» »

Fermi koncno prihaja

Fermi koncno prihaja

«
1
2 3 4

mtosev ::

NVIDIA To Unveil GeForce GTX 400 Series at PAX

http://forums.techpowerup.com/showthrea...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Fino, ampak konkretne primerke lahko pričakujemo šele maja ali celo poleti. Da ne govorimo o bolj dostopnih izpeljankah: http://www.techspot.com/news/37963-ferm...

galu ::

Ta 'exclusive sestanek' je bil totalen fail.
Tako to gre.

Isotropic ::

nekje sem bral, da bodo naredili samo 5k-8k primerkov te najhitrejse kartice (sklepam, da bo to kolicina za gaming market). kje tocno ne vem vec, semiaccurate/ anandtech.

st0jko ::

saj ne da sem pričakoval nizko ceno, ampak 700$ je pa kar precej..
keks?

Tr0n ::

http://twitter.com/NVIDIAGeForce/status...

Apologies for the confusion around our most recent GF100 update. To clarify, launch date for GeForce GTX 480 and GTX 470 is March 26, 2010

Meizu ::

700$... Haha... Hja no, sej fanboyev imajo tolko, da jih utegnejo celo prodati ogromno...

Valvoline ::

Baje v 3dmarku gtx480 stisne skoraj 50% več pik kot hd5870. zanimljivo bo. Celo špekulacije so da se bo zgodba 8800gtx ponovila,in da bo Nvidia pospravila z konkurenco.

LuiIII ::

Tole je fail. Gre samo zato, da ohranijo ime in hype okoli njihovih kartic. Realno tega produkta ne bomo videli prav pogosto. Upam, da intenzivno delajo na optimizaciji GPUja ker takega kot je zaradi stroškov proizvodnje (velik izpad) ne morejo prodajati po tržni ceni.
Baje v 3dmarku gtx480 stisne skoraj 50% več pik kot hd5870.
Jah baje tudi v tessalation testu v Heaven stisne 50% več sam kaj ti pomaga če gre samo za tessalation test in nič drugega (dinamična alokacija shaderjev).

Meizu ::

Valvoline je izjavil:

Baje v 3dmarku gtx480 stisne skoraj 50% več pik kot hd5870. zanimljivo bo. Celo špekulacije so da se bo zgodba 8800gtx ponovila,in da bo Nvidia pospravila z konkurenco.


Kolikokrat moram še omeniti, da je 3dmark ena velika šminkerija in definitivno NE vpliva na performance v ostalih igrah.

Ja, lahko pospravi s konkurenco, to je celo priporočljivo da se oba tabora maksimalno potrudita, vendar s ceno 700$ ne moremo govoriti o nobenem pospravljanju konkurence.

HD5890 stane kar konkretno manj kot GTX480 in verjetno ne bo dosti zaostajala za GTX480, če ne bo celo hitrejša. Mislim da tu ni kaj dosti za polemizirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Valvoline ::

Vse je bilo tiho tut ob izzidu 8800gtx in ultra,šele potem se je vidlo kakšna bomba je prišla na trgu :)

Zak0n ::

jst nevem kje vi slisete o teh "testih" k so jih opravil in da je tok "boljsa" ker sm bral da tega NISO se naredil in da bodo 26.marca.

Tko da iz kje vam da je 50% boljs k 5890 jst nevem...

deadbeef ::

Kul bom kar prodal svojo GTX 285 pa GTX 480 vzel.. sicer pa bomo videli kako se bodo izkazale kartice, ko pridejo vn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

LuiIII ::

deadbeef je izjavil:

Kul bom kar prodal svojo GTX 285 pa GTX 480 vzel.. sicer pa bomo videli kako se bodo izkazale kartice, ko pridejo vn.


Boš moral imeti pa živalsko srečo, da jo boš dobil. Bolje da vplačaš loto. Je bolj ziher.

galu ::

Jutri bi naj že lahko pričakali par več peakov na GTX480, kot pa do zdaj (videli smo (verjetno) GTX375, ter en simulacijski bench ki ga je gnal GTX4xx). Hexus ima zelo tečnega novinarja tam, tako da ima da dobimo več info.:D
Tako to gre.

Mitja358 ::

Po temle ne izgleda lih dober nakup. Baje bo samo rahlo hitrejša od HD 5870.

st0jko ::

Dokler kartica ne izide in se testira je to vse en velik BS.
keks?

Icematxyz ::

Glede na to da se kot kaže bliža dan ko bo Fermi arhitektura zašla na prodajne police. Pričakujem stopnjevanje napetosti. :)

Senitel ::

galu je izjavil:

(videli smo (verjetno) GTX375, ter en simulacijski bench ki ga je gnal GTX4xx)

Ma kakšen GTX375 neki. 375 iz GF100-375-A3 je oznaka nekega čipa za nek SKU. Na GTX 280 se je tudi našel G200-100-A2 in na GTX295 G200-400-A3 ter G200-103-B3 na GTX 260 216SP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

galu ::

Senitel je izjavil:

galu je izjavil:

(videli smo (verjetno) GTX375, ter en simulacijski bench ki ga je gnal GTX4xx)

Ma kakšen GTX375 neki. 375 iz GF100-375-A3 je oznaka nekega čipa za nek SKU. Na GTX 280 se je tudi našel G200-100-A2 in na GTX295 G200-400-A3 ter G200-103-B3 na GTX 260 216SP.


Lahko poveš malo več o tem kakšen čip je bil, ampak ker nisem bil ziher (pravtako tudi 'vir' ni bil, zako sem da tisti -verjetno- v oklepaju).
Toliko znanja o serijskih valda da nimam, ampak ker se iz napisov na grafikah da izvedet ogromno o njenih spec., bi človek nekako lahko _predvideval_ da je to gtx375 ne?
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Zheegec ::

Auč
Lahko kdo približno pogunta, koliko bo poraba Fermija? Najbrž kar dosti večja, kot pri ATI.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WarpedGone ::

Hja, 12 V x 42A = 504W.

Torej lahko trdimo, da poraba ne bo bistveno višja od 500W ;)
Zbogom in hvala za vse ribe

Steinkauz ::

To jst malo dvomim
Ker 42A na 12V nima skor noben.

Ma sploh te špekulacije pred uradnim izidom so mi kr neki...

Zheegec ::

Ja, saj ne porabi vsega grafična, zanima me recimo, kakšna so priporočila za kakšno drugo grafiko in koliko le-ta dejansko porabi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Isotropic ::

mislim, da gtx295 porabi ~150-180w. fermi recimo, da bo < 300.
sicer pa poglej se kaksno drugo kartico izdelano v isto nm procesu, velikost njenega jedra (mm2) in skaliraj gor.
bo pa bomba, tako ali drugace, samo verjetno ne toliko za gamer trg.

frudi ::

GTX470 ima očitno samo 2x6-pin konektor za napajanje, tako da bo poraba < 225W, verjetno okrog 200W. Tudi GTX480 potem ne bi smel biti pretirano požrešnejši, mogoče do kake 250W.
Zadeva izgleda nekje na nivoju ali nekaj požrešnejša od GTX280 - za njegovih 236W porabe so menda priporočali 40A na 12V.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mitja358 ::

Isotropic je izjavil:

mislim, da gtx295 porabi ~150-180w. fermi recimo, da bo < 300.
sicer pa poglej se kaksno drugo kartico izdelano v isto nm procesu, velikost njenega jedra (mm2) in skaliraj gor.
bo pa bomba, tako ali drugace, samo verjetno ne toliko za gamer trg.

Itak, da 150-180W. Enih 100W prištej in boš dobil pravo cifro.

Mitja358 ::

Steinkauz je izjavil:

To jst malo dvomim
Ker 42A na 12V nima skor noben.

Ma sploh te špekulacije pred uradnim izidom so mi kr neki...


Če se ne motim ima moj Corsair TX850W 70A.

Samo glede tega tudi jaz močno dvomim.

Steinkauz ::

A pol sm res neki čudno gledu,sm pogledu za svojga
* + 3.3 V: 24 A
* + 5.0 V: 30 A
* + 12V: 52 A
* Max. kombinirana moč: 624 W
* - 12 V: 0,8 A (9,6 W)
* + 5VSB: 3,0 A (15 W)
* Skupna moč: 650 W
* 120 mm ventilator
* Garancija 60 mesecev
No problem there

Zheegec ::

mitja - seveda ima, samo koliko ima na eni 12V liniji? Najbrž ima več linij, torej v primeru Fermi kar računaj na nov napajalnik :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

st0jko ::

Da za Fermi nebi bil Corsair TX850W dovolj? Ne bodi no smešen...
keks?

mtosev ::

eh to ni sanse,ker je potem ne bi noben kupil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mitja358 ::

Zheegec je izjavil:

mitja - seveda ima, samo koliko ima na eni 12V liniji? Najbrž ima več linij, torej v primeru Fermi kar računaj na nov napajalnik :))


Večina (vsi?) Corsarji imajo samo eno "močnejšo" linijo. Tako, da meni ni skrbi. Niti ne mislim it na Fermi, saj imam HD 5770 in je več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Zheegec ::

st0jko je izjavil:

Da za Fermi nebi bil Corsair TX850W dovolj? Ne bodi no smešen...

Odvisno od linij, dosti jih ima ločene linije in je potem lahko to težava. Saj nisem nič za sigurno govoril, samo primer sem dal. Preberi še enkrat. Pač probamo ugibati porabo, ravno ta ugibanja so zabavna :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Odvisno od linij, dosti jih ima ločene linije in je potem lahko to težava.

Zakaj bi bila to težava? Pač dovedeš iz vsake linije do svojega napajalnega konektorja..

Zheegec ::

600W on a single rail...
Seveda govorice, ampak govorimo tako, hipotetično.

Drugače na Cebit so neke "demonstracije", ampak informacij o sami kartici ni.

[edit] A2, hudo hlajenje
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

mp5 ::

Lep pozdrav!

ker tudi sam mislim kupiti novo NV grafično me zanima ali ji bo moj napajalnik kos. Prosim za odgovor, ker se dejansko ne spoznam na vse te "linije". Hvala

Aja moj napajalnik je enermax

http://www.enermaxusa.com/catalog/produ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mp5 ()

Senitel ::

Vrh glave dovolj.

galu ::

Ta še ti je dovolj za 2x GTX470...
Tako to gre.

Zheegec ::

Če te govorice držijo, potem ta 620W ne bo dovolj za GTX480.

Drugače pa, kupil boš nekaj, za kar vem, da bo imelo visoko porabo in ceno, performanc pa še ne? In kaj, če bo ATI boljši nakup, kar najbrž bo?

Ahhh...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mp5 ::

Zakaj ne bo dovolj?

Zheegec ::

NAJ BI BILO 42A na eni sami 12V liniji. Ta Enermax ima 30A na prvi in 30A na drugi liniji.
Ampak, kot pravim, govorice...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

st0jko ::

Nehajte se prosim toliko obešat na te govorice.
keks?

Zheegec ::

st0jko je izjavil:

Nehajte se prosim toliko obešat na te govorice.

That's what's fun about it. Sploh, ko toliko skrivajo vse skupaj. Brez skrbi, če bi bila poraba 50W bi o tem nVidia govorila že pol leta prej... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_koki_ ::

Za tako ceno kot mislijo te grafične prodajat bojo skor mogli še primerne napajalce prilagat...

Senitel ::

Pa kristus fucking božji no... ;((
42A na eni 12V liniji ja. 8-O Vpašanje: Zakaj hudiča imajo potem vse high end grafe DVA napajalna priključka (+PCI Express)? Oziroma zakaj pri Zeusu imajo grafe 2x po 6 pinske priklope, ko pa je en sam samcat bogi 8 pinski priključek lahko potegnil isto čez?
Ja NV se je odločila, da napajanje čez PCI Express slot sux, dva priključka na grafični sta samo zato, da je zadovoljen coolness in semi-geekiness faktor, dejansko bo pa čez 1 6 pinski priklop GF100 cuzal 42A (samo borih 20x čez specse). Tako da bo treba nabavit zraven še 1 6 pinski PCI express power kabel za vsakič, ko boste poskušal kakšen špil pognat. Tukaj tudi tiči razlog zakaj je samo par sekund heaven benchmarka blo pokazanega! Kabel se je potem namreč enostavno stopil.
Ko nebi bili taki semi-idioti bi bilo fenomenalno...

galu ::

NAJ BI BILO 42A


Krucpecikl da pretiravate, to je nič, a veste da že 'boga' GTX260_216SP 'potrebuje' 36A?
Tako to gre.

frudi ::

Senitel je izjavil:

Ko nebi bili taki semi-idioti bi bilo fenomenalno...

Jah, se vidi, da avtor te novice ni Charlie :)). Sicer ga pogosto serje oz. pretirava, ampak takih neumnosti, kot je ta 'novica', pa tipično vseeno ne piše...

V resnejši noti - moj starejši Enermax Liberty 620W recimo ni dovolj, ker zmore na obeh 12V linijah skupaj samo 36A. Jebat ga, izvira še iz časov, ko ni bilo >225W grafičnih kartic. In je dokaz za idejo, da je kupovanje kvalitetnih in močnejših napajalnikov 'za prihodnost' bedarija - tudi če bo čez 3 leta še vedno dovolj močan, bo vseeno lahko zastarel; zaradi novih priključkov, ali pa zaradi drugačnih bremen po linijah, ali pa zaradi česa tretjega.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

M-XXXX ::

V resnejši noti - moj starejši Enermax Liberty 620W recimo ni dovolj, ker zmore na obeh 12V linijah skupaj samo 36A.

Seveda da je dovolj. Saj je vseeno kašna je zahteva na linijo, važno je, da ima dovolj faz pa vsak priključek na svojo fazo vežeš. Problem solved...

Senitel ::

frudi je izjavil:

Jah, se vidi, da avtor te novice ni Charlie :)). Sicer ga pogosto serje oz. pretirava, ampak takih neumnosti, kot je ta 'novica', pa tipično vseeno ne piše...

Mah Charlie ma v povprečju glih tolk neumnosti v svojih novicah. Ampak kar je razlika med Charlijevimi novicami in tem skropucalom (ki je kolikor vem zrasla ne SA zelniku, od enega Charlijevega goona) je, da ima on vedno vsaj zrno resnice. Sicer ga potem razstreli čez vse proporcije (ala letos je huda zima, naslednje leto se pripravite na ledeno dobo in prebujene mamute, ki bodo pobegnili iz laboratorijev) ampak tisto jedro je tam.
Ti garantiram, da se vsaj do uradnih reviewjev ne bo nihče upal objavit fotke GF100 iz backplate strani (takole kot ta Radeon).

frudi je izjavil:

V resnejši noti - moj starejši Enermax Liberty 620W recimo ni dovolj, ker zmore na obeh 12V linijah skupaj samo 36A.

Se pridružujem M-XXXX. Če nimaš ravno 10 optičnih enot in 10 diskov in hočeš ob tem še navit cel sistem do neba sem 100%, da bi na tem napajalniku delovala tudi GTX 280 ali GTX 480.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja najhitrejši Fermi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8324807 (22415) MrDelight
»

GeForce GTX 480 je požrešen, ima veliko jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6217273 (14774) RuskiSnajper
»

nVidia spustila nove GeForce na plano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13324714 (20114) kuglvinkl
»

Slike tiskanine GeForce GTX 480

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4813208 (11585) PrimozR
»

Slike grafičnega Fermija, preimenovanja zahtevali partnerji?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4415797 (13955) xxxgeekxxx

Več podobnih tem