» »

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Linksys Router WRT54GL težave s signalom...

Fifty ::

Torej, nabavu sm si ta router, problem pa je, da ko probam u zgornjem nadstropju povezat prenosnik na wireless je signal zelo slab (redko sploh je, če že je je 1 črtica) tako da mi je to ful sumljiv ker ta router naj bi bil zelo zmogljiv, kaj storiti????

tnx za odgovore

OmegaBlue ::

Koliko stran od tebe je router, kakšne so stene vmes (armiran beton ne pomaga preveč), kateri kanal imaš nastavljen, kakšno mrežno imaš v prenosniku, koliko je sten vmes....


Tvoj opis tolko pomaga da ni res - meni pa avto ne vžge mogoče veš kaj je narobe?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Spc ::

Fifty probaj uporabit drug linux based firmware in izhodno moč samo za test nastavi na 251mW in probaj če deluje kaj boljše.
:)
 

Fifty ::

hja, recimo da povem tkole : u bratovi sobi, k je nad prostorom kjer je router (se pravi je vmes samo en strop) povezava deluje na max, moja soba pa je nasproti njegove (po diagonali), glede kanala ne vem točno kaj mislš, mrežna je pa tista k je že u prenosniku (Acer 5920G) mislm pa da je od Intel-a. Je mogoče mrežna bolj slaba?

OmegaBlue ::

Prej so kakšne motnje v okolici, kakšni kabli za elektriko ne pomagajo preveč in železna mreža znotraj sten tudi ne. Seveda kako to po diagonali misliš je druga stvar. Povej koliko je ovir po najkrajši razdalji od laptopa do routerja (navidezna daljica iz tvoje sobe/mize do routerja).

Spc-ja pa ignoriraj z nastavitvijo na 251mW ne boš nič pridobil in naredil samo sranje kot pa korist, več kot nabijanje oddajne moči v višave pridobiš s boljšo anteno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Fifty ::

in kko do boljše antene...? :\ aja, a bi blo bolš, če bi bla druga mrežna?

OmegaBlue ::

Mrežna ni slaba, anteno pa seveda v štacuni kupiš kaj pa misliš no?

WiFi signal ima kar ok domet dokler ni vmes ovir, če mora prebiti 3 stene in strop je to kar problem za katerikoli router. Lahko se pa še malo poigraš s postavitvijo antenc na routerju jih daš recmo horizontalno ne vertikalno zadaj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Fifty ::

no zdj sm nadgradil s DD-WRT firmwareom, samo zdj se mi noče povezat na 192.168.1.1, kjer se upravlja z nastavitvamiza router, aja pa pri updatu je blo use BP, tako da kko sedaj naprej???

Senitel ::

S katerim firmwareom pa si nadgradil (imaš več različnih verzij dd-wrt in več buildov za različne routerje)? Poskusi z 30 sekundnim resetom... Sicer ga boš moral pa de-brickat.

Fifty ::

evo, mi je uspelo z resetom, tako da imam zdj DD-WRT v23 SP2 Standar verzijo firmwara. Katere nastavitve vse mi priporočate da spremenim, da bo bolša povezava?
tnx

DonMatejo ::

am... www.wlan-sat.com drgač je pa odvisno od tvojega ponudnika (če je DHCP) ... jst sm mogu vpisat dhcp (sm pustu avtomatsko, drugače vtipkaš geslo pa UName..) pa pol sm vpisal default gateway itak 192.168.1.1. subnet mask 255.255.255.0, prehod 192.168.1.254, pol maš pa še mislm da DNS server za nastavt... pol pa sprobej mal, pa kkšne firewalle izklopi malo tud na wireless opciji obstaja, pol pa na wireless opciji omeji IP številke na 1 (192.168.1.xxx xxx=2-999) pa se poveži z računalnikom od blizu... tam seti potem napiše v status zavihku kdo siti, tvoj MAC naslov, ki ga vpišeš pod varnost v wirelesss pa daš omogoči (s tem dobiš sam ti dostop do mreže recimo odžene ostale "odjemalce")... uglavnem men jeto pomagal...

pa probi omejit prenos na B-only, pa recimo prenos podatkov na 1 stopnjo višje kot maš pa ti internet... primer, če maš 4Mbit net, pol daš 5,5Mbit/s (to je propustnost mreže, ne rabš 54Mb/s).... s tem "povečaš" moč oddajanja... lahko poskusš še kakšen drug chanell (default je 6 pomoje) ... važn je d se ti poveže, pol pa tm daš laptop, mal ga obrači pa obrači tud anteno...

P.S. omeji oboje na obeh straneh če se da (na routerju in na kartici--- karkoli omejiš je boljše kot nič).... pa pusti tiste prikaze v programčkih za kartice, so za okras.... downloadaj NetStumbler 4.0 in tam preveri jakost signala... nekje -85dB mislim da je minimum za delovanje,toliko da se poveže z mrežo... če uspeš spraviti s temi nastavitvami na nevem -75dB si zmagal, -70dB je signala za celo šajtrgo preveč...

no poročaj, lahka tud na PM....
Upam, da deluje...
LP, Matej

Slowenc ::

Da boš imel boljšo povezavo imaš naslednje opcije:
-kupi boljšo anteno
-zamenjaj sobo
-podri par sten

Čudežev ne moreš narediti, sploh če mora it signal čez nosilne stene.
Skiny gate.

Spajky ::

Točno tako, kot je DonMatejo napisal.

Folk ne šteka, da so tiste brzine samo brzine podatkov v paketkih, realni prenosi in dometi pa čisto nekaj drugega in padajo na marketinške fore! Oh in sploh in joj (domet do 400m, ja ma na travniku ven naselij in z vidnimi med sabo defolt antencami in na minimalni brzini 1Mbit/s po B standardu... a uporabljajo v 99% slučajev samo delitev interneta s po par Mbit/s in pustijo kar vse na defolt, pol pa na maximalnih brzinah niti ne najde signala skozi minimalne ovire.

Čim daš zadevo na 802.11b Only povsod in fixiraš brzino na npr.2Mbit, pridobiš zaradi 10dB boljše sprejemne občutljivosti in 2 do 3dB oddajne moči najmanj dupli domet, pa konstantno delovanje brez nevem kakih dodatnih anten ...

Sam folk si misli, če sem že kupil npr.kao G_turbo 108Mbit, hočem to tudi met za internet. Oslarija, to je isto kot nabavit Ferrari, pa z njim hodit po krompir v sosednjo trgovino za vogalom. Dostikrat je manj v resnici več !!! za komot wifi uporabo iNeta pa je več kot dovolj kot je DonMatejo napisal ...

Če pa hočes npr en DivX movie prenest s kompa na komp, pa ga raje zapeci na CD-RW in ga preneseš z njim (tudi če je pri sosedu nasproti) v isti ulici; matr smo ratali razvajeni, še sr*ali bi brezžično, tolk so nas prepričali v komotnost...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DonMatejo ::

ne pa sj ni panike drgač, sj se da recimo čist lepo potrpet... jst sm montiral na isti način DD-wrt v23sp2 na buffalu, ki ma isti chipset pomoje kt linksys pa sm zamenjal anteno z Yagi anteno (šlo je za razdaljo 120m) pa sm dobil po defaultu povezavo vrei, sam je bla nestabilna, 85dB... nato sem omejil router tako kt sm reku pa sem ga omejil samo na 11Mbps B-only pa je šlo na 71-69dB... internet seka, pravtako bo sekal, ko mi odobrijo 4Mbps adsl povezavo...

spajky... drgač se mi pa zdi, da si ti tud na wlan-satu... jst sm tm fearless.. če nisi, brez zamere... :)


LP, pa poročaj, kak bo...

Zgodovina sprememb…

Fifty ::

no zdj sm končno uspel zrihtat da deluje, ampak si mogoče omislim boljšo anteno, tko da hvala usem.

Zdaj imam pa še en problem, in sicer u zvezi z uTorrentom. Nikakor mi ne uspe nastavit vrat, zmeraj mi napiše

Error! Port .... does not appear to be open

sicer sem potem vse nastavil tako kot piše

tukaj

Ali je mogoče problem ker imam DD-WRT firmware, samo pomoje ni, ker se da vse nastavit kar zahteva prej omenjena stran. Kaj mi svetujete?

tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty ()

Fifty ::

aja, pa še neki me zanima, in sicer če imam nastavljeno na 251mW če to kej škodi, ker mi v tem primeru deluje dobro oz. do kam priporočate da nastavim Xmit?

OmegaBlue ::

Čez 80mW ni priporočljivo, stvar se začne dokaj več greti in s tem nič ne pripomoreš signalu, samo dodaten šum povzročaš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

amigo_no1 ::

porte v ddwrt nastaviš v tem meniju:
http://www.informatione.gmxhome.de/DDWR...

v UT izklopi "ramdomize port each time UT starts" , nastavi si statični lokalni IP (192.168.x.y) za pc na katerega boš forwardal porte in forwardaj port katerega si nastavil v UT.

Imaš mogoče t-2 in srednjo/visoko varnost ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Fifty ::

hm, to sm že neki delu....zanima ali morm vnest IP, Port...v Port Range Forward ali Port Forwarding?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty ()

amigo_no1 ::

Ravno to imaš pojasnjeno v prejšnjem linku.

Fifty ::

ok, zdj sm zrihtu da imam urejeno omrežno povezavo v uTorrentu oz imam zelen klicaj, ampak hitrosti niso primerljive kot prej ko še nisem imel routerja. Ko je bila povezava direktno z modema, so bile hitrosti do 400kb/s, sedaj pa samo okoli 20kb/s. Kaj bi lahko bil vzrok oz. rešitev?
Aja, pa še tole, in sicer hitrosti uploadanja po zagonu uTorrenta naraščajo precej hitreje (in so tudi višje) kot hitrosti downloada.
tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty ()

Senitel ::

Ja nastavi si port forwarding...

mihec87 ::

Omegablue na začetku te je zanimalo kateri kanal ima..

Pa me zanima če ima to kateri kanal uporabljaš vpliva na domet..? kateri kanal potem uporabljati?

OmegaBlue ::

Jah niti ne tolko, kanali so bolj pomembni če imaš v dometu še druge brezžične točke, kanali 1, 6, 11, 13 se ne motijo med seboj, če si sam.. nimajo velikega pomena.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mikko ::

Imam eno vprašanje..Imam omenjeni router, bratranec v sosednji hiši pa ima isto linksysovo zunanjo wifi kartico, da mu rentam internet. Do nedavnega je vse delalo b.p., delalo je 18 mesecev, sedaj pa se poveže na router, ampak na internet ga ne spusti...Je možno, da je router izgubil moč ali njegova wifi kartica? Kakšen MSN virus, ki bi to povzročil (pri njemu) , kaj narediti ? Sem šel včeraj z laptopom signal in na laptopu dela b.p. , tako da v moč routerja dvomim...Se pa mudi, ker zaradi faxa nujno rabi internet, tako da če ima kdo kakšen nasvet, lepo prosim..

Tilen ::

Sem šel včeraj z laptopom signal in na laptopu dela b.p. , tako da v moč routerja dvomim...Se pa mudi, ker zaradi faxa nujno rabi internet, tako da če ima kdo kakšen nasvet, lepo prosim..

Reinstall gonilnikov ter morebiten test v drugem USB vhodu. Če s tvojim laptopom deluje potem je s tvojo opremo vse Ok. Glede na to, da se na router lahko poveže pomeni, da ga ima tudi v dometu. Lahko je kriv tudi kak firewall.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213154 (5893) AC_DC
»

dd-wrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
254299 (2630) mtosev
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
609802 (8718) lebang1
»

Linksys WRT54GL firmware

Oddelek: Omrežja in internet
2710320 (9279) Skyman
»

DD-WRT vs Victek Tomato

Oddelek: Omrežja in internet
143117 (2777) luky

Več podobnih tem