» »

Ali je to legalno

Ali je to legalno

1
2
»

krneki0001 ::

Lahko bo normalen policaj in te bo samo opozoril, da jih odstrani. Če bo pa "taprav" boš pa plačal kazen.

AapocalypseE ::

Tako je.

eric_cartman ::

Te lučke niso za policaje nič drugega kot FOLLOW ME črno rumeno vozilo na letališču :)

Potem pa je samo odvisno, ali se bo policaj nasmejal in ti rekel, da luči motijo ostale, ki morajo to gledat, ali pa ti bo pobral tablice z vozila in ti spisal kazen.

AapocalypseE ::

ali, ali tako je...

Nekateri pa pišejo, da bo tako in nikakor drugače in takim je najtežje kaj dopovedat.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Jah in kaj sedaj ko si dobil to potrditev? Statistično gledano boš prej ali slej padel na "limance". Če ti prvi policaj popusti, ti drugi ne bo. Sej pri vsaki stvari ti policaj lahko pogleda skoz prste. Lahko te spustijo skoz, če npr nimaš obvezne opreme (npr prva pomoč s pretečenim rokom). V tem primeru je lohk policaj faca in pač razume situacijo da se zadeva lahko zgodi. Pri nehomologiranih vozilih, pa dobra volja policaja hitro mine. Ali pa pri alkotestu. Nisem še videl policaja, da bi koga spustil ker je preveč napihal.

AapocalypseE ::

Jaz sem svoje napisal kar sem mislil.

Sam pa se ne poslužujem takšnih zadev. Vsaj na avtomobilu ne. Na kolesu pa pride zelo prav zvečer.

In temu je tudi primarno zadeva namenjena.

Spxy ::

A obstaja kakšna inšpekcija za policiste? Se vozijo mimo konrol z neizpravnimi vozili z namenom preverijo če policisti opravljajo svoje delo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

shadeX ::

Ne rabiš inšpekcije. Policaji itak majo normo za izpolnit :)

Heavy ::

Spxy je izjavil:

A obstaja kakšna inšpekcija za policiste? Se vozijo mimo konrol z neizpravnimi vozili z namenom preverijo če policisti opravljajo svoje delo?



Seveda, najdejo se tudi taki, ki za preverjenje držijo telefon ob glavi, pa ko jih policaj ustavi pokažejo značko. Če jih ne ustavi se zapeljejo nazaj in spišejo poročilo patrulji. :))


Šalo na stran - kako je z izpuhi pri nas? Lahko odstraniš lonec, pod pogojen, da sta resonator in katalizator še gor?
#TeamFelix

Invictus ::

Do tehničnega pregleda je čisto kul...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

@StreetRacer:
Vprašanje je bilo zastavljeno, ali je legalno uporabljati te "lepotne" dodatke. Odgovor je NE. End of discussion.

AapocalypseE ::

GupeM je izjavil:

@StreetRacer:
Vprašanje je bilo zastavljeno, ali je legalno uporabljati te "lepotne" dodatke. Odgovor je NE. End of discussion.


Je kdo napisal, da je legalno?

Sem napisal že za kaj se gre...

next3steps ::

xda develope je izjavil:

Saj ne gre za nobeno orenk modifikacijo. Samo kapice ventilčkov zamenjaš. In ja kot je rekel SteetRacer ali pisete iz svojih izkusenj.

Gre za sranje. Za sranje ne rabimo imeti izkušenj.

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Ni.

Imam pa sam to na biciklu. Zaradi avtov, da me prej vidijo...

Kje se to kupi in koliko stane to? Bi si tudi jaz dal na kolo...za zvečer/proti večeru se mi zdi super za kolo...no...pa malo bi sprobal, mogoče bi pa po parih dneh dol dal :)

Invictus ::

China...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

AapocalypseE je izjavil:

Ja, ampak, če se policaj vpikne v to lahko lučke odstraniš v trenutku... gum pa ne moreš, tako da to primerjat ni enako.

Saj se tudi privežeš lahko, ko te policaj ustavi zaradi pasu. Ali pa odložiš telefon. Ali pa nehaš gonit prek omejitve. Kaj hočeš povedati?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dexterboy ::

Enim pa res ne potegne... Quo Vadis, Homo Sapiens?
Če vam je to egotrip in se vam na to dvigne, go ahead. Bomo vsaj vedeli, kakšni vozijo takšne avte. Lepo je že na daleč videti "mormona" za volanom. Mogoče celo preprečimo kakšno prometno nesrečo :)
Pa na speltni strani lepo zavajajo folk, en primer:
Enhances safety by increasing visibility at night and during bad weather conditions.
No Bullshit. Nisem vedel, da se vozilo drugače sploh ne vidi ponoči...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

AapocalypseE ::

Furbo je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Ja, ampak, če se policaj vpikne v to lahko lučke odstraniš v trenutku... gum pa ne moreš, tako da to primerjat ni enako.

Saj se tudi privežeš lahko, ko te policaj ustavi zaradi pasu. Ali pa odložiš telefon. Ali pa nehaš gonit prek omejitve. Kaj hočeš povedati?


Debata zaključena.

Če ne spremljaš, tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Aja, si že ugotovil, da so tvoji argumenti na ravni osnovnošolca. Dobro. Varno vožnjo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AapocalypseE ::

Če ti tako napišeš, potem pa bo že držalo.

N0t0ri0us ::

barve luči na vozilu so točno določene. Oranžna rdeča bela in rumena.

S temi ventilčki se je dovoljeno vozit okrog ravno toliko kot če bi ukradel/kupil policijske lučke in se s prižganimi lučmi vozil okrog.

Sicer pa vse točno piše tukaj:
http://www.mzi.gov.si/fileadmin/mzi.gov...

Verjetno pa ne piše ali imaš lahko osvetljene ventilčke, ampak glede na to, da ne smeš imeti prižganih neonk predvidevam, da tudi ne smeš imeti prižganih takšnih ventilčkov. Seveda jih namestiš lahko in se ob to ne bo nihče spodtikal dokler ne bodo svetili.

je že kdo slišal za koga, ki so ga ustavili z modrimi pozicijskimi lučmi in kaj se je zgodilo? Ilegalne naj bi bile tudi ledice za pozicijske luči, potem pa naj bi bilo to dovoljeno? lol

krneki0001 ::

Ja, za modre pozicije so že pisali kazni. Za bele ledice pa nič ne težijo - jih imam zmontirane za pozicije.

shadeX ::

je že kdo slišal za koga, ki so ga ustavili z modrimi pozicijskimi lučmi in kaj se je zgodilo?


Te sem imel tudi sam (prodajali so jih v lokalni štacuni z avto deli) in nikoli nisem imel problemov. Pa so me policaji med kontrolo prometa takrat ustavili najmanj 3x ko sem imel nameščeno tisto barvo pozicijskih.

Tudi da bi koga zaradi tega oglobili nisem slišal.

Grey ::

Po novem je dovoljeno peljati brez dnevnih luči. /s

Tako, da verjetno ne bo nič narobe, če si daš to gor na feltne.

šernk ::

@OP kaj bi želel sploh dokazati?

poznam osebo, ki je z 72km/h priletela na radar v naselju z 50km/h omejitvijo. Ti lahko garantiram, da se lahko varno voziš skozi naselje s takšno hitrostjo brez da dobiš kazen?

če ne verjameš, da je zadeva nelegalna pač stestiraj. ali dobiš kazen ali ne, je pa odvisno izkjučno od policaja. Če sem osebno policaj, pa te zagledam s tem na cesti greš direkt na izredni tehnični z avtovleko.

Si pa lahko siguren da boš avto pustil direktno tam. Pa bodo ventilčki takrat tvoj še najmanjši problem, ker kdor razmišlja o teh marsovcih dvomim da ima podvozje v 100% ok stanju.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Glugy ::

Če si že ravno na FB-ju vidu..lahk bi vprašal na FB-ju policijo. Mogoče pa bi ti bi bili pripravljeni odgovorit. Po prebranem na forumu sodeč to ni legalno.

V bistvu razumem zakaj ne; ker bi lahko bilo moteče pa pretirano vpadljivo.
Je pa res da v dirkaških filmih morajo imet take pocukrane dodatke. Sam življenje ni film ..žal : /
Treba je vozt po omejitvah itd..

Sami ::

Malajlo je izjavil:

Sami je izjavil:

...vse je imel homologirano, razen kratke prestavne ročice, ob splošni kontroli je policist to opazil in ga peljal na izrednega tehničnega kjer so mu seveda pobrali tablice, plačal pa je tudi 400EUR kazni.

Tega pa ne verjamem ... Jaz sem tisti štil od šalthebla na jugo vozilih skrajšal (žaga za železo, pa gasa), pa mi na tehničnem nihče ni nič omenil. Nikoli. Dolžina prestavne ročice ne vpliva na vozne lastnosti vozila.
A dišečo smrekco moraš tudi homologirati? Pa nosilec za telefon, sploh tisti na vetrobranskem steklu (kar bi jaz sicer kar prepovedal)?
http://www.moskisvet.com/clanek/svet_na...
Za katere spremembe in predelave potrebujemo izjavo o skladnosti?
Spremembe in predelave, pri katerih je treba pridobiti izjavo o skladnosti vozila s predpisi in spremembo vpisati v homologacijski kartonček, so:
- zamenjava platišč oziroma pnevmatik
- zamenjava vzmeti in/ali blažilnikov
- zatemnitev stekel
- vgradnja vlečne naprave (kljuke)
- vgradnja usmerjevalnikov zraka (spojlerjev)
- zamenjava svetlobnih teles (žarometov, zadnjih luči)
- vgradnja dodatnih svetlobnih teles (npr. dnevnih luči)
- zamenjava izpušnega sistema (zamenjava izpušnega lonca oz. glušnika)
- vgradnja cevne zaščite (sprednji cevni zaščitni lok, cevna zaščita pragov, cevna zaščita zadaj) in
- predelava pogona na utekočinjeni naftni plin (UNP).


Na strani 13 se začne spisek VSEGA, kar je potrebno homologirati. Bogami dolžine šalthebla ni not ... Na strani 65 seznam vseh direktiv. Ja, luči so, krmilni mehanizem je, šaltheblov pa nikjer. Celo (športni) filter je bolj izmuzljiv.
http://www.rti.si/images/stories/UL_RS/...


Točno zaradi šaltkebla ga je snel...iskal je stvar, ki ni bila homologirana. Šaltkebel pa ni bil "odžagan", ampak short shifter od Primere GT, osebno sem ga šel iskat na interservice.

Tehnične je delal pa v Španu (Brezovica), ker so ga tam spustili naprej, na LPP-ju ga prejšnje leto niso spustili skozi in je mogel namontirati nazaj stock ročico.

Stvar je v tem, da vsaka taka nepotrebna stvar (osvetljeni ventilčki) privablja policiste + grdo izgleda oz. zelo nedozorelo. Imate tudi ledice v supergah? :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

GupeM ::

HAHAHAHAHA!!!

Tale z ledicami v supergah pa zmaga :D Moj 7 letni nečak jih ima, 10 letna nečakinja pa pravi, da je to za otroke :D

shadeX ::

Tiho. Ledice v supergah so the best.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117755 (15873) tomaz-
»

Set za popravilo pnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322171 (15453) morosito
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930107 (14647) GrimReaper
»

Policaji in Neonke

Oddelek: Na cesti
385374 (3644) mihor
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931545 (9849) Mehmed

Več podobnih tem