» »

Fermi koncno prihaja

Fermi koncno prihaja

1 2 3
4
»

st0jko ::

Haha.. dobro je ATI brcnil nvidio z novimi šoferji...
keks?

BuzzFuzz ::

WarpedGone je izjavil:

Ne grem reskirat.

Pošteno.

Sam to gre bol težko skupaj z:
Cene, verjemi da bojo v prvih 2 tednih cca 300EUR, kar je v bistvu solidna cena proti

Le zakaj bi ti verjeli, če še sam sebi ne verjameš?
Js bi na tvojem mestu bil raje tiho in upal, da bo nVidia sploh imela še eno šanso.


+1

Zheegec ::

dejstvo je tudi da se mi je ATI 'zasovražil' z njihovim monopolom 58xx serije.

Kaj, je ATI kriv, da nVidia ni imela nič konkurenčnega? Meni so se pa ravno v času HD4xxx serije priljubili zaradi manj potratnih čipov in boljšega razmerja price/performance in manj težav z driverji v Visti. Takrat sem tudi zamenjal svojo 8800GT.
HD5xxx serija je pa sploh čista zmaga, samo s pocenitvijo očitno ne bo nič. Tako da, 5850 here i come.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

galu ::

Tako to gre.

jimyboy ::

Toliko o cenovni "nekonkurenci" Nvidie. Slo-tech ATI feni pa na štrik.:))

Mr.B ::

Joj Jimyboy, to je skoraj 380EUR, kar bi rekli še celo poceni, ampak in Stcok = 0, torej poceni, če boš kartico dobil tam junija :D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

jimyboy je izjavil:

Toliko o cenovni "nekonkurenci" Nvidie. Slo-tech ATI feni pa na štrik.:))

Dejansko nisem mislil, da bi kdorkoli čemu takemu nasedel. Pa lahko dajo ceno 50€ dokler je nedobavljivo. Važna je cena takrat, ko bo stvar na zalogi. In verjemi, takrat bo šla skyhigh:)

ncc2000 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

boogie_xlr ::

Ni zalog, če ni "pridelka".

galu ::

M-XXXX je izjavil:

jimyboy je izjavil:

Toliko o cenovni "nekonkurenci" Nvidie. Slo-tech ATI feni pa na štrik.:))

Dejansko nisem mislil, da bi kdorkoli čemu takemu nasedel. Pa lahko dajo ceno 50€ dokler je nedobavljivo. Važna je cena takrat, ko bo stvar na zalogi. In verjemi, takrat bo šla skyhigh:)


Že že, ampak to grafo ki jo ti naročiš 50e ti moraš dobiti..
Tako to gre.

Mr.B ::

Ja sej če mi ne garantiraš, in na koncu dobim grafično po enem letu, je to zelo relativno kaj oziroma za koga je poceni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

galu ::

Sej lahko kdajkoli odstopiš od pogodbe ali pa malo na tržni inšpektorat pokličeš. Ne misli da je nakazat denar na račun trgovine in čakat 1 leto na grafo zakonito... Napisan dobavni rok gor, ali pa dol.
Tako to gre.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

M-XXXX ::

Že že, ampak to grafo ki jo ti naročiš 50e ti moraš dobiti..

Potem pa se zbudiš in to brez grafe. Ne nič jim ni treba poslat po tej ceni. Te cene niso "pravilne" ampak zgolj informativne. Zavezani so, da prodajo po ceni ki je na računu, oziroma predračunu, cena, ki je na internetni strani pa je vredna pol ku***.

galu ::

M-XXXX je izjavil:

Že že, ampak to grafo ki jo ti naročiš 50e ti moraš dobiti..

Potem pa se zbudiš in to brez grafe. Ne nič jim ni treba poslat po tej ceni. Te cene niso "pravilne" ampak zgolj informativne. Zavezani so, da prodajo po ceni ki je na računu, oziroma predračunu, cena, ki je na internetni strani pa je vredna pol ku***.


Če ti oni potrdijo naročilo, oz. sprejemjo/dajo v obravnavo je to zavezava da to morajo poslati.. Kakorkoli, ti lahko vedno dobiš denar nazaj.
Tako to gre.

Mr.B ::

Ne, ker povsod pišejo informativne narave, kot tudi simbolična slika, itd.. Te zadeve s z namenom napisane tam, ne zaradi lepega. Vedno beri drobni tisk.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

Če ti oni potrdijo naročilo, oz. sprejemjo/dajo v obravnavo je to zavezava da to morajo poslati.. Kakorkoli, ti lahko vedno dobiš denar nazaj.

Kot sem že rekel: NI RES!

ABX ::

Seveda tudi Hitler ni ostal ravnodušen nad Fermi. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

M-XXXX je izjavil:

Če ti oni potrdijo naročilo, oz. sprejemjo/dajo v obravnavo je to zavezava da to morajo poslati.. Kakorkoli, ti lahko vedno dobiš denar nazaj.

Kot sem že rekel: NI RES!


Jaz govorim iz PRIMERA (sam sem že delal tako da sem v takem času naročil kako stvar), in sem potem rekel trgovini da je to treba poslat če so mi poslali na mail potrjen sprejem naročila, in sem dobil stvar za cca 30% cenej od AU cen...
Tako to gre.

xyxyxyxy ::

Nvidia GeForce GTX 480 3-Way SLI Review.

mtosev ::

saj je tud 4 way Sli mogoc na gtxu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

49106 ::

nVidia je sestavila povsem novo grafično kartico, pri tem imela nekaj težav in zaradi tega je kartica zamudila 6 mesecev.

Danes sem prvič podrobno pogledal test(annandtech) in sem kar impresioniran nad zadevo. 10-15% pohitritev napram 5870 ni ravno malo, a tisto kar me je najbolj impresioniralo je SLI, takšne pohitritve smo si lahko le želeli. Danes plačaš fermija 450-500EUR, čez dve leti boš drugega dobil za drobiž, rezultat pa... vsaj 4 leta miru. Sam vidim v Fermiju ogromno potenciala, tako za dvojedrne, kot za prihodnje enojedrne kartice.

Se je splačalo počakati na kartico(če si imel namen kupiti 5870)? NE! Zdaj ko je kartica tu je pa vsekakor pametno pogledati tudi v nvidiin tabor.

Zaenkrat še nimam namena kupovati nove grafične, čeprav ''komaj čakam'' saj imam v računalniku že več kot tri leta staro grafiko. Kupljena 9.12.2006 za 153.504 SIT. Moj najdražji nakup in vsekakor najboljši!Ever

Lonsarg ::

Heh idealo.de pravi da 5870 stane enako kot 470. In jaz sem upal na cenovno vojno... Raje v nakup, ker bo ATI kvečjemu še bolj podražil.

49106 ::

Maš prav ja, moram priznati da cen nisem gledal, predvsem ker nisem zainteresiran za nakup. 'Pravi' Fermi je skoraj za 1/4 dražji, kar je seveda preveč. Nemorem verjet, da je ta redeonček tako poceni .

Mitja358 ::

49106 je izjavil:

Danes plačaš fermija 450-500EUR, čez dve leti boš drugega dobil za drobiž, rezultat pa... vsaj 4 leta miru. Sam vidim v Fermiju ogromno potenciala, tako za dvojedrne, kot za prihodnje enojedrne kartice.


Ne hvala. Takega gretja + porabe res ne rabim. SLI se ne bo niti izplačal čež leto dni, saj bodo zunaj 28 nm grafike.

Zheegec ::

čez eno leto boš imel (teoretičnega) radeona HD6870, ki bo recimo skoraj toliko hiter, kot fermi SLI, sami nižjo porabo bo imel. Kdo bi v tem primeru šel kupiti še eno GTX480 za sli, namesto prodal staro in kupil teoretičnega HD6870? Najbrž nihče pri pravi pameti... Ta "sli čez eno leto" varijanta se ne splača. Sli se splača, če želiš danes imeti boljšo grafično kartico od HD5890 - to je pa GTX480 SLI.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SavoKovac ::

Fermi, bo že pol ena dobra mrcina to, ja.
Upam, daa bo združljiv z Oppenheimerjem.

01001 ::

Končno smo jih še Slovenci dobil za igranje. :D

Klik

Rezultati kmalu.
http://hardwarefacts.wordpress.com/

Ahiles ::

Jest mam 470ko že od 19-20.4 dobu pa pri funtech drgac je pisal 10-14 dni dobave sam sem cez 1 dan sem dobu mail da je mogoče kupit. Čez pol dneva je pa spet pisal 10-14 dni.

Najbol heppy sem pa da so kočno uštimal Hdmi audio prek plate in ni treba met dodatnega kabla da povežes MB-grafično z spdif kablom. In sam pod sound izbereš LCDtv in špila.

Mot me edino ker so 3 izhodi. Prikloplen mas pa lohka max 2 zadeve na 1x.

Zadeva se tud pretirano ne greje razn če ne goniš kakšne umetne teste 24/7. V normalnih špilih se še ventilator ne zakurbla do fula.

01001 ::

Še nova igračka za zverinico: :D

http://hardwarefacts.wordpress.com/

cole-22 ::

Mini test GTX480 in EKFC480GTX...
http://www.test-ing.com/index.php/testi...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja najhitrejši Fermi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8324795 (22403) MrDelight
»

GeForce GTX 480 je požrešen, ima veliko jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6217263 (14764) RuskiSnajper
»

nVidia spustila nove GeForce na plano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13324691 (20091) kuglvinkl
»

Slike tiskanine GeForce GTX 480

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4813199 (11576) PrimozR
»

Slike grafičnega Fermija, preimenovanja zahtevali partnerji?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4415789 (13947) xxxgeekxxx

Več podobnih tem