» »

Nenavadne težave z brežičnim usmerjevalnikom Netgear WGR614 v5

Nenavadne težave z brežičnim usmerjevalnikom Netgear WGR614 v5

demokedes ::

Pozdravljeni,
Omenjeni usmerjevalnik sem nastavil že pred leti. Večino časa je delal b.p. Pred parimi meseci, pa mi je sestra javila, da pojavljajo težave z dostopom do interneta preko računalnikov, ki se povezujejo brezžično. Uporabniki, ki so na usmerjevalnik priklopljeni preko kabla nimajo težav z internetom. To mi je dalo vedeti, da je nekaj narobe z usmerjevalnikom. Nadgradil sem tudi firmware, vendar še vedno isto. Da bi prišel stvari do dna, sem sestri zamenjal usmerjevalnik s svojim. Njej sedaj internet dela b.p. Pri meni, pa Netgear povzroča iste težave. Probal sem izklopiti avtentikacijo, vendar isto. Nekaj časa, dela b.p., potem pa se določena stran noče več odpreti. Počakam nekaj sekund, dam refreh in potem spet dela. Zanimivo je pa tudi to, da če imam vzpostavljan VPN nekam drugam, vpn ves čas dela...to mi je dalo mislit, kot da bi bilo nekaj narobe z resolvanjem DNS-ja.
Kakšne ideje?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

popster ::

nevem
probaj zamenjat dns za opendns-je
alpa nastavi dnsje kar na računalnikih na maual

demokedes ::

Jah to da bi dns-je nastavil na računalniku ni ok, ker potem ni pa na drugi lokaciji zadeva nebi delala.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Volk| ::

Jaz imam z svojim netgear vgr614v7 čisto enake težave.
Računalniki na kablu delujejo b.p., dočim na brezžični povezavi pa se dogaja da mi vsak drugi dan prekine povezavo. Edina rešitev je resetiranje routerja, pol dela 2 dni ok, pa se zgodba spet ponovi.
Pred nekaj časa sem nastavil, da sem dodelil routerju kateri računalnik mu da kak ip, od takrat zadeva malo bolje deluje, toda še vedno meče brezžično povezavo ven.
Router sem nadgradil z najnovejšim fw.
Omenil bi samo da mi router vpostavlja povezavo na modemu. V routerju imam nastavljeno kodiranje WPA-PSK, DNS nastavljeno na openDNS
Kaj bi lahko to bilo?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Volk| ::

evo, jaz sem rešil svoj problem z routerjem. Zamenjal se ga :D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565208 (2037) c23po
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18721318 (5011) mtosev
»

Problemi z vzpostavljanjem Wi-Fi povezave na Windows 8 laptopu

Oddelek: Omrežja in internet
215694 (4430) znj_
»

Linksys wrt54gl wireless se sesuje ob IPTV prometu

Oddelek: Omrežja in internet
408833 (6391) aiko
»

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Oddelek: Omrežja in internet
252099 (1869) Tilen

Več podobnih tem