» »

Robidišče zapira svoja vrata

Robidišče zapira svoja vrata

Machete ::

A kdo pričakuje sedaj transkripte težav, trkanja na vrata domačinov novinarke Novic itd? Povedano je bilo bistvo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

ales85 je izjavil:

BRBR je izjavil:

Machete je izjavil:

Pri nas se totalno pretirava s to 'zaščito gozda'. Bogi poganjki, pa ježki, pa črvički pa čemaž.
Gozda pa kolikor hočeš, naravni prirastek precej v plusu, potreba po drvah se manjša, potreba po rekreaciji se veča.
Ampak neeeeee, še peš greš komaj legalno skozi gozd. Potem pa pride sečnja in demolirajo z bagri 5 metrške pasove za vlake - ni nobenega problema.
Potem se vlači tiste hlode povsod, da se dejankso malo preora gozd - ni nobenega problema, saj kmet mora gospodarit (v resnici lepo kasira za les, 90% keš na roke).
Ampak, bog nas varuj, če greš po tej vlaki potem s krosom ali kolesom. Ne ne, to je pa tragedija za vseh 1,2 milijona hektarov v Sloveniji.
Butale.


V glavnem , ne da se mi smiliš, ker me bole K. Glih se prišel iz gmajne, na skladiščiu imam 30 kubikov, prid s kešem pa da vidmo.
Moja tarifa na uro je programerska, plus traktor in pritikline ter švic - ta ima posebno postavko na računu.
Lohk se pa javiš za hlapca, boš s konjem ven vlekel, dam en goldinar in en tazkmašen gvant na leto, pa vsak dan en talar ajmohta, pa skisan jabolčnik neomejeno. Špura bo pa 1m.
Resno se sprašujem zakaj že nisem v penzjonu, ko tako bogatim s tem sranjem.

Ti se norcujes, ampak je pa nekaj smisla v njegovem pisanju. Oziroma kar precej, kar se tice unicevanja.


Saj nisi edini z gozdom. Pa 30 kubikov je smešno malo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Machete je izjavil:

A kdo pričakuje sedaj transkripte težav, trkanja na vrata domačinov novinarke Novic itd? Povedano je bilo bistvo.

Če bi jaz imel vse legalno se ne bi umaknil iz par 100 jurjev investicije zarad "nagajanja". Najbrž je tu bistvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

111111111111 ::

BlaY0 je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Prosim pa kazenski zakonik za oviranje prehoda skozi gozd.

Zakaj kazenski zakonik? Saj ne govorimo o kaznivih dejanjih ampak o prekrških ter globah za te prekrške.

Se opravičujem. Potem pa kje so zapisane globe za ta prekršek.

BlaY0 je izjavil:

Nič ne ovira prometa, to se samo tebi zdi, ker misliš da si promet samo ti in tebi podobni. Res je da bi moral voziti po kolesarski stezi, če ta obstaja in je prevozna, ampak če ne vozi po njej spet to še ne pomeni, da te s tem ovira. Policist mu bo pač napisal kazen 40 EUR zato ker ni vozil po kolesarski, ne pa zato, ker bi te oviral.

Za kolesarjem se nabere kolona, torej ovira promet. 4 odstavek. Če se kolesarja smatra za udeležanca v prometu, potem se mora na prvem možnem mestu umakniti in spustiti kolono naprej.
https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/45-c...

Utk je izjavil:


Če bi jaz imel vse legalno se ne bi umaknil iz par 100 jurjev investicije zarad "nagajanja". Najbrž je tu bistvo.

Dober point, če so vložili toliko sredstev, verjetno ne bi odnehali, če bi vse štimalo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Par 100 jurjev trail?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

Verjetno par 10. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Ja, pa tist kafič, parcela, itd. Menda so tudi kako parcelo kupili, ki niso poceni tam. Če imajo pa 200 m2 parcele, potem pa ni čudno da smo tam kjer smo...

Apofis ::

tonttu je izjavil:

Apofis je izjavil:

Če se bodo tud trail centri zapiral oz. bo legalizacija tako težavna oz. se bom v gozdu na kolesu vedno bolj počutil kot kriminalec, se bomo pač prelevili v cestne kolesarje in delal še bolj "gužvo" na cesti.

Osebno bom ostal na mtb, ker sem imel idiotov v avtomobilih in njihovega izsiljevanja in prehitevanja na 10cm razdalje dovolj, ko sem moral biti na cesti. Je pa res, da se od leta 1991 ko sem dobil prvi mtb do danes vozim po 99% "ilegalnih" poteh, pa se nic kaj dosti ne sekiram zaradi tega niti nimam slabe vesti. In pri zakonodaji kot je, ter predvsem kretenskih zakonodajalcih, imam obcutek, da bom se lep cas vozil na isti nacin... kot najvecji kriminalec :))

Ma sj men se tud v želodcu obrača, če pomislim, da bi moral na cesto...sam iz protesta bom tud to požrl

Machete ::

Na cesti nimaš vsega v svojih rokah, zato je zame to gambling in se v velikem loku izogibam rekreaciji v prometu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Te pa začne ovirati, ko na prvem primernem mestu ne zapelje s ceste in spusti kolone naprej. Drugače dobi še 40EUR kazni po 45. členu ZPrCP.
Pa čeprav eni v tej temi pišejo, da zakoni za kolesarje ne veljajo.

Ne, te ne ovira. To je spet tvoje subjektivno mnenje, ker se ti zgleda nekam mudi, poleg tega pa ti avto začne crkovati, če ne gre hitreje od 50 km/h in ne upaš si prehitevati. Skratka to ni problem prometa, katerega del je tudi tisti kolesar ampak tvoj osebni problem. Seveda o primernosti mest za umik odločaš pa ti. Koliko kilometrov pa naj bi ta kolesar vozil pred tabo in te oviral? 20, 30 ali morda celo 50 km?

111111111111 je izjavil:


Za kolesarjem se nabere kolona, torej ovira promet. 4 odstavek. Če se kolesarja smatra za udeležanca v prometu, potem se mora na prvem možnem mestu umakniti in spustiti kolono naprej.

Ne, kolona se naredi za voznikom avtomobila, ki ne zna prehitet kolesarja. In spet si tukaj ti, ki določaš kje je primerno mesto za umik.

Daj mi prosim najdi en odsek ceste daljši od 5 km, kjer bi lahko kolesar oviral promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

RedDrake ::

Machete je izjavil:

Za veico več informacij: https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/...

Ti jaz povem, da točno zato, ker je sedaj necenzurirano.si na "njegovi" strani, je tip odletel kot knof od gat iz tistega območja.
Tam če si nek LJ žabar te gledajo postrani da je joj.
Jaz sem rabil 10+ let, da me sovaščani od moje žene spoštujejo.
Če bi bil pa še levosučen, oh joj, kaj bi lahko bilo hujšega ...
Naj gre v Velenje delat trail, bo več uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

bciciban ::

RedDrake je izjavil:

Machete je izjavil:

Za veico več informacij: https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/...

Ti jaz povem, da točno zato, ker je sedaj necenzurirano.si na "njegovi" strani, je tip odletel kot knof od gat iz tistega območja.
Tam če si nek LJ žabar te gledajo postrani da je joj.
Jaz sem rabil 10+ let, da me sovaščani od moje žene spoštujejo.
Če bi bil pa še levosučen, oh joj, kaj bi lahko bilo hujšega ...
Naj gre v Velenje delat trail, bo več uspeha.


Temu se reče primitivizem.

Primitivne plemenske skupnosti. Ops... vaške skupnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

RedDrake ::

Jah, tko je, kaj naj rečem.
Je pa res, da je čisto nekaj drugega, ko se poznaš z vsemi, med tem ko v LJ pol ljudi iz sosednje bajte sploh ne poznam, pa se gledamo čez okna dnevno ...

Mato989 ::

In zdaj že ve kdo povedat kje je problem? Da lahko odločimo ali je prav da so morali zapret ali ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Mato989 je izjavil:

In zdaj že ve kdo povedat kje je problem? Da lahko odločimo ali je prav da so morali zapret ali ne?

En lastnik je menda nasprotoval. Eno je če nimaš soglasij vseh, ker je nekdo v Kanadi, drugo pa če en lastnik direktno nasprotuje. Tu nimaš kaj praskat. Obvoz.

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

delavec44 je izjavil:


Te pa začne ovirati, ko na prvem primernem mestu ne zapelje s ceste in spusti kolone naprej. Drugače dobi še 40EUR kazni po 45. členu ZPrCP.
Pa čeprav eni v tej temi pišejo, da zakoni za kolesarje ne veljajo.

Ne, te ne ovira. To je spet tvoje subjektivno mnenje, ker se ti zgleda nekam mudi, poleg tega pa ti avto začne crkovati, če ne gre hitreje od 50 km/h in ne upaš si prehitevati. Skratka to ni problem prometa, katerega del je tudi tisti kolesar ampak tvoj osebni problem. Seveda o primernosti mest za umik odločaš pa ti. Koliko kilometrov pa naj bi ta kolesar vozil pred tabo in te oviral? 20, 30 ali morda celo 50 km?

111111111111 je izjavil:


Za kolesarjem se nabere kolona, torej ovira promet. 4 odstavek. Če se kolesarja smatra za udeležanca v prometu, potem se mora na prvem možnem mestu umakniti in spustiti kolono naprej.

Ne, kolona se naredi za voznikom avtomobila, ki ne zna prehitet kolesarja. In spet si tukaj ti, ki določaš kje je primerno mesto za umik.

Daj mi prosim najdi en odsek ceste daljši od 5 km, kjer bi lahko kolesar oviral promet.



Ti bo policaj razložil, ko ti bo kazen napisal. Meni se ne da s prepričanimi prepirati po forumih.

tonttu ::

delavec44 je izjavil:

Ti bo policaj razložil, ko ti bo kazen napisal. Meni se ne da s prepričanimi prepirati po forumih.

Kazen za kaj? Ker se s kolesom vozi po cesti in se ne umika s ceste, ko pride avto za njim? Ok pocakam se malo, ceprav ze par desetletij cakam, da mi bo kaksen policaj, ki me prehiti, ustavil ter mi napisal kazen za to. Do danes mi je se ni. Se vec, do danes mi je ni napisal niti za vzporedno voznjo, priznam pa, da sem enkrat enemu razlagal zakaj to delam. Je pa res, da bo pri trenutnem trendu stevila policajev na cesti, to se precej tezje, kot je bilo pred leti, ko si celo se kaksnega policaja na cesti srecal.

Mato989 ::

Kolikor se jaz spomnim ni minimalna hitrost za po cesti 25 na uro??? Tehnicno gledano bi ti lahko napisal kazen za to

Ali je omejitev max 25 na stezi kolesarski nisem 100 postov
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonttu ::

Uff kaj vse se bom naucil se na tem forumu.... se dobro da sem v formi, ker drugace se ne bi smel voziti s kolesom po cesti, ce ne bi bil hitrejsi kot 25km/h.... boge mamce, ki hodijo s kolesi na pokopalisce, vse bodo kazen fasale, ker so prepocasne. :))
A ne bi bilo vcasih boljse, da nic ne napises, kot da bluzis nekaj o cemer ves in priznas da ne ves nic?

Zimonem ::

Ah Miha je en cagavc. Če ga ustavi en siten "sosed" ali zavistnež. Življenje ni pravljica.

delavec44 ::

tonttu je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ti bo policaj razložil, ko ti bo kazen napisal. Meni se ne da s prepričanimi prepirati po forumih.

Kazen za kaj? Ker se s kolesom vozi po cesti in se ne umika s ceste, ko pride avto za njim? Ok pocakam se malo, ceprav ze par desetletij cakam, da mi bo kaksen policaj, ki me prehiti, ustavil ter mi napisal kazen za to. Do danes mi je se ni. Se vec, do danes mi je ni napisal niti za vzporedno voznjo, priznam pa, da sem enkrat enemu razlagal zakaj to delam. Je pa res, da bo pri trenutnem trendu stevila policajev na cesti, to se precej tezje, kot je bilo pred leti, ko si celo se kaksnega policaja na cesti srecal.


V postu, ki si ga citiral je naveden člen in kazen in ti sprašuješ zakaj? Umakniti se moraš, ko narediš kolono za sabo, ne ko pride en avto. In to pač nima veze ali je tisti za tabo tovornjak, nesposoben prehiteti ali pa kaj tretjega. Niti nima veze, če se delate neumne da ne veste kaj je prvi primeren prostor. Še jaz z avtom ga lahko najdem, pa ga ne bo kolesar.
Glede na to, da vozite 1,5m od roba ceste in pričakujete da vas vozilo prehiteva še z 1,5m bočne razdalje, je pač prehiteti ob nasprotnem prometu nemogoče. Potem pa imamo še paciente kot si ti, ki vozijo vzporedno. Ampak ja, avtomobilisti so nesposobni, za kolesarje pa zakoni ne veljajo. Smo že vse slišali pred časom od Jypa.

tonttu ::

Ja na zalost si nesposoben ce ne mores prehiteti kolesarja, ki se pelje 30km/h, tudi ce gre nasproti kolona. V vseh teh letih mi se ni uspelo narediti kolone za seboj, ampak kot kaze se nisem srecal tebe na cesti. Hvala bogu.
Je pa ena stvar... ce mislis, da bodo ljudje skakli s ceste, da tebi ne bo potrebno zabremzati in pocakati 5sec, potem se pa pac motis.

Zimonem ::

Ne bom so letel po polju. Sploh če so kake fakiče kazal , pa se deli zraven.

delavec44 ::

tonttu je izjavil:

Ja na zalost si nesposoben ce ne mores prehiteti kolesarja, ki se pelje 30km/h, tudi ce gre nasproti kolona. V vseh teh letih mi se ni uspelo narediti kolone za seboj, ampak kot kaze se nisem srecal tebe na cesti. Hvala bogu.
Je pa ena stvar... ce mislis, da bodo ljudje skakli s ceste, da tebi ne bo potrebno zabremzati in pocakati 5sec, potem se pa pac motis.


Ne, jaz nisem sposoben prehiteti kolesarja in 10 vozil vmes, ker pač nekdo drug pred mano ne more mimo. Kriv (po zakonu) je pa prepotentni kolesar, ki se na prvem primernem mestu ni umaknil. In če ti ne delaš kolon, še ne pomeni da jih ne da kdo drug.
Če sem samo jaz za kolesarjem, pa ni pardona. Če ne gre zlepa, gre pa na silo. Samo da mi kdo ne reče, da sem nesposoben :D

tonttu ::

Uf se en glasen, ki povozi in pretepe vse, ki mu pridejo nasproti. Mocni na gobcu na forumu, v resnici pa verjetno take riti, ni v stran ne upa pogledati. No ja anyway... do sedaj se nisem dobil kazni za voznjo s kolesom, pa sem v teh desetletjih kar nekaj prevozil tudi po cesti, pa se do sedaj nisem se nikomur umikal s ceste.

delavec44 ::

Kaj rabiš sarkazem detektor?

Saj je za oviranje prometa še ni noben. Ali je to prav ali ne je pa druga stvar. Zakon je pa jasen.

ales85 ::

tonttu je izjavil:

Ja na zalost si nesposoben ce ne mores prehiteti kolesarja, ki se pelje 30km/h, tudi ce gre nasproti kolona.

delavec44 je izjavil:

Glede na to, da vozite 1,5m od roba ceste in pričakujete da vas vozilo prehiteva še z 1,5m bočne razdalje, je pač prehiteti ob nasprotnem prometu nemogoče.


Velja za oba - kolesarja ni mogoče varno prehiteti ob hkratnem prometu na nasprotnem pasu. Toliko prostora enostavno ni, da bi se lahko še hkrati dovolj umaknil od kolesarja tudi, če ta vozi le 0.5m od roba cestišča.

In takšne, ki tako prehitevajo, jaz redno prijavljam.

Gregor P ::

Vsekakor sem sam že doživel, da se mi je kolesar umaknil. Nazadnje je to bilo na Avšičevi cesti, ko je bila na drugi strani ozke ceste dolga kolona vozil (do vasi), ki so zapuščali Ljubljano in preprosto ni bilo možno varno prehiteti kolesarja.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

111111111111 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne, kolona se naredi za voznikom avtomobila, ki ne zna prehitet kolesarja. In spet si tukaj ti, ki določaš kje je primerno mesto za umik.

Daj mi prosim najdi en odsek ceste daljši od 5 km, kjer bi lahko kolesar oviral promet.

Ne, kolona se naredi za kolesarjem, ki ga voznik avtomobila ne more VARNO prehiteti. Vsakega kolesarja lahko prehitiš na 10cm, sam potem se boš pa spet usajal o nevarnih šoferjih.

Evo tule se lahko poskušaš peljati okoli 15:30 ure, pa da te vidim kako boš prehitel kolesarja. :D Pa ponavadi so v skupini tako da nimaš šans, da varno prehitevaš, počivališč ob Soči pa koker hočeš, ampak specialci na specialkah, mislijo, da so super hitri.
https://www.google.com/maps/dir/46.1255...!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x477a56240e2edaf5:0xeb57e42e87c1487f!2m2!1d13.6580693!2d46.107469!3e0

RedDrake je izjavil:


Ti jaz povem, da točno zato, ker je sedaj necenzurirano.si na "njegovi" strani, je tip odletel kot knof od gat iz tistega območja.
Tam če si nek LJ žabar te gledajo postrani da je joj.
Jaz sem rabil 10+ let, da me sovaščani od moje žene spoštujejo.
Če bi bil pa še levosučen, oh joj, kaj bi lahko bilo hujšega ...
Naj gre v Velenje delat trail, bo več uspeha.

Čista resnica. Si še malo rabil 10 let. :D

bciciban je izjavil:

Temu se reče primitivizem.

Primitivne plemenske skupnosti. Ops... vaške skupnosti.

Večinoma prišleki pridejo s takim odnosom, pol se pa sprašujejo zakaj jih noben ne mara. Da dobiš spoštovanje ga moraš dati, ne pa da ljudi, ki z nekim krajem dihajo že celo življenje zmerjaš s primitivci.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

tonttu je izjavil:

Ja na zalost si nesposoben ce ne mores prehiteti kolesarja, ki se pelje 30km/h, tudi ce gre nasproti kolona. V vseh teh letih mi se ni uspelo narediti kolone za seboj, ampak kot kaze se nisem srecal tebe na cesti. Hvala bogu.
Je pa ena stvar... ce mislis, da bodo ljudje skakli s ceste, da tebi ne bo potrebno zabremzati in pocakati 5sec, potem se pa pac motis.

Saj smo navajeni da za kolesarčke zakoni ne veljajo, razen če se voznik avtomobila pelje 140cm stran od njih pa znorijo, da je 10 cm preblizu. Vsi ste isti kolesarčki, malo boljše kolo, čelada, podložene gate in že se spremenite v Rogliča. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

tonttu je izjavil:

Uf se en glasen, ki povozi in pretepe vse, ki mu pridejo nasproti. Mocni na gobcu na forumu, v resnici pa verjetno take riti, ni v stran ne upa pogledati. No ja anyway... do sedaj se nisem dobil kazni za voznjo s kolesom, pa sem v teh desetletjih kar nekaj prevozil tudi po cesti, pa se do sedaj nisem se nikomur umikal s ceste.

Jaz v mestu preprosto peljem za kolesarjem in tiščim trobljo, dokler se ne umakne na kolesarsko stezo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Prav imaš. Naj celo mesto vidi, da si kmet.

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Prav imaš. Naj celo mesto vidi, da si kmet.

Seveda. saj vidijo potem tudi kolesarja. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tonttu ::

111111111111 je izjavil:

Evo tule se lahko poskušaš peljati okoli 15:30 ure, pa da te vidim kako boš prehitel kolesarja. :D Pa ponavadi so v skupini tako da nimaš šans, da varno prehitevaš, počivališč ob Soči pa koker hočeš, ampak specialci na specialkah, mislijo, da so super hitri.

Pac pocakas par 100m in prehitis ko je prostor. Za prehitevanje kolesarja rabis precej manj kot 100m proste ceste, ter 10sec potrpljenja. Ce ga nimas, je to tvoj problem, ne problem ljudi, ki imajo vso pravico biti na isti cesti, kot ti, pa ceprav mislis, da je stvar rezervirana izkljucno za bedake, ki se vozijo skozi mesto in hupajo. In ja, verjemi, da se ti nihce ne bo umaknil, ko bos pol ure na hupi, si bodo pa vsi ki bodo to videli mislili svoje o tebi in tvojem primitivizmu. Pa ker tako dobro poznas zakone, predvidevam da ti je jasno, koliko zakonov s pol ure na hupi krsis ;)

hendriks ::

Zdaj če bi bil malce zloben, bi Šaleharju rekel: "I told you so". Zdaj je na lastni koži spoznal, kaj naredi zbirokratizirana država in zakonske podlage, ki so omogočali idotu, da mu je metal polena pod noge in uspel. Šalehar je eden izmed mnogih levičarskih aktivistov, ki so na strani tranzicijske levice, ki je omogočila sprejem takih bedastih zakonov in zbirokratizirala državo do nezavesti.

Utk ::

Ja...pa tudi na referendumu za vodo najbrž vemo kako je glasoval in podobno. Kot da bi kdo vodo odnesu nekam.

111111111111 ::

tonttu je izjavil:


Pac pocakas par 100m in prehitis ko je prostor. Za prehitevanje kolesarja rabis precej manj kot 100m proste ceste, ter 10sec potrpljenja. Ce ga nimas, je to tvoj problem, ne problem ljudi, ki imajo vso pravico biti na isti cesti, kot ti, pa ceprav mislis, da je stvar rezervirana izkljucno za bedake, ki se vozijo skozi mesto in hupajo. In ja, verjemi, da se ti nihce ne bo umaknil, ko bos pol ure na hupi, si bodo pa vsi ki bodo to videli mislili svoje o tebi in tvojem primitivizmu. Pa ker tako dobro poznas zakone, predvidevam da ti je jasno, koliko zakonov s pol ure na hupi krsis ;)

Nimaš 100m. Selitev delovne populacije iz ene smeri v drugo, pomeni da imaš na obeh straneh kolone. Enostavno ne moreš varno prehiteti kolesarja. Včasih sta še dva, itd...

Moram pa povedat, da se marsikateri kolesar umakne, ker je cesta res svinjsko nevarna za prehitevanje. Kolesarske steze tukaj ni, zato hupanje odpade.

Kolesar nima pravice ovirati prometa in se mora umakniti, ker je počasno vozilo. Odsek, ki sem ga dal pa se vzpenja, tako da na cesti kjer je omejitev 90 pelje kolesar 20 km/h kar se pa že šteje za oviranje prometa in bi lahko dobil kazen.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gregor P ::

Kot kolesar se logično vedno umaknem vozilom, če delam gužvo na cesti - boleče se zavedam (vsako leto bolj), da nisem dovolj hiter:)). Je pa tudi res, da jaz nimam specialke ipd. in meni ni težava zapeljati direkt dol s ceste in voziti po šodru. Medtem ko kolega na specialki, se mora dejansko previdno ustaviti in prenesti kolo s ceste.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

s1m0n ::

Če ni možnosti se umaknit se pač ne moreš umaknit... (robnik, šoder/bankina...). Jaz se tam kjer je za mene prenevarno ne bom umikal, da še kje padem tistemu vozniku avtomobila pod kole, ki ga kao oviram. Je pa res se pa umaknem tam kjer je to možno tudi varno izpeljati.

mn ::

Machete je izjavil:

A kdo pričakuje sedaj transkripte težav, trkanja na vrata domačinov novinarke Novic itd? Povedano je bilo bistvo.


Bistvo je v resnici, da so si brez urejene služnosti prilastili tuje zemljišče, brez dovoljenja posegali vanj in potem potegnili dolge nosove ko jim je sodišče razložilo, da se v civilizirani družbi tako ne počne.

Kvatebrigic ::

Dajmo enkrat za zmeraj, da ne bo toliko nekega obtoževanja kaj vse je imel nelegalno in podobne fore...

"Ta posameznik je začel z rednim ovajanjem, prijavami vsem mogočim inšpekcijam, širjenjem dezinformacij ter se med drugim lotil tudi njihove lastnine, poti, celo uriniral je po vratih hiše, vse skupaj pa je nadgradil še z vrsto tožb. "Gre za posameznika, ki ima tudi pravno znanje in je vedel, kje se nas lahko loti," je pojasnil Šalehar. V enem izmed primerov je tako v sicer legalnih poteh, ki so jih ponujali v centru, našel težavo, saj del poti poteka po državni cesti. Ker regulative za državne ceste predvidevajo drugačna pravila za priključevanje drugih prometnic, so jih izdelava elaborata in ostali postopki stali okoli 10 tisoč evrov in pol leta dela. "Imeli pa smo simultano pet ali šest takšnih postopkov," je pripovedoval."
https://n1info.si/novice/slovenija/miha...

fikus_ ::

Verjamem, da se je "ta posameznik" potrudil, da jih je prijavljal, verjamem pa tudi, da niso imeli urejene služnosti, so brez soglasij posegali na tuja zemljišča z "urejanjem" kolesarskih poti in podobno.

Vsaka medalja ima dve plati, ampak tukaj se poskuša pokazati eno kot žrtev, drugo kot nagajanje! Do neke mere je to celo res, ampak če se bi od začetka korektno pogovarjali z lastniki zemljišč, pridobili služnosti, . .. potem tega zelo verjetno ne bi bilo oz. bi se sproti prilagajali.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

RedDrake ::

Kvatebrigic je izjavil:

Dajmo enkrat za zmeraj, da ne bo toliko nekega obtoževanja kaj vse je imel nelegalno in podobne fore...

"Ta posameznik je začel z rednim ovajanjem, prijavami vsem mogočim inšpekcijam, širjenjem dezinformacij ter se med drugim lotil tudi njihove lastnine, poti, celo uriniral je po vratih hiše, vse skupaj pa je nadgradil še z vrsto tožb. "Gre za posameznika, ki ima tudi pravno znanje in je vedel, kje se nas lahko loti," je pojasnil Šalehar. V enem izmed primerov je tako v sicer legalnih poteh, ki so jih ponujali v centru, našel težavo, saj del poti poteka po državni cesti. Ker regulative za državne ceste predvidevajo drugačna pravila za priključevanje drugih prometnic, so jih izdelava elaborata in ostali postopki stali okoli 10 tisoč evrov in pol leta dela. "Imeli pa smo simultano pet ali šest takšnih postopkov," je pripovedoval."
https://n1info.si/novice/slovenija/miha...

Se pravi vse so imeli legalno, ampak tistih 5-6 postopkov ki jih je nekdo s pravnim znanjem vodil proti njim je bilo pa kaj točno?
In tisti elaborat so šli delati ker je imel tov. toplovodar preveč denarja?
Does not compute, stari moj kvatebrigič.

Utk ::

V enem izmed primerov je tako v sicer legalnih poteh, ki so jih ponujali v centru, našel težavo, saj del poti poteka po državni cesti. Ker regulative za državne ceste predvidevajo drugačna pravila za priključevanje drugih prometnic, so jih izdelava elaborata in ostali postopki stali okoli 10 tisoč evrov in pol leta dela.

Je za to res kriv tist človek ali predpisi? Če bi bli vsi tiho, bi blo v redu, čeprav nelegalno? Ko objektivni in normalni hočemo, da se malo sprostijo predpisi, smo pa desni kapitalistični uničevalci narave in ne vem česa vse. Kaj pa pri zakonu o vodah, bi tam bilo tudi v redu, če bi zraven reke zgradil ne vem kaj, dokler se ne bi našla ena zloba, ki bi hotela, da pokažeš papirje? Smo se za to borili na referendumu?

RedDrake ::

Ti ne razumeš Utk.
Če delajo socialisti, potem je vse njihovo in je vse legalno.
Če delajo desni, potem so dobesedno genetsko ustvarjen mix Dučkota in Hičkota, ki izrabljajo afriške otroke za bogatenje v neslutene višave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Utk ::

Res ne razumem :)
In tist eleborat, ki jih je stal 10 jurjev, čisto verjamem, da zarad njega ni na terenu čisto nič drugače in je bilo to brezvezno delo in strošek. Ampak kdo se zmišluje take bedaste predpise? V glavnem levi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Machete ::

Drake, ti si prikurjen.
Dejstvo je, da je toliko enkih cak in pogojev zaradi tega, ker vsaka vlada zrine nekaj 100 ali tisoč kadrov, ki morajo nekaj počet. In potem drobijo zakonodajo in pravilnike na absurdne specifikacije, kar duši družbo. Čudno, da ne opaziš tega v vsakdanjem življenju. Že davčno zakonodajo imamo, kot bi jo v mikser vrgel in vsako leto dodal še par sestavin.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Zakaj je potem večina proti, ko nekdo reče, da bi treba to malo prečistit, 1/3 ven pometat, itd. Sej to je celo še Pahor ugotovil, bemu mast, pa ni on ravno najbolj brihtn med vsemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Avenger ::

Res hecno je to, da:
-bi imeli elektriko, ampak iz "obnovljivih virov", vendar po istih cenah. Nuklearko ja, ampak daleč stran od nas, kjer nobenega ne bo motilo.
-smeti ne ločujejo, ampak ne bi, da bi jih zakopavali na kup, sežigalnice ja, ampak daleč, daleč stran od nas, kjer nobenega ne bo motilo. Cena smeti mora ostat ista.
-bi imeli dirkališče, oziroma nič proti, ampak ne tukaj, daleč stran, kjer nobenega ne bo motilo
-bi imeli trail parke, oziroma nič proti, ampak ne tukaj, daleč stran, kjer nobenega ne bo motilo
-bi imeli visoke plače, ampak ne bi bili podjetnik, ki izplačuje visoke plače
-bi imeli bio/eko hrano, ampak gnojnica smrdi, traktorji in stroji pa delajo hrup, daleč stran, kjer nobenega ne bo motilo

In se iz bloka v Ljubljani preseli nekam daleč stran v hribe in po pol leta začne pisat pritožbe raznim inšpektorjem, ker ni miru, smrdi, je hrup in polno turistov iz Ljubljane.

Kaj ti bo gorsko kolo, če se boš lahko vozil samo po asfaltu?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220201 (13028) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549504 (42793) BigWhale

Več podobnih tem