» »

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami

1 2
3
»

Invictus ::

stb je izjavil:


Vsakih nekaj let pa je pregled vseeno dobro opraviti.

Jaz ga opravim letno.

S plinskimi pečmi ni heca. Monoksid, pa še kako sranje ...

Za avte zmečete cel kup denarja, težko vam je pa dati 50 EUR za pregled nečesa kar je lahko tudi življenjsko nevarno. Sploh otrokom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Gregor P ::

AndrejO je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Praktično državljani skorajda nimamo nobenih pravic (ampak to od trenutka dalje, ko se je "država" odločila kršiti evropski pravni red, ker prej je bilo drugače). Vse skupaj je torej osnovano na protizakoniti osnovi, le časa ti vzame veliko, da dosežeš svoje pravice (v mojem primeru ima tako koncesionar dve izgubljeni tožbi, moji pritožbi na ukrep inšpekcije je bilo ugodeno itd.).

Dve povezani vprašanji.

Nekaj časa nazaj se je govorilo o spremembi področnih predpisov, potem pa je vse to zamrlo. Ali morda kdo ve, kje se je zataknilo in kaj je potrebno, da se to ponovno premakne.

Kakašna pravna sredstva so na voljo, da se bi doseglo čim hitrejšo odpravo rega prisilnega določila? Glede na to, da je govora o uredbi, zakon pa nekako ne zahteva "izvedbo pregleda, ko se koncesionarju sprdne", ali obstaja kakšna bližnjica znotraj Slovenije?

Na prvo vprašanje ne znam odgovoriti ker s tem nisem seznanjen.

Drugo pa je za strokovnjaka iz ustavnega prava (pomeni da to piše v naši Ustavi RS). Vendar sam mislim, da če so tebi s kakšnim podzakonskim aktom konkretno kršene ustavne pravice (npr. si na podlagi te uredbe prejel neko odločbo - takšna uredba ni v skladu z zakonom, je torej ali protizakonita, ali zakonu podtika neustavno vsebino, je celo sam zakon neustaven, je izdana brez zakonske podlage ipd.), jih najprej poskušaš uveljaviti na pristojnem sodišču (razen "če za določeno zadevo ni z zakonom predvideno drugo sodno varstvo") in če ti tam ne uspe (ko izčrpaš vsa pravna sredstva) se na koncu obrneš na Ustavno sodišče RS (oz. greš lahko do njega direktno, če že v štartu nimaš na voljo nobenega drugega sodnega varstva ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gregor P ::

Invictus je izjavil:


Za avte zmečete cel kup denarja, težko vam je pa dati 50 EUR za pregled nečesa kar je lahko tudi življenjsko nevarno. Sploh otrokom.

O čem ti sedaj to? Še enkrat si preberi, o čem se tu pravzaprav pogovarjamo.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

stb ::

Invictus je izjavil:

stb je izjavil:


Vsakih nekaj let pa je pregled vseeno dobro opraviti.

Jaz ga opravim letno.

S plinskimi pečmi ni heca. Monoksid, pa še kako sranje ...

Za avte zmečete cel kup denarja, težko vam je pa dati 50 EUR za pregled nečesa kar je lahko tudi življenjsko nevarno. Sploh otrokom.

Za te namene je detektor ogljikovega monoksida precej bolj učinkovit kot potrdilo izdano na podlagi površnega pregleda koncesionarja.

AndrejO ::

Gregor P je izjavil:


Nekaj časa nazaj se je govorilo o spremembi področnih predpisov, potem pa je vse to zamrlo. Ali morda kdo ve, kje se je zataknilo in kaj je potrebno, da se to ponovno premakne.


Nekaj takšnega. Nisem pa se potem šel arheologa, da bi izkopal kaj točno in kako točno se spreminja ali se bi lahko spremenilo. Vse, kar sem razumel je to, da bo to šlo postopno, v izogib kasnejšim odškodninskim tožbam tipa "Mirage".

Gregor P je izjavil:

Drugo pa je za strokovnjaka iz ustavnega prava (pomeni da to piše v naši Ustavi RS). Vendar sam mislim, da če so tebi s kakšnim podzakonskim aktom konkretno kršene ustavne pravice (npr. si na podlagi te uredbe prejel neko odločbo - ...

Malo skrajšano: izkazati moraš pravni interes, da začneš plezanje po pritožbenih instancah. Glede na to, da imam zadnja leta opravka s korektnim koncesionarjem, bom sam osebno takšen pravni interes težko izkazal. Pa upam, da bo tako tudi ostalo - ker imam raje korekten odnos, ki ni predpisan, kot pa lovljenje različnih paragrafov, ki mi dajejo takšne ali drugačne pravice v primeru nekorektnega odnosa. Mi gre pa predpis še vedno v nos, ker vem, da se lahko to spremeni iz danes na jutri.

Gregor P ::

To poznam da, nisem vedel kam ciljaš; to na ministrstvu (predvsem evropski komisiji; državljane bolj kot ne ignorirajo - čeprav tu in tam le pride do kakšnega sestanka) obljubljajo že leta (da bodo nekaj naredili), ker to (da se "bo lahko vsak občan sam odločil, kdo bo pri njem opravljal dimnikarske storitve") tudi že leta zahtevajo državljani (predvsem v civilnih iniciativah).

Zelo pozitivno, da je tudi "nekdanji ustavni sodnik Ciril Ribičič je v analizi zakonodaje s področja dimnikarstva ocenil, da je ta protiustavna" ter tako pritrdil nemočnim državljanom, ki se zoper dimnikarski lobiji borijo že od vsega začetka in ves čas opozarjajo vse pristojne organe na protiustavnost njihovega početja.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

AndrejO ::

Gregor P je izjavil:

To poznam da, nisem vedel kam ciljaš; to na ministrstvu (predvsem evropski komisiji; državljane bolj kot ne ignorirajo - čeprav tu in tam le pride do kakšnega sestanka) obljubljajo že leta (da bodo nekaj naredili), ker to (da se "bo lahko vsak občan sam odločil, kdo bo pri njem opravljal dimnikarske storitve") tudi že leta zahtevajo državljani (predvsem v civilnih iniciativah).

Hm, no, ne vem. V uvodu piše: "Na ministrstvu za kmetijstvo in okolje so z dopolnilom v noveli zakona predvideli, da bodo do konca leta 2015 prenehale veljati dimnikarske koncesije. Te sedaj določajo po enega izvajalca za vsako občino."

To se bere, kot da so se zganili. Novela zakona, dopolnilo. To se sliši kot otipljive stvari. Ne vem pa čisto nič več, kot ta stavek povzema. Mislil sem, da je tebi morda znanega malo več na temo.

Gregor P ::

Ne, več kot piše v medijih tudi ostalim ljudem, državljanom na ministrstvu ne povejo:8) Dejstvo je le, da se bo to moralo zgoditi prej ali slej ker jim tudi Evropska komisija diha za ovratnik (ker sicer do tega verjetno niti nikoli ne bi prišlo). Vse to pa le ker so se tudi državljani zganili in ukrepali (že leta 2004).

Ampak vsa ta leta pa so se nemočnim državljanom kot po tekočem traku povzročale krivice:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Invictus ::

stb je izjavil:


Za te namene je detektor ogljikovega monoksida precej bolj učinkovit kot potrdilo izdano na podlagi površnega pregleda koncesionarja.

Meni so vedno dobro pogledali.

In sem po njihovem pregledu poklical serviserja.

Povsem upravičeno. Naslednje leto sem ga poklical že prej. Pa imam mir ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

@invictus Sicer itak ne bos dojel kaj je tema pogovora, pa vseeno prosim preberi še enkrat o čem se pogovarjamo.

Martin Krpan ::

Invictus je izjavil:

stb je izjavil:


Za te namene je detektor ogljikovega monoksida precej bolj učinkovit kot potrdilo izdano na podlagi površnega pregleda koncesionarja.

Meni so vedno dobro pogledali.

In sem po njihovem pregledu poklical serviserja.

Povsem upravičeno. Naslednje leto sem ga poklical že prej. Pa imam mir ...


Jaz tudi. Vendar vse meritve tega pooblaščenega serviserja , ki peči tudi popravlja tem šalabajzerjem ne pomeni nič.

Sveto pa jim je kar je nameril njihov na šnelkursu priučeni delavec , ki o popravilih in nastavitvah peči nima pojma od pojma 8-O.
Pa reči , da se ne gre samo za denar....

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Martin Krpan je izjavil:


Sveto pa jim je kar je nameril njihov na šnelkursu priučeni delavec , ki o popravilih in nastavitvah peči nima pojma od pojma 8-O.
Pa reči , da se ne gre samo za denar....

Saj njega peč ne briga. On je prišel pogledal dimnik.

Je pač svinjarija da se ne omogoča konkurence. Ampak saj ne bi bilo nič drugače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Da, takšne ubogljive in ponižne državljane potrebujemo;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Gregor P je izjavil:

Da, takšne ubogljive in ponižne državljane potrebujemo;((

Takih kot si ti pač ne ... Neuporabnih in škodljivih za vse ostale.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Dimnikarske storitve so le ena (korupcijska) anomalija v škodo državljanov od mnogih v naši državi; ko jih zbereš vse na kup, vidiš, da ni več tako "poceni biti tiho". Zato je preprosto tudi v tvojem interesu, da se jih odpravi eno za drugo:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Glede na to koliko škode lahko naredi slab dimnik in kako smo Slovenci nagnjeni k predelavi delujočih zadev v nedelujoče, je neka kontrola dimnikov potrebna.

Samo v malo drugačni obliki.

Evo primera ...

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Če je zadaj pregled kake dimnikarske firme, bi jih lahko dobili kaj po p****.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Gregor P ::

V mojem konkretnem primeru je bilo pač tako, da nisem smel več uradno najeti starega izkušenega mojstra (dejansko mu je novi dimnikar na podlagi novih korupcijskih predpisov zagrozil s prijavo in visoko kaznijo), ki je že ves čas skrbel za moj dimnik ter ostale dimnikarske storitve (namreč človek se je konkretno spoznal na svoj posel tudi malo širše), ampak mi je država monopolno vsilila kar neko podjetje, kjer vsi skupaj nimajo pol toliko znanja in izkušenj kot moj mojster (sploh za moje specifične sodobne kurilne naprave); za kvalitetno storitev se je seveda tudi ustrezno plačalo. Kot dober gospodar pač takšne požarno-nevarne ljudi ne morem spustiti v hišo.

In z novimi predpisi nimamo na žalost nič manj požarnih nesreč:'(

V medijih je kar nekaj novic, kako dimnikarji malomarno opravljajo svoje delo (kar je vsaj po mojem posledica tega, da se jim sploh ni treba potruditi za stranke, če so pa te dobesedno prisiljene imeti le enega).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

AndrejS ::

Dimnikarji so bili včasih umazani , oblečeni v črna oblačila in prinašali bi naj srečo. Danes ti pride v obleki in ti odnaša danar !

Hayabusa ::

Včasih si se prijel za gumb, ko videl dimnikarja, danes se primeš za denarnico.

k4vz0024 ::

Dimnikar je edini poklic, ki s seboj ne nosi orodja - lestve. To je nekako tako, kot bi prišel k zobozdravniku in s sabo kot pacient prenesel svedre za vrtanje po zobeh.8-)

Matako ::

Včasih so jo


Ne vem pa čemu prasci... da ni bil to namig?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

šernk ::

Za avte zmečete cel kup denarja, težko vam je pa dati 50 EUR za pregled nečesa kar je lahko tudi življenjsko nevarno. Sploh otrokom.


za neke brezvezne meritve ki jih opravlja da. Dimnika v 3 letih ni niti še pogledal (1x mislim da je celo odprl spodaj vratca in jih po hitrem postopku zaprl "strokoven pregled opravljen")

da ne omenjam ko ti pride sredi aprila pregledat dimnik za tekočo kurilno sezono. Oprosti dimnik se čisti pred začetkom nove kurilne sezone, ne pa ob koncu stare.

potem pa še vprašanje: nosijo oni odgovornost, če v dimniku zagori? Saj so z njihovim strokovnim pregledom potrdili da je dimnik varen za uporabo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

k4vz0024 ::

Matako je izjavil:

Včasih so jo


Ne vem pa čemu prasci... da ni bil to namig?



To je preroška razglednica, ki kaže na lukrativnost mož v črnem. Kažejo na to, da so za vsako storitev prejeli piceka....8-)

Hayabusa ::

Pujs je zato ker rine naprej, odganja zimo. Zakaj sta dve 4 peresne deteljice (nekaj s srečo?) ? Pujsa imata za ovratnico nekakšen zeleni cvetni venec, to je tudi neka simbolika.
Lahko bi rekel da prinašata pomlad (pujsa).
Zato se za Božič je svinjino in ne perutnine (rine nazaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

stb ::

No, tokrat med njihovim samoiniciativnem obisku ni bilo nikogar doma in sedaj so mi poslali račun za "strošek zavrnjenega izvajanja dimni. storitev" v višini 7,69 EUR. Wtf?

Matako ::

Hayabusa je izjavil:

Pujs je zato ker rine naprej, odganja zimo.


Sem pa mislil, da zato, ker je vedno nekje pri koritu. ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Invictus ::

stb je izjavil:

No, tokrat med njihovim samoiniciativnem obisku ni bilo nikogar doma in sedaj so mi poslali račun za "strošek zavrnjenega izvajanja dimni. storitev" v višini 7,69 EUR. Wtf?

Če ti niso prej datuma sporočili, se pritoži.

V drugo pa odpovej pregled pred datumom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Za božič se je svinjnino? Za novo leto, misliš?

stb ::

Invictus je izjavil:

stb je izjavil:

No, tokrat med njihovim samoiniciativnem obisku ni bilo nikogar doma in sedaj so mi poslali račun za "strošek zavrnjenega izvajanja dimni. storitev" v višini 7,69 EUR. Wtf?

Če ti niso prej datuma sporočili, se pritoži.

V drugo pa odpovej pregled pred datumom.

Fora je, da so se napovedali 4 ali največ 5 dni pred obiskom, in rok za odpoved postavili najmanj 3 dni pred napovedanim prihodom (približno "med 07:00 in 16:00", nimam njihovega obvestila trenutno pred seboj). Teoretično bi se ta njihov rok dalo ujeti, praktično pa že težje, uporabnikom prijazno pa to definitivno ni. Pričakujejo da bo kdo vzel dopust, ali se zanašajo na statistično dovolj veliko brezposelnost, da bo vedno nekdo doma? Do sedaj sem nekajrat uspel uskladiti točnejši termin je že nekajkrat bilo tako, da če nikogar ni bilo doma so pač predlagali nov termin. Vsakič itak obišče cel blok in ni hodil samo zaradi mene, zato dodatnih stroškov v tej višini zagotovo ni bilo. Naj mi pač naslednjič, ko naročim njihovo storitev zaračuna tudi kilometrino za ekskluziven prihod, če bo tak strošek dejansko obstajal.

A če njim jaz pošljem dopis, da jim v nočnih urah ("med 19:00 in 06:00" če uporabim njihovo dikcijo) pridem očistit vhodna vrata podjetja (čeprav mi te storitve ne naročijo) so se oni potem dolžni ukvarjati s pisnim zavračanjem storitve in so dolžni storitev plačati (če jo izvedem) oz so mi dolžni plačati "stroške zavračanja", če je ne morem izvesti (npr zaklenjena dvoriščna vrata do njihove poslovne stavbe)?

Invictus ::

Lahko poskusiš :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejO ::

stb je izjavil:

No, tokrat med njihovim samoiniciativnem obisku ni bilo nikogar doma in sedaj so mi poslali račun A če njim jaz pošljem dopis, da jim v nočnih urah ("med 19:00 in 06:00" če uporabim njihovo dikcijo) pridem očistit vhodna vrata podjetja (čeprav mi te storitve ne naročijo) so se oni potem dolžni ukvarjati s pisnim zavračanjem storitve in so dolžni storitev plačati (če jo izvedem) oz so mi dolžni plačati "stroške zavračanja", če je ne morem izvesti (npr zaklenjena dvoriščna vrata do njihove poslovne stavbe)?

Če ti to uspe uzakoniti, potem da.

28. čl. uredbe: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

šernk ::

Če ti to uspe uzakoniti, potem da.


hja drugi zakon pa pravi, da si lahko delavec 1 dan letno poljubno izbere dan dopusta, vse ostalo pa mu ga določi delodajalec. in tist dan dopusta naj potem porabimo za dimnikarje? če imaš službo od 8 - 17 ga nikoli ne boš ujel. če že nekaj uzakonijo naj potem usaj uskladijo, da lahko zadevo urediš. torej naj delajo dimnikarji ali popoldan ali vikende.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AndrejO ::

In kaj sedaj?

perci ::

Jeba. Raufnk zazidat.

AndrejO ::

Ja no, ne vem. Zakon se spreminja, koncesionarji godrnjajo, ostali čakamo, da se stvar premakne iz faze usklajevanja v fazo implementacije.

Nisem prepričan, da bi bilo že potrebno zazidavati dimnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

stb ::

AndrejO je izjavil:

stb je izjavil:

No, tokrat med njihovim samoiniciativnem obisku ni bilo nikogar doma in sedaj so mi poslali račun A če njim jaz pošljem dopis, da jim v nočnih urah ("med 19:00 in 06:00" če uporabim njihovo dikcijo) pridem očistit vhodna vrata podjetja (čeprav mi te storitve ne naročijo) so se oni potem dolžni ukvarjati s pisnim zavračanjem storitve in so dolžni storitev plačati (če jo izvedem) oz so mi dolžni plačati "stroške zavračanja", če je ne morem izvesti (npr zaklenjena dvoriščna vrata do njihove poslovne stavbe)?

Če ti to uspe uzakoniti, potem da.

28. čl. uredbe: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Hvala za link!
28. člen
(1) Koncesionar mora namero opravljanja storitev dimnikarske službe najaviti uporabniku storitev dimnikarske službe vsaj 7 dni pred začetkom storitev. V najavi opravljanja storitev dimnikarske službe mora navesti čas svojega prihoda.
(2) Koncesionar najavi opravljanje storitev dimnikarske službe pisno, z obvestilom, objavljenim v skupnih prostorih uporabnikov stavbe, ali na krajevno običajen način z objavo v medijih, oglasnih deskah občine ali krajevne skupnosti ali, če se tako dogovori z uporabnikom storitev dimnikarske službe, tudi ustno z neposrednim sporočilom.
(3) Uporabnik storitev dimnikarske službe ima pravico, da v dogovoru s koncesionarjem prestavi najavljeni čas opravljanja storitev dimnikarske službe, vendar za največ štirinajst dni in ne več kot dvakrat.
(4) Če uporabnik storitev dimnikarske službe najavljeni čas opravljanja storitev dimnikarske službe ne odpove in ga v dogovoru s koncesionarjem ne prestavi, ali če koncesionarju ne omogoči opravljanje storitev, mora plačati nastale stroške zaradi prihoda oziroma prevoza ter porabljenega časa v skladu s ceno iz tarife opravljanja storitev dimnikarske službe, razen če zaradi daljše odsotnosti koncesionarju upravičeno ni mogel odpovedati najavljenega časa opravljanja storitev dimnikarske službe.

Tole potlej pade vsaj zaradi treh neskladij po dveh alinejah.
- definitivno nisem prejel 7 dni pred napovedanim obiskom, a morda je njihov datum na obvestilu dovolj zgoden. Prejema seveda nisem podpisal, poštnega žiga pa tudi ni.
- če je čas naveden kot "med 07:00 in 16:00" smatram da čas NI naveden.
- strošek zvonenja in čakanja pred mojimi vrati 2 min (max) ne more presegati 7 eur. Je pa res, da je točno ta postavka zapisana v ceniku, ki očitno ni skladen z 28. členom uredbe (ta govori o dejanskih stroških časa in prevoze in ne pavšalu za zavrnitev). Očitno se jim v primeru večstanovanjskih blokov zelo splača ne opravljati storitve, hitro pozvoniti za 0.1 sekunde enkrat med 07:00 in 16:00 in čimprej oddrveti, pokasirati "strošek zavrnitve", potem pa igro ponoviti naslednji mesec.

AndrejO je izjavil:

In kaj sedaj?

Ne vem, a se moram s tem sploh še kaj ukvarjati in tečejo kakšne zamudne obresti (rok plačila je 3 dni, namesto običajnih 8), dokler mi ne pošljejo zadeve (računa ali 1. opomina) priporočeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Blum ::

2 centa preveč so ti naračunali. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blum ()

fujtajksel ::

perci je izjavil:

Jeba. Raufnk zazidat.


Jep, so tolk težili da smo pred par leti vrgli ven plinski bojler in ga zamenjali z električnim. Nismo ravno zazidali, ampak zaprli z neko kosher blendo.
Zdej še vedno vsako leto težijo s pregledom kurilnih naprav, ampak jim vsako leto forvardiram isti mail da jih po njihovi zaslugi nimam več in ne težijo več.

Hec bi bil zamenjat s plinsko kogeneracijo na gorivne celice, menda je že na trgu ampak najbrž drago ko žafran.

fujtajksel ::

AndrejO ::

stb je izjavil:


- definitivno nisem prejel 7 dni pred napovedanim obiskom, a morda je njihov datum na obvestilu dovolj zgoden. Prejema seveda nisem podpisal, poštnega žiga pa tudi ni.

Vse skupaj izpade rekla, kazala. Upoštevaj tudi, da je lahko obvestilo viselo tudi kje drugje (objava v medijih, oglasna deska občine in podobni umotvori 19. stoletja).

stb je izjavil:

- če je čas naveden kot "med 07:00 in 16:00" smatram da čas NI naveden.

No, v bistvu je naveden, pa če je še tako idiotski. Zakon jih tukaj ne omejuje in, dokler se vsaj približno držijo nekih dnevnih ur, jim boš težko očital, da so si izbrali neprimerno uro.

stb je izjavil:

- strošek zvonenja in čakanja pred mojimi vrati 2 min (max) ne more presegati 7 eur. Je pa res, da je točno ta postavka zapisana v ceniku, ki očitno ni skladen z 28. členom uredbe (ta govori o dejanskih stroških časa in prevoze in ne pavšalu za zavrnitev).

Ne vidim razloga, da pavšalni strošek predpisan v ceniku ne bi vzdržal morebitne presoje.

stb je izjavil:

Očitno se jim v primeru večstanovanjskih blokov zelo splača ne opravljati storitve, hitro pozvoniti za 0.1 sekunde enkrat med 07:00 in 16:00 in čimprej oddrveti, pokasirati "strošek zavrnitve", potem pa igro ponoviti naslednji mesec.

Verjetno so preveč leni, da se bi jim dalo, pa še hitro se bi našel kdo s telefonom in nečednost posnel. Je pa že celotna ideja tega, da si koncesionar kot inšpektor sam izbira uro in dan, zgrešena. To se lahko enostavno reši tudi na manj obremenjujoče načine, kjer lastnik prevzame odgovornost in se sam dogovori za pregled, ko mu to najbolj ustreza.

stb je izjavil:

Ne vem, a se moram s tem sploh še kaj ukvarjati in tečejo kakšne zamudne obresti (rok plačila je 3 dni, namesto običajnih 8), dokler mi ne pošljejo zadeve (računa ali 1. opomina) priporočeno?

Mislil si bi, da brez računa ne veš kaj in komu sploh plačati. Kaj pa šteje kot račun, pa ne vem. To bo pa kakšen pravnik vedel.

Gregor P ::

Obujam temo ker ...

RTVS: Dokončno slovo koncesij? Vlada prižgala zeleno luč za dimnikarske licence.
Vlada je sprejela predlog zakona o dimnikarskih storitvah, ki ukinja zdaj veljavni sistem koncesij in namesto njega uvaja sistem licenc, kar v prvi vrsti pomeni, da si bodo lastniki malih kurilnih naprav sami izbirali izvajalca dimnikarskih storitev.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Cruz ::

Končno, je že bil čas...

Matako ::

Tole bi bila lahko priložnost za monterje/serviserje peči, da si pač pridobijo še to dimnikarsko licenco. Če so pametni, si jo bodo.

Načeloma je namreč bolje, da okrog modernejše peči stika raje pooblaščeni serviser (tudi če ne gre za samo peč), ker pri dosedanjih majstrih ni bilo dvakrat za reči, da ti s svojimi "meritvami" še kaj ne razštela ... in gre.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

gddr85 ::

je bil res že cajt ja

Gregor P ::

A dimnikarji se ne dajo ...

RTVS - Pristojna zbornica zavrača vladni predlog: Dimnikarski zakon povsem neusklajen
V Zbornici komunalnega gospodarstva opozarjajo, da predlog zakona, ki ukinja dimnikarske koncesije, ni usklajen ne s strokovno ne z zainteresirano javnostjo
.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kaj ::

Za dimnikarje letos konec koncesij, sedaj si jih lahko izbiramo: http://www.zurnal24.si/konec-koncesij-z...
Tule pa seznam vseh dimnikarjev z licenco, med katerimi lahko izbiramo: http://www.mop.gov.si/si/delovna_podroc...

Ampak v novi verziji tega seznama ni več razvidno, s katerega konca so. Zgolj ime in priimek izvajalca. Torej, kateri pridejo v poštev za Ljubljano?

Oz no, bom kar konkreten, iščem enga dimnikarja z v Ljubljani, zgolj za te obvezne letne preglede, ki je Slovenec. Nočem več, da mi ti Bosanci hodijo po stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

thed0g195 ::

Kaj je izjavil:

Za dimnikarje letos konec koncesij, sedaj si jih lahko izbiramo: http://www.zurnal24.si/konec-koncesij-z...
Tule pa seznam vseh dimnikarjev z licenco, med katerimi lahko izbiramo: http://www.mop.gov.si/si/delovna_podroc...

Ampak v novi verziji tega seznama ni več razvidno, s katerega konca so. Zgolj ime in priimek izvajalca. Torej, kateri pridejo v poštev za Ljubljano?

Oz no, bom kar konkreten, iščem enga dimnikarja z v Ljubljani, zgolj za te obvezne letne preglede, ki je Slovenec. Nočem več, da mi ti Bosanci hodijo po stanovanju.

V .xls pise kraj izvajalca (http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov...

shadeX ::

Mi smo sami ometli dimnik, včeraj je prišel dimnikar pregledat zadevo in računal 12.20€, kar sploh ni veliko. Če bi on čistil bi bilo nekaj čez 50€.

Če nimaš ravno dve levi roki lahko sam ometeš dimnik in prihraniš 40€.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimnikarska služba pride 3xletno??

Oddelek: Loža
418925 (7179) mamstrok
»

Ali gasilec zna omesti dimnik?

Oddelek: Loža
386453 (4782) Meizu
»

Zakaj rabi dimnikar koncesijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13233640 (30864) šernk
»

Dimnikar

Oddelek: Loža
283107 (1666) Mercier
»

Dimnikarstvo - meritve

Oddelek: Loža
327877 (6572) Gavran

Več podobnih tem