» »

Vesolje - zunajzemeljska inteligenca - Rael-avizem?

Vesolje - zunajzemeljska inteligenca - Rael-avizem?

«
1
2

pin29 ::

Torej, če je kdo gledal zadnji polnočni klub na RTVSLO potem že najbrž ve za kaj je tema.
Eden izmed gostov je bil Rael (http://www.rael.org) , ki naj bi zastopal (v smislu osveščiti ljudi, da torej ta res obstaja in nenazadnje predstavitev nje same ---> NC) napredno civili zacijo. Teorija je sapo jemajoča in polna dvomljivih trditev.

Kot prvo bog ne obstaja, beseda bog naj bi bila narobe prevedena (original: elahim --upam da sm si prav zapomnu) in naj bi pomenila: nekdo ki prihaja iz vesolja. Ta nekdo pa je civilizacija, ki naj bi nas pravzaprav ustvarla z genskim inžiniringom. To naj bi opravljali daleč stran od svojega planeta in sicer zaradi prevelike zavrtosti (Rael govoril o butasti) ljudi na splošno (medijev, ...) Nas pustili da smo se razvili, a ne v smislu evloucije kot same, pač pa razvijanje uma, duše ne priznavajo (to je bl čudn napisan, tist k ste gledal veste zaka se gre). Razlog za stvaritev naj bi bil pridobiti civilizacijo hlapcev, torej oseb ki bi bile toliko pametne da bi znala opravljat določena opravila, a še vedno premalo pametne da bi se uprli. Ker za to (moja ugotovitev) nismo dobri so nas vseen pustili živeti (Raelova trditev), v smislu da so bili tudi oni na tak način ustvarjeni in so se nas nekako usmilil. Torej vsi preroki ki jih poznamo (Jezus, Buda,...) so bili poslani od njih razlog se mi zdi de je zavedanje neskončnosti. Zavedati se krožnega procesa. Krožnega v tem smislu da npr. smo mi ustvarjeni od nekoga, oni od nekoga drugega,...in ko se neka civilizacija razvije na ta nivo da se lahko uniči, se uniči ali pa se oklene miselnosti ki jo (napredna civilizacija) nam posreduje preko prerokov (menda). In fosilni ostanki izpred več kot 25k le tnaj bi bili prav od teh uničenih civilizacij, kajti Rael trdi de naša civ. obstaja samo 25k let (pred toliko časa naj bi bili ustvarjeni).
Za primer glede prerokov: Jezus naj bi bil poslan (ustvarjen za to) na zemljo kot prerok in ker je bil drugače misleč od večine so ga (po Raelovem: butasti) ljudje ubili, zato ga je naša NC (krajšam za napredna civilizacija) klonirala in čez tri dni poslala nazaj, zato da bi ljudje res verjeli...
Rael trdi da so vse svete knjige resnične (Biblija,...) in Jezus bo prišel znova v njegovo veleposlaništvo. Tega hoče gradit Rael v Izraelu (ker je bil tam najprej genski laboratorij, kjer so nas ustvarili), namreč zaprosil je za dovoljenja že 6x (al 7x) pa so ga zavrnili. On pravi da, če ga bojo še enkrat, bo Izrael uničen, veleposlaništvo pa bo prestavljeno drugam.
Rael tudi trdi da je bil na 6 dnevnem obisku pri tej naši NC, dokazov za to pa skoraj ni. Skiciral je nekaj zadev, na prvem obisku ni imel s sabo fotoaparatov, kamer, na drugem obisku pa mu niso dovolili prinesti s sabo ničesar. Opicoval je tudi kako je pravzaprav prišel v stik z njimi (prej je bil novinar - pisec)...

Nej omenm de je tip ustvaru klonirno podjetje in je prepričan da bo prvi kloniral človeka...
Videl naj bi kako sklonirati človeka v samo 4 min (v nekaki napravi pri NC) in nastal je človek preznega uma, vanj je blo zatoo treba še uploadat spomine, znanje,... (medtem ko bi to pr nas potekalo celo življenje kloniranega človeka)

Naj omenim še to de nasprotuje obstoju velikih držav kot so Amerika, Kitajska...Ker po njegovi teoriji se mora ta velika infrastruktura nekako živet. In da se bo ameriška vojska mela s čim žvet si mora piskat sovražnike,...Manjše države pa nimajo take velike vojske, moči,....in je vse skupi lažje vzdrževat...manjša vojska, bol prijatelski, miroljubni odnosi,...


In glede uničenja sveta pravi (krožni proces pa to...), de to ni problem, sam enem takem norcu (al butlnu, nevem glih kuk je reku) kot je George Bush se zazdi pa lahk okomot vrže zemlo v luft... (Vhy would he do that????!?!!!)
In papežu nasprotuje v vsem (mislm da), skratka on ga navdihuje (na nek način) kaj vse bo Rael naredu (npr. papež je proti kloniranju --->Rael bo (zato) kloniru človeka....



.... Napisu bi lahk mrskej, pa sm že tku preveč
No drugač pa je blo še neki gostov, ki so večinoma spodbijali to teorijo in navajali kar zanimiva dejstva (o UFO-tih, raznih poskusih,SETI-ju...), v glavnem debata je bla obsežna in se mi neda cele strnjevat....Zanima me vaše mnenje o tej teoriji...

Sam bi jo nakratk označu samo z: ??????! (ker si mi sploh neda več pisat :) )
Men se sicer bol dopadejo dejstva, ki jih je opisval tip (Slovenc) ki je sedel zravn njega - Raela (imena se ne spomnem)...

Kaj menite, še en norec potreben medijske pozornosti?
  • spremenil: pin29 ()

DeusX ::

ej če mene uprašaš so bli na te oddaji sami debili!!! ej mislm no...un slo ka je zravn unga klovna sedu!?! kva je zabijov...ma fotko kjer je gor stopinja človeka pa dinozavra...in to nej bi blo enek staro! ka pa to da so dinozavri izumrli pred 65 mio let? človek takrat bil še ne!

edini normaln (dokaj) je bil un astronom slovenski k je neki razlagu kok bi stala vožnja do najbližje zvezde...
skratka... KLOVN PA UN TIPO ZRAVEN STA DEFEKTNA U MOŽGANE

DavidJ ::

:)

Kaj imas ti cez Mohorica? Meni je tega nakladaca prou fajn poslusat. Samo z rezervo. Knjige Firbec pa tak so ok.

Meni se je zdela odaja zanimiva, ker sem si vedno predstavljal, da je zivljenje nastlalo nekako tako kot je ta clovek omenjal... iz nic ni nic. :\

Kolko je pa v tem resnice, je pa druga pesem. Dobro za razvedrilo v petek zvecer. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

bradek ::

Torej morm rect da sem oddajo gledal sicer samo drugo polovico nekje ampak se mi je zdela ena slabsih oziroma celo v stilu POPTVja (beri Vse kar je vroce, tut ce ni res, objavimo! in to na najbolj napihnjen nacin, to se prodaja). Ampak okej, to so ze druge stvari.
Hja, cel cas sem cutil napetost med gosti, take kot se v nobenem Polnocnem klubu do zdej. Novinarka se je pa po mojem mnenju odrezala porazno. Skakanje v besedo, neumesno prekinjanje, se na obrazu ji je pisalo da ima polhn kufr gostov in nekako se ni dobro znasla med spopadi. Nekateri so bli neucakani, nekateri zbadljivi, nekateri realisticni, nekateri polni samih sebe in se bi lahko nasteval. Clovek kot je Rael. Kaj naj recem o njem. Vsak ki ga je poslusal in ima kancek logike je lahko videl da je clovek poln kontradikcij, en stavek pravi to kar v drugem ze obrne in zanika itd... Se pa strinjam z njim da je George Bush clovek ki bo slej ko prej v nevarnost spravil cel svet. In se strinjam da obstaja tudi drugo zivljenje v vesolju. Nismo sami.

Ampak to je samo moje osebno mnenje....ignore it :)

pin29 ::

če smo že pr vodenju, se pa čist strinjam, un astronom sm mislu de bo popizdu, nikol ni pršu do besede, ko pa je ga je pa ona non stop prekinjala,..Točn tak, ponavad je vzdušje sproščeno, tuki je blo pa kr neki,...:O

para-site ::

Gledal oddajo, sicer ne prav od začetka, ampak mislim, da sem razumel bistvo.
Kot pravi Rael, obstajajo 3 faze kloniranja:
1. kloniranje človeka v realnem času
2. kloniranje človeka pospešeno(klon odrašča hitreje od nas)
3. pospešeni klon, ki je "blank" - prazen, nima izkušenj, znanja,.... možgane mu programirajo, uploadajo podatke- bilokakšne, po želji tistega, ki klon ustvarja.

No, bistvo naj bi bilo, da bi s tem dosegli večno življenje, moj klon bi lahko živel še neštetokrat, bil bi pa različen od mene zaradi različnega okolja, katero bi vplivalo na njegove izkušnje.

Po tej logiki bi bila zadosti 1. faza kloniranja, 2. in 3. pa lahko razumem samo kot potencialni vir izkoriščanja kloniranja. Torej, če bi ljudi kloniral on, zakaj bi mu jaz moral verjeti, da je res tako dobronameren in harmless. Še posebej 3. faza omogoča nekakšen Matrix world... in ker prav on govori o tem, da smo bili ustvarjeni s križanjem vesoljcev in primatov, da smo nekakšen eksperiment delavca, ki je ravno prav pameten, da zna opraviti dano nalogo in neumen, da se ne upre, je še bolj sumljivo. A ne bi s kloniranjem imel prav on enake priložnosti ustvariti "primitivne delavce" za neko svojo bodočo korist?

Možakar je zelo karizmatičen, zanimivo ga je poslušati, govori povezano, inteligenten je dovolj, toda(in vedno mora biti toda:D ) ali ni mogoče možno, da vso filozofijo, ki nam jo naklati med njegovim razmišljanjem, ne namenoma pripoveduje samo zato, da bi prišel do odobravanja svojega cilja na zemlji, to je kloniranje.

3LeR. ::

Ok oddaje nism gledal sam kokr sm razbral iz posta zgoraj se mi zdi da je tale Rael en nakladac. Edina stvar k jo mors pr takih ljudeh pogledat je kako s tipu ta nakldanje splaca... Če se mu splača pol to pomen, da nabija in da hoce ustvart se eno vero... Na srečo je svet poln bedakov, ki ne marajo realnosti taksna kot je in jim je prov fino, če najdejo eno takšno """""vero"""", ki jim ponuja beg iz realnosti... Sj krščanstvo je isti drek sam da je zastarelo in prihaja iz mode tko, da se ga folk ne oprijema vec tok.

Še ena ideja. To da so nas ustvarili nezemljani je zanimiva teorija in lahko bi jo podrpli z veliko dejstvi. Edin problem je da se vsa ta dejstva da pojasnt na veliko drugih nacinov. Bibilijo, Jezusa itd itd.

mah lah bi se pisu sam .... vse skup je neumno ker je nabijanje.. J:D ust forget iz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3LeR. ()

para-site ::

Pa da ne bo kdo mislu, da mam kej proti temu Raelu, je zlo fajn za ga gledat in poslušat, ker začneš razmišljat o tem kar pove. In ravno to sm naredu v zgornjem postu. Se je pač v enem momentu pojavil ščepec skepticizma, kaj čem.8-)

Thomas ::

Rael je navaden slepar.

Mohorič je brezvezni nakladač.

Ona druga dva sta pa okay človeka.

Ni dvoma.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Rael je navaden tepec, nevreden da se o njem govori.

Paramedic ::

No, js sm tut gledu ta polnočni klub (tisti, ki ste ga zamudili, si ga lahko ogledate na RTV SLO, pa poiščte oddajo v arhivu) in je blo kr zanimivo, zgodba se zdi kr verjetna, smiselna.
Pa predvsem je ljudem hotu dopovedat, da noče nobenga prepričat, da mu verjame, samo o neki ljubezni v svetu je govoru.
Naslov pa poprav v Rael-avtizem >:D !
End transmission.

pin29 ::

Rael-avtizem, avizem...whatever

bradek ::

Drzi! To je edina stvar pri njemu ki mi je bila vsec! Da ni prepriceval ljudi ampak povdarjal ljubezen, mir, trezno razmisljanje. Ceprav njemu manjka prav slednje. Ce mene vprasas je clovek navaden slepar, ljudje mu eni celo verjamejo. Najbolj zalostno pa je to da mu nekateri (tudi jaz) ne verjamemo nicesar ne zarad tega ker bi se mi zdelo vseskupi nesmiselno ampak zaradi njegovega nastopa. Clovek je malo trd. Zna pa pihat ljudem na duso in obracat besede. Vcasih se mu pa pac zalomi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

.:joco:. ::

Dokler je v igri ljubezen, zagovarjanje človekovih pravic, sočutje, nič nekoristnega, me sploh ne moti. Kaj pa so vam nardili, da jih je treba pluvat? Sam sem ateist, ampak dokler me ne motijo so čist kul!
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Gh0st ::

Tale Raelova teorija je totalni american-movie-style-bullshit. Sem slišal že krneki dost verjetnih teorij, da smo v bistvu mi nek experiment neke višje inteligence, samo vse skupi je res mal tumač...

Jest še vendo zagovarjam mojo teorijo obstoja življenja in vesolja. Stvarstvo (nisem veren, tako pač poimenujem) je neskončno ponavljanje nekega vzorca v velikanskem merilu. Naš svet, v katerem živimo, je torej le nepomemben del neke neskočne iteracijske sestave višjega nivoja življenja. Če si predstavljate atome, in snovi, ki jih sestavljajo... Tako kot smo mi narejeni (in svet okoli nas) iz atomov določenih lastnosti, sestave, itd. Tako smo tudi mi lahko sestavni del (najmanjša enota) nekega življenja v čisto drugi dimenziji. Zelo lep primer in dokaz tudi v naravi so FRAKTALI. Neskončno ponavljanje komplexnega vzorca. Ni osnove, ni najmanjše enote, ni največje enote. Če gledaš na naš svet kot neko izhodišče, in "zoomaš" v neskončnost, boš videl ravno take vzorce, ki lahko pomenijo nek izvor drugega sveta. Ravno tako, kot če bi "zoomali" navzven in videli vesolje kot nek čisto majhen elektron, mogoče kvark, nekega pojava, ki samo prehaja iz enega stanja v drugo...energija and stuff...you know?!....

Stvar pa se komplicira, ko se zavemo, da svet ni linearen. To ne more biti shema neke 2D črte, ki ponazarja življenje na različnih nivojih, nek graf, ampak gre še v levo, desno, ven in noter, in kmalu dobimo komplexno 3D shemo življenja, predstavljajte si, da potegnemo črte še pod drugimi neskočnimi koti in dobimo shemo nekake podobno morskemu ježku ..:-) :8) :))
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

DeusX ::

ej sej mi smo itaq sam neki brezveznega...smo iz enih bednih aminokislin tko da se ne sekeram kej preveč...

hawking je reku da tehta vse človeštvo tolk kot ena večja črna luknja...seprav nič!

seprav sploh nismo pomembni
Desideratus Bellum

Double_J ::

GhOst, neskončnost je izmišljotina.

To pa, da smo sestavni del nekih organizmov, pa popolna neumnost.

rasta ::

lol ... Ta tip gleda preveč TV ... Snov za kakšen zanič B film ...
Zakaj bi super razvita civilizacija potrebovala ljudi, ča pa ima tako super razvito tehniko? :D :D :D

Liquid ::

Saj je teško verjet da nas je nardil nekdo drug iz neznanega razloga samo je znanstveno dokazano da se je vse življenje ki ga poznamo razvilo iz ene preproste celice.Edino vprašanje ki ostane iz česa je nastala ta celica. Mogoče je preveč depresivno razmišljat da smo samo testni subjekti neki nadrasi saj konc koncev bomo vsi tu umrli in čez nekaj let po naši smrti se nas tak al tak ne bo noben spomnil. Je pa zmotno verjet da smo sami v celem vesolju...8-)

Lucifer Tanatos ::

Rael je car :) OK večino tistih njegovih zgodbic ni res, sam mu pa je uspel prdobit ogromn folka tko da je s temi svojimi "basami" dobu ogromn keša, sicr mism da folk k verjame njegovim bajkam in povestim ni lih gladek oz. razgledan sam je pa velik takih :)
Les yeux sans visage

Thomas ::

SETI, ki bi gledal hipotetične laserske pulze z drugih ozvezdij, bi bil bistveno učinkovitejši od dosedanjega radijskega. 100 krat hitreje bi pregledovali nebo. Eden glavnih SETImanov, avtor slavne Drakeove enačbe, že pravi tako. In menda bodo imeli prve naprave kar kmalu.

Potem bodo v enem letu odkrili toliko, kot bi sicer v 100 letih, z dosedanjim SETIjem. IMO nič. ;)


Poglejte tule!

p.s.

O tem, da sem jest tule na slotechu že pred več kot enim letom govoril, da se laser vidi iz odaljenega ozvezdja ... ne bom rekel nič. Pa kako so potem določeni rekli, kako se ne spoznam - tudi o tem nič.

Mi skromnost ne dopušča.:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Zanimivo branje, pin29. Vendar pa v tej zgodbi vseeno ne manjka nekaj kontradiktov. Kot na primer: "človek nima duše"; zdaj bi res želel pdrobnejšo razlago tega. Sicer pa, a ni ravno Jezus trdil, da ima vsak človek dušo? In Jezus je bil poslan od NC?
Potem drugi kontradikt: kloniranje človeka. A ni to z zakonom prepovedano? Če ni, pa še bo, kar je tudi prav.

In še moj sklep iz prebrane zgodbice: tip je lažnjivec in slepar. Vse, kar baše folk, temelji na drobcih, kar je bilo že videno, testirano, v laboratorjih, medijih, govoricah in sumih ljudi po svetu, etc.. Čisto nič novega ni povedal v svoji zgodbi, kot zgradil znanstveno fantastično zgodbo na že stoječih "temeljih". Bullshit na kvadrat, če kdo mene vpraša.

Nekdo je nekoč (podobno pameten) na A-Kanalu poskušal ljudem dopovedat, da je Bog v resnici silicij. Torej imamo vsi kanček Boga v naših mašincah... pa ne ga preveč navijat, da se ne bo razjezil. ;>

Moja teorija? Ne vem od kje je prišla naša vrsta; iz mikroorganizmov ali iz poskusov neke višje vrste. Vem, da živim, vem, da nekaj sem, vem, da drugim ne smem škodovat, ker s tem škodujem sebi, vem, da se s konflikti in sleparstvom ne reši nič, to je vse kar je v resnici pomembno vedeti. Boli me k, če obstajajo izvenjzemeljska bitja ali ne. Res ne razumem zakaj se eni sploh s tem obremenjujejo, mogoče od njih pričakujejo kokice, ali kaj?

DarkSite ::

Prej verjamem, da smo v neki simulaciji, kot da obstajajo vesoljci. Vsi razni NLP, ki letajo okrog zemlje so navaden bullshit. NLP so edino in nič drugega novopečeni vojaški proizvodi ZDA. Naj omenim samo B-2, F-117, U-2, itd. Ta vojaška letala so bila popolnoma nova in drugačne oblike. Takoj so nastali miti o NLP-ih, ki letajo po nebu. Vojski je to ustrezalo. Tudi danes obstajajo skrivni projekti, kot recimo Aurora, ki so jo po moje najmanj stokrat zamenjali za NLP-ja.



Lucifer Tanatos ::

no ja to da je zdejsne cajte vecina teh UFOjev fakov je ze res. Sam obstaja pa tudi veliko dokazov, ki bi lahko pričali da so nas zunajzemeljska bitja ze obiskala. Zakaj se niso vrnila? Verjetno jim nismo bili prov zlo zanimivi, pa tut who wants to make friends with savages...
Les yeux sans visage

DarkSite ::

Kaksnih dokazov???

Thomas ::

Letošnji Nobelov nagrajenec za mir, bivši ameriški predsednik Carter, je v predvolilni tekmi obljubil obelodanjenje vseh skrivnih vladnih dokumentov o NLP.

Obljubo je potem požrl, ker bi moral razkriti točno to - poskuse z vojaškimi avioni in raketami.

No in to je prililo bencina na ogenj NLP pristašev. Žal.


Arthur Clarke:

A moram čez cesto, da bi videl NLP? Ah, to pa ne grem!

Preveč NLPjev sem že videl, da bi verjel vanje.

NLPjev ni. Ali pa sem tudi jest (A.C.) del zarote.


:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Lucifer Tanatos ::

No mogoce sem se mal cudn izrazu z dokazi, ceprov vse tisto res kaze na to. Edin problem je da te "dokazi" v bistvu kazejo na neko napredno civilizacijo (vsaj toliko kot naso)pred 3000-4000 leti, seveda pa bi ta lahko obstajala tut tukaj.

En od takih "dokazov" je npr. ALUMINIJAST kipec, ki je mocno podoben astronavom(sem vidu slike je res zlo podoben). Seveda sama oblika figure ni relavantna, bolj mi je zanimivo to da je iz aluminija. Za izdelavo le tega namrec potrebujes elektriko :)

Noja pol so pa se razne slike v puscavah za katere bi rabil letalo, pa nacrt mislim da antarktike(nism cist sure za to), itd. samo najbl se mi zdi zanimiv prav ta kipec :)
Les yeux sans visage

Highlag ::

Ja tist od Antarktike sem tudi jaz videl, sam pri neki drugi oddaji. Hec je, da je karta tako stara, da v času nastanka ljudje še nebi smeli poznati Antarktike, sploh pa ne vedeti kašna je dejansko oblika kopnega, ker je pokrita z precej debelo plastjo ledu, ki sega preko mej kopna.:))

Menda so kopno kartografirali šele v 20 stoletju z uporabo radarja, ki je presvetlil kopno skozi led.

Tole so zanimive stvari. Ko bi le še imeli kak trden dokaz.:D

Kako že gre ena reklama?
Kaj pa če je vse res?

:D :D

Thomas ::

Na tistem zemljavidu, se Južna Amerika in Antarktika držita skupaj.

Tudi živali na Antarktiki niti slučajno niso take.

Navidez nekoliko podoben star (?) zemljevid.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aspirinix ::

Ne se kregat. Ma vsi so ideje pobrali pri Danikenu.>:D
Zdaj jih pa za svoje tolmačijo.
Enkrat sem imel priliko biti na predavanju g. Mohoriča. Saj tip lepo govori, pa lepo razmišlja. No na kancu, ko te žejnega čez vodo pripelje pa mu lahko rečeš samo hvala, ker vidiš, da nikjer nisi našel napake, ki bi mu jo lahko pokazal. Pa ne da jih ne bi videl, samo pokazati mu je ne moreš, ker vse razloži z nekimi dokazi, ki pa jih omeni mogoče enkrat ali dvakrat. Pa še to bolj skopo.
Predvidevam, da je ta rael enak sodeč po debati.

Sicer pa: Vesolje. Tako velik prostor bi bilo hudo stran vreči samo zaradi nas.
:\

Thomas ::

Kolikor se spomnim Aspirinix, se zdej prvič ne strinjam s tabo.

Vseeno bi bilo, pa če bi vrgli še milijonkrat več "prostora stran".

To ni važno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aspirinix ::

A je kdo razmišljal o piramidah?
Primer: Keopsova piramida->2 milijona kamnitih kock->vsaka kocak ma maso 10-20 ton->postaviti na mesto-čas gradnje.

Vsako od kock bi morali postaviti na mesto vsakih nekaj minut.

Nova: nekaj kipov je izdelanih iz takrat najtršega poznanega materiala (iz diolita ali kriolita ali nekaj takega). S čim so ga obdelali, če niso imeli tršega orodja?>:D

Aspirinix ::

Opa Thomas. Malo me je zaneslo pa sem prehitro dalje pisal.

A lahko malo razložiš zakaj se ne strinjaš? Vsak ima sicer svoje mnenje.

Tudi meni se zdijo preveč za lase privlečena srečanja pa ugrabitve pa ne vem kaj še vse. Vendar pa precej zaupam Drakovi enačbi.

DarkSite ::

Aspirinix: Zakaj pa nebi bili sami v vesolju. Mogoče smo samo simulacija in smo bili edini ustvarjeni.

Glede izgubljene civilizacije puščam možnost, da je obstajala, vendar ni bila tehnološko razvita. Sam kaj ima to veze z vesoljci.
Kje so dokazi o tej razviti civilizaciji?
Kje so ostanki te civilizacije, saj je delala neverjetne kipce in ostale reči iz neverjetnih materialov.
Ali nebi tako napredna civilizacija pustila vsaj drobcen delček svojega razvoja oz. svoje civilizacije. Pa ne mi govorit, da je vse izginilo zaradi erozije.

:)

Lucifer Tanatos ::

da so lohka proizvajal aluminij so mogl bit kr dobr razviti...
Les yeux sans visage

Aspirinix ::

DarkSite, prosim poglej malo moj zadnji post.
Nisem rekel, da TE civilizacije zavračam dokončno, tudi nisem rekel da so bili pri nas.
Omenil sem Drakovo enačbo, ki nam pove samo to koliko "pametnih" civilizacij je v naši galaksiji.

Strinjam se, da bi potem moralo nekaj ostati, če bi se res kje kdo pojavil. Verjetno bi potem ostalo kar konkretno zadevščin okoli nas.

Drugače pa vprašanje kontra: si Mohoričevo knjigo slučajno prebral ali pa bil na njegovem predavanju, ker sumim, da tvoj očitek gre nekoliko na moja prejšnja sporočila? Tam sem zapisal samo mnenje oz. občutek, ki sem ga imel na koncu.

undefined ::

Na to, da sem jaz simulacija, niti pomislim ne. Simulacije z zavestjo menda ne obstajajo. Diskutirati o simulaciji sveta je pa spet druga zgodba, ki pa je naravnost brezpredmetna; ker če smo navsezadnje vsi skupaj v tej simulaciji, ni dosti drugače, kot če bi bili vsi skupaj v "resničnem svetu". Ljudje smo isti, dejanja, motivacije in odnosi enaki.

DarkSite ::

A so mel obrate?
Kje so proizvajali elektriko?
So kje zgrajene elektrarne(HE, NUK, Te)

Ali ne misliš, da bi se to njihovo znanje moralo nabirati neko obdobje, da bi bili sposobni izdelovati te kipce? Primer: Vzemi, recimo današnje podobne kipce(iz istega materiala) in se vprašaj, koliko let smo potrebovali, da smo prišli do takšne tehnologije(20let, 50, 100, 1000let) Smo morali zgraditi celotno civilizacijo, da smo naredili te današnje kipce, Ane.
Sedaj se pa vprašaj ali niso tudi v tej izgubljeni civilizaciji potrebovali neko obdobje v katerem bi si nabrali dovolj znanje za izdelavo teh kipcev(20let, 50 ,100, 1000let). Torej bi morala obstajati neka civilizacija. Kje so torej ostanki? Kje so njihovi obrati? Stavbe? Ceste? Elektrarne? Nekaj je moralo ostati od tako razvite civilizacije, Ane. Saj ni izparela. Danes najdemo okostja dinozavrov stare miljone let.

undefined ::

DarkSite wrote:

"Torej bi morala obstajati neka civilizacija. Kje so torej ostanki? Kje so njihovi obrati? Stavbe? Ceste? Elektrarne?"

In kje misliš, da bodo kaki ostanki današnje civilizacije, če Bush zakuha kako bedarijo in flikne vse v luft? Potem se bo pa leta 5010 našel DarkSite2, ki bo spraševal kje so ostanki naše sedanje civilizacije.

"Danes najdemo okostja dinozavrov stare miljone let."

Najdemo tudi še vedno okostja ljudi. Saj ni nujno, da so bila tisto izvenjzemeljska bitja.

DarkSite ::

Od naše civilizacije bi ostalo veliko. Ne samo 5000 let ampak par miljončkov let.

undefined ::

Na Zemlji imamo že toliko jedrske sile, da lahko cel planet fliknemo v luft (ekstremni primer). Po tem pa res ne vem kje boš še lahko videl ostanke.

DarkSite ::

Če bi ostala samo ena jedrska konica in plutonij v njej. Tisti za nami(1000let in 1000 let) bi takoj vedeli, da smo bili razviti. :)

undefined ::

Jaz osebno ne bi bil ponosen na to. Niti ne bi temu rekel "razvitost". Sicer pa kje boš našel konico, če gre planet v luft? Misliš, da imajo na Marsu že skrita skladišča? :>

DarkSite ::

Torej, ti želiš povedati, da se je lahko neka prejšnja civilizacija totalka sesula z jedrskim orožjem, in da od nje ni nič ostalo.
Ali nebi potem mi našli dokaze o njihovem obstoju? Samo na Antartiki bi jih našli ogromno. Pobrali bi vzorce ledu in v njih našli radioaktivne delce iz določenega obdobja.Itd.

undefined ::

Kdo pravi, da je njihova civilizacija temeljila na isti tehnologiji? Kdo pravi, da so imeli sploh opravka z jedrskim orožjem kot ga poznamo danes?

Sicer je tole teoretična debata, ampak vseeno. Ni napredno sklepati, da je v prejšnji civilaziciji vse temeljilo na tem, kar poznamo in priznavamo danes mi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Lucifer Tanatos ::

Ne vem kje so njihovi ostanki, ostal je le tist kipec, lih zato je mozn da niso bli od tu, to bi vse dost hitr razjanilo:)
Les yeux sans visage

Aspirinix ::

OK.
Če bi bili in recimo, da se zgodi nuklearni holokavst, potem zagotovo ostanejo sledi, ki bi jih morali zaslediti. Na primer: ob eksploziji se razvijejo temperature do okoli milijon°C. Ker vemo, da se kremen (po domače pesek) tali pri veliko nižjih temperaturah bi morale ostati nekje sledovi - steklene plošče, saj kremen po strjevanju preide v obliko stekla.

Glede onih dokazov pa si poglej stran o Bagdadski bateriji stari preko 2000 let: Baterija:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

Thomas ::

Po mojem bi kakršnakoli predantična tehnološka civilizacija, kakor tudi kakršnakoli nezemeljska, do 10000 svetlobnih let proč - pustile/puščale sledove, ki jih mi ne bi mogli prezreti - pa če bi hoteli.

Zato je časovno prostorski mehur, v katerem smo kot tehnološka civilizacija sami, precej velik. Miljardo svetlobnih let daleč in do Big Banga v preteklost sega.

Ni, kot je napisal Marques - Sto let samote - je vsaj 1029 hiperkubičnih svetlobnih let osamljenosti okoli nas in za nami. :D

Če hočeš aliena, je to šimpanz v najbližjem živalskem vrtu. Ali pa tvoj pes.

Pa še tadva nista zelo alien.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hlodek ::

Po mojem bi kakršnakoli predantična tehnološka civilizacija, kakor tudi kakršnakoli nezemeljska, do 10000 svetlobnih let proč - pustile/puščale sledove, ki jih mi ne bi mogli prezreti - pa če bi hoteli.


Planetov daleč stran itak ne moremo videt. Pretemni so. Pa tudi če bi jih, zaradi atmosfere ne bi mogli dobro videti površja. Biblija govori o njih. Isto govori Mojzesova knjiga in še polno knjig drugih zemeljskih civilizacij. Zakaj bi se omejevali s tako močno ozkoglednostjo?

Drugače pa kaj je tole spodaj drugega kot sled neke civilizacije. Mogoče celo zemeljske...

http://www.his.com/~tharsis/pyramid/

http://www.math.washington.edu/~greenbe...

DarkSite ::

Hlodek: To je en navaden snakeshit
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19140096 (34313) Mipe
»

Raeljansko gibanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9914453 (11566) solatko
»

Odkrili lobanje nezemljanov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18620521 (11760) leiito
»

Denarja za iskanje Nezemljanov ni, SETI ustavljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23438689 (32131) jest10
»

Vprašanje za Thomasa - The disclosure project (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
556057 (4945) Thomas

Več podobnih tem