» »

Problem s Toshiba Satellite P300 in win7

Problem s Toshiba Satellite P300 in win7

polde66 ::

Kolegu je uspelo prejšnji sistem nafilat z virusi zato smo na omejeno toshibo naložili windows7 32 Ultimate. problem se pojavi z zagonom ko se zaženne vresoluciji 800x600 in pri tem še zablokira sledilna ploščica in tipki ob njej, tako da je nujno portrebna miš. Ko pa ga nasilno resetiram se naslednjič postavi sistem pravilno.
Poiskal sem gonilnike za čipset in grafiko z njihove strani z upanjem da problem rešijo pa ga žal niso.
Kaka ideja kaj za vraga ga je prijelo. No omenjeno win 7 imam instaliran tudi samm vendar teh problemov nimam.
Tako da napaka v instalaciji ali windowsih odpade.
Hvala za odgovore in pomoč
polde

R O N I N ::

Hja viruse s formatiranjem in ponovno naložitvijo sistema še ne odpraviš.

polde66 ::

S čim pa? Angal?
polde

R O N I N ::

Lahko se nastani v pomnilniku in v tem primeru je potrebno zdravljenje. ;)

Probaj bootscan s CDja, potem pa na novo namesti windowse. Če prideš v windowse, probaj takoj vzpostavit povezavo z internetom, da sami naložijo primerne gonilnike. Včasih kakšni windowsi tudi niso združljivi z določenimi laptopi, pa je potrebno velik zajebancije, da najdeš prave gonilnike, ki delajo ali pa jih moraš še celo sam prilagajat. Nesi na servis, če se predolgo ubadaš s tem.

polde66 ::

Moje skromno mnenje je da gre za nezdružljivost, mogoče bi flashanje biosa kaj pomagalo vendar se tega zaenkrat še nisem lotil. Je pa tako kot si napisal, windows update lahko s časoma kaj pripomore k poboljšanju. V kolikor pa to ne bo šlo pa pač pridejo na vrsto še dobri stari XP.:)
polde

glistovje ::

a lahko napišeš model te Toshibe.... da preverimo če sploh je združljiva z win 7.... in kot sem razbral z toshibinega foruma , samo modeli 2008+ celo +2007 so združljivi z win 7.... vendar ne vem koliko je ta laptop star...
kajti za starejše modele ne zagotavljajo pravilnega delovanja...

polde66 ::

Gre za model Satellite P300 PSP4E, zanj obstajajo gonilniki za win7 (64 in 32)na njihovi strani, tako da mislim da ne bi smel bit problem, v osnovi je bila instalirana Vista. Mislim da da gre za lanski model pred izidom 7mice. Na tak "problem" še nisem naletel, pa to ni prvi ki sem ga obdeloval.
polde

glistovje ::

pogledal sem za ta model in sem našel BIOS upadate za WIN 7. Instaliraj ga.




This Bios Update adds increased functionality to your system.
(BIOS is an acronym for Basic Input and Output System. This program is stored in a Read-Only Memory chip on the motherboard.
When the computer powers up, the BIOS is launched to perform various start-up functions.)


in obvezno naredi backup prejšnjega če bo slučajno kej naroe, ampak ne verjamem.

in opazil sem da NI PSP4E ampak PSPC4E !!! upam da si mislil isti model. Če nisi poglej še enkrat kateri je, ker ne smeš dati BIOS update od drugega modela!!

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

sem slutil nekej tazga. Hvala lepa za pomoč.
polde


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296796 (3471) MIHAc27
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417729 (1368) jedateruk
»

Iz Win8 na Win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
81386 (987) djabi
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378286 (7492) Invictus

Več podobnih tem