» »

Windows 7 ubija baterije

1
2
»

DonMatejo ::

Tudi z moje strani sem zaznal občuten padec pri prehodu na w7. Prej sem v najmanj požrešnem načinu (vista) zdržal 3h na bateriji, odprt word in internet (torej, eno predavanje na faxu), zdaj pa težko zdržim 1h15... pri high performance pa gre za 15-20minut. Baterije skorajda ne uporabljam, razen za prehod od enega vtičnika do drugega. To je tudi največji minus w7, sem pa to ugotovil brez novice, samo da sem razmišljal, da je w7 toliko bolj potratna mašinca.

prenosnik je Acer aspire 5920G. Žal mi w7 odtehtajo to hibo, upam, da popravijo hece.

BaToCarx ::

Mah dejte si malo pogledat power options advanced, v W7 in jih primerjat v Visto, tam kje je CPU, pa take fore za nastimat %.

nodrim ::

pri meni ni nobene razlike v avtonomiji v primerjavi z XPji, Visto ali W7 .. HP Compaq 6830s

Mavrik ::

Zanimivo je, da večina poročil pravi, da W7 precej boljše skrbi za avtonomijo in zdrži dlje.

Tudi pri meni ostane sistem precej dlje na bateriji (okoli pol ure razlike, 4:30 proti ~5ur) v primerjavi z Visto.
The truth is rarely pure and never simple.

T0RN4D0 ::

Meni je pa zanimivo kako so nekateri tako trdi, da če njim ne povzroča težav, mislijo da jih v resnici nobenem ne. Ali pa le najbolj nesposobnim. Če men Clio še ni crknu, je to nepokvarljiv avto. Čeprav se vsak četrti ki ga uporablja neki pritožuje, n00b!

[pa ne leti na zadnji komentar]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Jaka83 ::

Mavrik je izjavil:

Zanimivo je, da večina poročil pravi, da W7 precej boljše skrbi za avtonomijo in zdrži dlje.

Tudi pri meni ostane sistem precej dlje na bateriji (okoli pol ure razlike, 4:30 proti ~5ur) v primerjavi z Visto.


Podobno je pri meni. Mi je pa zanimivo, da tukaj na ST zaenkrat o problemih poročajo Acer uporabniki (ali sem mogoče kakšno drugo firmo spregledal).

Mavrik ::

Še bolj zanimivo je, da obstaja sploh možnost da lahko software poškoduje baterijo. Kdo je dizajniral to stvar?
The truth is rarely pure and never simple.

dev ::

Ja mogoče je ta problem samo pri Acerjih, ker js imam te probleme tut z acerjem (6920G). Imam pa win 7 naložene še na drugem prenosniku (HP) pa zgleda da je vredu. hmm...
Vsekakor bi blo fajn, da izdajo nek popravek in to hitro.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

nodrim ::

T0RN4D0 je izjavil:

Meni je pa zanimivo kako so nekateri tako trdi, da če njim ne povzroča težav, mislijo da jih v resnici nobenem ne. Ali pa le najbolj nesposobnim. Če men Clio še ni crknu, je to nepokvarljiv avto. Čeprav se vsak četrti ki ga uporablja neki pritožuje, n00b!

[pa ne leti na zadnji komentar]


noben ne trdi, da v resnici nobenem ne povzroča težav ... bolj pravilno je, da če pri enih z Win7 so težave in pri drugih prav tako z Win7 ni težav, potem to kaže, da najbrž winsi niso krivi ...

borchi ::

bolj pravilno je, da če pri enih z Win7 so težave in pri drugih prav tako z Win7 ni težav, potem to kaže, da najbrž winsi niso krivi ...

torej, če vsaj enemu človeku na svetu windowsi* delujejo BP to pomeni, da so windowsi popolni?!

(* linux/osx...)
l'jga

zee ::

Na prenosniku Lenovo tezav z baterioj v Windows 7 nimam. Imel sem jih v Linuxu, kjer sem imel na extended bateriji zgolj 4-5 h avtonomije, kar je skoraj pol manj kot v Windowsih.

Verjetno gonilnik v Windows 7, ki odcitava stanje baterije, ne dela tako, kot bi moral.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T0RN4D0 ::

bolj pravilno je, da če pri enih z Win7 so težave in pri drugih prav tako z Win7 ni težav, potem to kaže, da najbrž winsi niso krivi ...

Evo še ena genijalnost haha. Če enim klio kr tako crkne, drugim pa ne, to pomeni da so vsi klioti brez napak. Smeh. Al pa tako kor je borchi reku, če vsaj enemu dela, pol ni to problem. :)

zee, zanimivo, tud jst imam lenovota in je ubuntu katastrofa za baterijo. :) Bom zvečer sporočil če je kej razlike z win7.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

win64 ::

samo malo, kako naj bi napačno odčitavanje baterije uničevalo baterijo? Od kdaj operacijski sistem ukazuje kdaj in kako naj se baterija polni?
Edino možnost vidim, da operacijski ne varčuje z energijo in se na ta način bolj prazne baterija. Tako bi lahko rekli da vsaka potratna aplikacija uničuje baterijo...

Arto ::

Hja, iz 2h na 15min je že kr mal prevelika razlika za samo slabo varčevanje z baterijo.

T0RN4D0 ::

Nekatere stvari so očitno že povezane. Kdo je tle bolj zajebal, MS ali proizvajalci ne vem. Ampak računalniki so že narejeni, do sedaj so normalno delovali, windowsi imajo večino tržnega deleža in tu je očitno kdo bo moral zadeve prilagodit.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

Še bolj zanimivo je, da obstaja sploh možnost da lahko software poškoduje baterijo. Kdo je dizajniral to stvar?

Časi, ko softver ni mogel pokvariti hardver so že davno mimo, opa ;)

win64 je izjavil:

samo malo, kako naj bi napačno odčitavanje baterije uničevalo baterijo? Od kdaj operacijski sistem ukazuje kdaj in kako naj se baterija polni?

Od nekdaj. Lahko recimo nastaviš od koliko % se naj začne polnit in na koliko % neha in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nodrim ::

T0RN4D0 je izjavil:

bolj pravilno je, da če pri enih z Win7 so težave in pri drugih prav tako z Win7 ni težav, potem to kaže, da najbrž winsi niso krivi ...

Evo še ena genijalnost haha. Če enim klio kr tako crkne, drugim pa ne, to pomeni da so vsi klioti brez napak. Smeh. Al pa tako kor je borchi reku, če vsaj enemu dela, pol ni to problem. :)


ok, bom drugače povedal ... če eni imajo težave in eni nimajo, potem se ne da sklepat da so Winsi krivi niti da niso krivi ... vsaj ne iz teh naših pričevanj ne .. če so pa še kakšni drugi empirični podatki, potem pa le ..

Arto ::

nodrim je izjavil:

T0RN4D0 je izjavil:

bolj pravilno je, da če pri enih z Win7 so težave in pri drugih prav tako z Win7 ni težav, potem to kaže, da najbrž winsi niso krivi ...

Evo še ena genijalnost haha. Če enim klio kr tako crkne, drugim pa ne, to pomeni da so vsi klioti brez napak. Smeh. Al pa tako kor je borchi reku, če vsaj enemu dela, pol ni to problem. :)


ok, bom drugače povedal ... če eni imajo težave in eni nimajo, potem se ne da sklepat da so Winsi krivi niti da niso krivi ... vsaj ne iz teh naših pričevanj ne .. če so pa še kakšni drugi empirični podatki, potem pa le ..


Ja če se to dogaja samo uporabnikom Windows 7, se tudi da nekaj sklepat.

k4vz0024 ::

Verjetno gre za problematične gonilnike pod sedmico.

darkolord ::

Če enim klio kr tako crkne, drugim pa ne, to pomeni da so vsi klioti brez napak. Smeh.
Kakšno bolj mimo primerjavo bi pa res težko dal.

Mavrik ::

Od nekdaj. Lahko recimo nastaviš od koliko % se naj začne polnit in na koliko % neha in podobno.


In kako vezo te to ma? Baterija ma lastno elektroniko ki nadzoruje stopnjo polnjenja in ščiti pred poškodbami.

samo malo, kako naj bi napačno odčitavanje baterije uničevalo baterijo? Od kdaj operacijski sistem ukazuje kdaj in kako naj se baterija polni?
Edino možnost vidim, da operacijski ne varčuje z energijo in se na ta način bolj prazne baterija. Tako bi lahko rekli da vsaka potratna aplikacija uničuje baterijo...


Saj to mene tudi zanima. Kako točno lahko OS vpliva na delovanje baterije. Navsezadnje mora biti prenosnik vseeno tako narejen, da ga lahko normalno polniš tudi če ni OSa gor.
The truth is rarely pure and never simple.

nodrim ::

Arto je izjavil:

Ja če se to dogaja samo uporabnikom Windows 7, se tudi da nekaj sklepat.


ja, če bi vsi imeli popolnoma enak model in strojno opremo računalnika iz iste serije in z istimi akumulatorji ...

poweroff ::

Skriti stroški zaprtokodne programske opreme, hihihi. :D
sudo poweroff

R O N I N ::

Pyr0Beast je izjavil:


In ziher bodo uporabniku dovolili tako neumnost ? Zadeve so narejene fool-proof. Z kakršnokoli uporabo baterije je načeloma ne moreš uničiti, edino kar lahko je, zmedeš tisti IC na celici, da ti poroča napačno kapaciteto.

Če so celice fuč, so fuč, tukaj nima kaj SW ali HW zraven.


Lepo te prosim, kakšen fool-proof neki. Baterijo lahko izprazniš do take mere, da se rač noče več prižgat, nato laptop pustiš kakšen teden pri miru, pa se bateriji že pozna na avtonomiji. Po recimo pol leta uporabe na skrajni meji izpraznjenosti se kar precej pozna. Če pa laptop pustiš v omari za par mescov pa sploh. Enako je pri mobitelih in mp3 predvajalnikih s li-ion baterijami.

Čisto možno je da win7 ne zaznajo kdaj je baterija že na nevarni meji izpraznjenosti in ji s tem škodujejo. Še vedno pa je težava v uporabnikih, ker tisti, ki ne bo pustil, da se baterija izprazni do določene mere teh problemov ne bo imel.

Pa popolnoma nič ni narobe, če je laptop z baterijo priključen v el. omrežje in se ga uporablja. Edino število ciklov polnjenja se na ta način manjša.

darkolord ::

Baterijo lahko izprazniš do take mere, da se rač noče več prižgat, nato laptop pustiš kakšen teden pri miru, pa se bateriji že pozna na avtonomiji.
Ah pajade

T0RN4D0 ::

Evo na win7 mi drži malo dlje kot na ubuntu. :] Točno bi težko reku hehe, kakšnih 10-20% mejbi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

R O N I N ::

vorantz je izjavil:

Uporabniki so se ponovno odzvali in povedali, da trajno poslabšano zdravstveno stanje baterije poročajo tudi razne distribucije Linuxa in Windows XP, ne le Windows 7. To pomeni, da Windows 7 dejansko ubija baterije.


Does not compute...
Isti pojav se dogaja tudi na drugih OS in to pomeni, da 7 dejansko ubija baterijo?


Verjetno je mišljeno, da so se baterije uporabljale na sistemu z windows 7, kjer se jim je "zdravstveno" stanje poslabšalo, potem pa se je te iste baterije uporabilo še pod drugimi sistemi, ubuntu, xp, ki so nato zaznali enako kot prej že win 7. Torej ni napaka v zaznavanju temveč jih windows 7 res ubija, so verjetno želeli povedati v zgoraj citiranem odstavku. Ne trdim pa da je to res.

subby ::

To ni subby ampak njegov sodelavec.
Sam uporabljam HP ProBook 4515s z Win7 že dobre 3 mesece. Do sedaj nisem opazil nobene razlike v avtomoniji. Kompatibilnost je takorekoč 100%. Ne vem kake fucked up prenosnike imate vi, kajti moj dela brez problemov.

MrStein ::

subby je izjavil:

To ni subby ampak njegov sodelavec.
Sam uporabljam HP ProBook 4515s z Win7 že dobre 3 mesece. Do sedaj nisem opazil nobene razlike v avtomoniji. Kompatibilnost je takorekoč 100%. Ne vem kake fucked up prenosnike imate vi, kajti moj dela brez problemov.

Ne vem, kaj je s temi fucked up starci (in mladci) v bolnicah. Jaz sem zdrav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aiko ::

Imam HP nx7300 in po cca. 3-h tednih uporabe Win7 mi je avtonomija baterije padla iz skoraj 3 ure na 1h 20 min...

Na drugem HP-ju pa mi z Win XP avtonomija ni padla niti malo po 8-ih mescih, čeprav je nikoli nisem jemal ven ko je bil na elektriki (to pa je bilo skoraj vedno).

Tko, da mislim da je nekaj na temu, da imajo Win 7 nek problem s tem.

bluefish ::

Neka mala možnost obstaja, da ima 7 težave z odčitavanjem baterije. Kljub vsemu pa težko, da bi lahko software vplival na obrabo do take mere, da bi baterija postala zanič.

jan01 ::

Imam HP nx7300 in po cca. 3-h tednih uporabe Win7 mi je avtonomija baterije padla iz skoraj 3 ure na 1h 20 min...

NAKLADANJE! Boš rekel, da je prenosnik nov?

nekikr ::

Meni se tudi zdi, da najmanj 90% ljudi "nabija". Glede na komentarje je skoraj vsak tu, ki ima prenosnik, doživel ta blazen upad polnjenja pri bateriji. Če bi bil problem res tako splošen bi bil jasen že prvi dan po izidu Win 7, ne pa šele sedaj, po objavi ene kvazi-novice.

vatts ::

ma ne me /cenzura/ ampak potem k je laptop delal 1 letu na xp (baterija 2h 50, po mobilemarku 2h 30) se mi zdej v w7 ne napolne več kukr 33% (in pada. zdej ze na 31% in se ne nafila). madona zdej morm dat 100€ za novo baterijo. pa glih sm tel presaltat nazaj na XP k tu vidm... pardon za besede ma w7 je kurbin sin :\

@nekikr, ne si tk mislt. moj lap je bil že 1 letu na xpju pa po 1 mescu na w7 pa vse crkne :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vatts ()

nekikr ::

Se pravi prej je delal 1 leto vedno 2h 50, potem pa takoj, ko si inštaliral Win 7, 45 minut?

Bor H ::

Si pomislu da po enem letu začne baterija hitreje odpovedovat? Meni je malo po enem letu crklno pol celic, pa mislm da sem lih takrat eksperimentiral z linuxom, hmm...

nekikr ::

Linux uničuje baterije! Bom spisal novico na to temo :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najboljši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
222584 (1863) cobrica
»

Windows 7 ubija baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8620597 (16011) nekikr
»

Ubuntu 10.04 proti Windows 7 - drugi del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8718491 (15807) MrStein
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813076 (10993) Bor H
»

Mnenja o DELL 6400 Inspiron (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939012 (5607) steev

Več podobnih tem