» »

Windows 7 x86 in Ping

Windows 7 x86 in Ping

MPodlesnik ::

Pozdravljeni.

Ugotavljam da tudi mene jezi ping na windows 7. Na xp je bil ping npr. v cod2 konstantno 50ms, tukaj v igrah pa nagaja. Sprobal sem že vse nastavitve z urejanjem reg. in disablanja IPV6 in podobno pa nič ni pomagalo.

Internet ima vse črtice in ga ženem prek wifi pci kartice.

Sistem :
P4 3.0mhz ( HT on )
Grafa : Ati radeon hd2600xt
Ram : 2gb ( dual -chanel )
Disk : 160gb
Wifi kartica asus

Kakšni namigi? Torenti in ostale p*. ne laufajo.

Hvala.

detroit ::

sicer je wifi v skor vsakmu primeru scapegoat za te zadeve, samo če praviš da je blo prej drugač....
Pa seveda kaj pingaš prej si slovenski zdj pa en kineski server:D
Skero

MPodlesnik ::

Ja, prej sicer wireless-a ni blo. Je bla direkt kabel povezava. Zdaj je pa wireless, pa upam da ni v tem težava. Namreč signal je poln.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Wox ::

Na kabel daj. Wifi ti je za surfanje.

Pyr0Beast ::

probaj dpclat.exe (latency checker)

Meni je ravno Wifi kartica povzrocala da se je cel komp zatikal (za en drek driver)

Podobno mi pocne integrirana lan kartica, ce nima ip-ja.


Disablas naprave direktno v Device managerju - deluje, preverjeno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MPodlesnik ::

malo mi je problem preklopit nazaj na kabel, ker sem zdaj v drugi sobi. Probal sem poiskat novejši driver , sicer kar ročno prek windowsa, pa bom šel še na Asusovo stran pa preveril če obstaja kak novejši driver.

Zanimivo. Sem se poigral, in naletel na težavo pri driverju za integrirano zvočno. Bom ga probal spremenit. Namreč ko ga disablam kr naekrat nabije checkera na rdečo.

detroit ::

lej wireless je zelo nestabilna zadeva jst rajš polže pošlem po paketke do routerja kot pa da imam wireless:D
Skero

Pyr0Beast ::

Mjah, jaz imam ze s starim sistemom 2ns latence, tako da pri novih moral pod 1ns priti zlahka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Preveri raje kolikšen je ping do routerja.

MPodlesnik ::

Ping do routerja je 1ms ? Konstantno. Ping na amis.net konstanta 21-23ms. Mislim da je res problem v nekih driverjih.

Pa še eno vprašanje. Bom kar tukaj. Je fejst narobe če imam na enem kablu za disk dva diska gor in sicer enega maxtor ide 133 drugega pa seagate ide 100. Delujeta oba na predpisani hitrosti al ne ?

Kaj je bolše priklopit oba na en kabel, al dat drugega ki ne poganja operacijskega sistema polek CD- roma ???

Če gre :)

detroit ::

ide deluje po principu verige in členov me thinks
Skero

ss1234 ::

Wox je izjavil:

Na kabel daj. Wifi ti je za surfanje.


No ni čisto res jez mam računalnik kr dost daleč pa še zmer dobu 18.7 od 20 (megabit al karkol so že). Je pa res da mi je že povzročal probleme tko da server(ja server mam :P) je seveda prijključen na kabel.

MPodlesnik ::

Še vedno mislim da je za to slabo povezavo kriva poceni wifi kartica. Morem dobiti koga da mi posodi pa da stestiram drugo. Namreč ta ko jo imam sedaj v uporabi je Asus WL-138G V2.

Ena rešitev pa je ta, da probam računalnik preklopit na mrežno in vidim če je tam bolše. Če ni, potem je krivo nekaj drugega.

Tilen ::

MPodlesnik je izjavil:

Ja, prej sicer wireless-a ni blo. Je bla direkt kabel povezava. Zdaj je pa wireless, pa upam da ni v tem težava. Namreč signal je poln.



Hm. V avstrijo preko wifi in ADSL-ja 36 ms... Tako zelo "slabo"?

Testno preko kabla dosežeš koliko boljši rezultat?

Kakšno hitrost pa imaš na Amisu? Lahko imaš vključen kak interleaved profil, če si pred kratkim kaj spreminjal paket.

Lahko probaš še tole.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MPodlesnik ::

Ping drugače preko amisa je oz. če pingam njihov server 21-23ms. Interleaving je pa že izklopljen. Ker prej je bil ping še večji :) Linija je 4MB.

Tisto prek reg. pa sem že sprobal pa ne dela.

Zdaj sem nekaj testiral, pa sem videl da imam driverje za grafo kar od microsofta. Pa bi mogoče tam bila kakšna povezava. Namreč igra sem opazil tudi malo laga. Ne vem sicer zakaj ampak bom probal updajtat driverje za grafo.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Tisti driverji od MS so čist OK, WHQL.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MPodlesnik ::

Težava odpravljena.

Problem : Wifi kartica Asus WL-138V2, ki ima ogromno težav z gonilniki za Windows 7 in tudi že prej na visti. Prebral sem ogromno na netu :)

NO problem je bil rešen z naloženimi malo starejšimi driverji od Broadcom-a verzije 5.10.97.7, windows pa je avtomatsko instaliral novejše, kateri so pa bili katastrofa. Prav tako, Asus driverji iz asustek-a ne špilajo.

Hvala vsem za pomoč :)

LP Matej

detroit ::

Se posipam s pepelom:)
Skero

MPodlesnik ::

Hehe :) Ne saj tud sam vem da je wireless zlo relativna zadeva. Ampak iz ene sobe v drugo bi pa skoraj moglo delat kolk tolk vredu :)

detroit ::

dokler oča ne užgejo prenosnega pospeševalnika delcev iz CERNA:D
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je speedtest.net realen ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205021 (3445) SloBiscuit
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131287 (1103) BorutK-73
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6010073 (8989) lebang1
»

Star router (D-link 624+) in padanje povezave

Oddelek: Omrežja in internet
6875 (774) d4vid
»

Ping, težave s hitrostjo

Oddelek: Omrežja in internet
51411 (1286) Spajky

Več podobnih tem