» »

PC povezava z glasbenim stolpom

PC povezava z glasbenim stolpom

miguel ::

Pozdravljeni!

Situacija je sledeča. Računalnik imam s kablom (na eni strani 3.5mm jack (zvočna), na drugi strani 2 činča (stolp)) povezan z glasbenim stolpom. Problem je v tem, da mi pri takšni povezavi zvok predvaja le na enem zvočniku, drugi pa je "mrtev". Drugače oba zvočnika delujeta, ker če na stolpu preklopim na navadno poslušanje radia, delujta oba zvočnika. Posumil sem, da bi lahko bilo kaj narobe s samim kablom, zato sem taisti kabel vtaknil še v CD player namesto v računalnik. Tokrat je bil zvok prav tako slišen iz obeh zvočnikov. Sklepam torej, da je nekaj narobe z računalnikom oz. z zvočno kartico. Kaj bi lahko bil vzrok?

Hvala za pomoč in lp.

5er--> ::

Nastavi balance zvoka na PC-ju na sredino?

miguel ::

Tako imam že nastavljeno. Če grem proti R, zvok ostane, če grem proti L, počasi potihne - ker pač levi zvočnik ne da zvok od sebe. Še kakšna ideja?

5er--> ::

Skurjen output na zvočni?

particle ::

Verjetno je skurjen output da. Če imaš front panel priključek, probaj še priklopit na matično in sprobaj če tam deluje levi kanal.

5er--> ::

PS: Si prepričan, da si 3.5mm jack pritisnil do konca v zvočno? Kakšne slušalke na istem izhodu delajo normalno? Imaš kakšno posebno zvočno s kakšnimi dodatnimi nastavitvami?

miguel ::

3.5mm jack je do konca v zvočni. Sem ga pa poskusil sedaj malo potegnit ven in takrat je začel delat le levi zvočnik - tisti, ki prej ni delal -, desni pa je utihnil. S tem da je bil zvok na levem zvočniku nekako zadušen. Poskusil sem tudi s slušalkami in rezultat je bil enak kot pri zvočnikih. Zvočna je Realtek 5.1 integrirana na matični Gigabyte.

particle ::

Probaj zamenjati kabelj iz pcja do stolpa. Zgleda da je jack sel po gobe.

5er--> ::

Kabel dela na cd playerju, pa tudi slušalke ne delajo na istem izhodu.
Glede na zgornje je izhod na zvočni sel. Kupi novo zvočno ali pa daj matično/pc v garancijo, ce jo se ima.

Naabo ::

Verjetno gre res za slab stik na izhodu. Probaj še s kakšnim drugim kablom, škoditi ne more. Sicer pa drugo zvočno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stari zvočniki - računalnik

Oddelek: Zvok in slika
302807 (311) PacificBlue
»

Zvočniki in slušalke istočasno?

Oddelek: Zvok in slika
494798 (4391) eric_cartman
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579777 (8705) axee
»

problem povezava zvočne kartice z ojačevalcem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161377 (1262) St235
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018176 (10512) sash69

Več podobnih tem