» »

težave z ramom CORSAIR dominator DDR2 1066

težave z ramom CORSAIR dominator DDR2 1066

zare98 ::

računalnik pri prvem zagonu naloži Windows v celoti in se v kakšni minuti sesuje. Pred tem sem imel drug ram in teh težav nisem imel. Tako težavo imam pri treh vstavljenih ramih. Če jih dam notri vse štiri pa se sistem ne naloži in moram resetirat ploščo - Asus P5N-E SLI. Vse imam defolt automatik razen napetosti rama na 2.2. Kaj lahko naredim, da dobim stabilen sistem ?

 zaslon

zaslon


 ram1

ram1

BALAST ::

Imam 2x2Gb Corsair Dominator 1066Mhz, pa se mi je ta napaka pojavljala ker je bil ena palčka 2Gb defektna.

Na Corsair forumu piše, da so ti Dominator DDR2 zelo na slabem glasu, kar se tiče pokvarljivosti 1066Mhz čipov in mnogo uporabnikov jih je moralo vrniti v garancijo (vsaj ta je doživljenska oz. najmanj 7let).

Sedaj mi že 3mesece deluje normalno na polni zmogljivosti 1066Mhz ter 2.1 Volta. Sem pa mnenja da mi ga je prejšnič scvrlo, ko sem zbujal operacijski sistem iz hybernation načina pri napetosti 2.3Volta, kar je bilo po mojem mnenju usodno. Zato ti ne priporočam več višje voltaže nad 2.2V.

s1m0n ::

A z samo dvema palčkami ti dela normalno tudi če ti dve zamenjaš z ostalima dvema ?

zare98 ::

Bom probal z dvema oziroma sem že sprobaval in mislim, da mi je takrat zelo redko zamrznil. Bega me predvsem to, da mi zamrzne skoraj takoj po naložitvi sistema potem pa dela 24 ur brez problema tudi, če igram recimo igro Dirt 2.

Shadowman-x ::

Kakor sem slišal danes že nekaj časa kroži naokoli črv, kateri se spravi v MBR sektor in povzroča podobne težave. Disk moraš sformatirati v "nulo" - obvezno tudi MBR sektor in na novo naložiti Win-se, natonaj bi bila zadeva OK.

zare98 ::

Probam lahko, čeprav se je zadeva spremenila tokoj ob menjavi rama. Mogoče bi moral še kaj spremeniti v biosu. Zadeva je malo bolj stabilna na drugem sistemu na plošči Asus P5-KC, ki v celoti podpira ta ram.

AngelOfDeath ::

testiraj ram ?
edit: Slovnica

TOP ::

Probaj z nadgardnjo biosa

s1m0n ::

Da ne bo na koncu enak problem kot sem ga jaz imel z mojo P5KC, ne deluje z 2x2GB in 4x1GB z 2x1GB deluje kot mora!

Preveri vsako palčko posebaj z MemTest pa poročaj, če so vse OK prodaj eno v saki reži, da izločiš reže!

Ta BSOD sem tudi jaz dobil in kaže na pokvarjeno RAM palčko tako, da je možno da imaš katero pokvarjeno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Han ::

Ja, konkretno s tem Dominatorjem so križi in težave, še posebno če ga "teraš" na 1066 MHz. Slej ko prej crkne oziroma postane defekten, ker se svinjsko greje.

Kar se garancije tiče, nekateri prodajalci priznajo samo eno leto, za kaj več se moraš potem direktno s Corsairjem povezat. No, meni so zamenjali vse defektne palčke. "Nove" sem rajši pustil na 800 MHz in 1,8 V. Če imaš v plati 4 x 2 GB, je to pravzaprav priporočena nastavitev, saj Intelov chipset (P45) ne prenese višjih frekvenc ne da bi se potem pojavljale napake...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

zare98 ::

Zdaj sem probal z 2x1GB in vse deluje normalno. Bom probal še drugi komplet posebej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere RAM-e naj kupim !!??

Oddelek: Pomoč in nasveti
181131 (717) ST-777
»

AMD Athlon II X2 250 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
704539 (3460) DJ MartiNi
»

Geil Black Dragon DDR2 1066 MHz voltaža

Oddelek: Pomoč in nasveti
91031 (801) Krakatao
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628128 (14863) smarty
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106596 (4690) Volta

Več podobnih tem