» »

Ljubljana: kje jesti kot študent?

Ljubljana: kje jesti kot študent?

«
1
2

R33D3M33R ::

Ker bom kmalu 5 dni v tednu preživel v Ljubljani (študentski dom) me kot študenta zanima kje jest, da ne bom lih sestradan oz. da ne bom bankrotiral :) .

LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

iro ::

kaj vse na najdeš na internetu>:D
Če boš v rožni dolini imaš študentsko menzo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iro ()

bastadu ::

Kako si sploh lahko šel za študenta, če ti že po 5ih dneh grozi bankrot? Kaj bo šele pol, ko bo treba za gajbo dat>:D

R33D3M33R ::

iro: hvala
bastadu: študiral bom v ljubljani pa bom pač 5 dni v tednu tam? Verjetno si me napačno razumel, da bom samo 5 dni tam :P
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bastadu ::

Bila je samo šala;)
Pa dober tek!:)

H4rVeSteR ::

klopčič pri litostroju (šiška) al pa new shanghai (pr kapitlu, pravna fakulteta) kjer maš all you can eat:D
***I have a dream***

Loki ::

-pub legende, center mesta oz. proti vicu. meni je vsec, a hrana zna biti enolicna na case, guzva
-emonska klet, center mesta (pri maxim.), hrana zelo dobra, tudi vecinoma guzva
-strojni faks, center mesta, dobro, ni (toliko) guzve
-mirje, vic blizu fri, nisem se bil, a hvalijo
-maximarket klet (cez pasazo), prednost je ogromno placa in da hitro dobis hrano, je kvecjemu malo hitro pripravljena in slabsega okusa kot v zgornjih (a se vedno dobra). tudi enega slo-techovca sem videl tam par let nazaj :))

pa sestra pravi, da je shanghai res dober, samo spet guzzzzva.


kaj bos pa studiral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

poluks ::

ja ja klopčič rules (pocen, velik, za fante:P )

PS; drugace je pa menza zakon ob vecerjah(kosilo pa odvisno od dneva)

poluks ::

maxsi market je zanic(da se ne izrazim hujse) - postan krompir, zatezene kuharce, edino kaj je dobro tam je da je okolje naj jim bo

mirje-dobra hrana, v ku*cu so pa kelneri, sistem strezbe placila, da guzve ne omenjam!

ce bi rad dobro jedu ti priporocam Guliver al pa Via bona (informacije mas na internetu)

Gapi ::

poluks: delam v tej menzi in lohk rečm da je hrana povprečna tako kot drugod. Res pa je da je odvisno od kuharja kok je zainteresiran da bo hrana odličnega okusa. Ker nekateri kuharji v tej menzi so sam zato da dobijo plačo :). Ok pa da ne bom pluval v svojo skledo bom tko reku golaž v velkih količinah je supr narjen.

perci ::

Gapi: V maksiju delaš al v menzi v rožni? Sicer ze dolgo (3 leta) nisem bil v maksiju ampak takrat je bla prov zanič hrana. Krompir je vedno plaval v olju, okus je bil pa za kozlat. Ampak vseeno je bilo vedno polno - lokacija.

Drugač pa v menzi v rožni res ni tok slabo. Jst jem velik v Storii, včasih v Imperiu (ceprav sem se ze prenajedel), Cantina Mexicana,..

gzibret ::

Najboljše pizze imajo v pizzeriji Gregorino zraven študentov na Topniški (fax za socialno delo).
Vse je za neki dobr!

wind ::

menza rožna? Cimer se je tam zastrupil z hrano. Rabil dva tedna, da je k sebi prišel. Pa ni edini.
Pa kakšna miš se je tudi že znašla tam v kuhinji. :))

polkus: Kaj ti ni všeč pri kelnarjih v Mirju? Če jih primerjaš z onimi v legendah, kjer ti še dober dan ne povejo so tile v Mirju super.

Jaz ti priporočam še picerijo Focolus. Imajo malo drage bone, ampak zaradi tega so se sedaj vsaj malo rešili gužve.


Sedaj po prvem bo pa povsod gužva. Mirje, Legende, Emonska - od 13.00 do 15.00 moraš tu ponavadi čakat na fraj mizo, sploh če vas malo več pride.
w

SkIDiver ::

Najbolši pasulj je v menzi v rožni:D

Podgane tam še nism vidu pa tud zastrupil se še nism. Zna bit pa včas tam hrana tko tko. Majo pa dneve, ko je dobra. Izjema je goveja juha, ki za moje pojme pride kar iz vrečke zato vedno vzamem juho iz vege menija.

PS: Upam, da veš, da kot študent nabaviš študentske bone za prehrano! Kot bruc jih lahko kupiš v K4 ali K6 (Kersnikova 4 & 6). V rožni dolini v mesecu oktobru bruci ne morejo kupovat bonov;) Vsaj zadnji dve leti je bila taka praksa. Pa, da ne pozabim omenit gužvo v k4 in K6! Katere so najboljše ure tam, da ni gužve ne vem. V rožni definitivno zjutraj in popoldne okoli 17 ure ni gužve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Gapi ::

perci : Rožna dolina

R33D3M33R ::

Hm, to da lahko kupim bone vem, da jih pa v oktobru ne morem dobit je pa kar bad :( . Bom že, hvala za trenutne nasvete - še kak nasvet je dobrodošel.

LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Gapi ::

Prid ob pol treh v menzo mi boš pomagu 30 kil kosti pa zelenjave v smeti nest. Ja vsak dan sveže kosti v juhi in zelenjava. Z podganam jne pa tko da so ble enkrat kak tedn popularne in verjami da smo nardil vse kar jhe blo v naši moči da smo se jih znebil.

poluks ::

polkus: Kaj ti ni všeč pri kelnarjih v Mirju? Če jih primerjaš z onimi v legendah, kjer ti še dober dan ne povejo so tile v Mirju super.


Jih ne primerjam z unimi v legendah (o legendah sploh ne bom govoril k pol ne bom mogel nehat kritizirat/ku*cat)
drugace sm pa mel eno par scen z kelneri v mirju

Gapi; a ti kuhac al si vajenec v menzi??
drugace je pa v menzi zakon za vecerjo ; kalamari in jeterca (ribe so tudi vcasih dobre ce obozujes ribe)-sam se vedno kosila so koker kdaj, stvar okusa.

PS; ko bos kot student jedel se ne pustit kelnerom zavajt - ti imas enake pravice kot ostali gostje.

R33D3M33R ::

Loki: sorry, sem spregledal tvoje vprašanje :8) . Študiral bom kemijo na fkkt.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tody ::

b ::

> Najboljše pizze imajo v pizzeriji Gregorino zraven študentov na Topniški (fax za socialno delo).

A to na bone al kaj, da so tam najboljse?

Tam sem jedel 1x. In ne bom vec, ker kar sem dobil se zdalec ni bila dobra pizza. Ja, sem jo pojedel, ker tako grozna ni bila, ampak ne vem kake mate to kriterije, pa od vec ljudi sem ze slisal, da je tam dobro.

Na podlagi tega pac ne bom rekel, kolk je pizzerija dobra, ampak v Ljubljani so vsaj _3_ pizzerije, kamor lahko grem kadarkoli jest, pa ne bom razocaran.

Sicer pa, a dandanes noben vec ne kuha sam? Sploh pa v studentu, k mas cist solidne kuhinje.. ne recem, ce si prisiljen zivet v kaki sobi pri kaki stari kokosi, ker si pac nisi uspel najt spodobnega prebivalisca in niti kuhinje nimas, ampak v _studentu_?!

V-i-p ::

Študent, da bo kuhal sam? Ti nisi resen :D;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nejc_ ::

Da se jst "prilepim" eno reklamo: Piramida na Vojkovi - pri prvih stolpnicah - velike in dobre porcije.

poluks ::

a dandanes noben vec ne kuha sam?


sej ni problem skuhat ampak pospravit-pomit! :D :D

bastadu ::

LOL:D Krvava resnica:)

Speedster ::

Okrepčevalnica Stadra, sploh če si vegetarijanec. Stari not je ful faca, prijazen res hitra postrežba.
Majo pa tud mesna kosila.

Gapi ::

poluks: Deklica za vse drgač pa pomočnik.

poluks ::

:D

dolenska ::

ub legenda: za jest dobis velik, slaba postežba, pocen bon, gužva

mirje: za jest dobis manj, pice so najboljse in se najes, drazji bon, super osebje, gužva

via bona: za jest dobis bolj mal, drag bon, osebje standardno, ni gužve

fokulus: pizza je super, dost za jest, osebje super, guzva

sanghai: za jest vzames kulk hoces, osebje kitajsko in bolj mal razumljivo ampa kul, ni guzve

tunnel: pica kr velka tako da se najes, osebje mal zmedeno, ni guzve

emonska klet: velik izbira, dobre pice, osebje kul, guzva

parma: dobre a majhne pice, pocen bon, dobro osebje, guzva

gzibret ::

Ja, ja, jest sem mislu najboljša pizzeria na bone. So še boljše pizze v Ljubljani, samo le na tolarje :D .
Vse je za neki dobr!

Goldee ::

Ce si v Rozni se ti "splaca" hodit v menzo, ker je bon sorazmerno pocen, hrana je sprejemljiva in meniji se pogosto menjavajo. Pa tud ful blizu mas (ce si v rozni ne), se pravi ti kosilo ne vzame ~2 uri. Drugace pa je dobra izbira tudi Emonska, kjer imas res dobre pice, le problem je to, da mores ketchup placat. Imajo pa dobro izbiro solat (svezih), kar je plus. Mirje ponuja predvsem Italijansko hrano (razne paste, pice, lazanje...). V Pub legendah imajo prepogosto enake menije in se zato zelo hitro navelicas njihove hrane, pa se guzva je ponavadi. Osebje je mogoce malo osorno. Za popestritev pa so tu se Sanghai, kitajska restavracija, ki je zelo dobra izbira - samopostrezno, vzames si kar hoces, ter kolikor mores pojesti (ter na usake 10 kosil v sanghai-u, dobis eno zastonj, katero lahko narocis brez studentske), ter mehiska restvracija blizu preserca.

V ostale pa jaz niti ne hodim, zato nimam izkusenj. Pa dober tek ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Jackal ::

A v Kulinar pa noben ne hodi? Za moje pojme je kar kul - to je na faksu za elektrotehniko - bon je 260 SIT, vedno sta 2 kosili in 2 malici (no, včasih proti koncu katerega zmanjka) - jedilnik se sicer precej ponavlja, včasih naletiš tudi na eksotiko - recimo puranji zrezek s testeninami in ananasovo omako. Ob torkih imajo odličen pasulj. Drugače pa hrana je približno takšna kot v menzi v Rožni.

V Mirju sem bil 1x na pici, pa je bila skoraj neužitna, poleg tega je bilotakrat treba plačat vse dodatke posebej (ketchup itd). Za pice je za moje pojme zelo dober Foculus - je pa bon dokaj drag.

Drugače lahko pa tudi kupiš 5 bonov na mesec za dostavo hrane - recimo če imaš naslednji dan kak izpit in se ti ne da kaj doma delat - Coccinella - najcenejša dostava. Hrana je pač takšna kot se za dostavo spodobi - dunajc je vredu in precej velik, solate pa ne znajo naredit. Tudi pic nimajo slabih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

poluks ::

Halo KAtra - kosila-so dobra; mesano na zar,kalamari,dunajski

jovo; - najboljsi zar v mestu, kelneri so vredu, edino lokacija je malo zajebana ce nimas avta

AL Capone; kelneri so koker ker, ; kalamari rules; drugac so pa pice tudi dobre in pa testenine,lazanje - vzames kar koli majo na jedilnem listu +juha+sladica+sok

Spar Vic; ce popgledas na internet kaj je za jest se da skor vedno na kej dobrega naletet; hrana povprecna

hruske ::

Jaz si sam kuham, me vecinoma pride ceneje.

Razen v primerjavi s kulinarjem, kjer je res ugodno :)
Rad imam tole državico. <3

fosil ::

Enostavno ne verjamem da si sam za 400-500 sit koker stane večina bonov skuhaš kosilo. S tem seveda mislim komplet kosilo juha + glavna jed s prilogo + solata + recimo še sladica.
Ker kakšne testenine s polivko zame ni glih neka primerljiva zadeva z enim kosilom.
Tako da mislim da so boni najbolj ugoden način prehrane + seveda ni ti treba kuhat :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

drejc ::

Ker sem stacioniran med Lj in Kranjem, tko da mam moznost obojih bonov, morm rect, da je definitivno najboljsi beng for buk taljansko/grška restavracija Mona Lisa v Kranju. Bon je dobrih tristo, kelnarca je res simpatična in komunikativna in se res počutš k da si Gost s tem da se vedno nažreš odlične hrane.

Nekak tko ko Mirje na Viču, s tem da je cnej, ni tolk gužve pa še ambient je sup3r. Jejo pa tm al direktorji al pa bodoči direktorji (študenti). :))

Tut na netu majo stran kjer so napisani menuji za cel tedn. Pelte kdaj punco tja, bo cist paf, se posebi ce skoz jeste v Lj.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

Aja, pa šišo majo tut, sam morš šefu rečt, k je tak skoz tm.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

A. Smith ::

Moj komentar je povsem enak MIDI-jevemu, dodajam pa, da je bon za Foculus drag, gužva pa ni problem, saj ti kelnar 8-O poišče plac, postrežba je pa tud zelo hitra.

@Jackal: Jaz jem največkrat v Kulinarju. To je za moje pojme najboljša menza v LJ. Sploh če gledaš Bang for the Buck. Za 260 SIT se naješ ko krava!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

SkIDiver ::

Torej tole je za mojo sestro:D brucka:D

Študirala bo na EF stanuje pa v Trnovem. Tu vmes me zanima kje gre lahko jest na bone. Zahteve so pa take, da je bol vegetarianske narave. Poje kak dunajski in podoben zrezek, ko se ne vid mesa. Kaki čevapčiči, hrenovke še gredo. Pleskavica že ni več OK:\

Skratka kje lahko je na bone na tej relaciji in ima na ponudbo tud vegetarianski menu?

Binji ::

menza v Rozni poceni pa dobra? Hm..ja ce ti je skoda hodit se 2min vec do FE in FRIja. V Rozni je bon 440sit, tam pa 260 al neki tazga sit s tem, da je meni na faksu boljsa hrana in okolje. Dobis pa celo kosilo (2 varjante), oz v casu malice se dodatno izbiro.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SkIDiver ::

Poznam menzo v rožni kjer bivam in poznam menzo na FE&FRI ker tam študiram. Menza na faxu nima vegetarianskih menijev in odpade! Rožna bi bla opcija. Emonsko mam drugače v opciji (bon je dražji 70 sit od rožne) pa pedagoška al kaj je že zraven EF.

Poanta je v vegetarianskem meniju!

Speedster ::

Okrepčevalnica Stadra na gosposki- tukaj imajo vegetarijanske menije, pa ne zel. krožnik ampak res dobre menije.

Dzuro10 ::

Najbol je hot-horse:D Pri pravni čez zmajski most pa prvo križišče levo:P

SkIDiver ::

glista bravo zate:D

Tist hors mi je 100x bolj okusen kot tisti v tivoliju. Sploh se mi dopade, ker je zraven solata+jogurtov preliv. Njam njam.

TribesMan ::

Sej mojih petdeset centov

Mirje: zlo ql za jest, velik izbira, zmerno drag bon, dobra postrezba, je pa treba velik stvari doplacat ce ne ješ iz seznama studentskih kosil. Porcije so dovolj velike.

Foculus: drag, super pice, super postrezba, ni treba doplacevat, pa tud naješ se full ;)

Elektro faks: poceni, včasih celo užitno, količinsko dovolj... imajo pa WLAN... kar tudi ni mačji kašelj :D

Hot Horse... hors je itaq zakon... ce pa racunas da za 400šit dobiš burger solato in sladico pa itaq nimaš kej zajebat. Edin včasih se najdejo kakšni mesni dodatki v solati... je treba bit previden :D

Legende: dokaj poceni, sam so pa razmere za obedovanje naravnost katastrofalne... se raje izogibam v najbolj prometnih urah (od 11h do 14h) hrana je pa tko tko... ubistvu je pohan šnicl pa pomfri edina ziher hrana tam... ostalo je pa bolj junk.

McDonalds... ne... ker se cenim...

Maxi... isto k mcdonalds

Emonska: že dolg nisem bil tam... sam kokr se spomnim se je kr dalo pojest tisto hrano tam... ni blo slabo.

Tunel: ql sam ne tko ql k Foculus

Da bi pa se kje drugje jedel na bone se pa ne spomnim...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

perci ::

Men pa foculus sploh ne sede več. Sem včasih redno zahajal tja (ne na bone), pol sem se pa preobjedel njihovih pic. Postrezba se mi pa sploh ne zdi nevem kako dobra. Vedno morš čakat sto let na račun.

SkIDiver ::

Prejšni teden sem jedu na bon v Al Capone v cityparku. Svašta. Za bon sem dobil juho, veliko pizzo(ribja), 2dl pijače in še sladico. Juhi sem se odrekel, ker je bila pizza in sladica več kot dovolj.
Pa pizza mi je tam zelo okusna;)

R33D3M33R ::

Bil sem v emonski: je vredu, bil sem v mirju: je vredu, bil sem v menzi: hm, no ja, nisem gurman in mi je blo kar ok, ne morem pa reči da je blo tisto ta pravo. :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

andper ::

Skriti kot na Ajdovščini (ob Slovenski pod Mobitelovim centrom). Zadnje čase mi je tam hrana zelo okusna in pestra, postrežba pa ravno tako kvalitetna. Cena normalna, gužve niti ni.

R33D3M33R ::

Priporočil bi še Stadro na Gosposki 9. Danes so imeli odličen golaž s polento. Imajo pa tudi vegeterijanske menije.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najboljše restavracije na bone v Lj?

Oddelek: Loža
85709 (3150) Drevesce
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395529 (4689) žana
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744440 (36619) šernk
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022297 (13837) nobodyelse
»

Prehranjevanje z boni

Oddelek: Šola
303470 (2694) Red_Mamba

Več podobnih tem