» »

digitalno sprejemanje tv signala

digitalno sprejemanje tv signala

tey007 ::

pozdravljeni. nekaj sem bral, da napovedujejo izključitev vseh analognih signalov in naj bi bili na voljo le še digitalni. torej, od letos naprej bomo lahko imeli le še siol tv, t2 tv ali kaj podobnega? oz kako to funkcionira?

hvala in lp

msjr ::

jcb ::

Za mene so to idioti na kubik, da bodo šli kr takole izključit...ni problema za nas domače mi bomo že dali tistih 100 evrov za ta sprejemnik, ampak za tiste, ki si ne morejo privoščit še dodatnih 100 evrov stroška.

Naj kr lepo sami financirajo te sprejemnik.

tey007 ::

ja to je mal skregano z logiko, tako kot marsikaj v naši državi in politiki... drugače pa meni ni panike, mi mamo itak siol, samo ne vem, kako moram babici to naštimat. drugače pa, ja... stroške za osnovne življenjske potrebe je 560EUR, trenutna minimalna plača je precej nižja, ampak ne, na 560EUR ne bojo dvignili osnovne plače, ker si tega ne morjo privoščit, so pa to res samo življenjske potrebe. ja pa ka nej človek ki ima minimalno plačo pa je sam pa (oprostite izrazu) "crkne"? ta politika ni v redu.. to bo treba čimprej menat. preden bodo minila 4 leta...

destroyer2k ::

Mate07

To nujno potrebno narediti, ker analogni signal zajema preveč prostora zraku.

Res je, da je zelo problem za take, ki ne morejo privoščiti, ampak iz dostih razlogov je nujno potrebno. Sam je pa tudi sramota, da ne naredi država kupon za ta sprejemnik, kot so v ZDA (plačati so morali potem 40$ s kuponom).

icek ::

Izklop analognih oddajnikov bo zaradi boljšega izkoristka frekvenčnega prostora. Čeprav v sloveniji na UHF bandu niti ni takšne gužve. Je pa res, da prenos TV v MPEG-4 poveča izkoristek kanala tudi do 8x.
Nima pa to nič veze s trenutno vlado, saj je to direktiva evropske unije, ki se jo morajo držat vse države EU.
Po drugi strani pa še zelo mali % ljudi spremlja TV preko sobnih anten.
Rider of Theli
www.air-tv.net

arjad ::

Spremljajo jo taki, ki imajo minimalno penzijo ali plačo, ali pa še te ne, živijo pa v krajih. kjer jih Adsl nikoli ne bo dosegel, kaj šele optika.

jcb ::

@arjad

Tako je pri nas, sem se zanimal za TV preko neta pa niti pod razno ni možno pri nas.

Mi imamo antene.

Kr lepo naj dajo bone tistim, ki imajo zelo nizke dohodke, če tega ne bodo naredil je za moje pojma ta država ena lopovska dežela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Izi ::

Zakaj nekateri vztrajno širijo dezinformacije? Slo-Tech naj bi bil tehnični forum.

Digitalne programe lahko gledaš tudi na 100 let starem televizorju !!!

Če imaš prestar TV ga ni treba menjati, nabaviš samo digitalni sprejemnik, ki ga večinoma dobiš od svojega ponudnika televizije zastonj, če pa spremljaš TV brez ponudnika pa pač kupiš digitalni sprejemnik za nekaj 10 EUR.

Poleg vsega naša država nima nič z to odločitvijo, ampak se analogni signal počasi ukinja po celem svetu. Naša država samo sledi Evropskim navodilom, drugače bi morali spet plačevati kazni kot je to v navadi pri nas.

Poleg tega direktiva velja samo za uradno oddajanje televizije po zraku katerega frekvence dodeljuje in ureja država.
Za ponudnike televizijskih programov direktiva ne velja.
SiOL, T-2, Telemach i.t.d. bodo lahko še naprej oddajali analogno če bodo hoteli, ampak uporabniki zahtevajo digitalno, zato tudi oni počasi prehajajo na digitalno, nimajo pa nobenega roka kdaj bodo ukinili analogno.

Trenutno je stanje tako, da analogno oddajajo še vsi ponudniki, ampak zadeve ne moreš skoraj nikjer več naročiti. Naročiš lahko samo še digitalno, analogna ostaja samo še za stare naročnike.
Tudi v trgovini ne moreš že najmanj 2 leti nikjer več kupiti televizije, ki ima samo analogni sprejemnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833438539 (78067) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422902 (8289) alexz
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247744 (5671) Senitel
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425813 (22381) icek
»

ktera sateliska antena

Oddelek: Kaj kupiti
253965 (3696) blue96

Več podobnih tem