» »

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti?

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti?

1
2
3 4

zee ::

Glede na tvoj odnos prav klices po tem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Go-ahead ::

Edinega poštenega policaja boš zdaj zaj***?
Ma kaj je s tabo?
Premontiraj kar utegneš in mu pelji avto pokazat.

Dzombic ::

Glej ce mislis da se ti je zgodila krivica pisi v ljubljano stefanova 2 Sektor za nadzor policije opisi problem....in naj oni ocenijo kako in kaj kaksni odvetniki?nehajte....

mihec87 ::

No,potlej je pa problem tako rešen..

Samo vedi nekaj policaj ti je šel na roko da te ni obral za 500€,seveda ti si ga lepo izigral,moli da te taisti policaj ne ustavi več na cesti..

;-) ::

Dzombic je izjavil:

Glej ce mislis da se ti je zgodila krivica pisi v ljubljano stefanova 2 Sektor za nadzor policije opisi problem....in naj oni ocenijo kako in kaj kaksni odvetniki?nehajte....



Nič nebom naredil druga kot poklical na tale Sektor za nadzor policije ali pa kakega njegovega nadrejenega in vprašal če moram točno petek popoldan proti večerju peljat avto na "pregled" h temu in temu gospodu ali se lahko dogovorim z drugim gospodom za "pregled".

Ko jim nebo jasno za kak pregled gre pa naj njega vprašajo.

Matev ::

mislim da je tema primerna za zaklep

Dr_M ::

;-): lej brez zamere, ampak tebi bi morali ob prvi priliki odvzet voznisko dovoljenje in prepovedat upravljanje z motornimi vozili do konca zivljenja. Toliko pizdarij, kot si jih ze ti naredil v zadnjem casu, pa se marsikater pijanc ne nardi. Se dobro, da ne ziviva v istem kraju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

Se strinjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mihec87 ::

In kaj misliš da boš naredil s tem.Pomoje najbolje da pišeš na svet kako je policaj "prekoračil" pooblastila, ter ti šel na roko da si prišparal za eno dobro slovensko plačo,ampak seveda naslednji dan pa kar postaneš vzorni državljan in se držiš pravil, ter se odločiš da policaju direkt pluneš v faco..Zato ker ne moreš v petek požreti 2 urci časa(za svoj zajeb).

Se že veselim naslednje teme tukaj ko boš spraševal če ima policist pooblastila da si mu moral na avtu pokazati vsega in svašta..

Daedalus ::

Me meni je zanimivo vprašanje, če lahko policaj kaj takega sploh zahteva od tebe. Kaznoval ga na mestu očitno ni, obstaja kak zapisnik postopka? Tule ma smajli kr prav, če je mel namen neukrepat, pol je opozorilo in mir. Ne pa neki izleti na PP in pol prek palca odločanje, a je avto tehnično ustrezen ali ne. IMHO je tule policaj mogoče res htel biti prijazen, samo je pri tem malo brcnil v temo.

Zdaj zna fasat kake probleme zaradi tega, nekomu pa bojo naslednjič pač odvlekli avto na izrednega tehničnega in zakasirali 100% do zadnje pikice v zakonodaji. Meni se to zdi kr fer rešitev, policaji pač morajo delat po črki zakona, pametnjakoviči pa naj bojo kaznovani po črki zakona.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

T-h-o-r ::

stari ti si neumen

veselim se dneva, ko ti bodo končno odvzeli izpit

en norc manj na cestah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BlackHole ::

Tale policaj je res grozn. Kak ti je lahko ravno v petek dal rok in ravno na njegovi PP?! Nesramnost brez meja. Nalašč ga zajebi in ne pojdi pokazat avta.
LP Marko

Utk ::

T-h-o-r je izjavil:

stari ti si neumen

veselim se dneva, ko ti bodo končno odvzeli izpit

en norc manj na cestah

Ampak res, nekoga je v rit nabil, zdaj to, in najhujši kriminal, z bogim twingičem je imel čez 8 litrov porabe.

AndrejS ::

Ni to navadni twingo... to je športni twingo !

Go-ahead ::

Očitno še ni dojel da mu gre policaj na roko. Rabi navodila:
1.USKLADI VOZILO TAKO DA NE BO VEČ PROBLEMOV. ČIMPREJ!!!!!!!!!!!!!!!!!
2 Policaju plačaj pijačo in se mu zahvali.

Če danes ne razumeš boš mogoče čez par let.

vorantz ::

Kaj pa, če bi se pozanimal kdaj dela ta človek v četrtek in mu takrat neseš pokazat??
Dobiš cifro od PP, pokličeš...če po možnosti njega dobiš mu rečeš da v petek zaradi babe ne moreš(in zakaj za vraga mu nisi to na licu mesta rekel?).
Če mu prej prineseš bo po moje še bol vesel.
Samo nehi komplicirat...

Zheegec ::

Kaj xeonke imaš na Twingiču? :):)
Kot sem že rekel, upam da se ne boš več vozil po cesti, dokler ne zrihtaš xeonk. Če pa kje vidim twingiča s xeonkami ti bom pa z veseljem svetil z dolgimi lučmi dokler se ne umakneš iz ceste... po možnosti za vedno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Me meni je zanimivo vprašanje, če lahko policaj kaj takega sploh zahteva od tebe. Kaznoval ga na mestu očitno ni, obstaja kak zapisnik postopka? Tule ma smajli kr prav, če je mel namen neukrepat, pol je opozorilo in mir. Ne pa neki izleti na PP in pol prek palca odločanje, a je avto tehnično ustrezen ali ne. IMHO je tule policaj mogoče res htel biti prijazen, samo je pri tem malo brcnil v temo.

Zdaj zna fasat kake probleme zaradi tega, nekomu pa bojo naslednjič pač odvlekli avto na izrednega tehničnega in zakasirali 100% do zadnje pikice v zakonodaji. Meni se to zdi kr fer rešitev, policaji pač morajo delat po črki zakona, pametnjakoviči pa naj bojo kaznovani po črki zakona.


Ti si edini ko razume kaj hočem.

Za vse ostale:
1. Nikoli nisem imel twingota
2. Da mam xenonke še uradno ni dokazano, še tehničnega sem naredo bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Brane2 ::

V bistvu ni videt.

Kaj te sedaj moti ?

Tip ti je dal možnost priti ceneje skozi in možnost priti skozi "po črki zakona".

Slednja je, če rpav razumem, točno to, kar hočeš- plačati kazen.

Kje je problem ?

Aja, še vedno to ni "popoln tretman"- verjetno te moti tudi to, da ti ni kar tam ukazal sneti tablice ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

;-) ::

Ste vsi retardirani al kaj. Torej če bi reko naj mu ga potegnem bi blo ok, samo da nebi rabo plačat 500EUR ? Jaz hočem samo pravilen postopek in tudi identifikacijo, on ve moje ime in priimek, nemore on meni dajat vzdevkov. To je prvo. Drugo pa je da on neve če imam xenon in mi pametuje o defekt svetlobi iz mojih žarnic. Izpuh sem rekel naj pogleda da je za privijačit pa ni gledal je rekel sprememba je sprememba, to ni res. Akustični kabli ga nerabijo nič brigat itd. Sploh pa da se gre sam svoje postopke.

Eni bi res raje tič* vlačli ko plačali al kaj

dzinks63 ::

Jaz hočem samo pravilen postopek in tudi identifikacijo

Če res hočeš to, se boš moral zares pritožiti. Napisat boš moral kar ovadbo, da policist ne dela po "PS-u". Kar pa se ti bo znalo potem dogajati v prihodnje, "ko te bodo imeli na piki in boš za vsako malenkost kasiral" , pa nebi rad bil v tvoji koži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

darkolord ::

Torej če bi reko naj mu ga potegnem bi blo ok, samo da nebi rabo plačat 500EUR ?
Očitno si ti retardiran, če ne razumeš, da to res ni isto. V tvojem primeru on nima NOBENE koristi od tega, da ti je dal to možnost.

Drugo pa je da on neve če imam xenon in mi pametuje o defekt svetlobi iz mojih žarnic.
A maš HID al nimaš? Če imaš, bi izredni tehnični pogrnu, ne glede na to, koliko rednih si naredu s takimi lučmi.

Brane2 ::

Kot rečeno, tip ni prekoračil svojih pooblastil, če je verjet postom.

Če misliš, da je, se pač pritoži.

Če je naredil kako bistveno napako, prav- a svinjsko bo, če bo njegova napaka ta, da ti je dal priložnost priti zastonj skozi.

;-) je izjavil:


Eni bi res raje tič* vlačli ko plačali al kaj



Znabiti, da boš ti imel čast sprobati oboje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bluefish ::

Pač, če ti je izpod časti poklicati in potem s sabo prinesti kartonček homologacije, potem se pritoži. V zahvalo boš dobil cetelc, potem pa bomo lahko brali novo temo o nepravičnosti in še čem.

;-) ::

Ne, da nebomo brali še ene teme: "kje dobim homologacijski kartonček?" mi lahko tu zaupate kje ga dobim, ker sem ga izgubil. Rabim pa ga do petka potem.

LuGi ::

VPRAŠANJE: Kaj storiti, če ste izgubili homologacijski kartonček?

ODGOVOR: Postopek za pridobitev duplikata izjave o ustreznosti vozila (velja tudi za izjave o ustreznosti posamično pregledanega vozila) JE NASLEDNJI:
Za izdajo duplikata izjave o ustreznosti vozila je pristojna DIREKCIJA REPUBLIKE SLOVENIJE ZA CESTE - Sektor za vozila, v nadaljevanju DRSC. Duplikat izjave o ustreznosti vozila se izda v primeru, če je prvotna izjava izgubljena, ukradena ali kako drugače uničena.
Za pridobitev duplikata izjave so potrebni naslednji dokumenti:
1. Vloga za izdajo duplikata izjave (dopis), ki obvezno vsebuje naslov vložnika in je kolkovana z upravnimi koleki v višini 800 SIT v skladu z Zakonom o upravnih taksah (Uradni list RS, št. 8/00) in s sklepom o uskladitvi vrednosti točke v zakonu o upravnih taksah (Uradni list RS, št. 41/01).
2. Kopija izgubljene, ukradene ali kako drugače uničene izjave
- Če je vozilo kupljeno pri uradnem uvozniku, se kopija izjave o ustreznosti dobi pri uradnem zastopniku vozil posamezne znamke vozila oziroma za vozila prvič registrirana po 1. maju 1998 tudi na upravni enoti, kjer je bilo vozilo prvič registrirano.
- Če je bilo vozilo uvoženo po postopku posamične odobritve, se kopija prvotne izjave lahko pridobi v pooblaščeni organizaciji, ki je izdala prvotno izjavo o ustreznosti posamično pregledanega vozila in sicer v eni od naslednjih:
- JP LPP d.o.o., Celovška 160, Ljubljana, tel. 01 58 22 700. Tu se dobijo kopije tudi tistih izjav, ki so bile izdane v TPV RAZVOJ, Kandijska 60, Novo mesto in AMZS d.d., PE Ljubljana, PE Celje, PE Otocec ali PE Nova Gorica.
- RTI d.o.o., Ptujska cesta 184, Maribor, tel.: 02 45 02 600
- ŠTAJERSKI AVTO DOM d.o.o., Tržaška cesta 38, Maribor, tel.: 02 33 00 539. Tu se dobijo kopije tistih izjav, ki so bile izdane v AGROSERVIS d.d., Koroška cesta 58, Murska Sobota.
- AVTOPLUS d.d., Istrska cesta 55, Koper, tel.: 05 61 37 000. Tu se dobijo kopije tudi tistih izjav, ki so bile izdane v INŠTITUT d.o.o., Šmarska cesta 4, Koper.
3. Kopija plačila pristojbine za izdajo duplikata izjave v višini 2.800,00 SIT - obvezno s položnico - na račun: DRSC, Šmartinska cesta 140, Ljubljana,
št. žiro računa: 50100-840-061-3044
sklic na številko: 11 34126-7111142
Preklic izgubljene izjave ni več potreben!
Vse tri zgoraj navedene dokumente je potrebno dostaviti osebno ali po pošti na naslov:
DRSC, Šmartinska cesta 140, Ljubljana, p.p. 193, ga. Ema Budnar.

Sicer old ampak najbolje da povprasas zgoraj omenjen firme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

;-) ::

Hvala.

marnit ::

Postopek ni bil običajen, ker ponavad se take kaznuje in pošlje na tehnični pregled. Ne bi pa takoj trdil, da je policist prekoračil pooblastila. Ker če te lahko kaznuje za vse našteto (500evr), pol ima pooblastilo, da preverja tehnično izpravnost vozila. In to lahko počne vsak dan. Pri tebi bo to naredil v petek :P Tako da, moje mnenje je, postopek ni običajen, težko pa boš dokazal, da je prekoračil pooblastila. Razen če ti bo za ta pregled zaračunal oz. zahteval nekakšno podkupnino, sam pol je to druga zgodba.

amigo_no1 ::

Kako jaz vidim zadevo:

Za kable akustike v notranjosti vozila nima policaj kaj praskati s homologacijo. Mogoče je kaj spozna na kablovje in njega primerno ureditev in je po njegovem mnenju tvoja rešitev po domače povedano šalabajzetska ( ter ti je tako posredno hotel povedati da si uredi tako, da ne lepega dneva vse skupaj crknilo ali povzročilo kakšen vžig).

Športni filter pri tebi je očitno glasen, in da, zanj je potrebna homologacija. Sicer mi ni jasno kako se lahko vozniki takih glasnih predelav (da filter muka ob vsakem pritisku na gas, še dobro da nimaš kakšega "napol odprtega" remusa zadaj ) vozite več kot 100 km v enem kosu ne da in pri tem ne znorite od hrupa.

Za xenon: imaš notri samo h4 žarnici v barvni xenona ali gre za komplet predelavo optike žarometov ?
Kajti če gre za drugo možnost je v večini primerov rezultat take predelave samo druga svetloba, svetilnost pa velko slabša napram original žarometom&navadni h4 žarnici (+seveda zelo primeren kandidat za prometno policijo).

za 500EUR kazni:
v tem postopku si jo odnesel z opozorilom kaj se ti lahko zgodi v prihodnosti, ne mora pa policaj za nazaj pisati položnice.

In da nebi slučajno hodil komurkoli kazat avto čez 7 dni.

Glede identifikacije: policist se dolžan v postopku identificirati, povedati svoj priimek in ime enote (če govorimo v prometni policiji), gre za 10 ali 11 člen o policistovih dolžnostih in pravicah), vendar je praksa taka da če ga o tem ne pobaraš se ne bo predstavil v 99.9% primerov. Vsaj moje izkušnje so take, jaz vedno počakam da potrka na okno, potem spustim šipo za 2 cm ter takoj na začetku vprašam zakaj so me ustavili in v istem stavku še pozovem da se policist identificira. Zanimivo, kako se začetno navdušenje policista (se vidi z obraza in govorice telesa) v hipu spremeni po mojem vprašanju :D.

torej:
urejen kartonček homologacije (vedno v vozilu)
znebi se
- xenona domačih mojstrov
- glasnega filtra
- nastavka za izpuhu
ali če si tako siguren da je vse troje v redu pojdi na tehničnega na svojo roko, če ga narediš policaju (ko te bojo naslednjič ustavili) samo omeni da si ga naredil npr. 1 teden nazaj in sicer v natančno takem stanju kot je avto sedaj (ter od nekod potegni potrdilo o tehničnem).


priporočam tudi natančno branje: Vaše pravice v policijskih postopkih
http://www.pasadena.si/knjigarna/?id=22...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

;-) ::

jeje997 se strinjam z tabo. hvala.

___ ::

;-)

ne policaj ni ravnal kot bi moral...moral biti dati 500 eur kazni, ti odvzeti tablice in te poslati na tehnični pregled!

lp

mihec87 ::

;-) zakaj si potem sploh rekel če bi se lahko kako drugače zmenla,če pa itq hočeš da gre vse po reglcih?

bluefish misliš tri uvožene bemfl znake na twingotu?

;-) ::

2 bullbara enga spredaj enga zadaj pa rosfraj pragove

mihec87 ::

Si sigurn da ne daewo tico z bull-barom

Seveda da ni ravnal prav,policaj bi ga mogu dat na svetlo pa zahtevat svoje saj takrat je mel voznik čas, v petek pač ne(no žmaha bi se že doma z colgate znebil).

Go-ahead ::

Ko berem to teme, opažam, da je danes velika večina forumašev zdolgočasena?

Na strani www.oskodovanec.si/forum pa manjka ljudi, ki bi pametno odgovarjali na vprašanja. Vabljeni v združenje oškodovancev.

mihec87 ::

Normalno da..

Svojo velikost pa kompenziraš z twingotom?:)

Zheegec ::

Nekateri bi radi samo naredili cesto bolj varno za vse ostale... Zanimivo, da drugi pa nimamo težav s policijo... ustavili so me 2x v zadnjem letu (če ne štejemo za vinjeto), so pogledali dokumente in avto ter mi zaželeli srečno pot.
Me zanima koliko bi imel težav, če bi imel na avtu bull-bar in druge nehomologirane dodatke, pa še pametoval nazaj, čeprav očitno ne bi imel prav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

HiDaLgO ::

mene so v 2h letih tudi 2x ustavili 1.(kontrola prometa - še dobr da je bil glih avto na frišn registriran (1tedn), da ni nič pregledovala policistka (gume profili zero - lool)), pa sn se furala z avtomobili v slabšem ali neregistriranem stanju kot ti! 2. pa ko je bilo le še par dni do poteka registracije, sam tam ni nič gledu druga ko papirje, ker sn vozila vinjene osebe(potrkam na les).

tablce ne smejo biti privijačene, saj jih imaš samo na posojo (po odjavi avtomobila moraš vrniti tablice) in s tem ko jih ti privijačiš, poškoduješ državno lastnino, če ti jih pa ukradejo jih pač druge naročiš, čene pa jih z neostikom prlimi ;D samo da ne poškoduješ :P

xenon žarnice imajo lahko tisti avtomobili, ki jih imajo serijsko, tisti, ki jih imajo homologirane in tisti, ki potrebujejo očala pri vožnji B)

če ne- KAZEN tako kot bi jo moral doviti ti za svoj napihjen ego!
tako šanso kot si jo ti dobil, bi jo marsikdo z veseljem uzel, ne pa šimfo tak ko ti!
škoda ko neznajo policaji ocenit karakterja, kdo si zasluži kazen in kdo ne.

;-) ::

ALIEn nimam bullbara ne lol. nebo kdo res mislo.

Drugače pa prodam xenon kit pa CAI za puntota če kdo rabi:D

solatko ::

Po tretji tatvini tablic v enem letu, sem svoje lepo privijačil in, kadar me ustavi inkasant in kaj bluzi, mu enostavno pokažem tri predhodne prijave in račune za nove tablice.
Ko bo država dajala tablice zastonj, pa naj predpisuje montažo.
Do sedaj je to tudi za naše inkasante bilo zadosti, drugače pa je avto tak, kot iz tovarne in nimam nikakršnih problemov.

;-) ::

Jutri še samo izpuh dam dol pa je org. xenon je šel ven, filter tudi. Tablice bojo privijačene ostale. Kable za akustiko pa nimam pojma kam naj dam ker bolj kot so skriti in zaščiteni nemorejo bit.

mihec87 ::

Ok mal resnosti :)

Ja tole z tablicami je res,ne smeš jih privijačit ko jih pa spizdijo pa plačaš nove..
Na kablih pa tut če je varovalka pri akumulatorju gor, pa lepo speti da ne opetajo kje skor nebi smel jamrat..

Zheegec ::

No, okej, potem pa ne rabim tvoje registrske. Bull-bara pa nimaš ker je težava s homologacijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Heh, se že prdoaja v Malih oglasih :) .

;-) ::

=) .....

Drugače pa je avto v prodaji, tak da itak boljše da sem to naredo.

amigo_no1 ::

Vsi, ki jih poznam imajo reg. tablice privijačene. Nikdar nobenih problemov zaradi tega.

;-) ::

Niso še srečali kakega homoseksualca.

urban99 ::

Človek se vpraša, kdo je tu 'homič' - mungo s "sveti brutalno" kitom na cesti ali policist, ki te namesto instant kazni pozove, da stvari popraviš.

;-) ::

Jaz sem mel sopotnico on pa sopotnika, kdo je zaj homič:D

Dosti heca zaj :)

Zheegec ::

Ahaha, res je šel napisati "sveti brutalno" :) Škoda, da ni bilo "brutalne" kazni. Potem boš dal nazaj originalne žarnice ali oddal izpit? Kaj si se odločil?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117847 (15965) tomaz-
»

Ali je to legalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7812126 (9653) shadeX
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930368 (14908) GrimReaper
»

Prva pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318063 (16860) šernk
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931731 (10035) Mehmed

Več podobnih tem