» »

Baterije v prenosnikih

Baterije v prenosnikih

svizi ::

Mene pa zanima sledeče. Če imaš prenosnika stalno priklopljenega na napajanje ali je treba potem vzet baterijo ven? Pri mojem starem prenosniku nikoli nisem jemal ven baterije in je po treh letih zdržala skoraj minuto več pa ne. Zdaj imam pa ravno nov laptop pa me zanima kako je s tem..občasno ga izklopim iz napajanja samo večinoma je pa na enem mestu. Zaenkrat delam tako da ko se napolni ga izklopim potem pa spet na napajanje ko je baterija prazna..samo se mi zdi to malo brezveze?!

Lp

c00L3r ::

Če ga ne prenašaš okoli napolni baterijo do nekje 50%, jo vzami ven in shrani nekam na varno. Prenosnika pa uporabljal na el. priključku.

amigo_no1 ::

Samo brez baterije notri nimaš več zastonj upsa.

svizi ::

Ja samo a se bateija ful zrabi če je laptop skos na napajanju? Mislm včasih vem da so se samo ne vem pa kako to danes kej deluje..če je kaj zboljšana zadeva?

Pyr0Beast ::

Če se greje, se bo zrabila.

Kako to preveriš ? Delaš normalne zadeve na laptopu. Če je baterija samo topla že ni dobro. Načeloma vsi sistemi, kjer baterija ne štrli ven trpijo za temi težavami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karen ::

Kapaciteta baterija pada s potekom časa. Seveda bo kapaciteto izgubila prej če se bo "refillala", ampak tudi tako bo šla slej ko prej. Če imaš baterijo notri je fino če zmanjka štroma da ti ne gre delo v maloro, ker avtomatično preklopi na baterijo. Jaz se ne bi preveč sekiral. Če res ne nosiš nikamor in nimaš posebnega strahu če pride do izpada štroma potem vzameš ven, sicer pustiš baterijo notri. Če je zdaj ne rabiš je namreč tudi čez 3 leta ne boš, a ne?

svizi ::

Ja mogoče jo pa bom kasneje kaj več rabil....bojim se tega kar se mi je zgodilo pri zadnjem laptopu....sem ga imel 3 leta in na koncu baterija ni niti toliko zdržala da bi se ugasnil...ko sem izklopil štrom je laptop crknil....nebi rad da bi čez 3 leta baterija povsem crknila.

Samo to me je zanimalo ali pride do tolikšne obrabe baterije da se zelo pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svizi ()

jocko ::

jaz mam pa drugačen problem z baterijo. Mam prenosnika acer aspire 5920G in večino časa, ga imam prikloplenega na elektriko in baterije ne vzamem ven. Zdaj pa se mi je na ikonici od baterije pojavil rdeč križ in pokaže obvestilo, da bom kmalu moral menjati baterijo. Zdaj pa da povem kaj dela. Če baterijo čist napolnim, mi kaže da še zdrži pol ure potem gre v spanje, potem še ga enkrat vklopim, brez da bi ga dal polnit in baterija zdrži še dobre pol ure. Problem pa je v tem, da mi ne kaže kolko še zdrži, ker je % na 0, zato se računalnik samo ugasne. Se da to kako popravit?
lp

Pyr0Beast ::

Niti ne. Če je baterija fuč je fuč.

Dobro pa bi jo bilo rekalibrirati. Zalavfaj laptop z polno baterijo in ga lavfaj v biosu, dokler ne crkne. Nato nafilaj na 100%.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jocko ::

vem da je baterija fuč, samo rad bi, če se da, da bi mi dokaj realn čas trajanja kazalo kolko še ima kapacitete. Kaj lahko bolj podrobno opišeš postopek za rekalibrirat?

Pyr0Beast ::

Pač nafilaj in sprazni. :)
Kako priti v BIOS pa si poglej po ST.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

c00L3r ::

Nafilaj, sprazni brez da se OS zažene (recimo v BIOS), nafilaj. Uporabljal brez napajanja. Če ne bo boljše, ti ostane samo še menjava.

-žiga- ::

jaz mam pa drugačen problem z baterijo. Mam prenosnika acer aspire 5920G in večino časa, ga imam prikloplenega na elektriko in baterije ne vzamem ven. Zdaj pa se mi je na ikonici od baterije pojavil rdeč križ in pokaže obvestilo, da bom kmalu moral menjati baterijo. Zdaj pa da povem kaj dela. Če baterijo čist napolnim, mi kaže da še zdrži pol ure potem gre v spanje, potem še ga enkrat vklopim, brez da bi ga dal polnit in baterija zdrži še dobre pol ure. Problem pa je v tem, da mi ne kaže kolko še zdrži, ker je % na 0, zato se računalnik samo ugasne. Se da to kako popravit?
lp


Pri meni je isto, mi ni uspelo rekalibrirati baterije. Zdaj sem se pa nehal truditi, ker ga imam večino časa na napajanju.

Pred tem sem baterijo dajal ven, ko je bil priklopljen na elektriko... pa ni nič kaj pomagalo. Mislim, da se ne splača ukvarjati s tem. Prej ko slej je itak za zamenjati.

btree ::

če imaš računalnik stalno na napajanju, je dovolj, da baterijo enkrat na teden ali dva popolnoma sprazniš in nastaviš, da se ne začne sama polnit že pri 98% ampak npr. na 60%, pri Thinkpadu se da nastavit, pri ostalih ne vem. Jaz delam po tem principu tri leta in baterija je še vedno skoraj kot nova.

WyattEarp ::

Doma mam DELL 6400 inspirion se mi zdi. star je bil u jeseni 3 leta, je skuz na elektriki in ko ga dam dol baterija še vedno zdrži če gledamm kak film več kot 2h, če je zgubil je zgubil manj kot 10% na trajanju baterije, tako da ne vem če je to kaj povezano al ga maš na bateriji al na elektriki... mora bit dobra baterija, pa mogoče enkrat na par mescu jo čist sprazneš pa pol napolneš.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Pyr0Beast ::

Naredi še 10 ciklov za kalibracijo Od 100%-0%-100%. Nato pomeri kapaciteto baterije še enkrat.

Če baterije redno ne uporabljaš je podatek o 'vzdržljivosti' lari-fari in nima veze z dejanskim stanjem - je zastarel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115093 (1863) sh00ter92
»

Baterija

Oddelek: Pomoč in nasveti
283477 (2370) klekej
»

kapaciteta baterije vedno manjša

Oddelek: Strojna oprema
151868 (1372) clix
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425093 (4079) WyattEarp
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243650 (2619) Pyr0Beast

Več podobnih tem