» »

Levi zvočnik ne dela

Levi zvočnik ne dela

Malcolm_Y ::

Sicer je na forumu že nekaj tem o tem problemu, vendar mi konkretnega in koristnega odgovora še ni uspelo najti. Če obstaja, mi prosim pošljite link.

Da ne bo kdo reku, da nisem iskal:
Levi zvočnik ne igra
Problemi z zvočniki

Namreč, tudi pri meni ne more biti težava v zvočnikih, ker če vtič zvočnikov potegnem malo iz vtičnice, začne igrati levi zvočnik, desni pa utihne. V določeni legi vtikača mi je celo ratalo, da igrata oba, ampak zelo na tiho (verjetno s polovično močjo).

Probal sem tudi s slušalkami in isto - desna dela, leva ne.

Ima kdo kak nasvet, kaj bi lahko bilo krivo, igra samo desni zvočnik? Vse naprave pa v Device Managerju 'delujejo pravilno'.

Hvala in lp.

vlado1 ::

včasih pomaga če "polotaš"kontakte pri konekturju-hladen lot-slabi stik
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

Malcolm_Y ::

Hvala, Vlado, ampak po moje niso krivi kontakti - namreč, če malo not-ven vlečem vtikač, levi zvočnik začne delat. Pa tudi dvomim, da bi tako na zvočnikih kot na slušalkah mel isti feler na konektorju.

Po moje je kriva neka software nastavitev.

A ima računalnik kje opcijo "Play on both speakers", pa da v okvirčku nimam kljukice? :)

Oz. resno, da sem kdaj kje nastavil mono izhod namesto stereo. Se da to kje preverit oz. videt?

Lp.

vlado1 ::

mislim konektor na izhodu iz računalnika -ženski del jacka -probaj ga malo zmigati-(oni zelene barve)
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

Malcolm_Y ::

Neverjetno - dejansko sem izklopil vtikač iz računalnika in malo 'pomigal' z vtičnico in ko sem zvočnike ponovno priklopil, delata oba.

Hvala tisočkrat. Če ne bi delal noben zvočnik, bi še pomislil, da je krivda v škatli, ker pa je en delal, sem sklepal, da je kriv software.

Še enkrat hvala.

vlado1 ::

torej bo najverjetneje hladen lot -slab stik -ta napaka se ti zna ponavljat (lahko je tud konektor v kur..u) prvič ko boš mel čas idi na servis ali do kakšnega kolega pa ti naj menjajo ali polotajo na plošči sicer pa to ni tisočkrat hvala ampak pri nas je to ponavadi-PRDI NA PIR-hehe
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497429 (5205) bullet321
»

Zanima me sledeče ?

Oddelek: Zvok in slika
51585 (1356) Scorpia
»

PC povezava z glasbenim stolpom

Oddelek: Zvok in slika
91055 (978) Naabo
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016463 (10402) FlamE#7
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635353 (4350) hyphh

Več podobnih tem