» »

Ali je to legalno

Ali je to legalno

«
1
2

xda develope ::

Na FBju sem videl tole in me zanima ali je sploh legalno dati to na avto.
Lp

harvey ::

Vprašaj na naslov, kjer opravljajo preglede skladnosti vozila (homologacije) - AMZS, LPP,...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

69charger ::

Ne, ni. Če nima TUV papirjev, da lahko homologiraš (ziher nima) pač ne gre.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Samson ::

A ni nekaj tko da ce se samo privije da ni potrebe po homologaciji?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

#000000 ::

Mism da bi mel probleme, se bodo že nekaj izmislili 100%

Malajlo ::

Blah, cheap. Tole si omisli!

SaXsIm ::

Če ni prepovedano, bi pa moralo biti. Ogabno.
SaXsIm

St235 ::

Samson je izjavil:

A ni nekaj tko da ce se samo privije da ni potrebe po homologaciji?


Vsako svetilno telo na vozilu moraš homologirat. In za tako neumnost ne boš dobil homologacije.

Bo pa policaj z veseljem odredil izredni tehnični in par 100€ kazni.

Sami ::

Need for speed Underground sindrom? :D Res ni okusno :-(
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

RegulusDraco ::

Ogabno.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

matobeli ::

Uh, neonke na podvozju so še nekako zgledale (vsaj če si 15).

Tole na feltni pa res ni podobno ničemur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

AapocalypseE ::

To sem si jaz enkrat na kolo zmontiral :))

krneki0001 ::

Za to dobiš 500EUR kazni in še plačilo izrednega tehničnega pregleda ter odvzem tablic.
Tablice dobiš nazaj, če avto postaviš v prvotno stanje v treh dneh od tehničnega pregleda in ti na tehničnem pregledu to potrdijo. S potrdilom greš na policijo in ti dajo tablice nazaj.
Če pa predolgo čakaš, pa policija vrne tablice na upravno enoto, kjer jih dajo na uničenje, in potem moraš na novo urejat papirje.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Pišete iz izkušenj, da dobiš kazen, če imaš na avtomobilskih ventilčkih to gor našraufano?

xda develope ::

Saj ne gre za nobeno orenk modifikacijo. Samo kapice ventilčkov zamenjaš. In ja kot je rekel SteetRacer ali pisete iz svojih izkusenj.

Sami ::

AapocalypseE je izjavil:

Pišete iz izkušenj, da dobiš kazen, če imaš na avtomobilskih ventilčkih to gor našraufano?


Vse kar je na avtu v neoriginalnem stanju je potrebno homologirat.

Prevelika težava tole ni, si pa v vsakem primeru ob tej božični jelki vpadljiv in sem prepričan da bi te tole doletelo.

Zakaj bi sploh s tem uničil izgled avtomobila?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AapocalypseE ::

Nimamo vsi enakega okusa in lahko, da je nekomu na avtomobilu všeč tako kot je meni bilo na kolesu.

Ne morete pisat, da za to pa ziher dobiš kazen, ker ne veste 100%.

Če bi meni hotel policaj zarad tega napisat kazen, bi šal odvit dol zadevo in bi mu podaril te lučkice.

Invictus ::

Ni.

Imam pa sam to na biciklu. Zaradi avtov, da me prej vidijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

matobeli je izjavil:

Uh, neonke na podvozju so še nekako zgledale (vsaj če si 15).


Ko sem prvič dobil izpit je bil NFS Underground popularen. Seveda sem imel željo, da bi si tud jaz kak tak feature omislil na svojem cliotu (l95) :))

Pa montiramo spodi (temno modre) neonke in moram rečt da zadeva je v temi zgledala kar kul. Sam itak sem bil preveč presran (policaji) , da bi zadevo tudi dejansko uporabljal. Je pa prav prišla na kakem parkirišču ko smo meli "havba" party :))

Zadeve sem se naveličal po 2 mescih in vse skup vrgel dol (da ne omenim da mi je kamen kljub zaščiti, razbil eno od neonk - imel po eno na vsakem pragu).

Sami ::

Nimamo vsi enakega okusa in lahko, da je nekomu na avtomobilu všeč tako kot je meni bilo na kolesu.


Na kolesu je tole dejansko koristno oz. si bolje viden, avto pa ima svoja svetlobna telesa.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

AapocalypseE ::

Sami je izjavil:

Nimamo vsi enakega okusa in lahko, da je nekomu na avtomobilu všeč tako kot je meni bilo na kolesu.


Na kolesu je tole dejansko koristno oz. si bolje viden, avto pa ima svoja svetlobna telesa.


Ne spodbija, da si ne moreš dat na avto, če ti je všeč.

Imajo pa tudi kolesa svoja svetlobna telesa, če hočeš zvečer kolesarit po cesti in brez razsvetljave.

St235 ::

AapocalypseE je izjavil:

Pišete iz izkušenj, da dobiš kazen, če imaš na avtomobilskih ventilčkih to gor našraufano?


Našraufaj in se čudi ko ti bo prva patrulja pobrala tablice z avta. Večina nas premore dovolj intelekta, da ne rabimo tiča v koprive porinit, da bi vedeli da to ni pametno.

Pravila homologacije so jasna in sicer morajo bit vsa svetlobna telesa na motornem vozilu homologirana. Dodatno so jasna pravila kam in v kakšni barvi morajo svetit svetila na motornem vozilu.

AapocalypseE ::

Ne razumem pač, da lahko pišete, da boš za to dobil kazen, ker ne morete 100% vedet.

In, če smo že pri tem, od strani avto nima svetlobnih teles, tako da si še celo bolj viden na cesti. Sploh za kakšne divje živali. Hoče srna zašprintat proti cesti, da jo prečka in vidi od daleč tvoja lepa okrogla svetlobno obarvana kolesa in si misli WTF? Hell no... in si se rešil morebitne nesreče s srno :D

shadeX ::

In, če smo že pri tem, od strani avto nima svetlobnih teles, tako da si še celo bolj viden na cesti.


Taka svetlobna telesa so moteča in odvračajo pozornost s ceste drugim voznikom.

Hoče srna zašprintat proti cesti, da jo prečka in vidi od daleč tvoja lepa okrogla svetlobno obarvana kolesa in si misli WTF? Hell no... in si se rešil morebitne nesreče s srno


Srna vidi luči na tvojem avtu in sliši zvok motorja. Kaj nekatere še vedno žene pred avto ne vem, vem pa da zaradi tistih svetlobnih teles ne boš rešil nobene srne.

Za to obstaja nekaj drugega kar preverjeno deluje in ne moti drugih voznikov v prometu.

St235 ::

AapocalypseE je izjavil:

Ne razumem pač, da lahko pišete, da boš za to dobil kazen, ker ne morete 100% vedet.

In, če smo že pri tem, od strani avto nima svetlobnih teles, tako da si še celo bolj viden na cesti. Sploh za kakšne divje živali. Hoče srna zašprintat proti cesti, da jo prečka in vidi od daleč tvoja lepa okrogla svetlobno obarvana kolesa in si misli WTF? Hell no... in si se rešil morebitne nesreče s srno :D


Če nekaj zahteva homologacijo in le te nimaš si v prekršku. Če rabiš to dejstvo preverit s tem, da dobiš položnico za par 100EUR je to tvoj problem.

Kar se pa drugega idiotizma tiče, pa si predstavljaj kako bi bil šele viden če si na avto nabiješ disko kroglo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AapocalypseE ::

V glavnem 100% ne morete trdit, da dobiš kazen za to.

Ker vsak policaj ne bo tako zatežen kot se nekateri tukaj ;)

Drugače pa glede piščali za srne... srna ti lahko pride tak čas na cestišče, da ti ta piščal ne pomaga nič.

Spxy ::

Če policaj ni zatežen te lahko spusti mimo tudi če nimaš volana v avtu. Teoretično. Kot si ti pa že drugi rekli, če rabiš vse praktično sprobat pa go ahead.

shadeX ::

Drugače pa glede piščali za srne... srna ti lahko pride tak čas na cestišče, da ti ta piščal ne pomaga nič.


In tole

Hoče srna zašprintat proti cesti, da jo prečka in vidi od daleč tvoja lepa okrogla svetlobno obarvana kolesa in si misli WTF? Hell no... in si se rešil morebitne nesreče s srno


Ne gre skupaj.


Sicer pa piščal je slišati na veliko razdaljo in opozarja divjad pred morebitno nevarnostjo. Tako se žival umakne še preden jo imaš možnost srečati.

DeeJay ::

Kr montirite to na avte. Bom lahko vsaj na daleč že takoj vidu komu se morm čimprej izognt. Če vam pa policaji tablce poberejeo, bo pa še tolk bl extra fino.

SaXsIm ::

AapocalypseE je izjavil:

V glavnem 100% ne morete trdit, da dobiš kazen za to.

Ker vsak policaj ne bo tako zatežen kot se nekateri tukaj ;)

Drugače pa glede piščali za srne... srna ti lahko pride tak čas na cestišče, da ti ta piščal ne pomaga nič.


Glede na to, da je zakon glede homologacije jasen, smo. Je pa res, če boš takšen avto imel doma v garaži, je zelo verjetno, da ti nihče ne bo preverjal homologacije. Medtem ko se na cesti to zna zgoditi. Celo zelo verjetno je, glede na povečan obseg nadzora prometa zadnje čase.
SaXsIm

RegulusDraco ::

tak bling bling je všeč samo 12 letnikom ki mislijo da so zaradi teh lučk videt "kul". Nekakšni kvazi street racerji.

Verjetno so prevečkrat gledali film fast and furious 1, kjer kradejo reči iz kamiona v hondah civic s prižganimi neonkami :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Spxy ::

SaXsIm je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

V glavnem 100% ne morete trdit, da dobiš kazen za to.

Ker vsak policaj ne bo tako zatežen kot se nekateri tukaj ;)

Drugače pa glede piščali za srne... srna ti lahko pride tak čas na cestišče, da ti ta piščal ne pomaga nič.


Glede na to, da je zakon glede homologacije jasen, smo. Je pa res, če boš takšen avto imel doma v garaži, je zelo verjetno, da ti nihče ne bo preverjal homologacije. Medtem ko se na cesti to zna zgoditi. Celo zelo verjetno je, glede na povečan obseg nadzora prometa zadnje čase.


3 kontrole na 15 km dolgi poti včeraj. :O

Sami ::

Kot so rekli je seveda odvisno od policista....če recimo pozabiš vozniško ali prometno ti ponavadi spregledajo (so človeški, saj lahko preverijo podatke), v kolikor pa imaš vozilo ki ni primerno za v promet pa je druga zgodba.

Kakšnih 6-7 let nazaj je imel kolega "nafrizirano" Nissan Micro 1.3 16V (športno podvozje, spuščena, feltne, tonirana stekla,...itd.), vse je imel homologirano, razen kratke prestavne ročice, ob splošni kontroli je policist to opazil in ga peljal na izrednega tehničnega kjer so mu seveda pobrali tablice, plačal pa je tudi 400EUR kazni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

fikus_ ::

Street racer:In, če smo že pri tem, od strani avto nima svetlobnih teles,. . .

Se motiš, avtomobili imajo smerokaze na blatniku ali v ogledalu ali pa na strani prednje luči!

Zmontirajte in se vozite zvečer po mestu, da vas vidijo in ustavijo policaji. Tako bomo prišli do dokaza iz izkušenj!

Mesec dni nazaj je kolega dobil kazen 500/250 €,zaradi nepopolne homologacije znižanega vozila. Pa odvzem tablic in ponovni tehnični pregled.

Snackbarru ::

Kaj ne vidite da gre za prepotentne 20-35 letnike s svojimi super Hondami, ki se jim modding in podobna bedarija še vedno zdi kul?
Že samo da neironično pomisliš, da bi imel kaj takega na avtomobilu je dovoljšen razlog zakaj si zaslužiš odvzem tablic. Da še malo osebno napadem - kdor bi rad bral odlične nebuloze, kar lepo si oglejte prispevke uporabnika "xda develope". Jezus fucking krajst.

AapocalypseE ::

A se kdo vozi po regionalki s smerokazi vključenimi? :))

Hej, nimam honde, ker nisem vdarjen na plehnat zvok... niti nimam lučk na ventilčkih :))

Samo čudno mi je kako nekaj 100% trdite za kar ne morete videte, da bi dobil kazen. Teorija je nekaj praksa pa nekaj druga. To velja sploh za našo državico...

Spxy ::

AapocalypseE je izjavil:

A se kdo vozi po regionalki s smerokazi vključenimi? :))

Hej, nimam honde, ker nisem vdarjen na plehnat zvok... niti nimam lučk na ventilčkih :))

Samo čudno mi je kako nekaj 100% trdite za kar ne morete videte, da bi dobil kazen. Teorija je nekaj praksa pa nekaj druga. To velja sploh za našo državico...


Upam da trollaš...

Sami ::

Samo čudno mi je kako nekaj 100% trdite za kar ne morete videte, da bi dobil kazen. Teorija je nekaj praksa pa nekaj druga. To velja sploh za našo državico...


Namontiraj, pa nam povej koliko si fasal, da bomo vedeli.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

harvey ::

Zakaj bi sploh s tem uničil izgled avtomobila?

Si morda gledal oddajo WCC. To sem se tudi sam spraševal, zakaj dobesedno uničevati izgled avtomobilov. 100 ljudi, 100 okusov.:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Invictus ::

Sami je izjavil:

Samo čudno mi je kako nekaj 100% trdite za kar ne morete videte, da bi dobil kazen. Teorija je nekaj praksa pa nekaj druga. To velja sploh za našo državico...


Namontiraj, pa nam povej koliko si fasal, da bomo vedeli.

Lahko mu jaz posodim ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

AapocalypseE je izjavil:

Pišete iz izkušenj, da dobiš kazen, če imaš na avtomobilskih ventilčkih to gor našraufano?


Pišem iz izkušenj kolega, ki me je klicali ponoči, da sem ga prišel iskat, ker je moral avto pustiti na tehničnih pregledih.
Razlog namesto 195/55/15 je imel gumo na avtu 195/50/15 in so mu oduzeli tablice, pa avto je moral tam pustiti. V roku treh dni je moral avto postavit v originalno stanje, da je dobil nazaj tablice.

AapocalypseE ::

Dimenzija gum pa je nekaj druga kot lučke na ventilih. S tem, da te lučke gorijo samo, ko se kolo vrti.

Invictus ::

Enim pa res ne potegne...

Isto je. Lučke niso homologirane...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AapocalypseE ::

Ja, ampak, če se policaj vpikne v to lahko lučke odstraniš v trenutku... gum pa ne moreš, tako da to primerjat ni enako.

Spxy ::

AapocalypseE je izjavil:

Ja, ampak, če se policaj vpikne v to lahko lučke odstraniš v trenutku... gum pa ne moreš, tako da to primerjat ni enako.


Ponovno, vozi se toliko časa dokler te ne ustavijo in potem predlagaj da jih odstraniš in se odpelješ naprej. Javi kako je šlo.

AapocalypseE ::

Ne rabim testirat, ker mi ne more noben tukaj gor 100% garantirat, da prvi policaj, ki me bo vstavil, mi bo napisal kazen in odvzem tablic zaradi teh luck na ventilih.

Samo kar lahko delate na forumu je, da pametujete...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

AapocalypseE je izjavil:

Ne rabim testirat, ker mi ne more noben tukaj gor 100% garantirat, da prvi policaj, ki me bo vstavil, mi bo napisal kazen in odvzem tablic zaradi teh luck na ventilih.

Hočeš reč, nimaš jajc testirat in raje samo pametuješ?

Kar pa ne spremeni dejstva, da je takšna predelava avtomobila nezakonita, da posledično avto ni tehnično izpraven in ga zato ni dovoljeno uporabljat v cestnem prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

krneki0001 ::

AapocalypseE je izjavil:

Dimenzija gum pa je nekaj druga kot lučke na ventilih. S tem, da te lučke gorijo samo, ko se kolo vrti.


Luči so še bolj problematične od gum, preverjeno.

Malajlo ::

Sami je izjavil:

...vse je imel homologirano, razen kratke prestavne ročice, ob splošni kontroli je policist to opazil in ga peljal na izrednega tehničnega kjer so mu seveda pobrali tablice, plačal pa je tudi 400EUR kazni.

Tega pa ne verjamem ... Jaz sem tisti štil od šalthebla na jugo vozilih skrajšal (žaga za železo, pa gasa), pa mi na tehničnem nihče ni nič omenil. Nikoli. Dolžina prestavne ročice ne vpliva na vozne lastnosti vozila.
A dišečo smrekco moraš tudi homologirati? Pa nosilec za telefon, sploh tisti na vetrobranskem steklu (kar bi jaz sicer kar prepovedal)?
http://www.moskisvet.com/clanek/svet_na...
Za katere spremembe in predelave potrebujemo izjavo o skladnosti?
Spremembe in predelave, pri katerih je treba pridobiti izjavo o skladnosti vozila s predpisi in spremembo vpisati v homologacijski kartonček, so:
- zamenjava platišč oziroma pnevmatik
- zamenjava vzmeti in/ali blažilnikov
- zatemnitev stekel
- vgradnja vlečne naprave (kljuke)
- vgradnja usmerjevalnikov zraka (spojlerjev)
- zamenjava svetlobnih teles (žarometov, zadnjih luči)
- vgradnja dodatnih svetlobnih teles (npr. dnevnih luči)
- zamenjava izpušnega sistema (zamenjava izpušnega lonca oz. glušnika)
- vgradnja cevne zaščite (sprednji cevni zaščitni lok, cevna zaščita pragov, cevna zaščita zadaj) in
- predelava pogona na utekočinjeni naftni plin (UNP).


Na strani 13 se začne spisek VSEGA, kar je potrebno homologirati. Bogami dolžine šalthebla ni not ... Na strani 65 seznam vseh direktiv. Ja, luči so, krmilni mehanizem je, šaltheblov pa nikjer. Celo (športni) filter je bolj izmuzljiv.
http://www.rti.si/images/stories/UL_RS/...

AapocalypseE ::

St235 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Ne rabim testirat, ker mi ne more noben tukaj gor 100% garantirat, da prvi policaj, ki me bo vstavil, mi bo napisal kazen in odvzem tablic zaradi teh luck na ventilih.

Hočeš reč, nimaš jajc testirat in raje samo pametuješ?

Kar pa ne spremeni dejstva, da je takšna predelava avtomobila nezakonita, da posledično avto ni tehnično izpraven in ga zato ni dovoljeno uporabljat v cestnem prometu.


Nazadnje, ko sem se potipal, so še vedno na istem mestu.

Ne rečem, da je zakonito met te lučke na avtomobilskih ventilih, ampak noben mi ne more zagotovit 100%, da bom dobil kazen pri prvem policaju zaradi tega.

Vse ostalo je za mene forumsko pametovanje kako bi kaj naj bilo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117890 (16008) tomaz-
»

Set za popravilo pnevmatik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322411 (15693) morosito
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930461 (15001) GrimReaper
»

Policaji in Neonke

Oddelek: Na cesti
385409 (3679) mihor
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931796 (10100) Mehmed

Več podobnih tem