» »

Kraja avtoradia

Kraja avtoradia

1
2
»

Go-ahead ::

Aja in potem nov in star model prodajajo za isto ceno. Dej nehi no.

Bor H ::

Dej še enkrat preber ISTI model ma isto ceno, če pa greš gledat drugi model je pa lahk tut druga firma, je včasih med modeli clo več razlike.

Go-ahead ::

Ko ti bo nekdo ruknil v sedež in vrata in ti bo zavarovalnica vtaknila v avto nek star pobruhan sedež, kar ti zagovrjaš na primeru avtoradia, me prosim obvesti.

Rad bi to videl v živo, še bolj pa tvoj ksiht z ali brez palmom.

;-) ::

Go-ahead je izjavil:

Ocenit ti mora koliko je tak avtoradio vreden nov in ti to plačat.


Zakaj če ti niso novega ukradli? Pol bi se tole splačalo delat, bi zavaroval radio ki ti gre na živce da ma obnucane gumbe pa si ga sam vkrado.

Bor H ::

Joj ti ne kapčiš nč, ene stvari se amortizirajo, ene ne, stvar je sam v tem da nekje morš povlečt črto. Avtoradio se meni zdi prav da je v amorzitaziji ker večino "stock" radijev ne kradejo, tistih poceni aftermarket ponavad tut ne, tist k ma pa drag radio ga bo pa tudi verjetno menjal v nekem doglednem času, torej se mu bo amortiziral.

Sploh ne vem več kaj trdiš, vedno bolj se mi zdi da te sam še moti da ne morš svojga podpisa narest rdečga, font 72 in da utripa.

Zheegec ::

To je popolnoma ista debata, kot glede garancijske menjave. Če ti po 2 letih zamenjajo v garanciji grafično kartico, ki je bila ob nakupu 200EUR; v tem primeru je po zakonu popolnoma primerno, da vam dajo 150EUR vredno novo grafično kartico, ki je BOLJŠA od 2 leti stare 200EUR grafične kartice.
Če slučajno kdo misli, da bi moral dobiti novo grafično kartico v vrednosti stare (200EUR) naj se oglasi, pa mu povem, zakaj to ne bi šlo.

Meni se zdi v primeru avtoradia čisto OK delovanje zavarovalnice (pač v tem primeru). Ne gledajo, KOLIKO je bila vrednost tega, ampak KAJ to je. Torej dobiti moraš za ceno izplačila zavarovalnice enako ali boljšo stvar. Pri airbagu pač dobiš nov enak airbag, pri avtoradiu pač dobiš nov enak avtoradio.
Bi se vam tudi zdelo napačno, če bi imeli en sprožen airbag leta 2005 in bi zavarovalnico prišlo popravilo 500EUR (ker bi bil avto čisto nov), leta 2010 pa enako nesrečo in enako sprožen airbag, pa bi zavarovalnico prišlo 200EUR za popolnoma enako popravilo (avto ni več nov, lažje se dobi rezervne dele itd.)?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Bor H ::

Pa vendar to ni povrnitev v originalno stanje ker morš kupt drug radio 8-)

Zheegec ::

Bor H je izjavil:

Pa vendar to ni povrnitev v originalno stanje ker morš kupt drug radio 8-)

Da, za 80€ dobiš danes enak avtoradio, kot je bil 3 leta nazaj za 150€. Če je aftermarket seveda, če je pa originalni pa gre preko uradnega servisa. Saj je logično, da ti zavarovalnica ne bi šla kupiti aftermarket avtoradio?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bor H ::

Ampak ne bo ISTI, weeeee.....

/cinizem off

Go-ahead ::

Zakaj naj mi ukraden avtoradio plačajo po sistemu, pač je imel dve leti in je vreden še pol.

Zakaj mi pa uničen sedež, airbag, blatnik, avtomobilski računalnik in ne vem kaj še, plačajo novega, čeprav so stari dve leti in vredni (če bi jih prodajal) kvečjemu še pol.

Če mi na to odgovorite vam dam Nobelovo nagrado za mir.

P.s. Argumentirano

Bor H ::

Ker blatnika ponavadi ne prodajaš, pa še nujno ga rabiš, in ne dobiš čez 5 let enakega (ki bi pasal na isti avto) za pol denarja, isto velja za sedež, airbag, računalnik.

Kje in kdaj prevzamem nobelovo? Glede na to da je nagrada v Kronah te prosim če mi lahko izplačaš v EUR, lahko si vzameš par procentov provizije.

Zheegec ::

Zakaj mi pa uničen sedež, airbag, blatnik, avtomobilski računalnik in ne vem kaj še, plačajo novega, čeprav so stari dve leti in vredni (če bi jih prodajal) kvečjemu še pol.

Poglej moj post. Ne gleda se KOLIKO SE STANE, ampak KAJ JE TO. Sem ti razložil zgoraj. Preberi še 3x. Torej za airbag dobiš nov airbag ne glede na to koliko stane. Sem ti tudi dal primer z garancijskim popravilom.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Go-ahead je izjavil:

Ko ti bo nekdo ruknil v sedež in vrata in ti bo zavarovalnica vtaknila v avto nek star pobruhan sedež, kar ti zagovrjaš na primeru avtoradia, me prosim obvesti.

Rad bi to videl v živo, še bolj pa tvoj ksiht z ali brez palmom.


Tupiš. Jasno je, da zavarovalnica tu dela razliko, ker če je ne bi, ne bi uspela zajeziti navala ukradenih radiev in ker nikjer ne bi dokazala, da je za to lastnik kriv sam, bi izpušila.

Valjda se zavarovalnica ne bo spustila v kaj takega. Ali pa tudi mogoče, ampak takrat pa s tako zavarovalnino, da bo dražja od možne škode.

Pri blatniku in odbijaču pa je jasno, da tega nihče normalen ne bo naredil sam, ker ne glede na nov blatnik vrednost avta pada.

Ko pa se bo zgodilo, da bo folk masovno šel razbijat blatnike, da dobi nove, bo pa zavarovalnica tudi tu spremenila pravila igre.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Brane2 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Ko ti bo nekdo ruknil v sedež in vrata in ti bo zavarovalnica vtaknila v avto nek star pobruhan sedež, kar ti zagovrjaš na primeru avtoradia, me prosim obvesti.

Rad bi to videl v živo, še bolj pa tvoj ksiht z ali brez palmom.


Tupiš. Jasno je, da zavarovalnica tu dela razliko, ker če je ne bi, ne bi uspela zajeziti navala ukradenih radiev in ker nikjer ne bi dokazala, da je za to lastnik kriv sam, bi izpušila.

Valjda se zavarovalnica ne bo spustila v kaj takega. Ali pa tudi mogoče, ampak takrat pa s tako zavarovalnino, da bo dražja od možne škode.

Pri blatniku in odbijaču pa je jasno, da tega nihče normalen ne bo naredil sam, ker ne glede na nov blatnik vrednost avta pada.

Ko pa se bo zgodilo, da bo folk masovno šel razbijat blatnike, da dobi nove, bo pa zavarovalnica tudi tu spremenila pravila igre.


Očitno je vam vse jasno (kljub slabim izkušnjam).

Bolj se splača, da si sam sebi ukradeš avtoradio, (kar se dogaja masovno??) v vrednosti 50 EUR, in ga prodaš za 30 (le kdo ga kupi), kot pa odbijač v vrednosti 500 EUR (vključno z ličanjem).

Če zahtevaš izplačilo brez računov ti dajo cca 400 EUR.



Ok, ok , saj je vse jasno vsaj vam.

Brane2 ::

Jasno je tudi zavarovalnicam, sicer bi imele bistveno izgubo.

KOneckoncev je tako tudi z mnogimi drugimi stvarmi.

Mnoge ( sploh majhne ) firme imajo recimo zavaroano premoženje na podoben način.

Ko pogledaš zavarovalnino ti ni jasno, kako misli zavarovalnica iz tega kriti morebitno izgubo inventarja, ki je veliko dražji- dokler ne pogledaš drobni tisk, in vidiš, da ti mislijo povrniti amortizirano vrednost, ki je za precejšen del nabavljenega blizu 0.

Bi rad povrnjeno novo vrednost ? Ni problema, ampak NE v okvirih te pogodbe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Go-ahead ::

V konkretnem primeru se oškodovanec pritožuje predvsem nad tem, da v pogodbi ni nikjer omenjena pospešena amortizacija avtoradia, kot so omenjene zavorne ploščice,....

Brane2 ::

No, potem bi pa mogoče imel osnovo za teženje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Go-ahead ::

Hvala k***, da zna še kdo trezno razmišljati.

Bor H ::

NIKJER nisi napisal da to v pogodbi ne piše.

Pa vendar verjamem da piše.

btw: ti ENEGA samega argumenta nisi sprejel, ti si res se sam zagledal da boš dokazal svoje (zgledaš k določen bivši predsednik vlade) in spotoma spromoviral svojo spletno stran, ki je narejena na nivoju strani izpred petih let, ko so templati postal popularni

;-) ::

Tako je.

Sploh pa nič ne vemo o primeru da bi govorili o njem, o zavarovalnici in o zavarovancu, o avtoradiu in nič, nima smisla.

Go-ahead ::

Bor H je izjavil:

NIKJER nisi napisal da to v pogodbi ne piše.

Pa vendar verjamem da piše.

btw: ti ENEGA samega argumenta nisi sprejel, ti si res se sam zagledal da boš dokazal svoje (zgledaš k določen bivši predsednik vlade) in spotoma spromoviral svojo spletno stran, ki je narejena na nivoju strani izpred petih let, ko so templati postal popularni


Pustimo domišljijo.

Je pa res, če bi to temo in (še nekaj podobnih) imel na svoji spletni strani, na katero sem želel privabiti ljudi, ki rabijo nasvet in ljudi, ki jim ga lahko argumentirajoo (brez narekovajev), se mi ne bi bilo potrebno ubadati s tako bedastimi "argumenti", kot jih nekateri v tej temi imajo.

NPR.
Argument št. 42
"NIKJER nisi napisal da to v pogodbi ne piše.

Pa vendar verjamem da piše."

Bor H ::

Heh, če ti ne razumeš naših argumentov ti ne morm pomagat.

Da je pa to nekje napisano pa verjamem že samo zato, ker imajo zavarovalnice ene boljših pravnih oddelkov in si ne bi pustile odžirat denar zaradi takih kot si ti.
Verjetno že to, da ti napiše, da ti povrnejo škodo v protivrednosti ukradenega radia je dovolj, ne piše novega, ampak ukradenega, torej tistega, ki so ga uzeli, ne ki si ga ti dal v avto. Kako pa računajo vrednost pa verjamem da si lahko vpogledaš v vsaki poslovalnici, mogoče bi ti celo posredovali po mailu.

;-) ::

Če pa za blatnike tud ne dobiš denarja za nov blatnik če ga razbiješ, ampak dobiš pavšal torej neko vsoto mislim da do 80% (tako sem dobil jaz).

Primer imam zavarovana stekla in svetlobna telesa, njih ne briga kako se razbijejo itd. sem jih zlomo, grem cenilcu naredimo škodni zapisnik, on poslika zlamane žaromete in me vprašajo: želiš avto v org. stanje ali pavšal (denar na račun in kupiš sam). Dobil sem 80$% denarja in kupil neoriginal luči, torej bi se jaz tudi lahko bunil zakaj nisem dobil 100%

WTF

Zheegec ::

Če pa za blatnike tud ne dobiš denarja za nov blatnik če ga razbiješ, ampak dobiš pavšal torej neko vsoto mislim da do 80% (tako sem dobil jaz).

Načeloma dobiš nov blatnik s strani zavarovalnice, ne plačaš nič. Razen, če imaš zavarovanje z odbitno franšizo.
Če vzameš pavšal - your decision.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ciganija sklepanja zavarovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12215756 (12054) solatko
»

Zavarovanje na dogovorjeno vrednost ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5910452 (9108) AndrejO
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630608 (28628) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525259 (20161) theBill
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22136359 (24536) SkIDiver

Več podobnih tem