» »

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti?

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti?

1 2 3
4
»

poweroff ::

Če se voziš z nehomologiranim vozilom, do kod gre lahko policaj ?

Lahko ukaže vleko vozila na tvoje stroške ? Ti ga lahko zaplenijo ali recimo ga dajo na hladno nekam na namenski parking ( pajek & Co.), dokler ne prineseš dokumentacije ?

Odvzame tablice, ti ap potem avto odpelješ domov (ali kam drugam) kakor hočeš (legalno je seveda le z vleko).

Scorpia je izjavil:

Privijačene tablice ne smeš imeti!

Hmm, lahko kdo kaj več pove o tem - po katerem členu zakona, kakšna je kazen?
sudo poweroff

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

Scorpia je izjavil:

Privijačene tablice ne smeš imeti!

Hmm, lahko kdo kaj več pove o tem - po katerem členu zakona, kakšna je kazen?

Zato ker je v registrske tablice kakorkoli prepovedano posega oz. jih spreminjat. Npr. limat gor kakšne nalepke (EU grbi), jih na novo barvat ko zbledijo, uporabljat zbledele tablice, jih barvat s kakšnimi sredstvi za "kamuflažo". So pač točno predpisane oblike in dimenzije v katere ni dovoljeno posegat. Razen tisti okvirček okoli zelenega roba, ki je namenjen vstavitvi v okvir.

Mislim da kar ZVCP ureja to zadevo. Obliko pa pravilnik.
OM, F, G!

BlueRunner ::

Hmm, lahko kdo kaj več pove o tem - po katerem členu zakona, kakšna je kazen?


6. odst. 195. čl. ZVCP-1-UPB5

Policija je znana po temu, da tablico, ki je prevrtana, da gre vijak skozi njo, označi kot "poškodovano". Tehnično gledano je to tudi res. Običajno pa je to "nagrada" za bolj tečne neposredne plačnike v proračun. Glede sprememb oblike ali vsebine, pa pametno uporabljeni vijaki ne storijo ničesar.

Rešitev bi bila ta, da bi kje našel nosilec za tablico, kjer jo bi privil s stranskimi ploščicami, ki jo bi trdno in zanesljivo fiksirale na njenem mestu, hkrati pa ne bi prišlo do kakršnih koli mehanskih poškodb.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

BlueRunner je izjavil:


Rešitev bi bila ta, da bi kje našel nosilec za tablico, kjer jo bi privil s stranskimi ploščicami, ki jo bi trdno in zanesljivo fiksirale na njenem mestu, hkrati pa ne bi prišlo do kakršnih koli mehanskih poškodb.

V bistvu bi rabi en konkreten INOX okvir za tablice, ki bi bil z notranje strani privijačen na karoserijo (vijaki niso vidni z zunanje strani). Kar ne verjamem, da kdo še ni naredil podobne zadeve.
OM, F, G!

BlueRunner ::

Eh.. potem, ko si človek vzame 25 let kredit za nakup boljšega vozila, kot ga ima njegov sosed, zna zmanjkati tistih 50EUR več, kolikor bi takšen okvir stal. Zato potem za njih tudi ni povpraševanja...

MadMax ::

Silikon FTW :))

(tudi konkretnejši dvostranski lepilni trak bi zadostoval)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

particle ::

MadMax je izjavil:

Silikon FTW :))

(tudi konkretnejši dvostranski lepilni trak bi zadostoval)



1 paketek hubba bubba bo čisto ok. Preverjeno deluje :)

Valvoline ::

Policija me je ustavila XXXX krat tablice mam skoz privijačene na vsakem avtu do sedaj,vsi avti v službo tudi,nikol nobene pripombe glede tega.

poweroff ::

No, stvar je taka, da se je žena pred kratkim nekam butnila in je tablica padla dol. In ker pač ni bilo nobenega okvirja v bližini, avto pa smo nujno rabili, sem zadevo prišraufal z dvema vijakoma...

Očitno bo to treba popravit... samo ne vem kako bo potem z luknjami, da jih bom nekako "skril"...
sudo poweroff

SaXsIm ::

berem teme uporabnika ;), pa se mi zdi da je bil mtosev samo ogrevanje...
SaXsIm

civic_ ::

Valvoline je izjavil:

....privijačene tablice,športni filter,kabl za feršterkerijo.... Nisem nek strokovnjak,vendar mislim da policaj za tole nima kaj pripovedovat.
Najebu si zarad xenonke. Zadnjič so dobil frenda z prevelkimi Alu platišči brez homologacije in je fasal 300e položnico. Jbga zakon,ni se za špilat.


Po mojih informacijah, si avtomatsko kriv če narediš nesrečo z nehomogiranim avtom.

Če je vse na avtu Ok, vredu homologirano...se pritoži,če pa ni si lahko srečen.
še prenizke kazni za nevarna vozila na cesti. (to, da te nehomologirana luč zaslepi Je nevarno)

d0rK ::

Pizda Mataj, tok let si ze clan pa se nisi pogruntu:


Po prometni nesreci se pride na ST vprasat kako se izogniti kazni ter poskrbeti za odskodnino!

koyotee ::

js bom prijavu tebe ;-) in policaja!!!!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mehmed ::

civic_ je izjavil:


Po mojih informacijah, si avtomatsko kriv če narediš nesrečo z nehomogiranim avtom.

To so neumnosti. Tud ce si pijan recimo, nisi avtomatsko kriv. Drugace bi ze imeli kaos, ker bi se folk za zabavo zaletaval v take.

buneech ::

Tole je pa una fora ... "How dumb can you be?"
Od iztikanja ključev med vožnjo do xenonov na puntotu ... ajej. Sej ponavad idioti skoz najboljš skoz pridejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

;-) ::

BlueRunner je izjavil:

Eh.. potem, ko si človek vzame 25 let kredit za nakup boljšega vozila, kot ga ima njegov sosed, zna zmanjkati tistih 50EUR več, kolikor bi takšen okvir stal. Zato potem za njih tudi ni povpraševanja...


Okvirji prvič niso lepi drugič pa ko daš muziko naglas fleksajo bolj glasno od muzike in tretjič hitro zgubiš tablco.

Po mojih informacijah, si avtomatsko kriv če narediš nesrečo z nehomogiranim avtom.


Ko sem naredo nesrečo ni noben vprašal za homologacijo.

Po prometni nesreci se pride na ST vprasat kako se izogniti kazni ter poskrbeti za odskodnino!


Seveda, pomagali ste mi do 2.5 jurja brez odvetnika;)

Če je vse na avtu Ok, vredu homologirano...se pritoži,če pa ni si lahko srečen.


Nič se nebom pritoževal ker je problem rešen.

koyotee ::

mi pa se bomo, ker imaš še vedno izpit!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

imagodei ::

OK, a potem ste zaključili na to temo? Ni več kaj pametnega za povedat, razen kopice obmetavanja in moraliziranja?

(Hint: za brezvezno nakladanje imamo temu primerno temo)
- Hoc est qui sumus -

tiga325 ::

Ja, ma itak da marsikoga pogreje, ker sliši kakšne špiči takle mulc.

Mene prime včasih kar, da bi kakega mulota, ki obseva vse okrog sebe s tistimi xenonkami
ustavil in mi prpeljal eno okoli ušes...

šernk ::

tiga325 je izjavil:

Ja, ma itak da marsikoga pogreje, ker sliši kakšne špiči takle mulc.

Mene prime včasih kar, da bi kakega mulota, ki obseva vse okrog sebe s tistimi xenonkami
ustavil in mi prpeljal eno okoli ušes...


sam sem ugotovil da postaja nacionalni šport kdo bo dlje vozil z dolgimi lučmi, ko žmigaš 10im avtom od 12ih ki jih srečaš, se je res za vprašat, saj ne rečem se zgodi da pozabiš izklopit...vendar to se ne more zgoditi 10im zaporedoma
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

root987 ::

Glejte da ne žmigate preveč oziroma jih v znak maščevanja prižgete - je namreč prepovedano. Nekoč nekdaj nek pametnjakovič na semaforju pustil dolge luči in nikakor ni po večkratnem žmiganju si dal dopovedati, da ima dolge luči. Na žalost je bil v koloni tudi policist, ki pa je takrat izdal samo opozorilo (izvornega problema pa ni šel reševati k gospodiču).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

;-) je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Eh.. potem, ko si človek vzame 25 let kredit za nakup boljšega vozila, kot ga ima njegov sosed, zna zmanjkati tistih 50EUR več, kolikor bi takšen okvir stal. Zato potem za njih tudi ni povpraševanja...


Okvirji prvič niso lepi drugič pa ko daš muziko naglas fleksajo bolj glasno od muzike in tretjič hitro zgubiš tablco.


V puntotu ti marsikaj drugega 'fleksa' k das muziko naglas. Tablice so se najmanjsi problem :>

;-) ::

Naprimer?

Opkow ::

vsa plastika, zracne lopute, rocke, tapete na vratih, predali, ... vse kar je bolj slampast pritrjeno... ;)

shark_nm ::

dobr da si sploh upaš dat naglas v taki italijanski koroli....Tveganje da kej stran pade in šopaš z ritjo po asfaltu naslednjih 100 m je veliko.

Meizu ::

Res je... Na tvojem mestu bi se posteno zamislil, in se odlocil, da naslednjega pol leta prezivim sam v sobi presran kot sam hudic v mislih, kaj bi se ti do sedaj lahko vse pripetilo >:D

Sicer pa: Milo receno - bedak si. Policaj ti gre na roko, da ti ne bo potrebno placat kazni (res je malo taksnih), ti gres pa s tozbami usajat. Ce imas nehomologiran avto pa itak tudi s tozbo ne bi nic dosegel. Nekih stvarnih dokazov, da ti je rekel, da pridi v petek pokazat avtov ni, obstaja le tvoja beseda proti njegovi. Pa se kazen bi placal.

nurmaln ::

Meizu je izjavil:

Nekih stvarnih dokazov, da ti je rekel, da pridi v petek pokazat avtov ni, obstaja le tvoja beseda proti njegovi. Pa se kazen bi placal.

Pa tudi če bi bili, s tem ni prav nič narobe. Policistova diskrecijska pravica je ali te bo za nek (blag) prekršek kaznoval ali samo opozoril. Od kršitelja v tem primeru ni zahteval ničesar nezakonitega tako da...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Meizu ::

nurmaln je izjavil:

Meizu je izjavil:

Nekih stvarnih dokazov, da ti je rekel, da pridi v petek pokazat avtov ni, obstaja le tvoja beseda proti njegovi. Pa se kazen bi placal.

Pa tudi če bi bili, s tem ni prav nič narobe. Policistova diskrecijska pravica je ali te bo za nek (blag) prekršek kaznoval ali samo opozoril. Od kršitelja v tem primeru ni zahteval ničesar nezakonitega tako da...


Se popolnoma strinjam.

Aramis ::

;-) ::

Ta link je že bil. Sicer pa se lahko tema zaklene, ker je problem rešen, zdaj pa grejo xenoni nazaj in vse.

lp

bluefish ::

Aramis je izjavil:

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

:\
Sploh je fino, ko človek prebere, da je tisti večer naletel še na eno patruljo. Najbrž so ga ustavili kar tako, ker nimajo drugega dela.

;-) ::

Pa iz obeh stvari nebo nič. Ahaha

Ejsi_Disi ::

Jah, sreča je na strani neumnih.
Rock n' roll ain't noise pollution!

root987 ::

Upam, da punca ni bila preveč razočarana, ker avto ni bil v polnem blišču ravno na vajino obletnico.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

;-) ::

ni še bil ta petek usoden =)

jnzavrl ::

Ne oprost sam ste kekci ane on vas nekaj vpraša, tukaj pa je 90% odgovorov ki je offtopic in samo njega grajate kaj bi še moral dobiti itd. Je res tako težko enostavno dogovorit al ste res vsi tako zabiti?

In ja vem da je tud to offtopic..

d0rK ::

Ko debilček postavi debilno vprašanje dobi debilne odgovore!

;-) ::

Niti ni neumno vprašanje, samo ta forum je tolk "neprofesionalen" da prvo vse skupaj okarate itd. namesto da bi napisali ja policaj ni delal po pravilih oz. da mu ga ni treba kazat =)

bluefish ::

Samo zanimivo je, da si tudi na drugem forumu dobil podobne odgovore. Toliko o želeni "profesionalnosti".

;-) ::

Tisti forum še je slabši. Glavno da sem jaz rešo problem, to je edino pomembno.

hamax ::

Mislim da ta tema ze dolgo ni konstruktivna.
Dovolj bo.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117867 (15985) tomaz-
»

Ali je to legalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7812148 (9675) shadeX
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930421 (14961) GrimReaper
»

Prva pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318122 (16919) šernk
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931788 (10092) Mehmed

Več podobnih tem