» »

Slike tiskanine GeForce GTX 480

Slike tiskanine GeForce GTX 480

Razgaljena tiskanina GeForce GTX 480

vir: Expreview.com

A2 revizija jedra

vir: Expreview.com
Expreview.com - Po slikah celotne grafične kartice s hladilnikom in njegovim pokrovom vred ter slikah kartice v sistemu smo dobili še slike razgaljene GeForce GTX 480. Pogled na tiskanino vedno da najboljši vpogled v napajalno vezje ter v mnogih primerih tudi v velikost grafičnega jedra, ki se na kartici nahaja. Slednje ne drži, če se jedro skriva pod zaščitnim heatspreaderjem, ki jih pri procesorjih poznamo že vse od Intelovih procesorjev Pentium 4 ter AMD-jevih 64-bitnih procesorjev. Tako je tudi v primeru GeForce GTX 480. Ker je stranica ščita dolga kar 41 mm, pri ExPreview sicer predvidevajo, da ima samo jedro površino prek 500 mm2, kar pomeni kvadrat s stranico prek 22 mm. 12 pomnilniških čipov potrjuje 384-bitno pomnilniško vodilo in 1,5 GB pomnilnika, medtem ko za napajanje jedra skrbi kar 6 napajalnih faz z dodatnima dvema fazama za ostale porabnike elektrike. Ostale stvari, kot sta dva prsta za povezavo SLI, ki omogočata TripleSLI, 8 in 6-pinski PCIe priključek, dva DVI in en mini-HDMI izhod, poznamo že od prej. Uporabljena hladilna rešitev ima za boljše odvajanje toplote vgrajene kar 4 toplotne cevke. Na uporabljenem jedru se nahaja tudi oznaka revizije A2, ki pomeni, da čip še ni enak primerkom, ki jih bomo kupovali v trgovini. Slednji bodo namreč imeli oznako A3. Širijo se tudi govorice, da bo ob začetku prodaje na voljo le 5000 kartic, ki naj bi jih kot prvi dobili nVidiini največji partnerji. Ostali, nekoliko manjši partnerji, bodo s prodajo lahko začeli šele z drugim valom dobave, predvidoma nekje v aprilu.

48 komentarjev

FireSnake ::

5000!!??!! Temu oni pravijo, da NI paper launch. Pa se to ni A3 ampak nedokoncano A2 sranje.

Jaz pravim, da to je paper launch!

No, pa se GTX 480 naj bi pozrla 300W, GTX 470 pa 220.

Naj se ze zmigajo in izdajo nekaj, kar bo povzrocilo padec cen v rdecem taboru.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Samo toliko pokaže, da ne izgubi delničarjev. ;((

BoLhCa ::

Odlično! Morda bo sedaj celo wow non-stop deloval s 60 frejmi!

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

5000!!??!! Temu oni pravijo, da NI paper launch. Pa se to ni A3 ampak nedokoncano A2 sranje.

Jaz pravim, da to je paper launch!

No, pa se GTX 480 naj bi pozrla 300W, GTX 470 pa 220.

Naj se ze zmigajo in izdajo nekaj, kar bo povzrocilo padec cen v rdecem taboru.

A2 so slike, 5000 primerkov naj bi bilo A3.

Pa urlpls za podatke o porabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

49106 ::

govori napamet.

Pšenični ::

Tole postaja ena sama žalost. 5000 kosov je toliko kot nič. Ni čudno da je AMD toliko navil cene. Poleg tega bo AMD verjetno izdal kakšno revizijo, ki bo šla še malce hitreje.

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:


A2 so slike, 5000 primerkov naj bi bilo A3.


Kaksne slike?

49106 je izjavil:

govori napamet.


Jaz nikoli ne govorim na pamet:
http://www.fudzilla.com/content/view/17...

Sicer tracarska stran, a jaz dam skoraj roko v ogenj, da bo res tako (glede na to, da imajo nekateri kartico ze v krempljih). Tako, da ti pametovanje o "na pamet" prihrani.

telbanc: se strinjam! Pokazali so le toliko, da jih folk ne bo se bolj raztrgal ... tole se mi zdi, da je vse skupaj spacano na silo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Slike iz novice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WarpedGone ::

Vsaj iz lesa niso več ...
Zbogom in hvala za vse ribe

dzinks63 ::

Ne vem zakaj je toliko črnila prelitega okoli porabe GTX480? Poraba 300W+ je za sedanje čase popolnoma normalna in v okvirih konkurence. Napajalnik mora imeti že tovarniški priključek 6pin + 8pin. Za kaj takega so dovolj že 600W+ 80%+ napajalniki. Na trgu je že sedaj nekaj požrešnih kartic: HD5970, HD4870x2, GTX295, da ne govorimo o CF - SLI kombinacijah top kartic, katere porabijo še več.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Icematxyz ::

Problem je v tem da je marsikoga strah. Da ne bo slučajno Fermi arhitektura res tako revolucionarna kot se reklamira.

In to pri navdušencih povzroča evforijo. Pri konkurenci pa strah. Glede na to pa da smo praktično pred izzidom.

Pa še dobiš stopnjevanje napetosti da je mera polna.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

dzinks63 je izjavil:

Ne vem zakaj je toliko črnila prelitega okoli porabe GTX480? Poraba 300W+ je za sedanje čase popolnoma normalna in v okvirih konkurence.


Ciljas bolj na tipkanje, kot crnilo, ane :D

V okviru konkurence ze, ampak meni se to ne zdi normalno. Ce sem zadnjic prav prebral, so maximalno porabo enkrat ze dvignili.

Aja, pa se to; od novega izdelka se pricakuje, da bo ob isti porabi zmogel vec, ne manj (glede na to, da 5890 pozre 300W), vse govorice pa gredo v tej smeri, da bo zadeva pocasnejsa.

Jaz hocem 5850 za 200€ (pa dokler sem se mlad)! Ampak, ne kaze, da bodo zeleni to uspeli naredit za mene.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Jaz nebi izdal grafe, ki bo kurila čisti bleading edge, kolikor lahko potegne čez konektorje, ki so gor nalotani. But that's just me.

Izi ::

Jaz privoščim Nvidii, da bi jim uspelo. Konkurenca mora biti, da bodo cene normalne. ATI ni neka dobrodelna ustanova in brez Nvidie bodo navijali cene v nebo.

Sicer se meni 300 wattov pri polni največji obremenitvi ne zdi preveč, če bi bila zaradi 1/3 večje porabe proti HD 5870 tudi za 1/3 hitrejša od HD 5870. Celo najbolj zagrizeni igričarji to dosegajo najvišjo porabo samo po nekaj ur na dan.
Mi je pa zelo pomembna poraba v idle. Tukaj sem pa zelo strikten, nobenega opravičila ni, da bi mi grafična kartica porabljala več kot 30 wattov medtem ko ne delam nič. ATI-ju z okoli 25 watti na idle to odlično uspeva.

Pa nekateri mešate dvojedrne in enojedrne kartice. Radeon HD 59xx so dvojedrne kartice in jih torej ne smemo primerjati z GTX 470 in 480, ki bosta enojedrni kartici.
Primerjava je lahko samo s trenutno najhitrejšo enojedrno kartico ki je HD 5870. (HD 5890 je zaenkrat samo ideja na papirju in se še nič ne ve kdaj bo prišla ven, kako hitra naj bi bila in koliko bo porabljala elektrike)
HD 5870 troši med največjo obremenitvijo okoli 200 wattov in to je torej referenca. Če bo imela GTX 480 večjo porabo kot 200 wattov potem bo slabša od ATI-ja. Tukaj ni kaj več debatirati. Razen če bo seveda konkretno hitrejša, potem pa se bomo lotili računanja, ali tisti dodatni watti prinesejo dovolj pospeška, da je nakup smiseln.

Ni pa še čisto nobenih uradnih podatkov glede GTX 470 in 480, tako da še vedno obstaja upanje, da bomo prijetno presenečeni. Je še dobre 3 tedne do prve izdaje omejene količine in še vsaj 2 meseca preden jih bomo lahko kupovali v vseh trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Dr_M ::

Jaz hocem 5850 za 200€


Koncno se v necem strinjava. Za 200€ po kosu, vzamem 2. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tr0n ::

Kaj pa za 230 EUR? :) Ker tolko trenutno stane.

Izi ::

Tr0n je izjavil:

Kaj pa za 230 EUR? :) Ker tolko trenutno stane.

Daj link. Iz Slovenije seveda.
230 EUR v Nemčiji mi nič ne koristi, ker bo zraven še 20 EUR poštnine in smo potem že na 250 EUR.
Za 250 EUR pa sem jo namreč že našel in jo grem lahko osebno iskat brez poštnine.
Pri AGT jo imajo za 250,21 EUR. link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Dr_M ::

Jaz kaksnega upanja za 200€ nimam, kmalu bo pomlad, takrat finance preusmerim drugam, proti jeseni bo pa ze kaj novega spet :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dzinks63 ::

Se da dobiti tudi ceneje, malo spremljajte in hitro reagirajte.

filip007 ::

Fermi to ni še nič prihaja...Radeon 5990 :))
http://www.geeks3d.com/20100304/tdp-300...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

Izi je izjavil:

Jaz privoščim Nvidii, da bi jim uspelo. Konkurenca mora biti, da bodo cene normalne. ATI ni neka dobrodelna ustanova in brez Nvidie bodo navijali cene v nebo.

Mi je pa zelo pomembna poraba v idle. Tukaj sem pa zelo strikten, nobenega opravičila ni, da bi mi grafična kartica porabljala več kot 30 wattov medtem ko ne delam nič. ATI-ju z okoli 25 watti na idle to odlično uspeva.

Pa nekateri mešate dvojedrne in enojedrne kartice. Radeon HD 59xx so dvojedrne kartice in jih torej ne smemo primerjati z GTX 470 in 480, ki bosta enojedrni kartici.
Primerjava je lahko samo s trenutno najhitrejšo enojedrno kartico ki je HD 5870. (HD 5890 je zaenkrat samo ideja na papirju in se še nič ne ve kdaj bo prišla ven, kako hitra naj bi bila in koliko bo porabljala elektrike)
HD 5870 troši med največjo obremenitvijo okoli 200 wattov in to je torej referenca. Če bo imela GTX 480 večjo porabo kot 200 wattov potem bo slabša od ATI-ja. Tukaj ni kaj več debatirati. Razen če bo seveda konkretno hitrejša, potem pa se bomo lotili računanja, ali tisti dodatni watti prinesejo dovolj pospeška, da je nakup smiseln.

Ni pa še čisto nobenih uradnih podatkov glede GTX 470 in 480, tako da še vedno obstaja upanje, da bomo prijetno presenečeni. Je še dobre 3 tedne do prve izdaje omejene količine in še vsaj 2 meseca preden jih bomo lahko kupovali v vseh trgovinah.


1) Pozabljas, da je ATi dolga leta produciral le izgubo. Treba je imet denar za R&D zato jim privoscim, da en cas lazje dihajo. En cas je (v taboljsem primeru) ne vec, kot slabi 2 leti.

2) Glede primerjave dvojedrnih in eno jedrnih se pa ne strinjam; vse skupaj je nalotano na eno plato in deluje kot celota. Ce bi naredli 10 RES maloh cipov in jih nalotali na en PCB tudi ne bi bila mozna primerjava?
Dejstvo ostaja; na koncu je to ENA graficna in steje le moc in poraba, pika.

3) Strinjam se pa s pisanje o idle porabi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

deadbeef ::

No sej na slo-tech je že navada, da se mora kokr je možno pljuvati po nvidi-i.

FireSnake ::

iLukeBerry: se ti zdi? Meni se ne. Ker sem mnenja, da je tukaj kar veliko fanaticnih pripadnikov zelenega tabora, ki se ne zavedajo, da so v preteklosti zaradi rdecega tabora dobili vec za svoj denar (ali pa manj placali za isto, saj je vseeno). Spomnimo se casa, ko je nVidia vracala denar, ker se je grafa v nekaj tednih zelo pocenila.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

filip007 ::

Točno to...nikoli ni imela ogodnih cen, pa še kupit je blo treba od dobre firme dosti se jih je pregrevalo, dan danes pa še kak star Radeon dol butne kakšno novo igro kot je X1950XT. Sem obrnil Bad Company 2 z lahkoto...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Tr0n ::

Zdaj je zgleda najcenejsa 245 EUR pri Funtechu (ST akcija). Cudno, mesec pa pol nazaj, ko sem kupoval sem videl par 220 EUR 5850 modelov na ceneje.si.

BaToCarx ::

Senitel je izjavil:

Jaz nebi izdal grafe, ki bo kurila čisti bleading edge, kolikor lahko potegne čez konektorje, ki so gor nalotani. But that's just me.


Ti ziher nisi pozigalec! :D

Mene kar zvije ko vidim 300W samo za graficno. Sicer pa vse spominja na 3dfx z externim napajanjem...

Evo take bodo cez eno leto. lol

vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

frudi ::

Senitel je izjavil:

Jaz nebi izdal grafe, ki bo kurila čisti bleading edge, kolikor lahko potegne čez konektorje, ki so gor nalotani. But that's just me.

Se strinjam, tako da sem skeptičen glede teh cifer o porabi - tako za 480, kot za 470. Za obe so nevarno blizu max dovoljenim (225W za 2x6-pin na 470 in 300W za 8+6-pin na 480).
Če pa so te cifre slučajno prave (čeprav, spet, to dvomim), pa bi to bil slab znak za zmogljivost; ne verjamem, da bi nVidia šla toliko do roba s porabo, če bi kartici bili gladko boljši od 5800.

Mjah no, bomo videli, ko bodo prve kartice v rokah testerjev...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

FireSnake ::

frudi: ravno zato pa jaz verjamem ... ce bi bila gladka zmaga pol ne bi sli do plafona.

Po vseh ugibanjih ze tudi jaz komaj cakam, da bo vse koncno znano.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

Evo, uradne cifre sinteticnih testov:
http://www.fudzilla.com/content/view/17...

Primerja se pa z grafo, ki je neprimerno CENEJSA in MANJ pozresna.

Komu skusajo lagati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

huelz ::

Svojim kupcem :))

FireSnake ::

huelz: bo nekaj na tem ... bogi tisti, ki bodo nasedli :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

huelz ::

Ze ze, samo nakup premium stvari ni vedno racionalna odlocitev.

Kenshin ::

Torej ta njihov YouTube video je nič drugega kot zelo slaba reklama.
Vklopite avtomatsko podnaslavljanje za malo zabave. :))


Še posebej so mi padle v oči nastavitve:


No ja, če ne drugega imajo sedaj vsaj delujočo kartico. Kako pa v resnici deluje se bo pa tako videlo v kratkem...

Pšenični ::

"No ja, če ne drugega imajo sedaj vsaj delujočo kartico. Kako pa v resnici deluje se bo pa tako videlo v kratkem..."

Do poletja ne bo omembe vrednih količin, potem gre folk na dopust. V jeseni pa bo AMD verjetno že izdal kaj novega ali pa spustil cene in tako deklasiral Nvidio. Zdi se mi tudi, da tele kartice ne bodo imele nobenega navijalskega potencijala. No je pa konkurenca vselej dobrodošla. Zelo dobro, da so naredili vsaj to kar so.

Icematxyz ::

Največ vedno zgubijo fanboyi. Niti veseliti se ne morejo neki zanimivi novosti če so drugače opredeljeni. Se pravi polovico časa prideš na svoj račun. Pa še to polovico v strahu čakaš na konkurenco. Nima smisla. :)

Ampak tako pač to gre. Je pa zanimivo. Vsak dan kak nov test. Kakšna nova sličica...

Počasi bo tako napeto že vse skupaj da bi lahko na to zaigral kakšno melodijo.

P.S. Se pravi v demonstracijskem videu fermi skrbi za izris "mozaika" na površini. Torej bistvo je demonstracija večje kvalitete prikaza likov. Ne toliko količine prikazanega?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Tesselation pač. Saj to deluje tudi na Radeonih.

FireSnake ::

Kenshin: res lepo, a meni se vedno ne gre v glavo (saj vem, a zakaj se norca delajo iz nas), zakaj ne primerjajo s 5890 ... poraba in cena je tu nekje.... primerljiva.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dzinks63 ::

zakaj ne primerjajo s 5890

Kako naj primerjajo? Če HD5890 še nikjer ni, da bi ga lahko v roke prijel ali celo kupil in testiral.

AngelOfDeath ::

dzinks63 je izjavil:

zakaj ne primerjajo s 5890

Kako naj primerjajo? Če HD5890 še nikjer ni, da bi ga lahko v roke prijel ali celo kupil in testiral.


Primerjati 2 neobstoječi kartici je res znanost...
edit: Slovnica

Icematxyz ::

PrimozR je izjavil:

Tesselation pač. Saj to deluje tudi na Radeonih.


To že. Ampak bistvo ki ga demonstrira video je da bodo (kot trdijo) pri tem boljši. (Glej razliko na grafu na intervalu ki prikazuje test izrisa mozaikov).

Nenazadnje logično bi naj bilo da arhitekturo fermi praktično morajo takšne računske operacije odlikovati. Nenazadnje prav to je tisto "What's All the Buzz about". Preračuni trikotnikov na steroidih?

Metoda končnih elementov in široka druščina drugih problemov here we come?

Tudi crackerji se že prav veselijo po moje da bodo lahko zadevo kupili:

http://www.xbitlabs.com/news/video/disp...

Marsikdo se lahko tukaj najde. To je ravno tisto za kaj mnogim en k... pomeni koliko FPS bo grafična kartica dosegala v igrah.

Pa še tukaj imam občutek da ne bo slabša od obstoječih rešitev.

Nima veze fanboy katerih si. Tu gre za advanced stuff ki bo premaknil dojemanje in odnos ki ga imamo do grafičnih kartic!

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

dzinks63 je izjavil:

zakaj ne primerjajo s 5890

Kako naj primerjajo? Če HD5890 še nikjer ni, da bi ga lahko v roke prijel ali celo kupil in testiral.


Eh, 5970 sem mislil ... se posipam s pepelom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kenshin ::

5970 vs GTX 480 vs 5870 - Heaven Benchmark



Drugače se je na nvnews pojavil še en Heaven bench, kjer je "testirana" GTX 470 in premaga 5870.
Link do teme: GTX 4X0 kicked 5870's A*s

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Heavy ::

GF FX ponovno. Zgodovina se ponavlja.

bluefish ::

V teselaciji je 470 zaenkrat v prednosti, v klasičnih testih pa je razlika zanemarljiva.
Sploh pa moti dejstvo, da kartica za delovanje potrebuje 8-pin + 6-pin konektorja.

Ni kaj, razočaranje.

Izi ::

bluefish je izjavil:

V teselaciji je 470 zaenkrat v prednosti, v klasičnih testih pa je razlika zanemarljiva.
Sploh pa moti dejstvo, da kartica za delovanje potrebuje 8-pin + 6-pin konektorja.

Preveč hitiš s pljuvanjem :D
Tukaj: link
GTX 470 ima dva 6 pinska konektorja, klasičnih testov pa še nikjer ni videti.

bluefish ::

Ups, 480 sem imel v mislih: http://www.engadget.com/2010/03/06/nvid...

PrimozR ::

blueFish gre za točno iste benchmarke, kot so linkani v komentarjih te teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvežitev GeForce GTX 560 Ti - zmeda pri poimenovanjih se vrača (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6113685 (11022) SkyEye90
»

GTX 570 prihaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
224569 (3861) Machiavelli
»

Novo najhitrejše grafično jedro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
448879 (7466) Senitel
»

Fermi koncno prihaja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18024318 (18305) cole-22
»

Cene, slike novih GeForcov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10027061 (23633) Jst

Več podobnih tem