» »

Raeljansko gibanje

Raeljansko gibanje

«
1
2

Bellatrix ::

Kot pravi Rael, smo ljudje ustvarjeni s strani napredne civilizacije iz drugega planeta. Na naš planet so prišli pred okoli 25000 leti in začeli ustvarjati preproste organizme, nakar so prešli na kompleksnejše, kot je človek. Preroki kot so Jezus, Buda, Mohamed... in ostali so bili le njihovi poslaniki, katerih naloga je bila razširiti resnico po svetu.

Rael trdi da so ga pred okoli 40 leti obiskali stvarniki in mu zaupali sporočilo. Dobil je isto nalogo kot so jo pred njim imeli ostali preroki.

Zanima me vaše mnenje glede tega, nekonstruktivni komentarji niso zaželjeni. Predvsem bi bilo za boljšo debato priporočljivo da preberete knjigo http://sl.rael.org/download.php?view.56.

Predvsem me zanima mnenje kristjanov oz. pripadnikov katere koli religije.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

guest #44 ::

lol, you're not serious, right?!

5 sekund razmisleka in vidiš, da je to samo še en dodaten bullshit.

Freezy ::

Posebne vrste šalabajzerji... Vrh so dosegli, ko so rekli da so uspešno klonirali človeka pred cirka desetimi leti. Ko so jih vprašali kako jim je to uspelo, so rekli da so jih naučili vesoljci ;D
Nekako ne vidim smisla v tej religiji(kot v nobeni drugi), ne vem zakaj bi se ji kdo načrtno pridružil, če ni bil vzgajan v tej smeri, kar večina ni bila.
Skratka smešno, če ne že absurdno.

Sisko101 ::

A niso oni napovedovali, da nas pridejo obiskat in razsvetlit vesoljci, ki potem ... khm ... niso prišli?

Duhec ::

Pa dobro, zakaj je imel leteči krožnik uno utripajočo rdečo in belo luč, če je imel hitrost kot misel ?

Thomas ::

Še en lih tak nasprot prgon, pa maš. Zato lučke.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aston_11 ::

Ej, moje društvo pa pravi: - ljudje so upaljeni kot letalske mine, torej izvirajo iz prvega požara izpred 40.000 leti. Cilji društva so, podrejeno in da nihče ne ve, pobiranje denarja, dejansko pa si bomo prizadevali za mir, imeli bomo skrivno ložo in obred sprejema s pitjem pijače po skrivnem receptu, ki te razsvetli. Višji cilj nam bo spet eno skrivnostno bitje, recimo mu Bog.

A štekaš, da je teh društev že polna kapa? S prvo na čelu RKC, ki povrh vsega drži še primat na BOGU, njen bog pa je opredeljen v društvenih pravilih, beri svetem pismu.

Bellatrix ::

Nekako ne vidim smisla v tej religiji(kot v nobeni drugi), ne vem zakaj bi se ji kdo načrtno pridružil, če ni bil vzgajan v tej smeri, kar večina ni bila.
Skratka smešno, če ne že absurdno.

Ravno zato sem rekel da bi bilo fajn da podajajo komentarje pripadniki katerekoli religije ne pa neomajni ateisti, čeprav so komentarji teh tudi dobrodošli. Smisel verovanja je težko doumeti, še posebej ateistom ki nikakor nočejo sprejeti nečesa večjega. V tem je poanta te religije, ne trdi da obstaja nekaj večjega, ne priznava boga, to je ATEISTIČNA religija ki priznava Elohim kot stvaritelje. Za kaj več preberite knjigo.

A niso oni napovedovali, da nas pridejo obiskat in razsvetlit vesoljci, ki potem ... khm ... niso prišli?

Seveda so napovedali, ampak za leto 2024.

Pa dobro, zakaj je imel leteči krožnik uno utripajočo rdečo in belo luč, če je imel hitrost kot misel ?

Ozkogleden pogled. Luč je imel predvsem zaradi psihičnih učinkov, ki bi lahko človeka doleteli če bi se kar naenkrat pojavil pred njim. Predstavlaj si kako bi odreagiral če bi se pred teboj kar iznenada pojavilo plovilo katerga izvora nebi poznal ?

A štekaš, da je teh društev že polna kapa? S prvo na čelu RKC, ki povrh vsega drži še primat na BOGU, njen bog pa je opredeljen v društvenih pravilih, beri svetem pismu.

Prvotni namen krščanstva je bilo razširiti resnico po svetu. Cerkev ki se je pojavila kasneje je "pozabila" na nalogo in skrbela le za svoje bogastvo. Zato je tudi danes toliko ljudi proti cerkvi, tudi sam se nikakor ne strinjam z njenim ravnanjem.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Matako ::

Bellatrix je izjavil:


Zanima me vaše mnenje glede tega, nekonstruktivni komentarji niso zaželjeni.


Zdaj boš pa še izbirčen?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Bellatrix ::

Nisem izbirčen ampak taki komentarji
Zdaj boš pa še izbirčen?
kot si ga navedel ti, močno nižajo nivo debate. Tega si pa ne želim.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Duhec ::

Bellatrix je izjavil:

Pa dobro, zakaj je imel leteči krožnik uno utripajočo rdečo in belo luč, če je imel hitrost kot misel ?

Ozkogleden pogled. Luč je imel predvsem zaradi psihičnih učinkov, ki bi lahko človeka doleteli če bi se kar naenkrat pojavil pred njim. Predstavlaj si kako bi odreagiral če bi se pred teboj kar iznenada pojavilo plovilo katerga izvora nebi poznal ?


Hm, tip je okamenel mogoče ravno zaradi rdeče utripajoče luči, ki pomeni v našem svetu določeno NEVARNOST, navadno premikajočega objekta/gibanja, torej ga je po vsej verjetnosti prestrašila najprej rdeča luč, če je bil objekt že neslišen pa še megla je bila.
Štejem pa v dobro, da so stopnice naredile domačnost in tip se je skuliral in ne zbežal, saj je pričakoval, da se po štengah ne bo privalila kugla ali se prelil kak potoček želatine ampak bo nekdo celo (s)hodil po tej domačnosti.

Highlag ::

Zdej če so ustvaril življenje pred 25K leti, kaj potem odkrivamo fosile, ki datirajo precej bolj nazaj? Potem so zemljo naredili na Magratheji?
Never trust a computer you can't throw out a window

Bias ::

edit: grem prvo prebrat knjigo...pa nato komentiram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

innerspace ::

Kot pravi Rael...

Po mojem je namerno izpustil detajle o zauzitju kakega listica Lsdja ali cesa podobnega.
Namrec njegova zgodba je ena cisto navadna bluz pravljica, ki crpa material iz kulturnih obremenitev preteklosti in nekaj new age fantastike.. Skratka, nic resnega, nic pomenljivega.

Knjigo sem celo imel po rokah kot mulc, pa mi je bila precej bedna, smesna, debilna.
Zdaj pa, ko sem bolj zrel, berem tole:
Thiaoouba Prophecy @ Wikipedia

LOL

No offense, just a joke. Mislim knjiga.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Bias ::

No takole je, prvi sestavek knjige ki govori njegovo srečanje... Jah, kaj naj rečem - poden. Ali je tako slab prevod ali pa mora bit človek resnično obupam, da sploh bere naprej.

kot je rekel innerspace navadna bluz pravljica, slaba bluz pravljica.

Ko preberem celo /v kolikor mi uspe/ pokomentiram...a je vse skupaj se začelo zelo klavrno.

blackbfm ::

Po mojem je namerno izpustil detajle o zauzitju kakega listica Lsdja ali cesa podobnega.


Haha se strinjam.

Zanima me vaše mnenje glede tega, nekonstruktivni komentarji niso zaželjeni. Predvsem bi bilo za boljšo debato priporočljivo da preberete knjigo http://sl.rael.org/download.php?view.56.



V bistvu sploh nima smisla debatirat okoli tega, raje povej kokrat v življenju si bil nategnjen zarad svoje pretirane naivnosti, pomankanja logičnega razmišljanja itd..?

Aston_11 ::

Edina resnica glede teh blodenj je, da bo 21.12.2012 datum 21.12.2012. Za našo državco bi bilo bolje, da bi kakšen mističen datum nastopil prej npr. 11.11.2011.

Aston_11 ::

Trdim, da so me ugrabili alieni.
Z mano so delali naslednje preiskuse: zabadanje kadmijevih igel v oči. Testiranje absorbcije alhohola na način, da sediš v lavoru z vodko.
Obiskal sem vse planete v osončju. Tudi desetega. Na njem smo imeli dober žur. Dokaz: - kako bi sicer vedel, da obstaja deseti planet.
Od njih sem izvedel, da jih 21.12.2012 ne bo v Slovenijo. Od njih sem izvedel, da so oni povedali Majem, da bo leta 2012 konec pohlepne železne dobe in da se začne obdobje socializma alias zlata doba. Alieni, šlo je za vrsto Deus Aplfa Major ali po njihovo Gorcarjev. Ti so mi povedali, da je realjanizem čisti nateg. Omenili so mi tudi, da je človeška rasa nenaravno naivna in da bo zato iztrebljena, ker se bo sama sebe zafrknila. Zato nima smisla, da bi jo prišli uničiti. Povedali so, da je evolucijska teorija čista neumnost, dokaze pa so oni podtaknili, ker so vnaprej vedeli, kje bodo ljudje rili po zemlji.

Highlag ::

Človek pa tule res zve vsakdan kaj novega... :-)
Sploh pa kakšne imajo pa bejbe?
Never trust a computer you can't throw out a window

Vikking ::

Tile raeljanci hehe pravi hec so. Njihov simbol je prav zanimiv. Svastika (kljukasti križ) v davidovi zvezdi. Če ga bo sekta kej preveč "srala" verjetno ne bo treba izraelce 2x prositi da jih sformatirajo s tega planeta.

Mogoče pa tile Elohimi ko se vrnejo na naš planet ne prihajajo da nas pozdravijo, ampak da pospravijo tisto kar se je izrodilo in prenamnožilo.

nevermind ::

Kaj pa Billy Meier?

Realjanci so mi pa čisto mimo. In nisem bral knjige. Vsaka skupina, sekta, ki pravi, da promovira resnico je en navaden bluz. Pa ni vazno, a so to realjani ali kristjani ali muslimani..bluzenje v glavnem.

Zgodovina sprememb…

Bellatrix ::

Highlag je izjavil:

Zdej če so ustvaril življenje pred 25K leti, kaj potem odkrivamo fosile, ki datirajo precej bolj nazaj? Potem so zemljo naredili na Magratheji?


V knjigi je razloženo da Elohim niso ustvarili našega planeta. Ko so se odločili da nadaljujejo svoje poskuse stvarjenja življenja v laboratoriju, so iskali v vesolju planet, ki bi imel takšno atmosfero, da bi jim omogočila delovanje. Zemlja je bila izbrana po testih in analizah, ki so bili pozitivni. Nato so prišli na naš planet in na njem ustvarili vse oblike življenja, ki jih poznamo, vključno z človekom.

To ne pomeni, da deset ali dvajset tisoč let pred njihovim prihodom, ni bilo na Zemlji neke druge stvaritve, ki jo je uničila kakšna naravna ali umet. na katastrofa. V primeru da jutri izbruhne atomska vojna, bi bile vse oblike življenja uničene. Ko bi po 10000 letih nezemljani prispeli, da ustvarijo nove inteligentne živeče organizme in bi po počasnem znanstvenem napredku ta bitja odkrila sledi naše uničene civilizacije, najbrž ne bi verjeli da so jih ustvarila bitja prispela z nebo, ter bi, kot dokaz za neverjetnost take razlage, podali odkritja kosti izpred več kot 25000 let...


V bistvu sploh nima smisla debatirat okoli tega, raje povej kokrat v življenju si bil nategnjen zarad svoje pretirane naivnosti, pomankanja logičnega razmišljanja itd..?

Kolikor vem zelo malokrat. Logičnega razmišljanja mi pa ne manjka. Kakorkoli Raeljanska mentaliteta stoji na veliko bolj trdi podlagi kot mentaliteta kristjanov, ki povečini verjamejo v nekaj nadnaravnega torej boga, v kar osebno ne verjamem.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Meizu ::

Zdi se kot en velik bullshit. No, v resnici je čisto pravi bullshit. Ne vem, kaj je človeštvo tako grozno obnorela misel na vesoljce. Nasploh mi je človeška predstava o videzu "vesoljcev" čisto mimo.

Sicer pa komentar leti na prvotni post OPja.

zee ::

Kakorkoli Raeljanska mentaliteta stoji na veliko bolj trdi podlagi kot mentaliteta kristjanov, ki povečini verjamejo v nekaj nadnaravnega torej boga, v kar osebno ne verjamem.


Vesoljske ladje so pa bistveno bolj trdna podlaga kot goreči grm? :))

Vsaka religija je strup, ki ljudem zapira oči pred resničnostjo, ki je ... ni Boga, verjetno smo sami v Vesolju na tretji skali od neuglednega Sonca iz enega zaprašenega konca Galaksije Mlečna cesta.

Nič man in nič več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

Vsaka religija je strup, ki ljudem zapira oči pred resničnostjo, ki je ... ni Boga, verjetno smo sami v Vesolju na tretji skali od neuglednega Sonca iz enega zaprašenega konca Galaksije Mlečna cesta.

Nič man in nič več.

Hehe, navkljub Drake equation-u? :))

innerspace ::

Bella> Logičnega razmišljanja mi pa ne manjka.

Tale izjava mi nekako ne gre z vsem ostalim, kar pises tukaj:

V knjigi je razloženo da Elohim niso ustvarili našega planeta. Ko so se odločili da nadaljujejo svoje poskuse stvarjenja življenja v laboratoriju, so iskali v vesolju planet, ki bi imel takšno atmosfero, da bi jim omogočila delovanje. Zemlja je bila izbrana po testih in analizah, ki so bili pozitivni. Nato so prišli na naš planet in na njem ustvarili vse oblike življenja, ki jih poznamo, vključno z človekom.

To ne pomeni, da deset ali dvajset tisoč let pred njihovim prihodom, ni bilo na Zemlji neke druge stvaritve, ki jo je uničila kakšna naravna ali umet. na katastrofa. V primeru da jutri izbruhne atomska vojna, bi bile vse oblike življenja uničene. Ko bi po 10000 letih nezemljani prispeli, da ustvarijo nove inteligentne živeče organizme in bi po počasnem znanstvenem napredku ta bitja odkrila sledi naše uničene civilizacije, najbrž ne bi verjeli da so jih ustvarila bitja prispela z nebo, ter bi, kot dokaz za neverjetnost take razlage, podali odkritja kosti izpred več kot 25000 let...


Resnicno to verjames? Mislis, da je to lahko kakorkoli res?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

nevermind ::

ni Boga, verjetno smo sami v Vesolju na tretji skali od neuglednega Sonca iz enega zaprašenega konca Galaksije Mlečna cesta.


Nismo sami. Pa ne govorim tega zaradi prerokov ampak zaradi commone sense.

Na miljarde osoncij in galaksij,samo tle na skrajnem koncu Rimske ceste se je pa prijelo seme?

cmon.

Bellatrix ::

Vesoljske ladje so pa bistveno bolj trdna podlaga kot goreči grm?
Vsaka religija je strup, ki ljudem zapira oči pred resničnostjo, ki je ... ni Boga, verjetno smo sami v Vesolju na tretji skali od neuglednega Sonca iz enega zaprašenega konca Galaksije Mlečna cesta.
Nič man in nič več.

To je problem, ki ga še nismo razčistili. Kar piše v svetem pismu drži, le da si takratni ljudje naprednih naprav niso znali predstavljati. Vsa verovanja v zgodovini omenjajo bogove in kako so se ti spuščali iz neba, in ni bolj logične razlage kot ta, da so se na zemljo dejansko spuščala plovila. Če bi danes nekemu nerazvitemu ljudstvu v pragozdu pokazali helikopter, kaj bi to ljudstvo naredilo ? Tehnologije si nebi znalo predstavljati zato bi stvar takoj začeli častiti in jih enačiti z bogovi.

S tem da ni boga se strinjam tudi jaz in to sem tudi že napisal. To da smo sami v vesolju pove res veliko o tvoji odprtosti in razgledanosti, ko že govoriš da religija zapira oči.

Resnicno to verjames? Mislis, da je to lahko kakorkoli res?

Glede na to da sem odrasel kot kristjan sem v nekaj od vedno verjel, sedaj sem le scentriral idejo o tem. In v boga ne verjamem več in v čudeže ravno tako ne. Misliš da to kar govoriš, torej da nas ni neka druga civilizacija ustvarila lahko res ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

innerspace ::

Bellatrix> Glede na to da sem odrasel kot kristjan sem v nekaj od vedno verjel, sedaj sem le scentriral idejo o tem. In v boga ne verjamem več in v čudeže ravno tako ne. Misliš da to kar govoriš, torej da nas ni neka druga civilizacija ustvarila lahko res ?

Hoces rect, da si tekom odrascanja bil izpostavljen krscanskim idejam in praksam? Kaj naj recem, skoda. Imas priliko prvoosebno izkusit, kako trpezne so privzgojene ideje in kaksne posledice v percepciji sveta ti povzrocajo. Pa upam, da nisem kakorkoli zaljiv.

Glede tvojega vprasanja pa ti dajem link:
http://www.sciencedaily.com/releases/20...

..ker ce so nas nezemljani(neka exocivilizacija) ustvarili, bi po tem kljucu nekdo moral njih ustvarit...a tako ne bo slo v nedogled, menda.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Manu ::

... odvisno kako si predstavljaš te "nezemljane" ...

Aston_11 ::

Vsem manjka common sense. Vse je trenutno fantaziranje. Ok, naj bo, vendar ko ti fantazerji začnete prepričevati druge v svoj prav, pa ste po mojem malo mimo.

Manu ::

Pomemben je zdrav razum in da si odprt (open minded).

Vikking ::

Bellatrix je izjavil:


To je problem, ki ga še nismo razčistili. Kar piše v svetem pismu drži, le da si takratni ljudje naprednih naprav niso znali predstavljati. Vsa verovanja v zgodovini omenjajo bogove in kako so se ti spuščali iz neba, in ni bolj logične razlage kot ta, da so se na zemljo dejansko spuščala plovila.


Logična razlage. To je najbolj nelogična razlaga da gre za vesoljska plovila. Če hočeš logično: kometi, lunini mrki, nenavadne padavine, hude poplave, nenavadne podnebne spremembe. Takrat ni bilo Tv-ja, da se je vedelo kaj se dogaja na drugi celini. Zato so naprimer mislili ko pri njih poplavlja da je poplavilo cel svet...

Zakaj ti je všečna religija. Ker cilja prav na mlado populacijo. Vse tisto kar cerkev zavrača (prostitucija, istospolna usmerjenost, nova miselnost mladih...). Se pravi so le odvzeli tisto kar ljudem pri cerkvi ni všeč, da pridobijo somišljenike na svojo stran. Alternativa.

Njihove ideje o stvaritvi niso nič bolj bizarne od tistih ki jih učijo druge religije. Težko dokazljivo ter dovolj mistično za človeka da se ga prime.

Lej vedno je bilo in bo dovolj sekt. Še vedno se je nekdo našel v takšni in drugačni sekti. Nekateri so bili za to pripravljeni dati vse tudi življenje.

Yosh ::

Predstavlaj si kako bi odreagiral če bi se pred teboj kar iznenada pojavilo plovilo katerga izvora nebi poznal ?

Super, če bi blo dovolj blizu, bi vrgu kamen vanj, da preverim če ne sanjam.

Zanimivo je "naključje", da se je to ravno zgodilo skoraj podobno kot Billy Myeru, zgodba je skoraj enaka.. In letnica je tukaj nekje.. Mal je sestavu stvari, za publiko, sej je bil novinar ane. Lepa misel, ki ti daje uteho, ampak do zdaj se dokaj dober da pojasnit začetek življenja, na biokemijskem nivoju in ni potrebe po "Stvaritelju" v tem smislu.

Knjigo pa sem prebral, da ne boš mislil da trdim brez osnove.

Gre pač za spet eno New Agersko varianto, kjer jim je cilj zgolj uživanje na podlagi nekih znanstveno fantastičnih idejah,ki so skrbno zavite v skrito željo živeti večno, ker pač človek težko sprejme, da propade in slej k prej zgnije tak k vse ostalo. Tko da ja, če hočeš uživat na račun tega, pol prav.
Razumem, da ker si prej bil pač "kristjan", da tako "spoznanje" odpira nove poglede in zatorej se bolj nagibaš da mora to, napram religiji, biti pravilneje in bolj " logično", ampak prepričan sem da je ta človek v iluziji ali pa kar počne, počne zavestno z jasnim namenom.
2024 leta bo on gladko star človek, imel pa je zadnjih 30 let skoraj vse na račun nekaj utehe željnih osebkov, ki imajo problem sprejeti minljivost.

Če vesoljci so, jih sigurno srečamo.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

guest #44 ::

Priznam pa da mam raje raeljanca za soseda kot kristjana ali celo muslimana.

Yosh ::

mentaliteta kristjanov, ki povečini verjamejo v nekaj nadnaravnega torej boga, v kar osebno ne verjamem

To je enako, le da je drugačna "obleka".
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Avenger ::

Pa ne morš verjet. Lej, Bellatrix, bistvo vere je, da verjameš, ne da vidiš (=dokazi, logika, itd.) in dejansko ne vidim smisla v tem, da folk sprašuješ, kaj si mislijo o nečem, kar ti oziroma nekdo drug verjame. Zanimivo je, da potem pričakuješ same pozitivne komentarje, razne medmete tipa wow, uf ali o šit, ker o tem ni ne duha ne sluha in folk piše kako trapasto se vse skupaj sliši, jih obtožiš ozkoglednosti, nekonstruktivnosti in trolanja.

Kar se pa tiče Raela, je pa samo še en glas iz vrste tistih, ki so ga "obiskali". V dokumentarcu Life of Brian bi bil Rael samo še en strgan bradač na ulici, ki bi s povzdignjenimi rokami predaval. Sej če pomisliš so njegove trditve take, da se jih lahko zmisli kdorkoli. Mu pa priznavam respect, ker je s svojim bulšitom potegnil za sabo toliko ljudi. Čeprav še daleč ni toliko uspešen kot Joseph Smith jr. ampak v tem času je to kar uspešno, sploh ta dodatek o vesoljcih je bila dobra ideja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Blazz ::

@avtorja teme:
tale raelijanstvo je en velk fail. Zgovarjajo se na tehnologijo potem pa failajo na tem, da so pred 25k leti nardil preproste organizme, ko veš da se da z razpolovno dobo ogljika določit mamuta precej pred tem...

to pa da sprašuješ za mnenja pripadnikov drugih religij je pa še večji fail. Razen če želiš razviti flamewars med 'zavedeno populacijo' (da ne bom kakšne slabšalne uporabil...)

In za boljše komentiranje ne potrebujem brati pravljic z linka, te sem bral ko sem bil star 5 let, da sem lažje zaspal, pa še takrat sem vedel da so to zgolj le pravljice. Nekateri tega očitno nikoli ne bodo osvojili....

imho close the topic. Tole bolj spada na kak forum na 24kur.

tema me spomni še na tole:


u have to run very fast and u become Hesus F.ucking Christ...

blackbfm ::

Vsa verovanja v zgodovini omenjajo bogove in kako so se ti spuščali iz neba, in ni bolj logične razlage kot ta, da so se na zemljo dejansko spuščala plovila.


Ti dam dve veliko bolj verjetni razlagi:

1) droge kot so kanabis, gobe, salvia, datura, itd
2) psihične bolezni - psihoza ali shizofrenija recimo

:)

XtodaZ ::

kot sem jaz razumel je ta religija namenjena nam, katerim ne morejo podvalit bullshitov o bogu, pa bi nam spraznili denarnice na racun vesoljcev?

GTi ::

100 ljudi, 100 čudi! Ni več point v tem kaj je bilo prej: jajce ali kura, ampak koliko inteligence premoreš oz. jo uporabljaš in razvij-a(e)š.
Sem pristaš "seeing is believing", ker sem že od začetka nejeverni Tomaž, zato verjamem izključno v uporabno-preverjeno znanost in raziskovanje, ter ne v bilokaterega nadnaravnega boga, ki si ga je v trenutku neznanja, človeške naivnosti ter pohlepa ustvarilo kup ljudi, čeprav sem bil tudi sam vzgojen v napačni veri, kot polovica ljudi in vem, da bo prišel čas, ko bomo sami lahko tako z znanjem nekoč postali "bogovi" - "tisti, ki so prišli od zgoraj" nekaterim drugim manj razvitim bitjem ali civilizacijam, kar pa se lahko zgodi v nekaj desetletjih z našim razvojem, s pomočjo nam prijaznim nezemljanom pa celo precej prej; širše gledano.

Moje bistvo življenja je common sense all the way in a healthy body, simple as that, indeed.

Zanimivo branje in ključni 2 vprašanji glede delovanja/obnašanja vesoljske ladje oz. NLP, ki ni tak bav-bav, kot nekateri mislite: http://www.stantonfriedman.com/index.ph...
When it changes it reveals its true potencial.

Bellatrix ::

..ker ce so nas nezemljani(neka exocivilizacija) ustvarili, bi po tem kljucu nekdo moral njih ustvarit...a tako ne bo slo v nedogled, menda.

točno to tale knjiga trdi. Namreč da je vse povezano v neskončnost,

Zanimivo je, da potem pričakuješ same pozitivne komentarje, razne medmete tipa wow, uf ali o šit, ker o tem ni ne duha ne sluha in folk piše kako trapasto se vse skupaj sliši, jih obtožiš ozkoglednosti, nekonstruktivnosti in trolanja.

Sploh nisem pričakoval pozitivnih komentarjev. Pričakoval sem ravno take kot se pojavljajo. A na tem forumu res ni nobenega vernika ? Btw, ozkoglednosti obtožujete tudi vi mene, tako da ne vidim razloga da nebi istega pripisal tudi vam.

tale raelijanstvo je en velk fail. Zgovarjajo se na tehnologijo potem pa failajo na tem, da so pred 25k leti nardil preproste organizme, ko veš da se da z razpolovno dobo ogljika določit mamuta precej pred tem...

če bi prebral nekaj komentarjev bi lahko videl da sem tudi na to odgovoril.

kot sem jaz razumel je ta religija namenjena nam, katerim ne morejo podvalit bullshitov o bogu, pa bi nam spraznili denarnice na racun vesoljcev?

nikakor ne.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Lonsarg ::

Bellatrix, v kakem smislu doživljaš to verovanje? Si 100% prepričan da je to res, ali se ti zdi samo zelo oziroma najbolj verjetno in si po premiselku odločill, da bi bilo fajn verjeti?

Mislim mene fascinira, da se en lahko kasneje odloči verjeti, ko je že toliko sveta videl, drugo je privzgojena vera?

Jaz sem bil deležen te privzgojene in sem imel obdobje kake 2 leti, ko sem bil 100% prepričan v Boga, ne 99 ampak 100. Pred tem obdobjem sem bil premlad, da bi se zavedal, po tem obdobjem sem pa bil zadost zrel, da sem kritično premislil o stvari. Zato mi je zanimivo, da se en kasneje odloči za vero.

Bellatrix ::

100% prepričan nisem, nekaj skeptičnosti le premorem. Zdi se mi najbolj verjetno, in ker sem že povedal da je fajn da človek v nekaj verjame, jaz nekako verjamem v to. V vero sem bil privzgojen, kot sem že povedal v boga ne verjamem več, torej v neko nadnaravno bitje ki je po čudežu ustvarilo Adama in Evo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

zee ::

in ker sem že povedal da je fajn da človek v nekaj verjame


Plašnice se dobre zame, si je rekel konj in odkopitljal v prepad, ki ga zaradi plašnic ni videl.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bellatrix ::

Brez religije nebo človek nikoli dosegel visoke razvitosti.

Poglej stanje v svetu in tempo s katerim se razvijamo. Posledice so že vidne. Nemogoče se je razvijati pri tem pa duhovno zaostajati.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

btree ::

religije? Beseda religija pomeni povezati se z bogom.

Lonsarg ::

Bellatrix, meni je pa duhovnost povezovati z religijo nerazgledanost. Namesto da se taki duhovni ljudje izmišljujejo religije, naj se izmislijo duhovno gibanje, ki bo namesto vera v nekaj imelo samo nauke in cilje.

Recimo Krščanstvo brez vere, samo nauki v dobro delat, itd. Ali pa kaj čisto tretjega. Samo nauki in vodila kako živite.

USS Liberty ::

"Raeljansko gibanje" je samo še ena od mnogih norosti zahodne dekadentne družbe...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Aston_11 ::

Bellatrix je izjavil:

Brez religije nebo človek nikoli dosegel visoke razvitosti..


Brez religije bo dosegel, kar hoče. Z religijo bore malo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19140110 (34327) Mipe
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716166 (14092) Aston_11
»

Ali je imel Jezus potomce? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711666 (5695) Bananovec
»

Odkrili lobanje nezemljanov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18620521 (11760) leiito
»

kateri bog je pravi

Oddelek: Loža
333123 (2230) ajin

Več podobnih tem