» »

Čez en teden zadnje dejanje v vojni Microsoft-EU

Čez en teden zadnje dejanje v vojni Microsoft-EU

ComputerWorld - Prihodnji ponedeljek bo Microsoft kupcem operacijskega sistema Windows v Evropi začel prodajati verzijo, ki je usklajena s protimonopolnimi zahtevki EU. Vse skupaj je zakuhala norveška Opera, ki se je leta 2007 pritožila, da Microsoft protežira lasten brskalnik z avtomatsko vključitvijo v Windows. Po več letih je EU z Microsoft sprejela salomonsko rešitev, da bo v Windows vgrajeno posebno okno, kjer bodo uporabniki lahko izbrali, kateri brskalnik želijo namestiti.

V tako imenovanem ballot screenu bo navedenih pet najpriljubljenejših brskalnikov ta hip - IE, Firefox, Chrome, Opera in Safari. Veliko črnila je bilo prelitega okrog tako trivialnih stvari, kot je vrstni red prikaza (abecedni red bi pač rodil dolenjske inačice Airefox in Apero). Na koncu je obveljalo, da bo ta naključen in vsakokrat drugačen. Še sedem manj priljubljenih brskalnikov bo moč izbrati v drugem planu - s premikom kazalca desno v neizpostavljeni del okna.

Microsoft ima časa do 17. marca, a bodo vse skupaj postorili že 1. marca. Prvi bodo na vrsti že obstoječi uporabniki v Belgiji, Franciji in VB, ki bodo popravek lahko prenesli z Windows Update. V naslednjih dveh tednih bodo na vrsto prišli tudi ostali Evropejci. Po ponovnem zagonu bo Internet Explorer izginil, a ne bo povsem izbrisan, le bližnjice bodo odstranjene.

53 komentarjev

«
1
2

nocutius ::

To da dajo možnost izbire še ostalih brskalnikov je zelo pozitivno, samo zakaj pa je potrebno iti tako daleč, da je potrebno brisati IE bljižnice?
Kaj pa media player, raziskovalec, paint, calculator... Tudi tega MS kmalu ne bo več smel dati zraven? Navsezadnje je ja njihov OS.

Skratka pozitiven a hkrati tudi pretiran ukrep.

eVro ::

Zaradi tega se bo tržni delež povečal Chromu in le malo Firefoxu. Ostali bojo spet pritisnili modri E. (Boga Opera, spet ta kratko, pa še pritožili so se oni.) Kar pomislite koliko nepoznavalcev na vprašanje če uporabljajo Firefox odgovorijo: Ne, jaz imam pa Google/Najdi.si. Ene par pa bo takih ki so slišali da je FF fajn pa bojo kliknili. Najbolj se je pa tukaj zafrknil Apple, ker je slika v ballot screenu le napis Safari+ikonca, nikjer ni tistega gnilega obgrizka ali imena Apple.

Zheegec ::

Najbolj se je pa tukaj zafrknil Apple, ker je slika v ballot screenu le napis Safari+ikonca, nikjer ni tistega gnilega obgrizka ali imena Apple.

Sicer se strinjam, samo piše "Apple", tako da se bo gotovo poznalo. Je pa res, da je Mozilla precej poznana in se jim tudi zna poznati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Tukaj bo najbolj pridobil chrome.

Večina ljudi bo kliknila na google. Sploh ker je tako na veliko napisano google, chrome je pa v drobnem tisku.

Bi lahko rekli, da gre tukaj že kar za zavajanje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

DonMatejo ::

glede na screenshot, ne bo nihče kliknil modri E, ker preprosto ni dovolj kul.

P4ajo ::

Če ne drugega, bodo vsaj vedeli, da obstaja tudi neka opera in mogoče celo preizkusili.
A bo tudi možnost namestitve več njih?

Testman42 ::

Jest mislim da bi mogl ljudem že od začetka, že v Cicibanu predstavit brskalnike, iskalnike ter operacijske sisteme, pa še bi bilo veliko neukih na tem področju.

linuxdady ::

Če sploh komu, potem zagotovo meni ni všeč monopolno obnašanje Microsofta. Ampak tale poteza zagotovo v ničemer ne posega v njihov položaj na trgu. Meni se zdi čisto navadno spakovanje, ki naj ustvari vtis, kako trda da je EU z Microsoftom.

Ko bi MS preprečeval namestitev drugih brskalnikov s kakšnimi zahrbtnimi onemogočanji združljivosti, OK. Bo moral tudi Novell omogočiti izbiro med Firefoxom, Konquerorjem in Modrim E na SuSE Linux Enterprise Desktopu?
Pesek v oči, nič drugega.

Zheegec ::

Če sploh komu, potem zagotovo meni ni všeč monopolno obnašanje Microsofta. Ampak tale poteza zagotovo v ničemer ne posega v njihov položaj na trgu. Meni se zdi čisto navadno spakovanje, ki naj ustvari vtis, kako trda da je EU z Microsoftom.

Kaj bi pa želel? Dodatno obdavčevanje vsakega MS produkta? Prepoved prodaje na določenih trgih? Saj monopol imajo, ampak dokler se nadzira, da monopola ne izkoriščajo nimam jaz nič proti njim.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ahac ::

Bo moral tudi Novell omogočiti izbiro med Firefoxom, Konquerorjem in Modrim E na SuSE Linux Enterprise Desktopu?

Ko bo imel 90% delež na trgu in ko se bo nekdo pritožil zaradi tega... verjetno, da.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

^TMS^ ::

Joj kakšna bedarija! Njihov lasten izdelek je, pa jim bodo drugi solil pamet, kaj naj bo noter. Tukaj je nekaj skregano z logiko.
S tistimi nekaj procenti deleža, se pač Opera ne more uveljaviti, zatorej rine v takšne načine promocije ter še lahek zaslužek.
Moram reči, tole je udarec pod pasom.
To iterate is human, to recurse divine.

destroyer2k ::

^TMS^

Če bi ti imel firmo in ti kradli tvoje ideje in nič ne dobiš zato, bi vedel zakaj je to potrebno.

Bor H ::

Če kradejo ideje naj za tisto tožijo.

ahac ::

Joj kakšna bedarija! Njihov lasten izdelek je, pa jim bodo drugi solil pamet, kaj naj bo noter. Tukaj je nekaj skregano z logiko.

Če bi šli po tvoji logiki T2 ne bi obstajal, internet bi pa ponujal samo SiOL/Telekom (po veliko višji ceni kot zdaj).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bor H ::

ammm ne? analogija bi bila da linux in podobni ne bi obstajali

antonija ::

Pustite veselje ljudem ki zagovarjajo monopol... eni smo jih nekaj ze dali skoz in smo si spotoma ustvarili precej negativno mnenje o posledicah monopola. Ene pa to se caka.

Dokler je izbira in konkurenca bom jst content. Ce tega ne bo vec pol bomo pa vsi najebal, ne samo tisti ki zagovarjajo monopol.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

haiku ::

Super, sem vesel in podpiram rešitev in nestrpno pričakujem, kdaj bo prišel podoben pritisk na podjetje Apple.
Saj bodo na Apple tudi pritisnili? Kolikor vem, tudi oni servirajo zraven svojega sistema svoj browser. Ali pač "zakoni" veljajo samo za nekatere?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

antonija ::

Super, sem vesel in podpiram rešitev in nestrpno pričakujem, kdaj bo prišel podoben pritisk na podjetje Apple.

Why?
Saj bodo na Apple tudi pritisnili?

Why?
Kolikor vem, tudi oni servirajo zraven svojega sistema svoj browser.

Ja in?
Ali pač "zakoni" veljajo samo za nekatere?

Ne, za oboje veljajo enako. Ce ti pa slucajno ni jasno zakaj je tolko pritiska na M$ju in nic na Applu in co. bo pa verjetno najbolje da si preberes originalno novico al pa starejse novice na tej strani.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BaRtMaN ::

Kateri so pa browserji od 6 do 12?

techfreak :) ::

BaRtMaN je izjavil:

Kateri so pa browserji od 6 do 12?

AOL, Maxthon, K-Meleon, Flock, Avant Browser, Sleipnir, SlimBrowser

MrStein ::

In tule tisti, ki so zamudili zadnjič, pa pred tem, pa pred tistim, in še pred onim, lahko še enkrat preberejo (in tudi napišejo) vse relevantne (in irelevantne) komentarje, argumente in "argumente"...

(sem zamudil, da bi tole bil prvi komentar)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

opeter ::

haiku je izjavil:

Super, sem vesel in podpiram rešitev in nestrpno pričakujem, kdaj bo prišel podoben pritisk na podjetje Apple.
Saj bodo na Apple tudi pritisnili? Kolikor vem, tudi oni servirajo zraven svojega sistema svoj browser. Ali pač "zakoni" veljajo samo za nekatere?


Apple nima monopola na trgu računalnikov. Zakaj ne morete to že enkrat razumeti?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

haiku ::

antonija je izjavil:

Super, sem vesel in podpiram rešitev in nestrpno pričakujem, kdaj bo prišel podoben pritisk na podjetje Apple.

Why?
Saj bodo na Apple tudi pritisnili?

Why?
Kolikor vem, tudi oni servirajo zraven svojega sistema svoj browser.

Ja in?
Ali pač "zakoni" veljajo samo za nekatere?

Ne, za oboje veljajo enako. Ce ti pa slucajno ni jasno zakaj je tolko pritiska na M$ju in nic na Applu in co. bo pa verjetno najbolje da si preberes originalno novico al pa starejse novice na tej strani.


Kolikor vidim, MS in Apple oba bundlata SVOJ brskalnik v SVOJ izdelek - OS. Pač moje mnenje je, da bi morali obravnavati oba enako:)). Če namreč prezremo tržni delež, se Apple obnaša neprimerno bolj svastikasto kot pa MS. To je pač moje mnenje, upam da te ne moti, in ne bo pomanjkanja spanca. Razen če sem pač gledal na zadevo iz narobnega vidika - št. uporabnikov Safarija je kot št. uporabnikov OSX-a še vedno precej obrobno nasproti št. uporabnikov IE-ja in OS Windows. Pač se mi celotna zadeva ne zdi poštena.
Po drugi strani pa Apple nikogar ne omejuje, vsem dovoljuje razvoj brskalnikov za npr. iPhone, le namestiti ga ne dovoli na napravo, ker pač ne dovoljuje v svojem kiosku aplikacij, ki bi podvajale funkcionalnosti naprave. Pa mislim, da ima Apple kar soliden tržni delež prodanih telefonov. Upam da te ne moti takšno razmišljanje, če pač, je pa vedno pri roki "Ja in?":))

Upam samo, da bo Opera tožila tudi Apple, in vztrajala, da želi imeti npr. ob prižigu iPhona na zaslonu le tega podoben ballot brskalnikov :). Prepričan sem, da se marsikdo ne bi branil npr. Opere na iPhonu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Key Quest ::

Moje mnenje, je da bi ti moral nehat postat.

antonija ::

Pač moje mnenje je, da bi morali obravnavati oba enako:)).

Sej ju. Kaj ti tle ni jasno??

Če namreč prezremo tržni delež

Aaa, tole ti jasno... Jah, trznega pri protimonopolni zakonodaji nekak ne mores prezret. Tako kot ne mores prezret previsoke hitrosti na listku od policaja. "Sej ce prezremo to da sm pelu 100 cez omejitev sm ubistvu sm zlo varen voznik, ane!" ne bo glih palilo.

Po drugi strani pa Apple nikogar ne omejuje, vsem dovoljuje razvoj brskalnikov za npr. iPhone, le namestiti ga ne dovoli na napravo, ker pač ne dovoljuje v svojem kiosku aplikacij, ki bi podvajale funkcionalnosti naprave. Pa mislim, da ima Apple kar soliden tržni delež prodanih telefonov. Upam da te ne moti takšno razmišljanje, če pač, je pa vedno pri roki "Ja in?":))

Sam resno... ja in? Apple nima monopola na nobenem podrocju, tud pri mobilnih telefonih ne, in tud pri "pametnih" telefonih ne. Dokler nima monopola se ga ne obravnava kot monopolista in ne fase dodatnih omejitev s strani protimonopolne zakonodaje.

Upam samo, da bo Opera tožila tudi Apple

In dosegla kaj? Dokler Apple ni monopolist mu nima Opera kaj ocitat. _Ce_ pa postane monopolist in _ce_ mu Opera dokaze da izkorisca monopol (kot se je zgodilo M$ju) potem pa vsekakor na sodisca in komisije. Do takrat pa STFU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

haiku je izjavil:


Če namreč prezremo tržni delež,

Če namreč prezremo nekaj milijard ton materiala, ima Zemlja obliko banane.

Ah, nič, jaz bom se od zdaj le zabaval pri branju že n-krat prebranih umotvorov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bor H ::

Mene samo zanima pri vsej zgodbi kdaj se bo podobno odloču winamp (lahko vlc), pol boxee, pol piriform (ali kero drugo podjetje z boljšim defragom)... al tm to ne velja?

edit: kaj pa KDE pa Gnome?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

arjan_t ::

Bor H je izjavil:


edit: kaj pa KDE pa Gnome?


kaj je z njima?

MrStein ::

Bor H je izjavil:

Mene samo zanima pri vsej zgodbi kdaj se bo podobno odloču winamp (lahko vlc), pol boxee, pol piriform (ali kero drugo podjetje z boljšim defragom)

Vprašaj jih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

haiku ::

antonija je izjavil:

Pač moje mnenje je, da bi morali obravnavati oba enako:)).

Sej ju. Kaj ti tle ni jasno??

Če namreč prezremo tržni delež

Aaa, tole ti jasno... Jah, trznega pri protimonopolni zakonodaji nekak ne mores prezret. Tako kot ne mores prezret previsoke hitrosti na listku od policaja. "Sej ce prezremo to da sm pelu 100 cez omejitev sm ubistvu sm zlo varen voznik, ane!" ne bo glih palilo.

Po drugi strani pa Apple nikogar ne omejuje, vsem dovoljuje razvoj brskalnikov za npr. iPhone, le namestiti ga ne dovoli na napravo, ker pač ne dovoljuje v svojem kiosku aplikacij, ki bi podvajale funkcionalnosti naprave. Pa mislim, da ima Apple kar soliden tržni delež prodanih telefonov. Upam da te ne moti takšno razmišljanje, če pač, je pa vedno pri roki "Ja in?":))

Sam resno... ja in? Apple nima monopola na nobenem podrocju, tud pri mobilnih telefonih ne, in tud pri "pametnih" telefonih ne. Dokler nima monopola se ga ne obravnava kot monopolista in ne fase dodatnih omejitev s strani protimonopolne zakonodaje.

Upam samo, da bo Opera tožila tudi Apple

In dosegla kaj? Dokler Apple ni monopolist mu nima Opera kaj ocitat. _Ce_ pa postane monopolist in _ce_ mu Opera dokaze da izkorisca monopol (kot se je zgodilo M$ju) potem pa vsekakor na sodisca in komisije. Do takrat pa STFU.

Hmmm, M$-ju? Hehe, bom utihnil, pa ne zaradi tvojega nespoštljivega govora na ravni 16-letnega COD playerja, ampak ker vidim kam pes taco moli :) Ni važno kaj, samo da je proti Micro(vstavi poljubno število $)oftu, ne?:))
Načeloma se strinjam, PC platforme in Windows OS so tako razširjeni, da je zadeva resna, in vplivajo na velik aspekt vsakdanjega življenja večine ljudi, medtem ko so področja ljubiteljskih platform, OS-ov in eksotičnih gizmo naprav veliko manj nevarna, in vplivajo na neprimerno manjše število ljudi.
Apple je res tudi nepreklicano daleč od monopolnega položaja, torej ima, dokler je v skladu z zakonodajo, pravico početi kar hoče, kot vsak manjši klub, kot tudi ima na vsakem forumu po splošnih pravilih vsak pravico povedati svoje mnenje, pač v skladu s splošnimi pravili. Pač imaš drugačno mnenje, lepo, kljub temu pa ni potrebno, da debata pristane v peskovniku, kajne?

P.S. Načeloma sicer IE-ja niti videti ne morem, toliko noči mi je pri webdevelopmentu požrl.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: haiku ()

r0ker ::

Key Quest je izjavil:

Moje mnenje, je da bi ti moral nehat postat.

dobr položaj vejice. ne ti nehaj, postat.

ne morem verjet da je še vedno IN če napišeš M$ in si vsesplošno proti M$ju. še niste prerasli tega? move on

iz tega zahtevka EU lahko sklepamo: vsaki ki ma 5 minut cajta lahko za svoj izdelek zahteva, da je vključen v Windows. pol pa se pojavi ballot selection in uporabnik ne ve kaj to je.. in spet lame n00b M$ ker zmede uporabnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

Bor H ::

arjan_t je izjavil:

Bor H je izjavil:


edit: kaj pa KDE pa Gnome?


kaj je z njima?


kdaj bosta zahtevala od MSa, da more omogočiti (oz. olajšati) menjavo GUIja, konec koncev ima monopol ane...

Hočem sam rečt da se lahko zadeva razvije v dve smeri: ali boš ob inštalaciji pol ure porabil na okncih da se odločiš za vsak programček (še svoje pasjanse ne bodo smeli vključiti) ali pa boš dobil sam shell, pol se bo pa še kdo iz Linux vod javu da bi ga blo treba zamenjat..

Looooooka ::

Mogoce bojo pa kmal dojel, da mas dons tezko monopol ce nihce ne kupuje tvojga izdelka.
Men osebno noben ne nastavi pistole na glavo na tista 3 leta ko menjam OS...
Internet in specifikacije znajo pa dons ze babice brat.
Tko da z naslednjo stvarjo, ki jo bojo zelel vsilit microsoftu...bojo pocas ze trdil, da smo uporabniki neumni in da rabmo pomoc opic iz Bruslja...

pecorin ::

Mogoce bojo pa kmal dojel, da mas dons tezko monopol ce nihce ne kupuje tvojga izdelka.
Men osebno noben ne nastavi pistole na glavo na tista 3 leta ko menjam OS...


mogoce bos pa ti kmalu dojel kaj monopol sploh pomeni. in potem cez nekaj casa se kaj pomeni nelegalno izkoriscanje monopola.

antonija ::

bojo pocas ze trdil, da smo uporabniki neumni in da rabmo pomoc opic iz Bruslja...

Sej smo... poglej koliko let je trajalo da je trg internetnih ponudnikov v nasi drzavi (majhna vukojebina nekje na robu evrope) presel iz uber-dragega monopolisticnega rezima v rezim konkurence. Posledica so nizje cene in ogromen napredek v kakovosti storitev.

Med tistimi ki so uporabljaji Nescape (in ga po plemenitih potezah M$ja prenehali) se verjetno spomnijo kaksen biser razvoja je bil IE ko je M$ zbrisal konkurenco. Na sreco (in to veliko) imamo Bruselj in njemu podobne ki se vsaj delajo da preprecujejo izkoriscanje monopolov.

Pa sej 10 let ni tako zalo dolga doba... glih eno osnovno solo vmes koncal pa aml drobiza ti ostane. Ne morem verjet da je na tem forumu (kjer naj bi vecinoma bili uporabiniki tehnicno bolj podkovani kot povprecen drzavljan; zalo bliznja zgodovina tehnologije included) ki jim kot kaze ni jasno kaksne posledica ima monopol za sirso druzbo. Pa ne gre za to da nebi maral IEja ali M$ja (annoying, innit? >:D), ampak za dejstvo da je monopol izredno slaba zadeva za vse razen za lastnika monopola. Ker sklepam da tukaj nimamo Billa al pa Stevea med obcinstvom mi ni jasno kaksne argumente imajo posamezniki, ki so precej strastno proti protimonopolni zakonodaji, ki jo izvaja EU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

Razumem, da ima MS ogromen tržni delež, ampak zakaj so se potem spravili samo na browser? Kot so nekateri napisali, bi potem moral imeti na izviro še vse alternative, Slikarja, WMP, Računala, Explorerja in celo GUI.
Ah ne, raje naj ob bootanju z DVD kar vprašajo, ali sploh hočeš namestiti kernel Windows, ki si jih pravkar kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

antonija ::

Razumem, da ima MS ogromen tržni delež, ampak zakaj so se potem spravili samo na browser?

Ker so ugotovili (najprej pri Operi, nato pa se pri EU) da je M$ izkoriscal monopol na podrocju OS za zvisanje trznega deleza IE. In to je (po zakonodaji EU) prepovedano ce si monopolist.

Ce se bo komu zdelo (in bo imel za to kaksen argument/dokaz) da M$ pocne isto s slikarjem, calcom, notepadom in konzolo, bo verjetno podal podobno priajo na EU ki bo stvar raziskala in se odlocila kakor se pac bo. Dokler pa to nekdo ne stori lahko M$ pocne s slikarjem kar hoce (v mejah veljavne zakonodaje).

A je to res tolk tezko za razumet al se sam norca delate?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nekikr ::

Po tvoji logiki je dokaz za razširjenost slikarja in vsega ostalega kar je v Win na dlani. Slikarja nikdar in nikoli ne bi imelo toliko ljudi, če ga ne bi dobili zraven OS. In to lahko rečeš za praktično vse kar je v Win.

antonija ::

Po tvoji logiki je dokaz za razširjenost slikarja in vsega ostalega kar je v Win na dlani. Slikarja nikdar in nikoli ne bi imelo toliko ljudi, če ga ne bi dobili zraven OS. In to lahko rečeš za praktično vse kar je v Win.

No, zdej rabis samo se nekoga ki bo znal pokazat da to skoduje drugim proizvajalcem "slikarjev", to odnest na EU i zadevo speljat do konca.

EU ne dela tega iz lubega mira ampak iz argumentiranih zahtev tretjih oseb. Govoricenje po forumih pa nima za posledico preiskave EU.

Pa bi clovek mislil da je tud to ze jasno, ne pa da vsakic pride sem en heroj ki je preprican da "ker se njemu zdi da M$ krsi protimonopolno zakonodajo z character map" da bi pa zdej "EU morala uvest preiskavo tud na tem podrocju". Mighty high opinion of one's self.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

antonija je izjavil:


Pa sej 10 let ni tako zalo dolga doba... glih eno osnovno solo vmes koncal pa aml drobiza ti ostane. Ne morem verjet da je na tem forumu (kjer naj bi vecinoma bili uporabiniki tehnicno bolj podkovani kot povprecen drzavljan; zalo bliznja zgodovina tehnologije included) ki jim kot kaze ni jasno kaksne posledica ima monopol za sirso druzbo. Pa ne gre za to da nebi maral IEja ali M$ja (annoying, innit? >:D), ampak za dejstvo da je monopol izredno slaba zadeva za vse razen za lastnika monopola. Ker sklepam da tukaj nimamo Billa al pa Stevea med obcinstvom mi ni jasno kaksne argumente imajo posamezniki, ki so precej strastno proti protimonopolni zakonodaji, ki jo izvaja EU.

Gre za vrsto hlapčevskega sindroma. Ala "če nisem vsak dan nategnjen vsaj trikrat, sem zmeden. Neugodno mi je. Nisem navajen na tako situacijo. Hočem nazaj trikraten nateg dnevno".
V kombinaciji z nevednostjo.

energetik je izjavil:

Razumem, da ima MS ogromen tržni delež, ampak zakaj so se potem spravili samo na browser? Kot so nekateri napisali, bi potem moral imeti na izviro še vse alternative, Slikarja, WMP, Računala, Explorerja in celo GUI.

Se ti zdi? Pol daj prijavo in spelji zadevo.


Ah ne, raje naj ob bootanju z DVD kar vprašajo, ali sploh hočeš namestiti kernel Windows, ki si jih pravkar kupil.

Aja, pardon, samo trolaš. Za trenutek si me ukanil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ahac ::

Razumem, da ima MS ogromen tržni delež, ampak zakaj so se potem spravili samo na browser?


Zato, ker se je pritožila Opera.

V Koreji so se pa npr. pritožil proizvajalci IM programov ter media playerjev in... trikrat lahko ugibaš kaj so moral vključit v Visto.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

nekikr ::

No, saj nam je jasno kaj pomeni monopol (vsaj večini) in se strinjamo, da to ni dobro. Ampak, ker tako radi primerjate s Siolom: ali je prav, da Siolove storitve okrniš do te mere, da ga konkurenca povozi samo zaradi birokracije? Ker če iz Win odstraniš VSE kar bi moral odstraniti (slikar, wmp, IE, GUI konec koncev) potem jih lahko uničiš? V imenu protimonopolnega boja seveda... Ni tako enostavno no.

thramos ::

MrStein je izjavil:



Ah ne, raje naj ob bootanju z DVD kar vprašajo, ali sploh hočeš namestiti kernel Windows, ki si jih pravkar kupil.

Aja, pardon, samo trolaš. Za trenutek si me ukanil.


Če se proizvajalci vseh možnih programov pritožijo, kar svetujete zagovorniki ukrepov EU, potem bo MS prisiljen prav v to.

In to je smiselen boj proti zlorabi monopola?

antonija ::

ali je prav, da Siolove storitve okrniš do te mere, da ga konkurenca povozi samo zaradi birokracije?

Dejmo se nekaj zmenit (ker bo za sve lazje): EU zahteva vkljucitev izbire brskalnika v Win po pritozbi Opere zaradi izkoriscanja monopolnega polozaja OSa za zvisanje trznega deleza IEja. Nikjer ni omenjen slikar, solitare, wordpad ali pa control panel. Predvsem pa tukaj ne gre za birokracijo amapk za
monopol

za katerega se baje vsi strinjamo da
da to ni dobro
.

Če se proizvajalci vseh možnih programov pritožijo, kar svetujete zagovorniki ukrepov EU, potem bo MS prisiljen prav v to.

_Ce_ se pritozijo potem EU ni rpisiljen v prav nic, razen v to, da sam (brez trollanja udelezenih podjetij in zainteresirane javnosti) zadevo razisce in se odloci ce so protizbe utemeljene. Ce se iskaze da so (kar pomeni da nekdo krsi zakon in ga je treba ustrezno kaznovati) potem bo EU sprejela potrebne ukrepe. _Ce_.

In to je smiselen boj proti zlorabi monopola?

Yip. Se celo tako zelo ucinkovit da nekatere ljubitelje M$ resitev malo zaboli srce ko uvidijo da se krsenje zakonodaje tudi najvecjim vedno ne izzide. Hvala bogu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

thramos ::

_Ce_


Zagotovo res ni, ampak ker gre v osnovi za popolnoma enake zadeve pač sklepam, da bo ravnanje EU enako.

In zato se nam nekaterim, uporabnikom Linuxa 8-O, zdi tak boj proti zlorabi monopola zgrešen.

antonija ::

Zagotovo res ni, ampak ker gre v osnovi za popolnoma enake zadeve pač sklepam, da bo ravnanje EU enako.

Seveda lahko sklepas, ampak to ne pomeni da bo res tako. Ta primer je eden redkih ki jih imamo v EU in glede na trenutno prakso ni za videt kaksnega blaznega navala pritozb "majhnih rib" proti izkoriscanju monopolov velikanov. Se. Ali se bo to dejansko zgodilo ali ne bomo pa videli, ne verjamem da ima kdo dovolj podatkov za pravilno napoved.

In zato se nam nekaterim, uporabnikom Linuxa 8-O, zdi tak boj proti zlorabi monopola zgrešen.

Ce imas kot pripadnik neke socialne skupine interese, ki bi jih lahko dosegel s protimonopolno zakonodajo, se ne pomeni da jih moras. Te zakoni niso zato da bi linux ali kateri drug OS pridobil na trznem delezu, ampak izkljucno samo zato ker je EU ugotovila, da M$ krsi zakone s tem da izkorisca monopol OSa za visanje trznega deleza IEja. Ni imel linux nic zdraven, eidno Opera in M$. In EU.

Je pa to edini nacin za boj proti zlorabi monopola. Ne gre se za razbitje monopola, gre se za sankcioniranje krstive zakonodaje in ukrepe da se ta specificen primer nebi ponovil. Ce je pa tvoj namen zrusit monopol (in jaz tak namen vecinoma podpiram, ker od monopola na koncu se _nikoli_ ni bilo nic dobrega) bo pa treba kaksne druge metode izbrat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MrStein ::

thramos je izjavil:

MrStein je izjavil:



Ah ne, raje naj ob bootanju z DVD kar vprašajo, ali sploh hočeš namestiti kernel Windows, ki si jih pravkar kupil.

Aja, pardon, samo trolaš. Za trenutek si me ukanil.


Če se proizvajalci vseh možnih programov pritožijo, kar svetujete zagovorniki ukrepov EU, potem bo MS prisiljen prav v to.

Če bi čebula...

nekikr je izjavil:

No, saj nam je jasno kaj pomeni monopol (vsaj večini) in se strinjamo, da to ni dobro. Ampak, ker tako radi primerjate s Siolom: ali je prav, da Siolove storitve okrniš do te mere, da ga konkurenca povozi samo zaradi birokracije? Ker če iz Win odstraniš VSE kar bi moral odstraniti (slikar, wmp, IE, GUI konec koncev) potem jih lahko uničiš? V imenu protimonopolnega boja seveda... Ni tako enostavno no.

Kak je bil SiOL okrnjen? Ali je to samo primer?
Je Windows bil okrnjen? Kako?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

l0g1t3ch ::

Seveda je win okrnjen. Če jim za vrat nebi dihala EU bi lahko v svoj sistem dodali vse programje kot ga dobiš v raznih linux distrotih.

antonija ::

Seveda je win okrnjen.

IE pre-installed? Check!
Paint pre-installed? Check!
Calc pre-installed? Check!
Hmm... nic okrnjena do zdaj. Kje tocno je Win okrnjen? Ker imas izbiro med WIN z in brez media playerja? Je izbira okrnjenje?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Windows 8 za EU izbira brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10330487 (28177) Icematxyz
»

Microsoftu v EU grozi šest milijard evrov globe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7820172 (17296) MrStein
»

Microsoft in EU morda do dogovora že 15. decembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
516364 (5340) darkolord
»

Evropska komisija hoče več brskalnikov v Windows (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
16315434 (11506) BigWhale

Več podobnih tem