» »

Robidišče zapira svoja vrata

Robidišče zapira svoja vrata

BlaY0 ::

3p je izjavil:


Pa še nafte, ki priteče iz zemlje na tvojem vrtu, ne smeš črpati. Nisi lasnik rude pod svojo parcelo.

...niti vode.

delavec44 je izjavil:


In če je za kolesarjem kolona s kakšnim šleperjem ali dvemi, nasproti pa promet. Sem še vedno jaz nesposoben, ker ne poletim čez?

Pejt na autocesto, tam je prepovedano za kolesarje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tonttu ::

fikus_ je izjavil:

V AT po privat zemljiščih ne boš hodil/kolesaril, če ti lastnik ne dovoli! Drugo so površine za javno uporabo.
V SLO bi pa mnogi koristili zasebne površine, kot se jim zdi, brez odgovornosti. V bistvu jim kot lastnik ne moreš prepovedati prehoda, kolesarjenja, vožnje z motorjem,... Za to moraš imeti razlog in se obrniti na policija, kar pa ponavadi ne da rezultata.

Preden nekaj na pamet, si raje kaj preberi. Prost prehod oz. Wegefreiheit je v Avstriji zagotovljen in ne rabis nobenega specificnega dovoljenja niti ti ga lastnik ne more kar tako prepovedati. Sicer so izjeme in se del gozda lahko zapre ampak ne ker nekomu nekaj ne pase, pac pa izkljucno zaradi naravovarstvenih razlogov.

Buggy ::

Glede na prebrano sem se toliko bolj vesel, da sam teh tezav nimam, ker razen medveda v hostah, kjer z eMTB uzivam po prostranih vlakah ne srecam nikogar...prednost vukojebine :D
Me pa zalosti, da se take organizirane lokacije, kjer dobis adrenalinsko dozo v naravi, omejuje namesto spodbuja. Ne poznam kako je bilo vse skupaj legalno in kaj je dejansko srz problema, bi bilo pa potrebno IMO take zadeve danes spodbujat ne pa preganjat. Kolesarji izven cest smo namrec blazev zegen...ker sem tudi sam dostikrat nejevoljen, ko nabasem na "cestne bojevnike" s specialkam :P
Prav tako, zgleda ne bomo nikoli imeli niti dirkalisca v Sloveniji, pa bi tudi marsikateri "dirkac" raje zavil preizkusat svoje in sposobnosti avta tja, kot pa da to dela na cestah. Zal tko je in se pac situaciji prilagajamo.

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

3p je izjavil:


Pa še nafte, ki priteče iz zemlje na tvojem vrtu, ne smeš črpati. Nisi lasnik rude pod svojo parcelo.

...niti vode.

delavec44 je izjavil:


In če je za kolesarjem kolona s kakšnim šleperjem ali dvemi, nasproti pa promet. Sem še vedno jaz nesposoben, ker ne poletim čez?

Pejt na autocesto, tam je prepovedano za kolesarje...


Pismo ste prijazni. Prav vidi se ker kultura na cesti je podobna kot tu na forumu.

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Pismo ste prijazni. Prav vidi se ker kultura na cesti je podobna kot tu na forumu.

To nima nobene veze s kulturo. Pejt v Narodno Galerijo al pa na kakšen koncert, če rabiš dozo kulture.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

delavec44 je izjavil:


Pismo ste prijazni. Prav vidi se ker kultura na cesti je podobna kot tu na forumu.

To nima nobene veze s kulturo. Pejt v Narodno Galerijo al pa na kakšen koncert, če rabiš dozo kulture.


Ima, ima. Samo me ne čudi, da je ti nimaš. Raje pošiljaš druge ljudi nekam.

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

delavec44 je izjavil:


Pismo ste prijazni. Prav vidi se ker kultura na cesti je podobna kot tu na forumu.

To nima nobene veze s kulturo. Pejt v Narodno Galerijo al pa na kakšen koncert, če rabiš dozo kulture.


Ima, ima. Samo me ne čudi, da je ti nimaš. Raje pošiljaš druge ljudi nekam.

Jaz ti želim samo pomagat, ker si obupan zaradi nekulturnih kolesarjev, ti želiš pa z glavo skozi zid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

Hvala. Nisem obupan, sem čisto skuliran in se vedno prilagajam ostalim. Želim si le, da bi vsi udeleženci v prometu spoštovali predpise in bili uvidevni drug do drugega.

BlaY0 ::

Pa saj veš da se to nikoli ne bo zgodilo. Vedno boš imel na eni in drugi strani takšne, ki tvojim željam (tudi nalašč) ne bodo hoteli ugoditi.

fikus_ ::

tonttu je izjavil:

fikus_ je izjavil:

V AT po privat zemljiščih ne boš hodil/kolesaril, če ti lastnik ne dovoli! Drugo so površine za javno uporabo.
V SLO bi pa mnogi koristili zasebne površine, kot se jim zdi, brez odgovornosti. V bistvu jim kot lastnik ne moreš prepovedati prehoda, kolesarjenja, vožnje z motorjem,... Za to moraš imeti razlog in se obrniti na policija, kar pa ponavadi ne da rezultata.

Preden nekaj na pamet, si raje kaj preberi. Prost prehod oz. Wegefreiheit je v Avstriji zagotovljen in ne rabis nobenega specificnega dovoljenja niti ti ga lastnik ne more kar tako prepovedati. Sicer so izjeme in se del gozda lahko zapre ampak ne ker nekomu nekaj ne pase, pac pa izkljucno zaradi naravovarstvenih razlogov.


Pojdi se v AT sprehajat po kar enem gozdu!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

111111111111 ::

3p je izjavil:


Heh, kako naj vozimo po kolesarskih stezah, če pa imate pleharji na njih parkirane svoje plehe? Če bi vsaj imeli muda in parkirali na voznem pasu.

Nikoli ni nobenega avta, ker ga enostavno ne moreš parkirat. Če pa bi bil avto, se ne bi jezil na kolesarja. Simpl.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BRBR ::

Machete je izjavil:

Pri nas se totalno pretirava s to 'zaščito gozda'. Bogi poganjki, pa ježki, pa črvički pa čemaž.
Gozda pa kolikor hočeš, naravni prirastek precej v plusu, potreba po drvah se manjša, potreba po rekreaciji se veča.
Ampak neeeeee, še peš greš komaj legalno skozi gozd. Potem pa pride sečnja in demolirajo z bagri 5 metrške pasove za vlake - ni nobenega problema.
Potem se vlači tiste hlode povsod, da se dejankso malo preora gozd - ni nobenega problema, saj kmet mora gospodarit (v resnici lepo kasira za les, 90% keš na roke).
Ampak, bog nas varuj, če greš po tej vlaki potem s krosom ali kolesom. Ne ne, to je pa tragedija za vseh 1,2 milijona hektarov v Sloveniji.
Butale.


V glavnem , ne da se mi smiliš, ker me bole K. Glih se prišel iz gmajne, na skladiščiu imam 30 kubikov, prid s kešem pa da vidmo.
Moja tarifa na uro je programerska, plus traktor in pritikline ter švic - ta ima posebno postavko na računu.
Lohk se pa javiš za hlapca, boš s konjem ven vlekel, dam en goldinar in en tazkmašen gvant na leto, pa vsak dan en talar ajmohta, pa skisan jabolčnik neomejeno. Špura bo pa 1m.
Resno se sprašujem zakaj že nisem v penzjonu, ko tako bogatim s tem sranjem.

ales85 ::

BRBR je izjavil:

Machete je izjavil:

Pri nas se totalno pretirava s to 'zaščito gozda'. Bogi poganjki, pa ježki, pa črvički pa čemaž.
Gozda pa kolikor hočeš, naravni prirastek precej v plusu, potreba po drvah se manjša, potreba po rekreaciji se veča.
Ampak neeeeee, še peš greš komaj legalno skozi gozd. Potem pa pride sečnja in demolirajo z bagri 5 metrške pasove za vlake - ni nobenega problema.
Potem se vlači tiste hlode povsod, da se dejankso malo preora gozd - ni nobenega problema, saj kmet mora gospodarit (v resnici lepo kasira za les, 90% keš na roke).
Ampak, bog nas varuj, če greš po tej vlaki potem s krosom ali kolesom. Ne ne, to je pa tragedija za vseh 1,2 milijona hektarov v Sloveniji.
Butale.


V glavnem , ne da se mi smiliš, ker me bole K. Glih se prišel iz gmajne, na skladiščiu imam 30 kubikov, prid s kešem pa da vidmo.
Moja tarifa na uro je programerska, plus traktor in pritikline ter švic - ta ima posebno postavko na računu.
Lohk se pa javiš za hlapca, boš s konjem ven vlekel, dam en goldinar in en tazkmašen gvant na leto, pa vsak dan en talar ajmohta, pa skisan jabolčnik neomejeno. Špura bo pa 1m.
Resno se sprašujem zakaj že nisem v penzjonu, ko tako bogatim s tem sranjem.

Ti se norcujes, ampak je pa nekaj smisla v njegovem pisanju. Oziroma kar precej, kar se tice unicevanja.

133273 ::

3p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

... Ampak v zasebnih gozdovih, če ni izrecno dovoljeno, se še sprehajati ne smeš, še manj nabirat borovnic, gob,...
V SLO, če nam koristi se bi šli socializem, vse je od vseh, sicer pa kapitalizem.


Tu ne gre za nikakršen socializem, ampak za to, lastnik česa z nakupom gozda, travnika, gradbene parcele, nepremičnine ali česa drugega, postaneš.

V gozdu si pri nas v glavnem le lastnik dreves. Pa še to pod določenimi pogoji. Med drugim, zato, pa je cena gozda manj kot 1EUR/m2. S tem pač nimaš ekskluzivne pravice prehoda.
V času zatemnjenstva pa ljudje jamrajo, kakšne pravice so jim odvzete, kar lahko sosed gre skozi njihov gozd. Ne, nič jim ni odvzeto. Plačal si to, kar si dobil. Zdaj bi pa rad zadevo prekvalificiral v svojo trdnjavo.

Podobno velja za travnik.

Ne pa za tvoj vrt. Še manj za tvojo bajto.

Pa še nafte, ki priteče iz zemlje na tvojem vrtu, ne smeš črpati. Nisi lasnik rude pod svojo parcelo.


Tocno tole, vecina slovenceljskih zahojencev misli, da zivijo v ZDA, ker poznajo vec ameriske zakonodaje (iz filmov seveda), kot pa slovenske.

Ce preprecujes prehod skozi gozd, tezis s kaksnimi borovnicami in gobami, onemogocas prehod ipd., lahko fases tudi kazen, samo se vecino ljudem ne da prijavljati (ali pa ne vejo, da lahko).

Mimogrede, v 3. clenu Zakon o gozdovih (ZG) - http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa... - se lahko malo poucite o detajlih:


9. Raba gozdov je skupni izraz za izkoriščanje funkcij gozdov, ki je po tem zakonu dovoljeno tudi nelastnikom gozdov (nabiranje gob, plodov gozdnega drevja in drugih rastlin, ki rastejo v gozdovih, nabiranje zelnatih rastlin in njihovih delov, čebelarjenje, gibanje po gozdovih, rekreacija v gozdu ipd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

133273 ::

Mimogrede, za oviranje prehoda je kazen od 800 do 20.000 eurov, tako, da ce vam kaksen lastnik gozda tezi, se ne prepirajte in ga samo prijavite. Ga bo policija poucila o zakonih.

Vec bo tega, manj bojo srali, tako, da le pogumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

Highlag ::

delavec44 je izjavil:

Traktor se tudi umakne in spusti kolono mimo. Kolesarja še nisem videl.

Meni ni normalno, da je kolo na cesti, če ima za to namenjeno kolesarsko. Pa pač ne pelješ 30 km/h, če tam to ne gre.


No sej če je kolesar na cesti pa gre 30, je za avto isto. Greš pač 30. Ali je za avtomobile drugače?

Gre tudi meni na jetra ko sem v avtu, ampak v prometu ceste pač niso samo rezervirane za avtomobile.
Never trust a computer you can't throw out a window

fikus_ ::

133273 je izjavil:

3p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

... Ampak v zasebnih gozdovih, če ni izrecno dovoljeno, se še sprehajati ne smeš, še manj nabirat borovnic, gob,...
V SLO, če nam koristi se bi šli socializem, vse je od vseh, sicer pa kapitalizem.


Tu ne gre za nikakršen socializem, ampak za to, lastnik česa z nakupom gozda, travnika, gradbene parcele, nepremičnine ali česa drugega, postaneš.

V gozdu si pri nas v glavnem le lastnik dreves. Pa še to pod določenimi pogoji. Med drugim, zato, pa je cena gozda manj kot 1EUR/m2. S tem pač nimaš ekskluzivne pravice prehoda.
V času zatemnjenstva pa ljudje jamrajo, kakšne pravice so jim odvzete, kar lahko sosed gre skozi njihov gozd. Ne, nič jim ni odvzeto. Plačal si to, kar si dobil. Zdaj bi pa rad zadevo prekvalificiral v svojo trdnjavo.

Podobno velja za travnik.

Ne pa za tvoj vrt. Še manj za tvojo bajto.

Pa še nafte, ki priteče iz zemlje na tvojem vrtu, ne smeš črpati. Nisi lasnik rude pod svojo parcelo.


Tocno tole, vecina slovenceljskih zahojencev misli, da zivijo v ZDA, ker poznajo vec ameriske zakonodaje (iz filmov seveda), kot pa slovenske.

Ce preprecujes prehod skozi gozd, tezis s kaksnimi borovnicami in gobami, onemogocas prehod ipd., lahko fases tudi kazen, samo se vecino ljudem ne da prijavljati (ali pa ne vejo, da lahko).

Mimogrede, v 3. clenu Zakon o gozdovih (ZG) - http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa... - se lahko malo poucite o detajlih:


9. Raba gozdov je skupni izraz za izkoriščanje funkcij gozdov, ki je po tem zakonu dovoljeno tudi nelastnikom gozdov (nabiranje gob, plodov gozdnega drevja in drugih rastlin, ki rastejo v gozdovih, nabiranje zelnatih rastlin in njihovih delov, čebelarjenje, gibanje po gozdovih, rekreacija v gozdu ipd.).


Ja bi rad imel pravice in socializem, vse je naše. Pozabljas pa na dolznosti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

133273 ::

fikus_ je izjavil:

133273 je izjavil:

3p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

... Ampak v zasebnih gozdovih, če ni izrecno dovoljeno, se še sprehajati ne smeš, še manj nabirat borovnic, gob,...
V SLO, če nam koristi se bi šli socializem, vse je od vseh, sicer pa kapitalizem.


Tu ne gre za nikakršen socializem, ampak za to, lastnik česa z nakupom gozda, travnika, gradbene parcele, nepremičnine ali česa drugega, postaneš.

V gozdu si pri nas v glavnem le lastnik dreves. Pa še to pod določenimi pogoji. Med drugim, zato, pa je cena gozda manj kot 1EUR/m2. S tem pač nimaš ekskluzivne pravice prehoda.
V času zatemnjenstva pa ljudje jamrajo, kakšne pravice so jim odvzete, kar lahko sosed gre skozi njihov gozd. Ne, nič jim ni odvzeto. Plačal si to, kar si dobil. Zdaj bi pa rad zadevo prekvalificiral v svojo trdnjavo.

Podobno velja za travnik.

Ne pa za tvoj vrt. Še manj za tvojo bajto.

Pa še nafte, ki priteče iz zemlje na tvojem vrtu, ne smeš črpati. Nisi lasnik rude pod svojo parcelo.


Tocno tole, vecina slovenceljskih zahojencev misli, da zivijo v ZDA, ker poznajo vec ameriske zakonodaje (iz filmov seveda), kot pa slovenske.

Ce preprecujes prehod skozi gozd, tezis s kaksnimi borovnicami in gobami, onemogocas prehod ipd., lahko fases tudi kazen, samo se vecino ljudem ne da prijavljati (ali pa ne vejo, da lahko).

Mimogrede, v 3. clenu Zakon o gozdovih (ZG) - http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa... - se lahko malo poucite o detajlih:


9. Raba gozdov je skupni izraz za izkoriščanje funkcij gozdov, ki je po tem zakonu dovoljeno tudi nelastnikom gozdov (nabiranje gob, plodov gozdnega drevja in drugih rastlin, ki rastejo v gozdovih, nabiranje zelnatih rastlin in njihovih delov, čebelarjenje, gibanje po gozdovih, rekreacija v gozdu ipd.).


Ja bi rad imel pravice in socializem, vse je naše. Pozabljas pa na dolznosti.


Glede narave je v Sloveniji, se vedno socializem, zato vam je se ni uspelo uniciti.

Edina moja (nasa, nelastniska) dolznost je, da ne unicujem gozda. Vse ostalo so pa moje pravice. Dolznosti pa imas po veljavni zakonodaji predvsem ti, tako, da lahko samo utihnes.

In ti garantiram, ce naletis name v svojem gozdu in mi samo malo tezis, bos fasal prijavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

AmokRun ::

133273 je izjavil:

Mimogrede, za oviranje prehoda je kazen od 800 do 20.000 eurov, tako, da ce vam kaksen lastnik gozda tezi, se ne prepirajte in ga samo prijavite. Ga bo policija poucila o zakonih.

Vec bo tega, manj bojo srali, tako, da le pogumno.

Pa če kakšen toplovodar dela mtb trail ga tudi hitro prijavit. Sigurnu mu kaj fali pri zakonih.

133273 ::

AmokRun je izjavil:

133273 je izjavil:

Mimogrede, za oviranje prehoda je kazen od 800 do 20.000 eurov, tako, da ce vam kaksen lastnik gozda tezi, se ne prepirajte in ga samo prijavite. Ga bo policija poucila o zakonih.

Vec bo tega, manj bojo srali, tako, da le pogumno.

Pa če kakšen toplovodar dela mtb trail ga tudi hitro prijavit. Sigurnu mu kaj fali pri zakonih.


Itak se po gozdovih s kolesom (nobenim!) sploh ne smes voziti, tako, da je vseeno. Je pred leti zlobirala lovska zveza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

fikus_ ::

Yir... Se en glasen jaz, jaz, jaz,... imam pravice,....
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

133273 ::

fikus_ je izjavil:

Yir... Se en glasen jaz, jaz, jaz,... imam pravice,....

Ja in ti dolznosti. A ni fino? :)

Hkrati pa imas tudi ti pravice, da lahko hodis po naravi brez tega, da te kaksni mentalno moteni idioti podijo.

In, da si lahko vclanjen v planinsko drustvo, kjer dejansko hodis po hribih, ne pa da lobiras, da bi pridobil to pravico, tako kot v UK in ZDA.

In, da se gres lahko kopati na obalo reke/jezera/morja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

fikus_ ::

Tebi nisem dolžan nič!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

133273 ::

fikus_ je izjavil:

Tebi nisem dolžan nič!

Saj ti pravim, ce bos name naletel in mi tezil v gozdu bom tako tecen na policiji, da bos fasal kazen. In 800 eurov za stegovanje gobca ti ga bo zaprlo. Pa ob priliki bom prisel mimo in upal, da si ga bos upal stegniti se enkrat.

fikus_ ::

Ko zmanjka argumentov, so pa na vrsti groznje?!

Glej, ce se bos korektno obnašal ne bo težav.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

133273 ::

fikus_ je izjavil:

Ko zmanjka argumentov, so pa na vrsti groznje?!

Glej, ce se bos korektno obnašal ne bo težav.


Ne vem kaksen boljsi argument bi rad, kot link na veljavno zakonodajo.

Vedno se obnasam korektno. :) Sem prava dusica... ce seveda nisi kreten in teh je vedno vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

Utk ::

133273 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Yir... Se en glasen jaz, jaz, jaz,... imam pravice,....

Ja in ti dolznosti. A ni fino? :)

Hkrati pa imas tudi ti pravice, da lahko hodis po naravi brez tega, da te kaksni mentalno moteni idioti podijo.

In, da si lahko vclanjen v planinsko drustvo, kjer dejansko hodis po hribih, ne pa da lobiras, da bi pridobil to pravico, tako kot v UK in ZDA.

In, da se gres lahko kopati na obalo reke/jezera/morja.

Seveda lahk. Ne more pa nekdo kasirat za to, da se ti voziš po gozdu nekoga tretjega. Če greš lahk do vode kjerkoli, ne pomeni, da smeš do vode speljat pot kjerkoli in kasirat za njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

133273 ::

Utk je izjavil:

Ne more pa nekdo kasirat za to, da se ti voziš po gozdu nekoga tretjega.


Tega nihce ne more. Ta del mi ze v osnovi ni jasen, ker kolikor je meni jasno so vsi MTB parki v gozdovih ilegalni, saj se s kolesom po gozdu ne smes voziti. Tega dovoljenja se ne da dati, ne glede ali si lastnik gozda ali kaj drugega, pa dvomim, da ni imel lastnistva tistega dela, kjer je delal park.

Ampak tukaj je na slabsem pac vukojebina, kjer je sel postavljati MTB park. Namesto, da bi bili veseli kaksnega dodatnega zasluzka, so se zahebali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 133273 ()

tonttu ::

fikus_ je izjavil:

Pojdi se v AT sprehajat po kar enem gozdu!

Se enkrat, ker vec kot ocitno nimas pojma kaksna je zakonodaja v Avstriji. Prost prehod je v Avstriji zagotovljen vsem ze precej dolgo, od leta 1975 pa obstaja prav poseben zakon, ki to omogoca in zagotavlja. Kaj si ti predstavljas da je, mi je zares vseeno, definitivno pa nimas pojma kako je v resnici. Enako mi je vseeno, kaj si sem ter tja predstavlja kaksen zahojen jodlarski nazi, ki misli, da je SS se vedno aktualna stvar. Zakoni (in njihovi policaji) pravijo drugace kot si predstavljas ti.
In ja, precej redno se "sprehajam" po njihovih gozdovih. Tako pes, kot s kolesom in s smucmi. PRiznam pa da ne hodim gor nabirat gob, ampak tega ne delam niti pri nas.

133273 je izjavil:

Ta del mi ze v osnovi ni jasen, ker kolikor je meni jasno so vsi MTB parki v gozdovih ilegalni, saj se s kolesom po gozdu ne smes voziti. Tega dovoljenja se ne da dati, ne glede ali si lastnik gozda ali kaj drugega, pa dvomim, da ni imel lastnistva tistega dela, kjer je delal park.

Upam da ti je jasno, da je tudi voznja z avtomobili po gozdovih prepovedana, pa se je vseeno dovoljeno peljati po cestah, ki gredo skozi gozd. No evo, tako gre tudi s kolesi in legalnimi traili. Legalizacija traila (ali pa magari izgradnja ceste za avto) je precej vec kot zgolj pridobitev dovoljenja lastnika dolocenega obmocja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

fikus_ ::

Tontu, po javnih cestah da, po označenih poteh, ne pa kar nekje po gozdu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tonttu ::

Ok 10x sem ti napisal da obstaja zakon, ki dovoljuje prost prehod. Ne samo po cestah, ne samo po poteh ampak kjerkoli po gozdu, enako kot pri nas. Ampak ne, se vedno bluzis po svoje, ceprav nimas blage veze o tem. Ker se mi ne da vec pregovarjat z nekom, ki nima pojma in se mu niti preveriti ne da, ceprav ti v letu 2023 to vzame ravno pol minute, samo nemsko moras znati, je res brez veze da izgubljam cas se naprej. Ker verjamem, da bos se naprej fural svojo povsem napacno agendo, cetudi bi ti nalimam link do zakona, kjer pise to kar trdim jaz in te bo postavilo na laz, se ne bom matral in iskal tega zakona. Ce pa ga hoces najti ti, sem ti pa napisal imel zakona par postov nazaj, tako da ti ne bi smelo biti pretirano tezko to najti.

111111111111 ::

ales85 je izjavil:


Ti se norcujes, ampak je pa nekaj smisla v njegovem pisanju. Oziroma kar precej, kar se tice unicevanja.

Mislim, da ne poznaš osnov gospodarjenja z gozdom, ki je pri nas zelo restriktivno. Recimo pri sosedih Hrvatih je precej lažje posekat recimo 400 hektarov do golega. Rad bi videl kolesarje vozit po posekanem gozdu. Tistega grmovja ne spucaš ko se enkrat zaraste. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

133273 je izjavil:

Mimogrede, za oviranje prehoda je kazen od 800 do 20.000 eurov, tako, da ce vam kaksen lastnik gozda tezi, se ne prepirajte in ga samo prijavite. Ga bo policija poucila o zakonih.

Vec bo tega, manj bojo srali, tako, da le pogumno.

Bom jaz začel prijavljat, npr.
- gobarje, ki narobe parkirajo v mojem gozdu: ZON 28.b člen
- nabiralce gob, ki nabirajo gobe v plastične vrečke
- nabiralce ki nabirajo več kot 2 kg (kostanja, brovnic, gob...)
- tisti ki nabirajo male gobe, ki še niso odvrgle trosov, eno bomo pa že našlli v košari.
http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...
Za vse tole vam kazen napiše gozdarski inšpektor, ki je po naključju znanec in če ga pokličem, je v 15 minutah v hosti, pa lahko Ljubljančanom zacola nekje 1000€. :D

Z lastniki gozda se načeloma ne splača kregati, ker lahko hitro potegnete kratko.

Prosim pa kazenski zakonik za oviranje prehoda skozi gozd.

Highlag je izjavil:



No sej če je kolesar na cesti pa gre 30, je za avto isto. Greš pač 30. Ali je za avtomobile drugače?

Gre tudi meni na jetra ko sem v avtu, ampak v prometu ceste pač niso samo rezervirane za avtomobile.

Omejitev je 50 in ovira promet. 2m stran ima pa kolesarsko stezo po kateri bi moral peljati 20, pa ne gre, ker so baje kuclji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

111111111111 je izjavil:

ales85 je izjavil:


Ti se norcujes, ampak je pa nekaj smisla v njegovem pisanju. Oziroma kar precej, kar se tice unicevanja.

Mislim, da ne poznaš osnov gospodarjenja z gozdom, ki je pri nas zelo restriktivno. Recimo pri sosedih Hrvatih je precej lažje posekat recimo 400 hektarov do golega. Rad bi videl kolesarje vozit po posekanem gozdu. Tistega grmovja ne spucaš ko se enkrat zaraste. :D

Nisem strokovnjak, malo pa poznam. In povsem drzi, da se tekom poseka dela vleka prav na grdo. Nihce ni komentiral o golosekih zato ne vem zakaj si to prinesel v temo.

In ravno ta grda vleka ni problem, kolesa pa "so". Pa ni samo vleka, mnogi tudi ne pospravijo za seboj vejevja in ostalega.

111111111111 ::

133273 je izjavil:

In ti garantiram, ce naletis name v svojem gozdu in mi samo malo tezis, bos fasal prijavo.

Prijavo na kaj? Komu me boš prijavil, ko se pred tabo pokažem z gozdarskim inšpektorjem in pokličeva policijo, ker sumiva, da imaš poln prtljažnik robe in nočeš pokazat?

Za avto ti parkiram traktor in požagam drevo na gozdno cesto, a me boš prijavil, ker gospodarim s svojim gozdom? Pač počakal boš, da pospravim drevo iz ceste in plačal boš kazen, ker nisi prav parkiral v gozdu.

133273 je izjavil:


Ne vem kaksen boljsi argument bi rad, kot link na veljavno zakonodajo.

Vedno se obnasam korektno. :) Sem prava dusica... ce seveda nisi kreten in teh je vedno vec.

Tole bi rad videl, link do kazni če ti težim, da ne hodi po mojem gozdu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

ales85 je izjavil:


Nisem strokovnjak, malo pa poznam. In povsem drzi, da se tekom poseka dela vleka prav na grdo. Nihce ni komentiral o golosekih zato ne vem zakaj si to prinesel v temo.

In ravno ta grda vleka ni problem, kolesa pa "so". Pa ni samo vleka, mnogi tudi ne pospravijo za seboj vejevja in ostalega.

Tvoj zapis sem razumel kot, da pri nas gozdarji uničujejo gozd bolj kot kolesarji in kroske. Načeloma na leto obdelam 1 do 0,5 ha. Ljubiteljsko. Veje pospravim, ker te lahko haklja gozdraski inšpektor. :) Nekaj tudi pogozdujem, itd... skrbim za gozd, večina ljudi ki jih poznam tako dela, in verjel ali ne kolesarji nas ne motijo, sprehajalci tudi ne, dokler niso nesramni tako kot Yifree. :D

Lep primer je imel kolega, ki je pustil kostanje na pašniku. Sprehajlci meni nič tebi nič, hop čez ograjo (ograjen pašnik), nabirat kostanje. PA je kolega začel vpiti, da se pase živina in da naj gredo ven iz pašnika, pa so začeli groziti, da bo prijava policiji, da oni lahko nabirajo kostanje če hočejo. Seveda lahko, samo ne na ograjenem pašniku. Če bi jih dobil bik, jih ne bi vprašal po zakoniku, ampak bi jih steptal.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

ales85 ::

111111111111 je izjavil:


Tvoj zapis sem razumel kot, da pri nas gozdarji uničujejo gozd bolj kot kolesarji in kroske.

Tocno tako je tudi misljeno - ampak za kolesarje, ne za kroske.

Ko zvlecejo ven 10 debel, naredijo vec skode kot 100 kolesarjev.

delavec44 ::

Lahko da, lahko ne. Ampak od 10 debel je vsaj kakšna korist. Pa ne pozabit, da lastnik gozda plačuje letno dajatev za vzdrževanje gozdnih cest.

ales85 ::

Ta vlaka sploh nima zveze z gozdnimi cestami.

Pri tem argumentu bi tudi lahko rekel, da kolesarji ce placujejo cestnine - in ne ne. Ampak, ce bi se ceste delale za kolesarje, bi bile ali cenejse, ker ne bi rabile biti tako mocne ali pa bi bile "vecne".

Od lesa je korist, ja. Od kolesarja pa ni skode, realisticno, ce se naredi nekaj poti in se jih uporablja.

111111111111 ::

ales85 je izjavil:

Ta vlaka sploh nima zveze z gozdnimi cestami.

Pri tem argumentu bi tudi lahko rekel, da kolesarji ce placujejo cestnine - in ne ne. Ampak, ce bi se ceste delale za kolesarje, bi bile ali cenejse, ker ne bi rabile biti tako mocne ali pa bi bile "vecne".

Od lesa je korist, ja. Od kolesarja pa ni skode, realisticno, ce se naredi nekaj poti in se jih uporablja.

Ampak ko zvlečem ven 10 debel, me naslednjih 15 let v tistem delu gozda ne bo več s težko mehanizacijo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mr_chai ::

Plot twist: Šaleharja je kobaridska elita želela nazaj na Valu 202, ker so ga pogrešali. Zato so mu zagodli tole. :))

BlaY0 ::

133273 je izjavil:


Tega nihce ne more. Ta del mi ze v osnovi ni jasen, ker kolikor je meni jasno so vsi MTB parki v gozdovih ilegalni, saj se s kolesom po gozdu ne smes voziti...

Ne niso. Tako kot za zipline ali sankališče po šinah zbereš soglasja lastnikov za služnost potem pa pripraviš gradbeno/tehnično dokumentacijo, pristojna službe (občina, zavod za gozdove) ti odobrijo (ali ne) namembnost in lepo začneš kopat trail. Gre za strogo namenske poti za kolesarjenje, in po njih je lahko z odlokom tudi prepovedano hodit peš kar se tudi označi. In tudi računaš lahko, seveda, zakaj pa ne, saj infrastrukturo verjetno vzdržuješ in za to so potrebna sredstva. Seveda obstajajo tudi druge variante financiranja (donacije, sponzorstva...)

Tole je pa za bučmane, ki so se zahaklal v letu 2000 in mislijo, da je še vedno vse ilegalno:

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:


Prosim pa kazenski zakonik za oviranje prehoda skozi gozd.

Zakaj kazenski zakonik? Saj ne govorimo o kaznivih dejanjih ampak o prekrških ter globah za te prekrške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:


Omejitev je 50 in ovira promet. 2m stran ima pa kolesarsko stezo po kateri bi moral peljati 20, pa ne gre, ker so baje kuclji.

Nič ne ovira prometa, to se samo tebi zdi, ker misliš da si promet samo ti in tebi podobni. Res je da bi moral voziti po kolesarski stezi, če ta obstaja in je prevozna, ampak če ne vozi po njej spet to še ne pomeni, da te s tem ovira. Policist mu bo pač napisal kazen 40 EUR zato ker ni vozil po kolesarski, ne pa zato, ker bi te oviral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Omejitev je 50 in ovira promet. 2m stran ima pa kolesarsko stezo po kateri bi moral peljati 20, pa ne gre, ker so baje kuclji.

Nič ne ovira prometa, to se samo tebi zdi, ker misliš da si promet samo ti in tebi podobni. Res je da bi moral voziti po kolesarski stezi, če ta obstaja in je prevozna, ampak če ne vozi po njej spet to še ne pomeni, da te s tem ovira. Policist mu bo pač napisal kazen 40 EUR zato ker ni vozil po kolesarski, ne pa zato, ker bi te oviral.


Te pa začne ovirati, ko na prvem primernem mestu ne zapelje s ceste in spusti kolone naprej. Drugače dobi še 40€ kazni po 45. členu ZPrCP.
Pa čeprav eni v tej temi pišejo, da zakoni za kolesarje ne veljajo.

Utk ::

Še zmeraj ni nihče konkretno razložil v čem je bil problem. Razen da jim nagajajo.

aviator ::

Slovenija se pospeseno spremija v drzavo, kjer bo vladal vecni mir in pokoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aviator ()

Utk ::

Dokler se ne ve kaj točno je bilo se ne bi postavljal na eno stran. Lahko da imajo vsa soglasja in jih nekdo zajebava, lahko da nimajo in so nekaj nardili po sistemu "lako ćemo". Ja, v Avstriji lahko marsikaj, ampak brez dovoljenj pa še veliko manj kot pri nas.

Je pa čudno, da grejo v javnost, ne povejo pa niti cele svoje strani zgodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Machete ::

Saj 'niso šli v javnost'. Sporočili so, da je proga zaprta, nevarna in da je konec. To je bilo sporočilo. Kdo kaj zakaj, ni bil predmet sporočila na 'cehovski' spletni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

No no, napisali so da zarad nagajanja.

In da so domačini proti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220202 (13029) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549507 (42796) BigWhale

Več podobnih tem