» »

Podrobnosti o ekskluzivnosti Alana Wakea

Podrobnosti o ekskluzivnosti Alana Wakea

bit-tech.net - Poročali smo že, da bo težko pričakovan Alan Wake, sprva ekskluziven naslov za osebne računalnike oz. celo za Windows Vista, spomladi pravzaprav na voljo le za Xbox 360. Skupaj s tem podatkom smo dobili tudi marketinško opravičilo, v katerem je bilo govora o intimnosti in sproščenosti osebnih računalnikov in igralnih konzol ter da Alan Wake enostavno ne bi deloval na osebnih računalnikih.

Ker se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha, smo dobili tudi resnično razlago za to potezo, neposredno od razvijalcev igre. Oskari Hãkkinen, zaposlen pri Remedyju, je v intervjuju za VG247 povedal, da je Remedy izredno majhen razvijalski studio z le okrog 50 zaposlenimi. Logično se jim je tako zdelo, da se osredotočijo na le eno platformo in zanjo igro dodobra izpilijo. Izbira je bila tako očitna, saj se igre na osebnih računalnikih bojujejo s piratstvom, razvijanje za PlayStation 3 pa je neverjetno zahtevno in drago.

Ker so pri Remedy mnenja, da je igralno okolje osebna preferenca ter da je v dotični igri prav tako mogoče uživati na kavču v dnevni sobi z velikim televizorjem in 6-kanalnim ozvočenjem, kot v delovni sobi pred manjšim in bližjim monitorjem, različica za osebne računalnike še ni popolnoma izključena.

A čeprav še ni popolnoma izključena, je potrditev na Microsoftu, ki bo povedal, kam želi peljati znamko Alan Wake. Ker je studio Remedy tako majhen, morajo najprej dokončati Xbox 360 različico, to pa pomeni, da so kakršnakoli razmišljanja o osebnih računalnikih še zelo daleč.

56 komentarjev

«
1
2

Jst ::

Prva misel ob pogledu na sliko: malo izboljšan Half Life 2 EP2.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Furbo ::

Škoda, da tega niso vedeli že na začetku, par let nazaj. Doh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

seattle ::

PR BS, M$ pač rabi exkluzivo za svojo škatlico.
Go Sonics!

xyxyxyxy ::

Jst in vsi ostali, poglejte si tale petminutni gameplay filmček, objavljen pred parimi dnevi. Jaz imam čeljust do tal, wow!

http://www.gameblog.fr/news_13854_alan-...

Berserker ::

Sicer imam konzolo, mi pa je vseeno za katere sisteme je igra, heavy rain bo peljal scat tole. Da pa bi nekateri kupovali igro zaradi afnanja, podpore več jedrnikom in zaradi grafike je bolano. Prvo igralnost pol grafika.

Testman42 ::

Berserker je izjavil:

Prvo igralnost pol grafika.

+1
Vendar kaj ko, vsaj po mojem mnenju in opažanju, vsak dan manj ljudi tako razmišlja.

Mavrik ::

Berserker je izjavil:

Sicer imam konzolo, mi pa je vseeno za katere sisteme je igra, heavy rain bo peljal scat tole. Da pa bi nekateri kupovali igro zaradi afnanja, podpore več jedrnikom in zaradi grafike je bolano. Prvo igralnost pol grafika.


Od kdaj sta pa tile igri primerljivi po zvrsteh?
The truth is rarely pure and never simple.

g. Oden ::

xyxyxyxy je izjavil:

Jst in vsi ostali, poglejte si tale petminutni gameplay filmček, objavljen pred parimi dnevi. Jaz imam čeljust do tal, wow!

http://www.gameblog.fr/news_13854_alan-...


Zanič! Hvala bogu, da je nebo za PC.

Berserker ::

Mavrik je izjavil:

Berserker je izjavil:

Sicer imam konzolo, mi pa je vseeno za katere sisteme je igra, heavy rain bo peljal scat tole. Da pa bi nekateri kupovali igro zaradi afnanja, podpore več jedrnikom in zaradi grafike je bolano. Prvo igralnost pol grafika.


Od kdaj sta pa tile igri primerljivi po zvrsteh?


Pač kot eksluzivi , eno za ps3 eno pa za xbox, pri obeh se mi zdi da raziskuješ pa vplivaš na okolje nekako tako, kot avanturi pač.

GupeM ::

Max Payne 3?

MATiCEK ::

xyxyxyxy je izjavil:

Jst in vsi ostali, poglejte si tale petminutni gameplay filmček, objavljen pred parimi dnevi. Jaz imam čeljust do tal, wow!

http://www.gameblog.fr/news_13854_alan-...


Super špil bo to ... igralnost, grafika, štorija! Škoda res, da nebo za PC.

narodno ::

Kako smešno je gledat komentarje kako PCjevci in Sonyevci jokajo nad tem špilom. :)

particle ::

V rit naj si ga zatlačijo :) Najprej me par let rajcajo pol pa xbox .. Rabimo boljše hekerje za konzole, ker se očitno preveč špilov nabavi.

narodno ::

Xbox si kup al pa sposod itak so za đabe :)

Ashrack ::

Osebno sem pricakoval boljso fiziko.
....

particle ::

narodno je izjavil:

Xbox si kup al pa sposod itak so za đabe :)


Ha! in potem nej držim tisti kos plastike z parimi gumbi v obeh rokah, in drkam kot kak mongo. Ne hvala, ni ga čez tipkovnico in miš.

tsatthoggua ::

Heh naj ga imajo. Mi je vseeno tudi ce nikoli ne pride na PC - itak bi izpadel kot se en poretardiran console port (press X to not die).
Sicer nisem veliko gledal screenov, vendar tale priliman ne zgleda nic bolje kot par let star Half Life 2.

xyxyxyxy ::

particle je izjavil:

narodno je izjavil:

Xbox si kup al pa sposod itak so za đabe :)


Ha! in potem nej držim tisti kos plastike z parimi gumbi v obeh rokah, in drkam kot kak mongo. Ne hvala, ni ga čez tipkovnico in miš.


:facepalm:

Jedi Master Yoda ::

Zeh, ... konzole bojo tako ali tako kmalu propadle, jih že načenja čas, na pcju se vsebolj uveljavlja DX11.

narodno ::

tsatthoggua je izjavil:

Heh naj ga imajo. Mi je vseeno tudi ce nikoli ne pride na PC - itak bi izpadel kot se en poretardiran console port (press X to not die).
Sicer nisem veliko gledal screenov, vendar tale priliman ne zgleda nic bolje kot par let star Half Life 2.

očitno nisi dojel, da je ta screen star 4 leta v začetni fazi razvoja, sicer pa mešaš juho z drekom.

dronyx ::

Če tole res ne bo imelo vrhunske zgodbe, bo ena velika failure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

techfreak :) ::

Jedi Master Yoda je izjavil:

Zeh, ... konzole bojo tako ali tako kmalu propadle, jih že načenja čas, na pcju se vsebolj uveljavlja DX11.

Se mi zdi, da bo ravno obratno => PC gaming bo propadel in nadomestile ga bodo konzole.

Dragi ::

GupeM je izjavil:

Max Payne 3?


Isti vtis sem sam dobil, ko se je tipo sprehodu gor po stopnicah čist na začetku.
ČIST isto kot v max paynu.

Grafika pa tud na nivoju half life. Heh...

particle ::

techfreak :) je izjavil:

Jedi Master Yoda je izjavil:

Zeh, ... konzole bojo tako ali tako kmalu propadle, jih že načenja čas, na pcju se vsebolj uveljavlja DX11.

Se mi zdi, da bo ravno obratno => PC gaming bo propadel in nadomestile ga bodo konzole.


Uveljavlja se DX11? To že ampak kakšen je pa napredek iz DX10? Prehod iz 8 na 9 je bil WOW, prehod iz 9 na 10 je bil malo manj WOW, vendar vseeno.. je blo ok. Prehod iz 10 na 11? Sploh ne toliko WOW, oz. špile ki bodo podpirale vse bonbončke, verjetno pridejo šele, ko bo zunaj že (na žalost) dx12. kakšen bo prehod iz 11 na 12? Upam da bo vreden nove grafikulje.

DejanL15 ti pa ne kliči hudiča! Sicer pa, tam kjer je povpraševanje ...

ABX ::

PC prinaša hardwareske inovacije, mogoče je manjši trg, ampak samo ker je eliten.

Še konzole so se sprijaznile da ne morejo več razvijati lastnega hardwareja. Isto kot Apple, eventualno je postal tako počasen da ni bilo druge kot preskočit na Intel.

Kakšne revolucionarne grafike od konzol ni za pričakovat, hardware je star in čudeži niso na razpolago.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

narodno ::

S tem hardwerom bodo fural vsaj do 2012.

ABX ::

narodno je izjavil:

S tem hardwerom bodo fural vsaj do 2012.


Lahko furaj tudi do leta 2020, ampak ostane hardware od leta 2006(?) in temu primerna je grafika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

narodno ::

To je res, ampak grafika še ni sinonim za dober gejm, sicer pa za primerjavo konzole danes s PCju v grafiki niti niso tako svetlobne, se mi zdi da za časa PS2jke so bile večje razlike.

Highlag ::

Men se ni zdelo nič posebnega. Glede na to koliko časa ga packajo, že pošteno zamujajo, da bi človek rekel vau.
Never trust a computer you can't throw out a window

kar-nekdo ::

Lol in ze letijo, komntarji od ljudi brez zivljenja in se obremenjujo z necem, kar ni omembe vredno heh!

Berserker ::

Heh zmaga komentar: ni ga čez tipkovnico in miško. Za delo ja, za gaming imam raje gamepad, manj gumbov in tipk tem bolje.
Sicer pa, kaj res mislite da bo DX11 prinesel dobre igre, razen grafičnih bonbonov ?

PARTyZAN ::

Sori, sam če teb sede igrat FPSe, RTSe in MMOje na gamepadu kul. Jaz pač nisem mazohist.

xyxyxyxy ::

Mazohist? Zakaj že? Prijatelj, ki v življenju ni držal gamepada v rokah in je zagrižen PC-jaš, je po eni uri normalno, brez vsakršnih težav igral FPS-je na mojem X360 in bil navdušen. Pa ni edini. Ne smeši se.

LordPero ::

dronyx je izjavil:

Če tole res ne bo imelo vrhunske zgodbe, bo ena velika failure.

Ja, se strinjam, mnogo let tega, je to mogoče bil tehnološko ql demo, nič več. Deluje kot Tihi grič 1 z osnovno fiziko (ja, glede na npr. Physx zadeve je ubogo), tepežaški model je zanimiv natančno eno/prvo sekundo (sem skoraj prepričan, da rata hitro ponavljajoč, suhoparen in mučen, ko/če hočejo stopnjevat napetost), kino-vsadki so očitno na 20s igre etc. Če je zgodba res ql (povezana, brez idiotizmov in logičnih lukenj) in ostale napakice ne preveč velike, je lahko super igra, samo ponavadi lahko oceniš iz posnetkov, kaj in kako bo. Upam pa, da bo.

PARTyZAN je izjavil:

Sori, sam če teb sede igrat FPSe, RTSe in MMOje na gamepadu kul. Jaz pač nisem mazohist.

Se strinjam. Imam sicer gamepad na računalu, če se le da, ga uporabljam (komoditeta pač -recimo kak RE ali kaj podobnega še preživim, mogoče še kako lahko lan vozakanje (Shift), najraje pa seveda za stuff a la DMC), samo kot napisano zgoraj, to odpade že v samem načinu. Igramo za to, da/ker smo dobri (& nam je všeč ta način), ne za to, da zabijemo čas, ki ga nimamo kam dati (torej NE gledamo igro kot film z dodatkom tiščanja ene smerne tipke in z enim nekontroliranim drkanjem po eni tipki).


xyxyxyxy je izjavil:

Mazohist? Zakaj že? Prijatelj, ki v življenju ni držal gamepada v rokah in je zagrižen PC-jaš, je po eni uri normalno, brez vsakršnih težav igral FPS-je na mojem X360 in bil navdušen. Pa ni edini. Ne smeši se.

Ni edini, ker ni hardcore 8-). Mene znervira že samo avtomatsko merjenje ("waa? Ne, ne u joške, sredino čela ciljam!!" -špil pa seveda "ta problem" reši s smešno količino nadmočnega orožja, namenjenega rešetanju POVSOD).
Sej drugače 'igrat' FPSje na dveh niplih ni problem, sploh taki, kot so današnji SP (težavnost), pa ne rabiš ene ure za se navadit. Tudi če gledaš npr. random gameplay posnetke po titubi, boli možgane kako trotli igrajo (ponavadi se prav vidi, kako jim možgani procesirajo samo enih 15% ekrana okrog sredine), samo njihova igra pač ne bo trpela, kakršne koli vhodne naprave jim daš (recimo klobčič volne).
LordPero

Orbit89 ::

Škoda da ne pride na PC.:(
Zaradi dveh iger(GoW2) pa ne bo kupoval xbox 360, ker bo večinoma časa nabiral prah, pa še je glasnejši od mojega PS3 in PC.;((

r0ker ::

spet se gre za "M$" pa je že fuj in drek in nekvalitetno in blah in bruh. za kakikoli gejm ga ni čez gamepad. RTS? Halo Wars?

jlpktnst ::

Hah, "razvijanje za PlayStation 3 pa je neverjetno zahtevno in drago."

Seveda, če ti microsoft plača veliko denarja, da je vse ostalo moot. Anyway enako bi bilo, če bi jim kdo drug dal veliko denarja :)

PARTyZAN ::

@DrBrüce: Zakaj misliš, da je možno na konzolaških FPSjih igrat z gamepadom? Zato, ker so stvar poenostavili na takšno raven, da lahko še 90% slep človek zadane VSE. Mape, movement, "pick-upe" so zmodificirali, da jih lahko igraš tudi z interfacom, ki ni nikoli bil namenjen temu.

In to je tudi rak, ki ubija kvalitetne PC igre. Porti z konzol na PCjih so v večini nekvalitetni.

Lahko greš pa kak duel z nasprotnikom, ki je na PCju enako dober kot ti z miško, ga premagaš z gamepadom in mi dokažeš nasprotno. Seveda v igri, ki ni konzolaški joke.

MacQ ::

Izgleda kot še ena generična peskovniška akcijada. To, da lepo izgleda in se svetloba odbija od objektov, me ne impresionira ama čisto nič.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Jst ::

Jaz imam tudi gamepad priklopljen na računalnik in ga uporanljam temu primernim igram. DMC4, Fuel. Pa takrat, ko sem len in se mi ne da uporabljati več kot promilov možganov - takrat naslonač, velik lcd in gamepad rocks.

Parkrat na teden igram FUEL na gamepad in mi je kar všeč za stil igre, za katero si lahko vzameš parkrat na teden za nekaj dirk.

V nasprotju z Fallout3, za katero si pa moraš vzeti čas. S tem ne pravim, da je Fallout3 slaba ali da takšnih iger ne igram. Ravno nasprotno.

Samo pravim, da jaz igre delim na dva nasprotna pola:
1. Igre, ki jih lahko igraš nekajkrat na teden - FUEL, UT3.
2. Igre, ki te potegnejo in jih *moraš* igrati več ur zaporedoma - Fallout3.


--

Kar se tiče gameplay movie-ja: sicer FPS jaz ne morem igrati na gamepad - mi je tipkovnica + miš bolj naravna - ampak drugi, ki so jih navajeni na gamepad, upam, da bodo uživali v igri. Meni osebno že zgodba ni všeč - vsaj kolikor sem uspel sestaviti iz drobcev, ki so se pojavljali na internetu.


ps: Za PS3 *JE* težje razvijati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

ABX ::

Itak da je gamepad odličen vmesnik za določene igre.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

st0jko ::

Smešno kako nekateri trdijo da lahko povsem enostavno igraš fpsje na ploščku. Ja seveda če vam pa vgradijo aim assist in odstranijo lean ker je pretežko zaleanat okoli vogala za nekatere. ;((
keks?

kar-nekdo ::

Ne mores vrjet o cem se folk prepira :D! Pol pa bom napisal kdo bo pa za ps3 razvijal, ce je najbol zgresen sistem kar jih je kdo vidal heh. In sedaj napad na komntar pa mo spet meli kaj za brat.

particle ::

Berserker je izjavil:

Heh zmaga komentar: ni ga čez tipkovnico in miško. Za delo ja, za gaming imam raje gamepad, manj gumbov in tipk tem bolje.
Sicer pa, kaj res mislite da bo DX11 prinesel dobre igre, razen grafičnih bonbonov ?


A so tebe iz Fritzlove kleti izpustili? Pa kdaj in zakaj?

Ali nam samo demonstriraš kaj pomeni "trollanje" ?

Jst ::

campus: Dejstvo je, da so bili prvi SDK in pripadajoča orodja za Cell zelo ubogi. Napram x86 in Power arhitekturi, ki imata že kilometrino za seboj. Stanje sedaj ravno ne poznam, ampak predvidevam, da so v v3 SKD za PowerXCell 8 arhitekturo stvari dosti bolje razložene in orodja boljša. Takrat je bila to relativno nova zadeva in temu primerno so se game devi odločali. Seveda pa ne smeš pozabiti tudi ekonomskega/denarnega/pogodbenega/PR vidika.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kar-nekdo ::

Ja se to je vse lepo in prav, samo smesno je o cem se ljudje dan danes kregajo :=). PS3 pa koliko jaz razumem in mi je smiselno je uporabil cell samo zaradi tega, cim tezje ali nemogoce priratizirati. Ker se itak konzola prodaja na meji, da pokrijejo stroske, in so obrali novo pot dobicek pri igrah. Ce bi blo drugace in bi sony hotel samo od konzol sluziti bi ze davno sami mod cip ali kaj podobnega izdelali. Nevem pa potem od kod se eni ljudje nevem kasne rezerve pricakujejo od konzole, ce jim sama graficna ne dovoljuje tega. Sicer kaj pa ces se bolso grafiko, ce je ze sedaj dobra. Konzole so ble pa vedno namenjene za zabavo in ne 24 urno sedenje pol metra stran od ekrana. In do izraza pridejo najbol pri kaki dirkacini al nogometu.

virtuality ::

Res škoda ker ga ni za PC. Morda si bodo še 1x vzeli čas in ga naredili za PC.

ABX ::

virtuality je izjavil:

Res škoda ker ga ni za PC. Morda si bodo še 1x vzeli čas in ga naredili za PC.


Vprašaj se ali jim je se sploh v interesu da obstaja PC verzija.

Ekskluzivni naslovi za konzole so iz razloga.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

techfreak :) ::

Konzole so ble pa vedno namenjene za zabavo in ne
24 urno sedenje pol metra stran od ekrana
. In do izraza pridejo najbol pri kaki dirkacini al nogometu.

8-O
Problem očitno ni pri izbiri platforme, ampak pri tebi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alan Wake (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25827729 (6347) oo7
»

Quantum Break (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26536488 (21892) oo7
»

Alan Wake bo zgoden

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298233 (7281) Bor H
»

Alan Wake le za Xbox 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5516209 (14294) ahac

Več podobnih tem