» »

status - vpis na dve fakulteti

status - vpis na dve fakulteti

hominis ::

torej problem je sledec ...

status studenta imam do 30.9., potem ga ne morem vec podaljsat. sem absolvent FE-ja, opravil vse izpite, temo za diplomo sem dvignil aprila.

rad bi se cimprej vpisal na neko fakulteto, da bi si se za eno leto podaljsal status (diplomiral bom kasneje, verjetno po novem leetu)

problem je ker imam se vedno status na FE-ju in mi bojo zavrnili prijavo. kaksne moznosti imam (vporeden vpis na dva faksa) ? na kaksne fakultete se sploh lahko vpisem brez kakrsnihkoli kolobocij, diferencialnih izpitov, itd.

Torej nujno rabim status se za eno leto, potem pa redna zaposlitev :P

AndrejS ::

Včasih je bilo tako da si moral imeti povprečje vsaj 8.5 da si lahko bil vpisan na 2 fakulteti. Raje se obrni na referat fakultete in tam povprašaj!

gzibret ::

Za hkraten vpis na 2 fakulteti rabiš poleg dobrega povprečja tudi dovoljenje matične fakultete. Daj prošnjo v referat, napiši kako te zelo zanima ona druga fakulteta in počakaj na sejo oddelka. Verjetno ti ne bodo odobrili, a poskusiti ni greh.

Če ti bodo odobrili, se boš lahko vpisal konec septembra.
Vse je za neki dobr!

Bob Rock ::

Ce si absolvent, ne mores vzporedno studirat. Ce se hoces vpisat na kako drugo fakulteto, se moras iz sedanje izpisat, kar pomeni, da ne mores diplomirat na tej, kjer se izpises.

Prav tako ne gre, ce si npr. vpisan na mariborski univerzi in bi se rad vpisal na ljubljansko. Ista pesem. Izpis in potem tam vpis. Prav tako za primorsko.

Lahko se pa vpises na visjo solo (sesta stopnja), ker nima nobene povezave z univerzo. In s tem mas se eno leto status.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

hominis ::

razumem ...

a bi bila mogoce kaksna razlika, ce na sedanji fakulteti ne bi imel vec statusa studenta, torej ce aprila ne bi dvignil teme za diplomo in posledicno ne bi podaljsal statusa se za pol leta ?

torej kaksne opcije imam za podaljsat status, glede na to da mi sedanji potece 30.9. in glede na to, da nameravam diplomirat po novem letu ?

izpis iz obstojece fakultete odpade, prav tako se ne morem vpisat naprej na podiplomca. kaksne moznosti se obstajajo ?

Matev ::

pri nas na NTF so ljudem ki so bili sredi dela diplomske naloge avtomatično podaljšali status

mislim da je moral imeti tudi mentor za diplomsko nekaj besede pri tem

Gwanaroth ::

Vpiši se na katero izmed Višjih strokovnih šol. Ne rabiš izpisnice iz fakultete, le plačaš vpisnino [okoli 5k] in imaš status.

To sem jaz naredil lansko leto. Sicer nisem še absolvent, sem pavzer, ampak sem si za 5k za 1 leto pridobil status študenta in z njim vse ugodnosti.


Jaz sem se vpsal sem, s tem da nisem bil niti 1x na predavanjih :> Dobil le potrdilo o šolanju in to je konec koncev tudi vse, kar sem rabil doseči.

Luknje v zakonu.. zakaj jih nebi s pridom izkoriščali? :>
Lights often keep secret hypnosis..

gzibret ::

> pri nas na NTF so ljudem ki so bili sredi dela diplomske naloge avtomatično podaljšali status

NTF ni glih standarden fax, če so ljudje tam imeli po 10 in več let status. No, to je bilo včasih, danes pa nič več.
Vse je za neki dobr!

korenje_ver2 ::

na ntf sm bil jz vpisan, pa smo mel sosolko, ki je studirala vzporedno na dveh fakultetah... mislm da je bla druga administrativna smer al neki tazga... (1. letnik)

gzibret, pravila so za vse fakultete enaka. do leta 1998 +- 2, al neki tazga, si bil lahko student neomejeno in si lahko neomejenokrat ponavljal...

Gwanaroth, visje sole niso del univerze v ljubljani in univerze v mariboru. tko da ima vsaka visja sola svoja pravila glede vpisa, za razliko od uni-lj, kjer lahko 2x ponavljas... al 1x??

Zgodovina sprememb…

lebang1 ::

Že dosti stara tema,
pa vendar me tudi mene vse to zanima,
predvsem pa me zanima ali tudi letos še vedno velja vse isto kot zgoraj piše ali so kakšne spremembe??

lp

def0r ::

Kaj pa visja sola?:) Univerza v LJ in visje sole so locene ustanove mogoce na ta nacin?

lebang1 ::

ja, če so še vedno in nimajo kakšnega stika :)
dejansko imam prav isti problem kot prvi post zgoraj (še na istem faxu sem ) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198008 (36825) Filip8
»

Prepis iz ene fakultete

Oddelek: Šola
217752 (6713) ramiz?!
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516016 (9078) Jerry000
»

vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
52437 (2102) BluPhenix
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249680 (8202) jeti51

Več podobnih tem