» »

Kazen za vožnjo po gozdu

Kazen za vožnjo po gozdu

1
2
»

Tarzan ::

Keyser, če se ne javiš na forumu, vemo da ležiš nekje v globeli :D

Keyser Soze ::

Ja, sej sem ravno hotel povedat. Da mam še mal pameti, pa ne hvala.
OM, F, G!

Icematxyz ::

RazzorX je izjavil:

blueFish pa saj je ja normalno da upočasniš, ne vem sploh od kje vam da letimo mimo brez upočasnitve.


Čisto iskreno povedano. Ko je na Pohorju tekma za svetovni pokal. Prav elita to počne. Se pravi z nezmanjšano hitrostjo drvijo mimo pohodnikov po klasični pohodniški destinaciji. Tudi problematično je ker nižje ravno tam poteka proga za kasnejše tekmovanje.

Se pravi so amaterji glede tega dosti bolj uvidevni. In preostanek leta tudi če greš po drugi priljubljeni pohodniški destinaciji ki se v določenih delih prepleta z kolesarko progo je verjetnost da boš na takšno situacijo naletel bistveno manjša.

Tako da nebi jaz ravno govoril da so tisti ki bolje obvladajo kolo bolj "nedolžni". Prav nasprotno. Ti so šele nevarni in vzbujajo nelagodje z svojim početjem tistih nekaj dni na leto. Ko z veliko hitrostjo pol metra mimo tebe švigne in ti namesto avtograma pusti leteče kamenčke in ozračje napolni z prahom. Ni boljšega res za sobivanje kolesar - pohodnik.

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Na žalost je ukvarjanje s takimi kot je Keyser Soze zapravljanje časa, odogovor sem dobil že na začetku, zapuščam temo.

Music Man ::

Tilen je izjavil:

Music Man je izjavil:

In zakaj je šolarček bolj pomemben kot odrasel davkoplačevalec?


Kdo pa pravi, da je eden ali drugi bolj pomemben?!

Zakaj si pa potem izpostavil šolarčka?

šernk ::

Icematxyz: in ravno tiste 3 dni v letu se moraš ti tam sprehajati?

vsi ki vozite DH vabljeni v moj gozd, če pridejo policaji pokličite, da jih mal z vitlom po nesreči okol glave, kar mi nekdo zrije s kolesom v enem letu, zrijem sam ko imam en hlod za potegnit ven, torej lahko pričakujem policaje, ko mi bodo prišli težit ko bomo čistli podrast? (ah saj uni logar al kaj že je tko al tko že hodi...;()
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Keyser Soze ::

Mi je pa interesantno to, kar zadnje čase opažam v naši Ljubljani.

Včasih, še v prejšnjem stoletju:D, ko sem se dokaj aktivno ukvarjal z bicikliranjem, ni bilo za dobit pametnega bicikla pri nas. Edina opcija je bila nakup direkt iz tujine. In hvala fotru, da je vložil tolko truda, da mi je pomagal kupit en bicikel, Kästle po imenu, hardtail. Marzocchi spokes, alu okvir, XTR oprema, alu feltne(dvojna stena), chainguide, Maxxis gume se mi zdi, V brakes v vzponu, skratka oprema da si samo gledal. Po današnjih standardih entry level. Takrat, da dol padeš.

Zaščitna oprema? Šure, kapa, rokavice, pa mal boljša majca in bermude. That's it folks. Vse ostalo je stalo celo premoženje.

In smo vozili po lokalnih hribih BP. Ampak si se vedno prepričal, da ni bilo nikogar v bližini. Pač, globoko v gozdu, po traktorskih poteh, ni bilo boljšega.

Danes, danes se mularija z raznimi LaPierri, Konami, Specializedil, ipd., tudi skoraj v polnem gearu, vozi po centru Ljubljane. Razumem, da kakšnemu predstavlja robnik že celo dogodivščino, ampak da se moraš potem tega podviga lotit na tako očiten način? Nekako tako, kot da bi hardcore 4x4 terenca nucal za v Leclerca.

In tle je pomoje problem. Ker si lahko že vsak mulc privošči top level opremo. Enega predhodnega znanja ni, hude želje po tem tudi ne, ampak ker imajo kolegi, bo imel tudi on. Bum, dobi opremo in misli, da je najmanj ena Missy.
Se pelje dvakrat čez center, pol pa že leti na kakšen Rožnik mal potrenirat. In takmu modelu naj jaz zaupam, da se je sposoben pri zmerni hitrosti ognit "nesreči", če me sreča glih za ovinkom?

Jeah, right. Problem je mentaliteta, ki je že skoz prisotna v teh krogih. Da je dovoljeno vse in več kot prekršiš pravil, večji frajer si. Ta miselnost in današnja pamet mladine je pa itak recept za katastrofo.

So don't mind če se mi zdi, da sadiš bučke, ko govoriš o tem, česa vsega si sposoben, česar navaden smrtnik na nogah ni. Ampak videl sem že dost takšnih modelov in vem kje sem. Imaš prav ja, z mano se nima smisla o tem pogovarjat. Ker zapravljaš svoj "že zdavnaj zapravljen" čas, saj sem predobro poznal to sceno.

P.S.: @šernk - še en tak, ki se mu zatresejo hlače, ko zagleda policaje? Policaj ni noben baubau, niti se ga ni treba bat do te mere, da je treba na forumu sproščat frustracije. V bistvu so tam za tvojo zaščito. Pa si jim lahko hvaležen za to.;)
OM, F, G!

Icematxyz ::

Icematxyz: in ravno tiste 3 dni v letu se moraš ti tam sprehajati?


Gre za glavno pohodniško "žilo" na Pohorje. Kjer ni uradne kolesarske proge. Tako da jaz se lahko odrečem za tistih nekaj dni pohodništva. Brez skrbi. Ampak ne vem kako boš pa sredi največje sezone Pohorje zaprl za pohodnike. Poskusi in poročaj.

vsi ki vozite DH vabljeni v moj gozd


Ja pol pa še napiši kam. Morda še pridem jaz.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

ne bojim se policajev, vendar vem za primere kjer te policaji kaznujejo, le ker nek levi zakon tako pravi, naj kar bodo za mojo zaščito tam kjer jih rabim, to pa vsekakor ni sredi gozda, kjer je največja nevarnost da me zbije kakšen kolesar (možnost < 1%) ali pa da se srečam z divjim prašičem (možnost > 10%)

edit:

vsi ki vozite DH vabljeni v moj gozd



Ja pol pa še napiši kam. Morda še pridem jaz.



primorska regija, bogu za hrbtom, dostopno le z kakšnim motokultivatorjem pa še z tistim moraš biti pol mojstra da prideš tja, skratka če nam kdo razrije cesto nas ne briga, postavimo dva kamna da gremo čez in je (nekaj časa smo jo sami vzdrževali ja...a takoj nasledji dan so jo vsi uporabljali, tako da ne hvala, jo raje sami uporabljamo). možnost srečanja pešcev zelo majhna, možnost da boš vozil slalom med robidami in večjim kamenjem na cesti zelo velika (si še vedno želiš priti? :) ) policaji do tam lahko pridejo edino peš ali z helikopterjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

ahac ::

Sej ni treba, da te zbije.
V hribih se pot lahko zelo hitro poškoduje. Gre par kolesarjev čez in kamni letijo okrog. Potem pa ti namesto, da bi hodil po lepi pešpoti, hodiš po blatu in kamnih, ki se ti speljujejo pod nogami. To pa ne samo, da ni kul... je lahko tud zelo nevarno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

AndrejS ::

Na glavni pohodniški Pohorski žili je trenutno tabla - prepovedano za pešče, ker po njej poteka smučarska proga. In ko ponavadi priletim z bordom iza ovinka skačejo pohodniki kot žabe naokoli. Me res zanima kaj bo , ko bom katerega nabasal. Toliko o pohodnikih !!!

ahac ::

Ravno včeraj sem gledal, ko so na Krvavcu pešci hodil čez smučarsko progo... pa niso niti nič hitrejš stopil. Sem mislu, da bodo kr piknik naredil sredi proge.

Očitno vsi pričakujejo, da se bodo drugi prilagajal njim. Ampak tko ne gre. Smučišče je za smučarje (in ne pohodnike), pešpot je pa za pohodnike (in ne kolesarje), kolesarske poti so pa za kolesarje (in ne mamice z vozički)... samo preden bo folk to dojel bomo že vsi okrog letel z hoverboardi.
Tam, kjer so pa poti namenjene različnim uporabnikom se je pa treba temu primerno obnašat.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

noraguta ::

ahac je izjavil:

Ravno včeraj sem gledal, ko so na Krvavcu pešci hodil čez smučarsko progo... pa niso niti nič hitrejš stopil. Sem mislu, da bodo kr piknik naredil sredi proge.

Očitno vsi pričakujejo, da se bodo drugi prilagajal njim. Ampak tko ne gre. Smučišče je za smučarje (in ne pohodnike), pešpot je pa za pohodnike (in ne kolesarje), kolesarske poti so pa za kolesarje (in ne mamice z vozički)... samo preden bo folk to dojel bomo že vsi okrog letel z hoverboardi.
Tam, kjer so pa poti namenjene različnim uporabnikom se je pa treba temu primerno obnašat.
se povsem strinjam , samo pri nas ni nobene volje uredit zadeve. sicer gre lahko vse skupaj zgolj prek komercialne smiselnosti ampak vseeno, brez vložka bodo stvari takšne kot so.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

RazzorX je izjavil:

PrimozR je izjavil:

temameseca je izjavil:

RazzorX:

Verjetno sta ti dve downhill progi(Krvavec in Pohorje) narejeni na princip ''eden dobi idejo da se tam vozi, drugi mu pa sledijo''. Točno ne vem kako in s kom je načeloma urejeno - mogoče kdo drug ve? Drugače če bi parcele na katerih leži proga [formalno] določili kot območja, na katerih je mogoča vožnja s kolesom brez motorja, nebi bilo nikakršnih težav z možmi v modrem. S prošnjo za določitev prog se po zakonu lahko obrneš na lastnike, Zavod in lokalno skupnost.

Krvavec je 'divja' proga pod gondolo, medtem ko je na Pohorju organiziran Bikepark, sicer v precej slabšem stanju kot recimo v Kranjski Gori.


RazzorX je izjavil:

A daj no daj, sedi doma za pečjo pa se ti ne bo nič zgodilo razen če se opečeš na njej. Mislim eni gledate na življenje kot da je vsaka stvari ki vam ni pogodu napačna in ne vem kako neumna.

Zakaj bi sedel za pečjo, če lahko bajkam po gozdu? :D


Kdo bi tebe razumel...

Vsak bajker z nekaj pameti v glavi. Lej, nadzvočniki ki en bremzajo za folk in se šutlajo so v MTB svetu bad-guyi, kakorkoli obrneš. Jaz tega ne delam, na vrh hriba pridem z lastno močjo, se peljem enkrat na dan, mogoče 2x na teden. Pri folku bremzam. Sem bajker, die-hard one at that, ampak obsojam kamikaze na DH biciklih. Večinoma gre itak za neodrasle mulce.

RazzorX je izjavil:

loki3000, glej prej se ustavim pred tabo preden ti sploh dojameš da sem tam, sem že sprobal nekaj podobnega in mi je uspelo brez problema. :)

Aha, še en mulc z DH biciklom brez pameti. Ne, se ne ustaviš, gre prehitro.

ahac je izjavil:

Sej ni treba, da te zbije.
V hribih se pot lahko zelo hitro poškoduje. Gre par kolesarjev čez in kamni letijo okrog. Potem pa ti namesto, da bi hodil po lepi pešpoti, hodiš po blatu in kamnih, ki se ti speljujejo pod nogami. To pa ne samo, da ni kul... je lahko tud zelo nevarno.

Veliko večji problem je spravilo lesa, preizkušeno iz prve roke pod Roblekom (pod Begunjščico).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Hardstyle ::

Že par let sodelujem pri organizaciji DH in kros proge na pohorju in vsako leto imamo največ težav z pohodniki, ker prečkajo proge tam kjer jih ne smejo ali stojijo tam kjer nebi smeli. Največ težav povzroča predel "rock'n'roll" kjer se ne vidi na progo tekmovalca in vsi prečkajo kak se jim k... dvigne, ravno takrat pa pripelje tekmovalec. Kljub temu, da imamo maršale, ki so tam zato, da spuščajo in pazijo na obiskovalce so eni pametni in vseeno prečkajo, kljub opozorilom in grožnjam maršalov. Ravno letos je blo, ko je profesionalno kolesarko zagnalo med drevesa (vrglo jo je iz ovinka), ker je pohodnik bulil in krilil čez zaščitno ograjo tako, da je izgubila svojo linijo, pri polni hitrosti. Naj povem, da je šlo za starejši par, kateri je bil potem užaljen in ogorčen, ko smo ju na grob način odslovili vstran od proge nazaj v "dolino".

Šlo je za organizirano tekmovanje, na tistem predelu nebi smel stat(prepirala sta se z maršalom) in potem je po njihovem bilo vse druga krivo (ni bilo dodatne zaščitne ograje, dovolj oddaljeno itd...) samo ona2 ne.

Get the point? Pohodniki so ravno tako zabiti kot DH vozniki nekateri tu pa hočete zadeve prikazat kot, da ste pohodniki ogrožena vrsta in nasploh bogi, ker se ne morete šetat kjer se vam zahoče.

Naslednji dan pa so največ težav povzročali cucki pohodnikov, kljub temu da so postavljene table, da morajo psi biti na povodcih. Verjemite, da ni prijetno loviti nekega mešanega ovčarja, lastnika pa itak ne uboga. Ko pa s psom ravnamo bolj grobo (beri: vržemo ga za ograjo in naderemo lastnika) pa je spet vse drugo krivo (ni 1m ograje,stene...) samo oni in njihovi cucki ne.

PrimozR ::

To je druga situacija, v 'normalnem svetu', ko se trenira, naj imajo pa prednost pohodniki. Navsezadnje so slednji večinoma bolj skoncentrirani na hojo kot pa na potencialne izstrelke. Vsaj zase vem da gledam pol metra pred sabo v tla in se niti približno ne bi mogel umakniti nekemu downhillerju, če grme peš. Ko sem na kolesu, gledam dovolj naprej.

Avenger ::

Jah seveda, saj DH kolesarji niso podvrsta homo sapiensa, vsi znamo bit isti debili - zato pa naj bi imeli zakone in policaje. Kot običajno je tko da že na uč vidiš, kdo si zasluži kazen, verjetno ne nekdo, ki vozi kros, skratka gor z lastno močjo, dol pa s pametjo (z nadzvočno pač ne gre, če nimaš DH bajka). Men se še ni zgodilo, da bi bi nek pešec ali kdorkoli drug zaradi moje vožnje ogrožen in če mi bo nekdo stisnil kazen enostavno zato, ker se s kolesom vozim po gozdu, bom kazen scefral pred policajem.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

noraguta ::

Avenger njemu se sladko jebe. se ti bo pa država na račun usedla.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PrimozR ::

Jah kako bo pa vedel komu napisat kazen?

Keyser Soze ::

@Hardstyle
Če je to res kar pišeš, nehajte rajši organizirati tekmovanja, ker niste sposobni zagotoviti varnosti tekmovalcev, niti varnosti mimoidočih.

In potem o tem še govoriš naokoli?

Katastrofa od organizacije.:|
OM, F, G!

šernk ::

Keyser Soze je izjavil:

@Hardstyle
Če je to res kar pišeš, nehajte rajši organizirati tekmovanja, ker niste sposobni zagotoviti varnosti tekmovalcev, niti varnosti mimoidočih.

In potem o tem še govoriš naokoli?

Katastrofa od organizacije.:|



kaj mora res stati 10m visoka jeklena ograja po celotni progi ker idioti ne vejo da ne smejo nanjo? če je proga označena z rdečim trakom nimaš ti kaj delati tik ob njemu ali celo pred njim, pa pse moraš imeti vedno pod nadzorom. Torej lahko ti komot rečeš vsakemu: če se mi nisi sposoben umakniti, ko prideš po levem pasu skozi ovinek, se prosim odstrani s ceste? itak vse so krivi organizatorji...sam vedno prečkam DH progo na mestu kjer je razgled dober in to takoj ko gre prejšni tekmovalec mimo mene, že tako se hitro zgodi da gresta dva zapored...zato pa povdarjam se progo prečka na vidnem mestu, kjer boš videl tekmovalca že nekaj metrov prej, hitrost najboljših je namreč neverjetna in navadni bikerji se niti primerjati ne moremo z njimi...ne niti tisti ki vejo da so sposobni tako peljati, profesionalcem niti do kolen ne sežejo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

Ni tako preprosto na Pohorju vse skupaj kot nekateri hočete prikazati.

Vse skupaj se prepleta in gre za zapleteno sobivanje. Se pravi pohodniki so v letnem času dobili konkurenco. Kolesarje. In tudi če gremo popolnoma po regeljcih. Se pravi vsak naj bo tam ko je to zanj določeno. Se pojavi težava da je oboje prepleteno. In da ni ločeno. Niti uradno. In resnici na ljubo dvomim da kadarkoli bo.

Pozimi ne vem kako je glede pohodnikov in smučarjev. To naj kdo drug pove.

Ko na Pohorju ni snega pa vem kako je. Glavna pohodniška "žila" načeloma razen na res nekih minimalnih odsekih uradno nima površin za kolesarje. Razen kot sem omenil v času svetovnega pokala. Ko pa je res na eni trasi možno videti vse. Od gruče pohodnikov ki počasi leze gor ali sestopa. Do kolesarjev ki vozijo z veliko hitrostjo slalom med to gručo ljudi.

Sam sem mnenja da kolesarji bodo se morali prilagajati še naprej pohodnikom. In da širjenje kolesarskih prog ki bistveno bolj posega na področje pohodništva kot je trenutno stanje ne bo mogoče.

noraguta ::



Sam sem mnenja da kolesarji bodo se morali prilagajati še naprej pohodnikom. In da širjenje kolesarskih prog ki bistveno bolj posega na področje pohodništva kot je trenutno stanje ne bo mogoče.


proge se uredijo povsem ločeno , prepletajo se lahko le na res preglednih odsekih pa še to ni zaželeno. seveda je problem pri nas urediti kar koli kar predstavlja posek 3h smrek in bagerja. no ja na pohorju je problem celo vzdrževat obstoječo infrastrukturo. ŠCP je bolj pijansko tajkunska naveza kot pa resen center in ne gre pričakovat ravno kakih čudežev.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

asdf_jklc ::

Se pravi, če js prov razumem nov zakon, se ne smeš po gozdni poti peljat s kolesom - mi imamo ob reki namreč ene 40 km dolgo pot po vrhu struge, občasno gre zadeva tudi čez čisti gozd. In tam se folk vozi že desetletja s kolesom, po novem me bodo pa policaji ustavl?

Machete ::

Ja specialci te bodo čakali.
Ni novega zakona, enako je že leta. Vozi se, ne bodi bogaboječ.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tonttu ::

Nov zakon? Ne vem ce je kaksen nov zakon, je pa voznja po gozdnih poteh (oz. katerihkoli drugih poteh, ki niso izrecno legalizirane tudi za kolesarje) ze od vedno prepovedana. In ja, ce je nekomu toliko do tega, te lahko ustavi in napise kazen. Se pa vsi vecino casa vozimo po "ilegalnih" poteh... drugace se pri nas z mtb tako ali tako ne mores voziti.

fikus_ ::

asdf..., domnevam, da je tista "40 km dolgo pot po vrhu struge" nasip ob reki, kar je umetno narejeno, tako da ja, lahko se rekreativno voziš. Verjetno ni postavljene kakšen table o prepovedi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BorutO ::

PacificBlue je izjavil:

Ker so sprejeli zakon nevem kdaj nazaj že, da se ne smeš furat s kolesom po gozdovih, ker naj bi uničeval tla in s tem gozd ali neki podobnega, bla že debata na tabla.mtb.si


What???!!

Mislim, kateri kreten sprejema takšnje zakone?Oz kdo jih sploh predlaga? Bizarno do konca. Pa nabutat bi blo treba take bedake,kaj naj rečem drugega!

Sprejel jih je nekdo, ki ne mara kolesarjev in kolesarjenja ... Mogoče so mu pa všeč motorji in motokrosi ... Drugače pa totalno glupi zakon. Krosač izruje vso pot, prestraši živali na kilometre daleč, pa še ozračje onesnažuje z izpuhom ... Ampak ok. Očitno je kolesar bolj nevaren za gozdove. Čudno, da še pešcem niso prepovedali sprehajanja po gozdovih.

link_up ::

v tej temi pades v neko paralelno vesolje, kjer kolesarji tezijo folku v gozdu. Pazi, v gozdu!

Noben nima nic proti, ce si postavijo svoj park, zasadijo palme in namecejo kamne. Hrib? Bodite resni no...furajte raje camel trophy.

in potem sanjamo o nekih podnebnih spremembah...mhm, pa o marsu in ne vem cem se. Skrajni cas, da pride AI.
In and Out

PrimozR ::

BorutO je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Ker so sprejeli zakon nevem kdaj nazaj že, da se ne smeš furat s kolesom po gozdovih, ker naj bi uničeval tla in s tem gozd ali neki podobnega, bla že debata na tabla.mtb.si


What???!!

Mislim, kateri kreten sprejema takšnje zakone?Oz kdo jih sploh predlaga? Bizarno do konca. Pa nabutat bi blo treba take bedake,kaj naj rečem drugega!

Sprejel jih je nekdo, ki ne mara kolesarjev in kolesarjenja ... Mogoče so mu pa všeč motorji in motokrosi ... Drugače pa totalno glupi zakon. Krosač izruje vso pot, prestraši živali na kilometre daleč, pa še ozračje onesnažuje z izpuhom ... Ampak ok. Očitno je kolesar bolj nevaren za gozdove. Čudno, da še pešcem niso prepovedali sprehajanja po gozdovih.

Dolgo smo bili pod istim zakonom, kot motoristi. Ker se nismo želeli enačiti z njimi, se je lobiralo, da se zakon spremeni. Padli smo pod drugega, rezultat je pa višja kazen.

Pomojem je samo vprašanje časa, preden se vse skupaj uredi. Kritična masa je že dolgo dovolj velika, trenutno stanje pa samo prosi po težavah. Potrebujemo namenske poti, da se umaknemo pešcem. To pa bo možno le tako, da se uredi zakonodajo in poenostavi zakonodajo (ter da bonbončke, za dogovarjanje z lastniki).

kamiKaZaA ::

bluefish je izjavil:

Kmalu pa bo izpadlo, kot da je kolesarjenje najnevarnejši šport.
Če vidiš pešca in pet ali deset metrov pred njim ustrezno upočasniš, potem mora res mimoidoči letati okoli ko zmedena kura, da se ti nasadi v kolo. Če pa kdo vozi brez upočasnitve ko kamikaza, je pa jasno, kdo je kriv.

Jaz vedno upočasnim. ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robidišče zapira svoja vrata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43342735 (21191) Unchancy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549491 (42780) BigWhale
»

kolo in pločnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111827 (10687) Pithlit

Več podobnih tem