) Gavran

Več podobnih tem