» »

Robidišče zapira svoja vrata

Robidišče zapira svoja vrata

tonttu ::

111111111111 je izjavil:

Vozniki se prilagajamo, kolesarji hočete cesto zase, čeprav imate kolesarsko stezo.

Prej si nalimal odsek, ki je po tvoje problematicen in sam napisal da tam NI kolesarske steze. Torej kje je tu potem problem, razen seveda tega, da moras malo pobremzat in par sekund pocakat, kar je kot kaze problem pri tvojem "prilagajanju". Ampak pac pri bedakih, ki pol ure hupajo za kolesarjem, ker po njegovem nima kaj za iskati na cesti, niti ne pricakujem drugega.

fikus_ je izjavil:

Ne rabiš opisovati.
Sem imel srečanja s kolesarji na planinskih poteh in ni vedno fajn. In ko se pogovarjam z drugimi pohodniki, nimajo navdušujočih besed za kolesarje na planinskih poteh.
Verjamem da ni dosti kolesarskih adrenalinskih poti, tako da koristite tudi peš poti. In še Robidišče so vam prepovedali.

Verjamem da je sem ter tja kaksen problematicen, ampak vecina planincev nima nic proti vecini kolesarjev. Konec koncev sem tudi pes in na smuceh precej v hribih, tako da lahk precej z gotovostjo trdim, da velika vecina planincev nima nic proti kolesarjem na planinskih poteh. Za tistih par bedakov (v mojem primeru cele 4 v 30 letih) me pa zares boli k***. Ti imajo tako ali tako probleme z vsem, tako da se sami ukvarjajte s svojim zafrustriranim zivljenjem in vasimi problemi. Meni je vseeno za vase tezave in probleme.

Invictus ::

CiClon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Praktično vsi vikend kajakaši hodijo spat v Kobarird, kjer jer vsaj nekaj nočnega življenja.


Haha, nočno življenje v Kobaridu bi pa rad videl :)

"Nočno življenje" dobiš šele v Gorici.

Saj sem napisal nekaj... >:D.

Vsekakor bolje kot v Bovcu...

tonttu je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Vozniki se prilagajamo, kolesarji hočete cesto zase, čeprav imate kolesarsko stezo.

Prej si nalimal odsek, ki je po tvoje problematicen in sam napisal da tam NI kolesarske steze. Torej kje je tu potem problem, razen seveda tega, da moras malo pobremzat in par sekund pocakat, kar je kot kaze problem pri tvojem "prilagajanju". Ampak pac pri bedakih, ki pol ure hupajo za kolesarjem, ker po njegovem nima kaj za iskati na cesti, niti ne pricakujem drugega.

Takim idiotom jaz zapeljem na sredo ceste, so obrnem in jih vprašam, če rabijo pomoč. Včasih se tudi ustavim sredi ceste da vidim kaj ga žuli...

Poleg tega dostikrat voziš s kolesom z največjo dovoljeno hitrostjo na tisti cesti (30 ali 40 km/h), pa kam bi potem rad avto prišel?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Sploh ne razumem tega sovraštva proti kolesarjem.

Fovšija, ker imajo čas iti na bicikel?

Mah, ni toliko sovraštvo, kakor na cesti in na forumu srečaš take kolesarje, ki se na tebe usajajo, kaj težiš, čeprav ima kolesarsko 2m, stran pa se po njej noče vozit, ker bo uničil svojo specialkico.

Pa ko uleti v krožišče po klancu navzdol in ga skoraj zbiješ, ker ga nisi videl.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Pa ne bulji med vožnjo v telefon, pa malo več okoli sebe.

Sam teh problemov nimam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Voznmiki se nič ne prilagajate. Pregitevate v škarje, na 5 cm, parkrtat sem preprosto užgal po avtu, ki me je prehiteval. So se hoteli šoferji še nekaj usajat, pa so se usrali...

Kolesarske? Mogoče, če imaš polno vzmeteno kolo, drugače jih je 99% neuporabnih.

Ne maram kolesarjev, ampak ne boš me videl prehitevati na 5 cm, pa naj bom še tako besen. Sem pa že kričal pri odprtem oknu, da ima kolesarsko stezo.

99% neuporabnih. Hojsate se po jebenih planiskih poteh, spuščate iz kribov pri naluknjih cestah, kolesarska je pa neprevozna? Pa komu lažete?

tonttu je izjavil:


Prej si nalimal odsek, ki je po tvoje problematicen in sam napisal da tam NI kolesarske steze. Torej kje je tu potem problem, razen seveda tega, da moras malo pobremzat in par sekund pocakat, kar je kot kaze problem pri tvojem "prilagajanju". Ampak pac pri bedakih, ki pol ure hupajo za kolesarjem, ker po njegovem nima kaj za iskati na cesti, niti ne pricakujem drugega.

Problem je, ker se kolesar ne umakne. Cesta gre raklo v hrib in tudi ne more imeti hitrosti 20km/h+. Nabere se kolona 30 avtomobilov pa se ne umakne.

Hupam samo v primeru, da se pamten specialkar ne vozi po kolesarski stezi ampak zraven po cesti in ovira promet. Če ni gužve kolesarje pač prehitim in jih opozorim, da imajo koleasrsko stezo.

Invictus je izjavil:


Takim idiotom jaz zapeljem na sredo ceste, so obrnem in jih vprašam, če rabijo pomoč. Včasih se tudi ustavim sredi ceste da vidim kaj ga žuli...

Poleg tega dostikrat voziš s kolesom z največjo dovoljeno hitrostjo na tisti cesti (30 ali 40 km/h), pa kam bi potem rad avto prišel?

Odsek, ki sem ga prilimal, je dolg 5 km, dovoljena hitrost je 90km/h, kolesarja pa ne moreš varno prehiteti, ker takrat vozijo nasproti tudi druga vozila.

Vidim da si prav eden od koleasrčkov, ki domnevajo da je cesta njihova. Enkrat se bosta dobila na kupu taprava dva in potem se bosta zmlatila sredi ceste.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Čisto realno poglej, kam naj se kolesar umakne?! Če ni npr. avtobusne, kakšne stranske ceste, . . .
Da se bo umaknil na rob ceste ter čakal, da gredo vozila mimo, ne pričakuj, niti ni varno za kolesarja, četudi stoji/sedi na kolesu ob robu ceste in čaka da gre kolona mimo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Pa ne bulji med vožnjo v telefon, pa malo več okoli sebe.

Sam teh problemov nimam...

V avtu ne uporabljam telefona.

fikus_ je izjavil:

Čisto realno poglej, kam naj se kolesar umakne?! Če ni npr. avtobusne, kakšne stranske ceste, . . .
Da se bo umaknil na rob ceste ter čakal, da gredo vozila mimo, ne pričakuj, niti ni varno za kolesarja, četudi stoji/sedi na kolesu ob robu ceste in čaka da gre kolona mimo.

Ob Soči je cel kup možnih postankov, če kolesar nima varnega umika, ni panike, bomo že počakal, bolj problem, ko se nas 30 pelje za njim in on gladko zapelje mimo počivališča, na sproti pa tudi polno prometa.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

fikus_ je izjavil:

"Je pa prepovedano prehitevati "na zadnje centimetre"."

Za to trditev imaš zagotovo link do zakonskega člena, kjer zagotovo piše tudi koliko cm se moraš izogniti kolesarju, da nisi v prekršku?!

Seveda da ima, najprej 51. člen ZPrCP o varnem prehitevanju. Če pa pri tem pride slučajno do nesreče pa celo kaznivo dejanje po 324. členu KZ-1.

fikus_ ::

Je že bilo napisano in tudi sam sem zguglal.
Vseeno hvala za trud.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:


No, tu se boš moral spremeniti do te mere, da te to ne bo več jezilo. Ker jezni šoferji so potencialno veliko bolj nevarni od nejeznih.

Naj se spremenijo kolesarji.

Oni niso jezni in ne upravljajo s smrtno nevarnim orodjem.

fikus_ ::

Razlika je, da imajo avtomobilisti pleh okrog sebe, kolesarji in motoristi pa sedijo na nekaj ceveh.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:

ales85 je izjavil:

No, pa prej sem se pozabil zapičiti. Ne, živčno prehitevati ni prepovedano. Je pa prepovedano prehitevati "na zadnje centimetre". Oziroma je potrebno prehitevati z ustrezno varnostno razdaljo (1,5 m?). Živčno ali ne.

Meh, če se kolesar ne zna primerno umaknit, bomo pa prehitevali na centimetre a ne? Saj je on prvi kršil pravila.

Lejga, kot 5-letni otrok... saj je on prvi kršil pravila. Ne dragi moj, to da nekdo prvi krši pravila tebi ne da mandata da jih potem ti lahko, še manj pa če gre s tem za ogrožanje ostalih udeležencev v prometu.

fikus_ je izjavil:

Razlika je, da imajo avtomobilisti pleh okrog sebe, kolesarji in motoristi pa sedijo na nekaj ceveh.

Tako je, zato je odgovornost šoferjev, da se v prometu vedejo temu primerno, ker so ostalim udeležencem v prometu nevarni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ales85 ::

111111111111 je izjavil:

ales85 je izjavil:

No, pa prej sem se pozabil zapičiti. Ne, živčno prehitevati ni prepovedano. Je pa prepovedano prehitevati "na zadnje centimetre". Oziroma je potrebno prehitevati z ustrezno varnostno razdaljo (1,5 m?). Živčno ali ne.

Meh, če se kolesar ne zna primerno umaknit, bomo pa prehitevali na centimetre a ne? Saj je on prvi kršil pravila.

Vprasanje, ce ti sploh ves kaj je primeren prostor za umik. Enkrat bos enega zbil in si unicil zivljenje, obema. Potem bos pa zacel razmisljati.

BlaY0 ::

Mah pusti ga, on je najjači.

cvalsr ::

99% neuporabnih. Hojsate se po jebenih planiskih poteh, spuščate iz kribov pri naluknjih cestah, kolesarska je pa neprevozna? Pa komu lažete?

Temu se je nekoč reklo 'zadeti žebelj na glavo'.
Stari strici na kolesih brez prestav se pa začuda znajo peljat po teh kolesarskih, ki za fluorescentne papige na 'karboncih' niso dovolj dobre...

Groot ::

cvalsr je izjavil:

99% neuporabnih. Hojsate se po jebenih planiskih poteh, spuščate iz kribov pri naluknjih cestah, kolesarska je pa neprevozna? Pa komu lažete?

Temu se je nekoč reklo 'zadeti žebelj na glavo'.
Stari strici na kolesih brez prestav se pa začuda znajo peljat po teh kolesarskih, ki za fluorescentne papige na 'karboncih' niso dovolj dobre...


Naslednjič ko boš bentil čez stanje slovenskih cest in številne luknje se spomni na tale svoj komentar. Ker stari strici na prastarih Tomo Vinkovičih se začuda znajo peljat tudi po razriti makadamski cesti, ki ga napihnjene pajace v karbonskih avtih niso dovolj dobre.

Pa ne sedaj utrujati da ni primerjave, ker to pove samo da se še v življenju nisi peljal na specialki 30km/h po klasični slovenski kolesarski poti.

martincek1 ::

Par mojih opažanj:

1) Kolesarji vsaj enkrat na 1000km doživimo zelo grdo srečanje z avtom (prehitevanje na 10cm, izsiljevanje na tesno)
2) Vozniki zelo pogosto niso sposobni počakati za kolesarjem par sekund. Čeprav imajo avto pred sabo(ki je kolesarja ravno prehitel), bodo šli ogromnokrat po gasu in na pol v škarjice, kot da bi počakali na bolj ustrezno mesto za prehitevanje. Tu velikokrat nastane problem, opisan v spodnji točki, ko zaradi tega določeni kolesarji apriori vozijo več kot 1m od roba in voznike delajo živčne (kura / jajce, avto / traktor, ne bom o tem)
3) Kolesarji se načeloma delijo na dva tipa: a) tiste, ki vozijo normalno ob strani in se pomaknejo proti sredini, ko je to potrebno 2) tiste, ki vozijo daleč stran od roba. Mogoče so slednji res bolj varni, ampak ravno ti so vzrok največ nestrpnosti med vozniki, ker večina voznikov ne prehiteva z 1.5m razdalje, zelo redki gredo povsem na drug pas.
4) Ko kolesarji vozijo hitro in v skupini, skoraj vedno kršijo predpise po dolgem in počez. Od rdečih luči, do izsiljevanje na rondojih in tako naprej. Če bi vozili sami, je takih cirka 5-10%, ampak zaradi črednega nagona to počejo tudi ostai. Ne vsi, polovica pa sigurno.
5) Kar se tiče kolesarskih poti, jih večina uporablja, vedno pa se najde tistih 5-10% najhitrejših, ki jih ne šljivijo. Je pa treba povedat, da so marsikje kolesarske res povsem neprimerne, ampak jaz nekih problemov z vozniki na takih odsekih nimam. Recimo Vrhnika je dober primer kolesarske, ki je neprimerna, ampak normalen kolesar vseeno pelje po njej in si nato da duška v klanec.
6) To, da se za kolesarjem nabere dolga kolona, je večinoma eno veliko pretiravanje, ker se vrsta skoraj vedno sprosti zelo hitro. Kjer se to dogaja res pogosto, pa obstaja samo ena rešitev, in to je kolesarska steza. Ker taka cesta z ogromno prehitevanj je za kolesarja obupna in vsak bi izbral drugo pot, če bi lahko. Seveda to ne pomeni, da bi lahko kolesar kdaj tudi ustavil ob cesti in vozila spustil naprej. Bolj mi gre na živce, ko na zeleni luči kolesarji voznikov ne spustijo naprej, ampak se uštulijo med njih in nato delajo štalo. Take bi pa samo zbrcal, ker so povsem neuvidevni.

111111111111 ::

BlaY0 je izjavil:


Oni niso jezni in ne upravljajo s smrtno nevarnim orodjem.

Kako niso jezni? Ustavljajo sredi ceste, grozijo, pluvajo po avtomobilih in še trdijo, da se ne izgovarjajo, da oni ne upravljajo s smrtno nevarnim orodjem, zato se jim ni treba držati pravil. :D

BlaY0 je izjavil:


Lejga, kot 5-letni otrok... saj je on prvi kršil pravila. Ne dragi moj, to da nekdo prvi krši pravila tebi ne da mandata da jih potem ti lahko, še manj pa če gre s tem za ogrožanje ostalih udeležencev v prometu.

Lej, ga tvoj nivo razumevanja je na stopnji 5 letnika. Ales85 je pisal, da nimamo kaj nevarno prehitevat, zato je dobil sarkastičen odgovor, ker je kolesar prvi kršil pravila, ko se ni umaknil.

ales85 je izjavil:


Vprasanje, ce ti sploh ves kaj je primeren prostor za umik. Enkrat bos enega zbil in si unicil zivljenje, obema. Potem bos pa zacel razmisljati.

Ti pa se boš naučil brati in ne boš več pisal neumnosti. In svet bo lepši. Kar citiraj, kje sem napisal, da nevarno prehitevam kolesarje. Fantje če ne poznate sarkazma, ne boste dolgo zdržali na tem forumu. Kolesarji tudi kršite pravila, potem so pa avtomatsko šoferji krivi, ker vi zapeljete v rdečo luč, se izogibate kolesarskim potem, ker so neprimerne, itd... Ubogi, ubogi kolesarji.

BlaY0 je izjavil:

Mah pusti ga, on je najjači.

Nisem. Najjači so šoferji tovornjakov.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Groot je izjavil:

Pa ne sedaj utrujati da ni primerjave, ker to pove samo da se še v življenju nisi peljal na specialki 30km/h po klasični slovenski kolesarski poti.

Aha, torej so pravzaprav kolesarske poti krive, ker tebi zaradi statistike čez neselje hitrost ne sme pasti pod 30 km/h, ker se potem ne bi mogel hvaliti kako dobro povprečno hitrost imaš. Zaradi mene lahko vozite tudi izven kolesarske steze, samo ne v prometni konici, da žlajfate celo kolono.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

novak-t ::

Groot je izjavil:

cvalsr je izjavil:

99% neuporabnih. Hojsate se po jebenih planiskih poteh, spuščate iz kribov pri naluknjih cestah, kolesarska je pa neprevozna? Pa komu lažete?

Temu se je nekoč reklo 'zadeti žebelj na glavo'.
Stari strici na kolesih brez prestav se pa začuda znajo peljat po teh kolesarskih, ki za fluorescentne papige na 'karboncih' niso dovolj dobre...


Naslednjič ko boš bentil čez stanje slovenskih cest in številne luknje se spomni na tale svoj komentar. Ker stari strici na prastarih Tomo Vinkovičih se začuda znajo peljat tudi po razriti makadamski cesti, ki ga napihnjene pajace v karbonskih avtih niso dovolj dobre.

Pa ne sedaj utrujati da ni primerjave, ker to pove samo da se še v življenju nisi peljal na specialki 30km/h po klasični slovenski kolesarski poti.

Pač je treba prilagoditi hitrost razmeram, pa se da tudi po kolesarski vozit. A to za kolesarja ne velja?

Groot ::

Velja. Ampak hkrati velja tudi za vse voznike, pa nekateri tule še kar trdite vse prej kot to.

Sicer pa je tale debata povsem pretirana ker 95% voznikov in kolesarjev razume stvari in se prilagaja en drugemu. Se pa vedno na obeh straneh najdejo idioti, ki kazijo vtis vseh. Sam kot kolesar zagotovo vedno pazim da po nepotrebnem ne zadržujem vozil za sabo. Sploh na vzponih po kakšnih odmaknjenih cestah ni nobenega razloga da ne bi nakazal vozniku da me lahko prehiti, saj jaz slišim morebitna nasproti vozeča vozila, voznik pa morda ne vidi tako dobro naprej.

s1m0n ::

Ah to z neuporabo kolesarskih kjer so le-te na voljo je samo iz dveh razlogov:
a) so v skorajda neprevoznem stanju
b) specialke (ker je pač povprečna hitrost pomembna)

Pod b kategorijo je tudi več takšnih, ki se požvižgajo na predpise (tudi na rdečo luč, prehode...) ker se ali ne morejo varno ustavit (so tak vsi zapeti) ali pa bi jim to pokvarilo povprečno hitrost :)

Je pa res, da se na kolesarskih kar veliko dela (vsaj na našem koncu), a tudi tukaj opažam, da jih začenjajo uporabljati sprehajalci, mamice z vozički..., kar pa spet ne reši problema vožnje po cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

WizzardOfOZ ::

tonttu je izjavil:

...za razliko od vseh avtomobilistov, ki tega NIKOLI ne naredijo, pa ceprav je zaradi njihovega sparanja baterije kolone za pol kilometra.


Za te bi morala biti tudi kazen, enaka kot če te dobijo, da si naredil kolono z letnimi gumami pozimi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Spikster ()

ales85 ::

s1m0n je izjavil:

ker se ali ne morejo varno ustavit (so tak vsi zapeti)

Zakaj se pa ne bi mogel varno ustaviti, če si zapet?

ginekk ::

fikus_ je izjavil:

Čisto realno poglej, kam naj se kolesar umakne?! Če ni npr. avtobusne, kakšne stranske ceste, . . .


Saj dostikrat je dovolj izbira manj prometne stranske ceste. Recimo, včasih se najde kak idiot, ki gre po stari magistralki iz Ljubljane proti Medvodam. Po možnosti ob prometni konici in tako dodatno ovira promet, kajti zaradi gneče ga je nemogoče prehiteti. No, zlahka bi šel po vzporedni cesti skozi Stanežiče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

ales85 ::

ginekk je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Čisto realno poglej, kam naj se kolesar umakne?! Če ni npr. avtobusne, kakšne stranske ceste, . . .


Saj dostikrat je dovolj izbira manj prometne stranske ceste. Recimo, včasih se najde kak idiot, ki gre po stari magistralki iz Ljubljane proti Medvodam. Po možnosti ob prometni konici in tako dodatno ovira promet, kajti zaradi gneče ga je nemogoče prehiteti. No, zlahka bi šel po vzporedni cesti skozi Stanežiče.

Tega se pa jaz držim, če se le da. Pa ne zaradi zgoraj omenjenega razloga ampak, ker mi ni užitek biti obkrožen s pločevino. Včasih sicer ne gre oziroma bi se pot preveč podaljšala, torej kakšna izjema vsaj občasno mora biti.

s1m0n ::

ales85 je izjavil:

s1m0n je izjavil:

ker se ali ne morejo varno ustavit (so tak vsi zapeti)

Zakaj se pa ne bi mogel varno ustaviti, če si zapet?


Sklepam…, ker jih ne vidim, da bi se kje ustavili ali je to prehod, rdeča, kakšna kolona. Povsod gredo mimo samo, da se ni potrebno ustavit (srečujem dnevno).

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

[
Ne seri, če ne poznaš zadeve.

...

Bovec je neprijazen do turistov, dfa dol padeš. Praktično vsi vikend kajakaši hodijo spat v Kobarird, kjer jer vsaj nekaj nočnega življenja.

Upoštevaj svoj nasvet. Ker tu si tako mimo brcnil da sm še jaz začutila piš vetra okoli ušes. Ne govori budalaštin. Kobarid ima par betul ki zapirajo najkasneje ob 23h. Kje si ti nočno življenje videl veš samo ti, pa noben drug. No, razen če hodiš ob 21h spat, pol pa ja... nočnega življenja čez glavo.

Bovec ima par betul več. Dogajanja na trgu (in v prej omenjenih betulah) je ornk več kot v Kobaridu. Da ne omenjamo druge ponudbe ki je v Kobaridu kar konkretno uboga.
Life is as complicated as we make it...

tonttu ::

111111111111 je izjavil:

Ales85 je pisal, da nimamo kaj nevarno prehitevat, zato je dobil sarkastičen odgovor, ker je kolesar prvi kršil pravila, ko se ni umaknil.

Se enkrat ker si pac kreten, ki misli, da je cesta njegova (sam si napisal da pol ure hupas za kolesarjem, da odpiras okna in se deres na njih itd.). Kolesarju se NI POTREBNO UMAKNITI, zato da ga bos ti lahko prehitel. Kolesar je enakopraven udelezenec v prometu in se ti nima kaj za umikati. Ce se ti ne umakne, ne krsi prav nobenega zakona. Ga pa krsis ti, ko ga nevarno, na silo in z nezadostno bocno razdaljo prehitevas.

Sc0ut ::

Na cesti velja samo eno pravilo - varuj sebe! Ko te bo avto povozil ti nobena enakovrednost ne bo koristila.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

fikus_ ::

Tudi to je res.
Nič ne pomaga, če na nagrobniku piše; "Imel je pravico, pristal je pa tukaj".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Kakšno pravico!?
Na nagrobniku piše "Tukaj leži Janez, ki je imel prednost".

fikus_ ::

Pravico voziti po cesti.

Cesta ni zasebna lastnina, na kateri se lahko obnašamo, kakor je komu volja, obstajajo pravila.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

feryz ::

In če nima pravice? Ga lahko pa kar povoziš?
Ker zadnjič je en kolesaril po cesti mimo table, ki prepoveduje promet za vse pešce in kolesarje.
Navkljub temu sem se mu izognil in ga nisem zgazil.

tonttu ::

Sc0ut je izjavil:

Na cesti velja samo eno pravilo - varuj sebe! Ko te bo avto povozil ti nobena enakovrednost ne bo koristila.

Zato sem ze 30 let na mtb... ampak sem ter tja kaksen kilometer moram vseeno narediti tudi po cesti. Se pa ceste in razno raznih kretenov ala 1111111 na njej izogibam kolikor se le da, oz. se ceste izogibam ravno zaradi takih kot so 1111111 in njemu podobni nestrpnezi.

fikus_ ::

feryz je izjavil:

In če nima pravice? Ga lahko pa kar povoziš?
Ker zadnjič je en kolesaril po cesti mimo table, ki prepoveduje promet za vse pešce in kolesarje.
Navkljub temu sem se mu izognil in ga nisem zgazil.


Močno dvomim, da imaš pravico povoziti kogarkoli ali karkoli?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

ales85 ::

tonttu je izjavil:

Kolesar je enakopraven udelezenec v prometu in se ti nima kaj za umikati.

Dokler ne povzroča kolone, da.

Unchancy ::

(4) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Voznik vozila, ki vozi na čelu kolone z nižjo hitrostjo od največje dovoljene hitrosti in od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, za katerim se nabere kolona vozil, se mora, če ga kolona ne more varno prehiteti, na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.



(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki:
1. ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena,
2. izpušča krmilo ali vozi vozilo po enem kolesu,
3. ravna v nasprotju z določbo četrtega odstavka tega člena.


http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

tonttu ::

Se enkrat, ker berete zgolj tisto kar vam pase. Parkrat sem ze napisal, da do danes se nisem videl kolesarja, ki bi naredil kolono 10, 20 ali 30 avtomobilov. Za kolesarja, ki ga ujame ene nestrpnez ranga 11111111, ki ga ne more prehiteti tisto sekundo, pa nobeno od teh dolocil NE VELJA.
Za razliko od teh jebenih kolesarjev, ki delajo navidezne kolone, pa dnevno srecujem ljudi v EV-jih, ki kot kaze sparajo baterijo da vsaj pridejo do doma in delajo cisto ta prave, vidne pol kilometrske kolone, ko se iz Kranjske Gore do Jesenic cijazijo 60km/h namesto 90, pa nikomur ne pride na misel da bi se umaknil. Ampak ker je v avtu, je to cool. Isto velja za traktorje. Cisto cool ni potrebe, da bi pizdili. Pizdimo samo nad kolesarji in namisljenimi kolonami, katere delajo.

Gregor P ::

Traktorji so kul, ker vsaj predvidevamo, da so ravno na poti na ali iz obdelave neke kmečke površine, skratka pridelave tudi naše hrane, tako da pač imamo več potrpljenja kot do kakšnega EV voznika, ki dela gužvo izključno iz lastne sebične koristi; kot nimamo živcev za družbeno povsem nekoristnega metroseksualca na specialki, ki se tudi pod razno noče umakniti (ker kot zapisano, on ne more kar zapeljati na bankino, ker lahko poškoduje kolo itd.)>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tonttu ::

Ok saj bom zakljucil, ker prihaja v tole temo vedno vec nestrpnih bedakov... Zakaj bi moral kolesar zapeljati na bankino? Da bos ti lahko neovirano pri 90km/h prehitel na 5cm? V zakonu je precej jasno napisano na koliko moras prehitevati. Nikjer pa ni omenjeno, da bi se ti moral kolesar umikati na bankino. In mogoce preden pises neumnosti, pojdi enkrat samkrat na kolo in se poskusi umakniti na bankino... In ja, ce imas kolo si metroseksualec. Precej tipno... Ok I'm out.

fikus_ ::

"kolona vozil so tri ali več vozil, ki vozijo v vrsti po istem prometnem pasu na taki medsebojni razdalji, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti in v majhni medsebojni razdalji"
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gregor P ::

tonttu je izjavil:

Ok saj bom zakljucil, ker prihaja v tole temo vedno vec nestrpnih bedakov... Zakaj bi moral kolesar zapeljati na bankino? Da bos ti lahko neovirano pri 90km/h prehitel na 5cm? V zakonu je precej jasno napisano na koliko moras prehitevati. Nikjer pa ni omenjeno, da bi se ti moral kolesar umikati na bankino. In mogoce preden pises neumnosti, pojdi enkrat samkrat na kolo in se poskusi umakniti na bankino... In ja, ce imas kolo si metroseksualec. Precej tipno... Ok I'm out.
… če bi res bral to temo, potem boš ugotovil, da sem tudi kolesar … samo ne na specialki … tako da, seveda brez težav zapeljem dol s ceste; saj vendar nočem delati gužve 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LeQuack ::

Gregor P je izjavil:

… če bi res bral to temo, potem boš ugotovil, da sem tudi kolesar … samo ne na specialki … tako da, seveda brez težav zapeljem dol s ceste; saj vendar nočem delati gužve 8-)


Gužvo delajo avtomobili ne pa kolesarji.
Quack !

Unchancy ::

tonttu je izjavil:

Ok saj bom zakljucil, ker prihaja v tole temo vedno vec nestrpnih bedakov... Zakaj bi moral kolesar zapeljati na bankino? Da bos ti lahko neovirano pri 90km/h prehitel na 5cm? V zakonu je precej jasno napisano na koliko moras prehitevati. Nikjer pa ni omenjeno, da bi se ti moral kolesar umikati na bankino. In mogoce preden pises neumnosti, pojdi enkrat samkrat na kolo in se poskusi umakniti na bankino... In ja, ce imas kolo si metroseksualec. Precej tipno... Ok I'm out.


Zelo ilustrativno. CPP so kakršni so.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Gregor P ::

LeQuack je izjavil:

Gregor P je izjavil:

… če bi res bral to temo, potem boš ugotovil, da sem tudi kolesar … samo ne na specialki … tako da, seveda brez težav zapeljem dol s ceste; saj vendar nočem delati gužve 8-)


Gužvo delajo avtomobili ne pa kolesarji.
… ob prometnih konicah na ozkih cestah lahko naredijo gužvo tudi kolesarji; ne vem, zakaj ste tako prepričani, da to ni mogoče?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

globoko grlo ::

Vsak pamtn na biciklu se bo ognu prometnim konicam in najbolj obremenjenim cestam, ostali pa ...
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

WizzardOfOZ ::

globoko grlo je izjavil:

Vsak pamtn na biciklu se bo ognu prometnim konicam in najbolj obremenjenim cestam, ostali pa ...

Poudarek je na "vsak pameten". Si prepirčan, da so vsi pametni? Med vozniki avtomobilov vem, da vsi niso.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kitajc01 ::

Naslov je o Robidišču večina razprave pa o prehitevanjih kolesarjev in zlivanju žolča nestrpnežev na cesti.
Bolano kot večina tem na slovenskih forumih, ki se izrodijo na enak način.
Dovolj je le uporaba zdrave pameti in ne nasedanje provokatorjem.

njyngs ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Roko na srce, noben ne mara kolesarjev, sploh pa ne zabarjev brez kulture.

Kolesarjev ne marajo predvsem nesrečni ljudje, ki jim je sreča drugih v izjemno napoto medtem ko so oni zavozili svoje bedno življenje do točke brez povratka. Taki potem pizdijo ne samo pri kolesarjih na cesti, ampak tudi ob skuterjih, traktorjih, mopedih, pešcih in vseh drugih ljudeh. Z drugimi besedami: egoisti, ki si mislijo, da jim tisth 100eur cestnine na leto daje pravico, da so na cesti samo oni.

globoko grlo je izjavil:

Vsak pamtn na biciklu se bo ognu prometnim konicam in najbolj obremenjenim cestam, ostali pa ...

Odvisno. Če greš gonit za rekreacijo, potem absolutno. Če pa greš s kolesom na šiht/iz šihta, se pa skozi gužvo s kolesom za 50eur prebijaš hitreje kot Jože z 100kEUR Audi Q8, ki pizdi kaki prasci so kolesarji, medtem ko on svojo predimenzionirano kanto mora vlečt 3x dlje časa skozi isto gužvo. Ni lepšega, ko se jim v faco smeješ ob vožnji po kolesarski, medtem ko oni v gužvi zardevajo od jeze.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220202 (13029) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549508 (42797) BigWhale

Več podobnih tem