» »

Nabava stolov - zelo poceni do le teh za st uporabnike! ;)

Nabava stolov - zelo poceni do le teh za st uporabnike! ;)

««
16 / 17
»»

Gandalfar ::

@mblazi22: slike iz tvojega gmaila ne bodo delale. Nalozi jih na shrani.si

Okapi ::

300 stolov sta očitno 2 velika kontejnerja.

O.

Double_J ::

http://www.ryanint.com.au/container_spe...

Ne ne... hq je nekoliko večji kot gp, ampak spet ne toliko.

Uglavnem če stol zasede okrog 0,3 kubičnega metra po podatkih, potem jih bi šlo v 75m^3 realno kakih 250max.

Ja mblazi... nej da ponudbno za 20gp kontejner, kot vidim je še ni dal. Ali pa je to ta cena že?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

mblazi22 ::

2. septembra je dal ponudbo 205$/pcs, za 80 stolov, kjer pričakuje da temu naročilu sledi večje... kar sem prilimal zgoraj.

Če se misli kupit, potem naj ga kontaktira tisti ki misli zadevo izpeljat. Ker jaz sem se prijavil na stran Alibaba, preko katere sem dobil kontakt, z izmisljenimi podatki, saj podjetja nimam. Tako da po moje ne bi bilo pametno da jaz sprasujem, potem pa on sklene posel z nekom drugim. Lahko se samo reče, da je nekdo preko mene našel kontakt, saj bi potem mogoče še veljale te cene, ki jih je ponudil mesec in pol nazaj. Ali pa se nekdo kar sam vse zmeni z njim, verjetno pa bi bilo dobro, da se predstavi kot potencialni uvoznik...

Samo moje razmišljanje.

Lahko pa ga vseeno vprašam, samo potem bo vse skup zgledalo neresno, sploh za uvoznika...

mblazi22 ::

Chang Hansen
Slike in ponudba skupaj. datum: 4.oktober.2010
http://www.mediafire.com/?bnvind0h50jhn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mblazi22 ()

Double_J ::

Zanimivo, da so tko poceni, a so oni potem tovarna, ki tudi tistim prodajajo?

Skratka velja, ti sedaj samo jasno vprašej če še nisi, ali je kakršenkoli problem s pošiljanjem v Slovenijo. Če ni pol mu reci, da ga bo tvoj kontakt v kratkem kontaktiral za izpeljavo posla.

Potem pa bomo temu Slovencu rekli, da ni težav s pošiljanjem v SLO in če je še vedno pripravljen urediti stvar.
Dve šivanki...

Double_J ::

mblazi, sporoči mi ko ti odgovori.

Naprej pa tko... potem jaz vprašam tega, če je še zainteresiran za stvar, naj vzpostavi kontakt ter se z njim vsaj osnovne stvari zmeni. Torej najmanj pregled pošiljke pred nakupom, preden gre na ladjo.

Potem pa mi začnemo že takoj zbirati denar - pavšal 300€ na firmo, ki jo naj že sedaj pove Okapi! Tako se bo hmalu videlo, če smo sploh resni po številu nakazil. Če ja, potem gre tip direktno v nakup in preverjanje robe, ter organizacijo dostave. Izda tudi skupen račun glede na vse trenutne faktorje, ki naj predvidoma nebi presegal 300€ na stol.
Dve šivanki...

mblazi22 ::

To je prislo od Hansena

Hi Mrako ,

I am glad to hear that you are interested to cooperate with us .

The price is USD 205 per pcs FOB Foshan ,reference the attachment please .I advise you order a full 20' GP,the quantity is 105 pcs ,so the freight cost will be low .The freight is about USD 1700 ,it will be up or down ,just for your reference .

Ship to your country is no prblem . Any questions please feel free to contact me .

By the way can you kindly let me know information about your company please ,company name ,address,tel ,fax and so on ?

Thanks and best regards .

Hansen

Zdaj pa je tudi prslo do problema. Jaz nimam podjetja, kaj naj mu napisem nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mblazi22 ()

Double_J ::

Fino... tipo zna dobro natlačit zgleda...:D

Sedaj pa Okapi, ali imaš torej firmo kamor bi se nakazovalo? Povej prosim sedaj glavne podatke...

Potem se bomo naprej odločali.

Zdaj pa je tudi prslo do problema. Jaz nimam podjetja, kaj naj mu napisem nazaj.


Verjetno tukaj vskoči slovenski kontakt... sej ni problem pač rečeš da bo nekdo drug sedaj rihtal naprej in posredoval podatke.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

mblazi22 ::

mblazi22 ::

Jst mislim da je to kar dobra ponudba. 148EUR stol + 16EUR prevoz + ostalo kar pride zraven.

Double_J ::

Ok fajn... jutri pošljem tole ponudbo kontaktu in mu rečem, da se zmeni. Dej mi prosim še mejl od Hansena, ti mu lahko samo rečeš da bo kontaktiran od tvojega vira na Kitajskem, ki bo dal vse ustrezne podatke.

Moramo pa sedaj začeti zbirati teh 300€(kar bo preveč se bo verjetno vračalo). Tako da Okapi kot je rečeno, sedaj objavi podatke firme za nakazila.
Dve šivanki...

zee ::

Se vedno je govora o nabavi tistih Ergolesovih super-duper stolov?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

Tako da Okapi kot je rečeno, sedaj objavi podatke firme za nakazila.
Se bo sam tule javil. S tem, da je po mojem potrebno najprej stvari okoli špediterja uredit, da bomo videli, kakšna bo dejansko cena, in kam oziroma kako bo roba prišla v Slovenijo.

Pa tega dobavitelja bi bilo po mojem tudi treba na nek način preverit, da ne bo kakšen nateg. Ker očitno ni isti, ki ergohumane izvaža Ergolesu. Lahko da je samo posrednik (ker je še OK), lahko da delajo kopije (kar zna biti problematično), možna pa je še kakšna precej slabša varianta.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Double_J ::

Da Okapi, stvari bo preveril ta človek na Kitajskem. Ampak preverjati bo šel preden bo zares kupil stvar(torej bomo mi lahko zagotovili da imamo denar, za brezveze ga jaz ne mislim pošiljati ne vem kaj preverjati, zaenkrat naj se samo zmeni o samem načinu nakupa).

Se pravi mi moramo biti resni in imeti pobrano nekaj denarja. Točen znesek je nemogoče napovedati zaradi veliko faktorjev, ki se stalno spreminjajo. Glede na moje izračune je 300€ pavšala zadosti, lahko pa še ti sedajle preračunaš.

Zaenkrat samo objavi osnovne podatke firme, v kakšnem odnosu si ti z njo, ter zakaj je po tvoje zaupanja vredna. Nakazila sledijo, ko se sporoči točen pavšalni znesek, ter se mi tip javi da se je dogovoril.

OK?
Dve šivanki...

mblazi22 ::

Tu sta se dva maila od Hansena. Kolikor lahko razberem, verjetno lahko oni uredijo prevoz. Vseeno pa bi blo bols, da nekdo se dodatno preveri posiljko. Pa je še reku da decembra majo veliko naročil in se lahko zavleče, v primeru poznega naročila.


Hi Marko ,

I have sent you an email with an attachment to confirn something by my gmail box yesterday ,but didn't get reply ,so I am wondering have you got my last email or not ?
There are two different styles ,with and without headrest ,the price USD 205 is the style with headrest ,without headrest style the price is USD 198 per pcs, the colours ,black ,brown ,green are available .You can order each colour .

By the way ,we need about 10 days to produce the chairs and it will takes about 30 days to ship to Slovenia .Well ,which port is nearest from your company ?

Any questions please feel free to contact me .

Kind regards .

Hansen Chang

2. mail

Hi Marko ,

Thanks for your reply .

It is OK to contact your colleagues .I think we have to speed up ,because the months before the new year is our busy season,and we have many big orders and the workers have to work over time every day .If your order delay to middle of next month ,I am afraid there will be a little problem .

Any questions please feel free to contact me .

Best regards .

Hansen Chang

Kaj drgač se dela na tem da se stvar izpelje, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mblazi22 ()

Double_J ::

Sem mu zdejle pisal, če se lahko zmeni da bo lahko pregledal pred nakazilom denarja.
Dve šivanki...

Double_J ::

Pozdravljeni,

zahvaljujem se za email.

Ni problema, stvari lahko preverimo po vasih zeljah.


Lp, Ales


No zgleda, da ni težav da bi preveril stvari, preden bi nakazali denar.

Kako je sedaj s firmo, misli kdo resno začeti zbirati denar?
Dve šivanki...

Okapi ::

Kolega se ti očitno še ni oglasil, ga bom pobezal.

O.

Andruxa ::

predn boste vi naročil te stole bo kitajska tolk razvita, da bojo proizvodnjo stolov preselil nekam na Jesenice pa itak ne bo problemov več :)
Lp, A

Limit-sky ::

Andruxa je izjavil:

predn boste vi naročil te stole bo kitajska tolk razvita, da bojo proizvodnjo stolov preselil nekam na Jesenice pa itak ne bo problemov več :)


...ko bo imel Ergoles ekskluzivo...

;(

McAjvar ::

A je se kaksna moznost za tele stole se zraven prislepat al je narocilo ze zakljuceno? Zal teme nisem prej opazil :/
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Gandalfar ::

Se je moznost.

Double_J ::

Jah Okapi... sej sedaj razmišljam če sploh rabimo še nekega dodatnega posrednika v obliki firme za izdajanje računov. Ker je samo problem, če bo recimo v roku zbiranja prišlo naprimer samo 10 nakazil. A potem bo firma stornirala nakazila?

A ni skoraj bolje da se pač nakaže na nek TRR od nekoga od nas, ki se bo odličil za zbiranje naročil. Potem pa če se vidi da jih je dovolj, ta človek nakaže temu slovencu in on izda račun in zrihta vse. Če pa ni dovolj nakazil, pa pač samo vrne nakazila.
Dve šivanki...

Okapi ::

Če on lahko izda račune, potem ne rabimo nobenega drugega. A pa bo on poskrbel tudi za špedicijo do skladišča v Sloveniji in plačilo DDV-ja ter drugih dajatev na naši carini?

O.

McAjvar ::

Gandalfar je izjavil:

Se je moznost.

V tem primeru se en stol zame, prosim :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Double_J ::

Če on lahko izda račune, potem ne rabimo nobenega drugega. A pa bo on poskrbel tudi za špedicijo do skladišča v Sloveniji in plačilo DDV-ja ter drugih dajatev na naši carini?



Sem mu sedaj napisal, za koliko nam proda posamezni stol, če je tovarniška cena 150€, ob naročilu cca. 100 kosov.

Zbirati pa bo potem treba še z nekoliko rezerve... da se bo dalo plačati tudi recimo če bo nakoncu zgolj 50naročil. Samo po moji oceni bi skoraj morali priti skozi s 300€... če je osnovna cena 150€, nima kaj biti več kot 2x dražje.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

mblazi22 ::

A ima kdo kakšen seznam koliko nas je? Če ne, bi bilo dobro da bi se kaj takega naredilo, preden se začne pobirat denar.
Če bomo naročili premalo stolov, bo mogoče Hansen spremenil ceno.

Double_J ::

Seznam maš na prvi strani... nekih 113 naročil, samo da je minilo že nekaj cajta.

Bomo zdej videli s kakšno ceno bo prišel. Drugače jaz sem za to da se pobira 300€, če pri tej ceni ne bo šel skozi nakup zaradi premalo naročil se pač vrne denar, če pa jih bo veliko, potem se po želji tudi vrne presežek denarja, če ga je kaj bistvenega ostalo.
Dve šivanki...

mblazi22 ::

Mislim da bi bilo dobro da se seznam osveži. Jst sm tud za, da se pobira po 300EUR. Samo kdo bo to pobral, pa kako bi vsi vedeli, da lahko temu zaupamo? Kako je to zamišljeno?

Double_J ::

Ne bomo že spet osveževali, to traja. Vsi, ki so na seznamu bodo avtomatično dobili zasebna sporočila z navodili, potem pa lahko sporočijo, če slučajno odstopajo.

Eden ki je dovolj znan, bo pač pobral, sej boš imel dokazilo da si nakazal. Morda WarpedOne, on je vseskozi osveževal seznam. Dobro je, da ima NLB klik, bo avtomatično osveževal na seznamu kdo vse je že nakazal, ter opozarjal neplačnike.

Tveganje imaš pa vedno... morda bodo pirati oropali ladjo.
Dve šivanki...

Andre ::

Upam da se bo tokrat pa res speljalo do konca. Dodajte me zraven :)

barakus ::

Jaz sem tudi zainteresiran.

ender ::

Jaz sem še vedno zainteresiran za plus varianto.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kihc ::

Sam, če se bo to nakazovalo fizični osebi, da ne bodo kakšni problemi z banko, DURSom oz. kakšno drugo inštitucijo, ker bo kar naenkrat nekdo imel za 30k EUR prilivov?
x

Double_J ::

Ma ne... sej ti lahko komot ata recimo nakaže 70k€, pa si z njimi kupiš BMW. Bolj je problem če bo res toliko sredstev nakazanih.

Nič čakam zdej, da da neko ceno na stol, ob prevzemu v skladišču... upam da se bo do ponedeljka izjasnil.
Dve šivanki...

roCkY ::

Ne sledim več točno o kakšni ponudbi se menite.
Cel kontejner enak ali naj bi se posamezniki "zmišljevali". Recimo: zelen ergohuman plus z usnjenim sedalom in mrežastim naslonjalom?

genesiss ::

Lahko kdo napiše kratek recap:

- kaj točno se bo naročilo
- kdaj se bo začel pobirati denar
- kdaj bi se naj stoli naročili
- kdaj bi naj stoli prišli
- kje se bo stol prevzel

Hvala!

Okapi ::

Brez skrbi, ko se bo to vedelo, boš vse pravočasno izvedel.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

denisbegood ::

Pozdravljeni

Žena dela na špediciji in zadnji podatki za prevoz enega kontejnerja so 2500-3000EUR + prevoz do LJ okoli 200EUR+100EUR stroški špedicije + 20% davka ob uvozu.

Ali je to upoštevano pri ceni 300EUR za stol?

Double_J ::

Za mali 20ft kontejner stane 3000EUR, da vržejo v neko skladišče? To pa ne verjamem... ker celomesečni prevoz stane 1000€.

Seveda, za 300€ tudi to ni noben problem, če je dovolj naročil, vseeno se bo še prišparalo.
Dve šivanki...

Double_J ::

Odgovor našega špediterja, ko sem se pri njemu zanimal za stroške:

1. Luški THC.........110-150 EUR (odvisno od ladjarja)
2. ISPS............6-15 EUR (odvisno od ladjarja)
3. Release........50-60 EUR (odvisno od ladjarja)

4. Uvozno carinjenje.............50 EUR (do treh carinskih imenovanj)
znesek DDV-ja avansirate vnaprej.( ne obračunamo dodatnih stroškov
za zalaganje DDV-ja)
5. Odprema iz luke Koper......40 EUR
6. Kamionski prevoz Koper- Vrhnika- Koper......250 EUR

Upam da komu kaj pomaga. Gre se pa za 20" kontejner teže slabih 24t.
Dve šivanki...

mblazi22 ::

Še nekaj od Hansena. Če kaj pomaga.

Hi Marko ,

Have I mentioned you that China is a foreign exchange control country ? And we have no export right ,so we have to authorize other company who have export right to sign contract and receive money for us .Here we authorize H.K SKYFLEET INT'L LOGISTICS LIMITED to sign contract and receive money for us .

Enclosed is the contract draft and letter of authorization for your reference .

Any questions do not hesitated to contact me .

Regards .

Hansen
http://www.mediafire.com/?12g1kbv5f5j19...
http://www.mediafire.com/i/?c1p9cno4oib...

Double_J ::

OK, človek mi ni odpisal, če bi on organiziral cel nakup za nas. To se mi že skoraj ne ljubi več.

Drugače pa ena firma, ki že ima te stole v Sloveniji(ni ergoles) ponuja količinske popuste. Sem vprašal za popust ob nakupu 100kosov, sedaj pa je potrebno navesti neko firmo, kamor pošljejo uradno ponudbo. Osnovna cena pri njih je 500eur.

Kaj mu posredujemo sedaj podatke od neke firme, da vidimo? Če se potem spogaja za vsaj 30% popust, potem niti ni tako slabo.

Za izdelavo uradne ponudbe najprej potrebujemo podatke o vašem podjetju.

Navesti morate tudi točno količino in barvo artikla.

Zaželjene so tudi kontaktne številke.

Dve šivanki...

WarpedGone ::

Samo medklic: V tej temi smo se naučili, da ni glavni problem zbrati dovoljšnje število interesentov za "dovolj" poceni zadevo ampak je glavni problem celo reč logistično speljat. Po vseh zaklinjanjih kako to sploh ni problem, stvar kr noče uspet.
Zbogom in hvala za vse ribe

Double_J ::

Vprašanje je tudi, koliko so interesenti res zainteresirani.

Problem je, ker še firme nimamo. Pol enostavno nisi dovolj resen pač. Drugače pa navaden folk kupuje tako... samo ima firmo in sredstva za nakup.
Dve šivanki...

mblazi22 ::

Prav tako me hansen sprasuje za firmo. Kaj pol mu rečem da ne bo nč. Kaj pa Okapi pravi?

Hi Marko ,have you been back to the office and how was yoru weekend?is there anything new about our ergohuman chair ?I want to know your company name ,address and telephone number ,thanks ,waiting for your prompt reply .hansen

Okapi ::

Tega Hansena bi jaz dal na čakanje, ker mi je vse skupaj malo sumljivo, mogoče tudi neupravičeno. Hotel bi denar prek neke tretje firme v Hongkongu - to bi bilo vse treba prej preveriti, da ne bo kakšen nateg. V glavnem, sporoči mu, da trenutno ne bo nič.

O.

Double_J ::

Dobil odgovor sedaj, čez pol ure ko sem napisal post... Je pa nekako pričakovano.

Pozdravljeni,

se opravicujem za pozen odgovor, prejsni teden me ni bilo v pisarni.

Zal mi stolov ne moremo uvoziti, ker nimamo podjetja v Sloveniji. Za vas lahko uredimo vse kar se tice aktivnosti na Kitajskem, se pravi spremljanje narocila, kontola kvalitete,logistika.

Lp, Ales
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Torej kakorkoli bi moral sedaj Okapi povedati ime firme, samo mi niti na ZS ni hotel povedati, tako da dvomim da je on resen.

Anyway ponudbo za 100stolov seveda lahko naslovim na neko firmo, ki jo poznam. Da bi pa imel neko firmo, ki bi hotela tole uvažati pa dvomim.
Dve šivanki...
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spinalis stoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15442791 (8522) SeMiNeSanja
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315331 (1886) U2ros
»

Pisarniški stol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12230701 (15231) Unknown_001

group buyi so neslovenski (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16127702 (22508) Gandalfar

Več podobnih tem