» »

Udoben stol za večurno delo

Udoben stol za večurno delo

pirx ::

Pozdravljeni,

trenutno imam dva stola za delo (http://www.ergoles.si/izdelki/pisarnisk... in http://www.ergoles.si/izdelki/delovni-s..., ampak z nobenim nisem ravno zadovoljen. Prvi ima predolg sedalni del in obremenjuje spodnji del stegen, drugi pa ima premali naslon, razen tega pa je prevleka iz umetnega usnja in ne diha najboljše.

S katerim stolom ste vi najbolj zadovoljni? :) Kupil bi novega, ampak še ne vem, katerega.

kuglvinkl ::

neki takšnega imam kot obsession, samo da je blago. Se da delat po 12 ur na dan. Linka pa žal nimam, sem jih pa videl v Lesnini se mi zdi, so okrog 300 evrov. Nastavljiva višina, hrbet, naklon sedala in globina sedala. Če bi danes kupoval, bi šel gledat obsession.
Your focus determines your reallity

Han ::

Blizu Ergolesa je Integra. Vzemi si pol ure in stestiraj ponudbo...

CoreySteel ::

Markus IKEA? Sam to je verjetno podobno kar že imaš zdaj.
Mogoče pa teli Racer ali kaj so že, katere streamerji uporabljajo? :)
Twitter: @CoreySteel_

NikolormousB ::

Herman Miller Aeron serija.

http://www.hermanmiller.com/products/se...

kuglvinkl ::

Poglej predvsem task chairs. pa wirecutter mislim, da ima poglobljen test.
Your focus determines your reallity

pirx ::

Hvala za nasvete. Sem vse skupaj pregleda in so zanimive opcije.

Obsession se zdi zanimiv http://www.ergoles.si/izdelki/pisarnisk....

O gamerskih stolih sem tudi tuhtal, ker je tam vse na ergonomijo nastavljeno in nenormalno dolge ure sedenja. :)

Aeron je ful drag, ta cena bi že bolela. Bi ga fajn bilo dobiti na preikzkušnjo, heh.

"Task chairs" je super keyword! Hvala.

Aja, mimogrede - še vedno mi je najboljša stabilizacijska žoga za 15 EUR iz Intersporta, ampak je plastika in poleti ni ravno najbolj fajn, pa tudi za večurno sedenje ni. Trenutno rotiram (na eno uro) med stanjem (nastavljiva miza), žogo in Styl stolom.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Če imaš čas za research (v to se res splača vložit, ker se lahko zgodi, da boš bentil 10 let...):

http://thewirecutter.com/reviews/best-o...

Glede obsesiona, pred leti smo se menili, da bi jih uvozili cel kontejner, takrat smo rčaunali, da bi nas prišlo 250 evrov IIRC. Danes ti ga po mojem ponujajo za 450, da boš vedel, kolk je marže od oka. Sej pri aeronu je zelo verjetno podobno. Pa ko sem kupoval pri Ergolesu za ammo sem ze zmenu za IIRC 7% popust, rečt je pa treba.

glede gamerskih, od daleč zgledajo kot direktorski, se pravi glede nastavljivosati. Ti so oK, če delaš vsakih 15 minut nekaj drugega (ljudje prihajajo k tebi, ti hodiš k njim, bolj poslušaš poročla, kot pa ure in ure bereše), za branje in pisanje je pa fino imet task chair.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Imam Obessiona in je super. Ker sem na njem praktično non stop mi je počil gumijast naslon za roko, zamenjal sem kolesca za neko cheap varijanto iz lidla/hoferja (originalna so razpadla), in naslon ni več tolk podporen kot je bil. Treba pa je vzeti v zakup, da je oddelal vsakodnevno večurno sedenje 5 let+. Enkrat ga bom odpeljal na servis v Ergoles, ker si ne predstavljam, da bi si kupil kateri drugi boljši stol.

jand ::

Jaz bi priporočal HM Embody. Se ga dobi na preizkušnjo v Sloveniji.

pegasus ::

Še en glas za HM aeron. Po 15 letih full time uporabe še vedno izgleda kot nov, brez vidnih znakov obrabe ... Nekaj, česar danes ne vidimo pogosto.

chort ::

Pri nas imamo na ladjah in v pisarni stole Be-Ge in so odlični. Na ladji so 24h na dan v uporabi takšni operator/surveillance stoli, ki jih med drugim uporabljajo kontrolorji letenja in nadzorniki jedrskih elektrarn. Izbral bi model iz blaga.
V pisarni so 12h na dan v uporabi tele.
Za delo doma imam trenutno Markusa, ki pa je siten zaradi ne-nastavljivih naslonov za roke, ki se mi na primerni višini sedala zabijajo v sprednji rob mize. Resno razmišljam v investicijo v enega od zgoraj polinkanih in ikein standing desk, ker je kjuč do zmage pomoje kombinacija stanja in sedenja na dobrem stolu. Cene stolov so reda 1500EUR.
Aja, na ladjah so trenutno stoli stari 6 let, vendar se jim uporaba praktično ne pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

pirx ::

Pri Ergolesu sem za Styl uspel dobiti 10% popust, ampak samo zato, ker so mi prvega poslali z neko poškodbo na nogicah. Drugače pa ja, pri dražjih zadevah je treba malo zagnjavi in da se dobiti popust.

HM Embody je kot iz drugega sveta! :) Bom malo preveril ponudbo, pa tudi Obsessiona.

Edit:
Zanimiva opcija, chort! Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Han ::

HM Embody je #1, žal tudi v ceni. Aeron mu ni do kolen, pa še pretrd je.

pirx ::

@Han, mogoče veš, kje se dajo ti stoli dobiti v SLO? En naslov sem našel tukaj: http://www.mojstol.net/herman-miller

Ampak fak, kako je to drago. Aeoron je tudi do 1.800 EUR. Ob teh cenah se malo prepotim...

Han ::

www.donar.si je 'uradni' zastopnik oziroma uvoznik. Tam lahko stole tudi preizkusiš. Cene imajo žal zelo navite.

pirx ::

Hvala! Na srečo se pri navitih cenah da pogajati. :) Bom pa še prej malo reviewe in izkušnje prebral.

delfinus ::

Tudi sam bi priporocal Markusa iz Ikee. Imam ga sedaj imam ze kar ene 7 let ziher, je simpl in kvaliteten. Ni hud financni zalogaj. Kar se tice pa sedalnih lastnosti. Nimam vec bolecin kot prej in prav z uzitkom je sedeti na njem tudi po 8 ur in vec. Prej sem mel neko sedalo, ki je bilo predolgo in to je vplivalo zelo slabo na moj kriz. Sem moral kompenzirat z nekimi blazinam. Vzel Markusa in vrgel vse ostalo proc. To je to, vsaj zame. Cena sitnica 149EUR. Se pa dobijo v razlicnih barvah. Tudi materialih se mi zdi.

lp, d.

pirx ::

@delfinus, točno ta problem je pri mojem dražjem Ergolesu (cca. 10 let star) - predolgo sedalo.

Bwaze6 ::

Pa vam ni Markus "prenavpičen"? Jaz sem ga pred nedavnim sestavil, in me malce moti zelo navpično hrbtno naslonjalo v osnovnem položaju. Je pa zelo nenastavljiv - da se ga sicer zakleniti v bolj nagnjen položaj, ampak se mi zdi da sta samo dve poziciji, kjer se zatakne - na sredini in čisto zadaj. Ampak potem naslonjalo ni več premično, in ob nagibu nazaj vsakič rahlo poči.

Razmišljam, da bi ga razdrl in ga rahlo nagnil nazaj s podložkami pri sprednjih vijakih sedeža.

RegulusDraco ::

ne, meni je ravno to super ker nudi odlično oporo hrbtu in ledvenemu delu. Je odličen pisarniški stol.

Če pa bi rad ležal za računalnikom pa pač naslon zvrneš nazaj...

Bwaze6 je izjavil:

Je pa zelo nenastavljiv - da se ga sicer zakleniti v bolj nagnjen položaj, ampak se mi zdi da sta samo dve poziciji, kjer se zatakne - na sredini in čisto zadaj. .


ne bo držalo. Zatakneš ga lahko "skoraj" kakorkoli želiš. Vsaj mojega usnjenega se da.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

chort ::

Bwaze6 je izjavil:

Pa vam ni Markus "prenavpičen"? Jaz sem ga pred nedavnim sestavil, in me malce moti zelo navpično hrbtno naslonjalo v osnovnem položaju. Je pa zelo nenastavljiv - da se ga sicer zakleniti v bolj nagnjen položaj, ampak se mi zdi da sta samo dve poziciji, kjer se zatakne - na sredini in čisto zadaj. Ampak potem naslonjalo ni več premično, in ob nagibu nazaj vsakič rahlo poči.

Razmišljam, da bi ga razdrl in ga rahlo nagnil nazaj s podložkami pri sprednjih vijakih sedeža.

Poglej če nisi kaj narobe sestavil ali če nima kakšne napake, mojega se da tudi brezstopenjsko zataknit. Je iz blaga, ampak mehanizmi so itak isti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Bwaze6 ::

Možno da se da res zakleniti v več pozicijah, na to res nisem bil toliko pozoren - vsekakor pa bi rad spravil osnovni, nezaklenjeni položaj rahlo nazaj.

delfinus ::

Jap, kar se tice nagiba pri Markusu, se ga lahko nastavi v prakticno katerikoli polozaj. Jaz ga imam v navpicnem polozaju in je odlicna opora hrbtu. Vsi prejsnji to niso bili. Ga imam nezaklenjenega, tako da se lahko clovek tudi malce pogunca nazaj, ko se raztegne. Fajn je to, da se ga da zakleniti. Ob gledanju fima si ga malce nagnem in zaklenem. Drugace pa raba v pokoncnem polozaju in nezaklenjeno. Izpolnjuje to za kar je narejen. Ce bi mi crknil bi sigurno kupil istega novega.

lp, d.

dottor ::

Sem pred nakupom novega stola in zgleda da bom tudi sam šel po Markusa po tem kar sem prebral v zadnjih par postih. STem da ga bom prej sproval (če ga sploh bodo imeli) in uzel platnenega in ne usnjenega (ker se mi na usnju full preveč rit poti).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

U2ros ::

Kupiš sedeže iz S-klase ali BMW 7 pa predelaš ;> Imajo tudi ventilacijo tako da ni strahu pred potenjem

chort ::

U2ros, tisti Be-Ge ki sem jih lepil zgoraj so globoko v osnovi tovornjakarski (fantje so razvili prve sedeže na zračni blazini pred davnimi leti). Sicer pa zdej dobiš na e-bayu za cca 300€ že sedeže iz Range Roverja letnik >07, ki imajo hlajenje/gretje s peltierjevo celico. Po 13h vožnje vstaneš relativno spočit (preverjeno vsak mesec vsaj enkrat) ;)

dottor ::

Imam v avtu bež usnjene sedeže, so komot za popizdit ampak poleti se pa zalepiš nanje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

romex ::

DX Racer FTW.. Pred tem zamenjal vsaj 10 različnih stolov. Mislim, da mi sedaj nebo treba več menjat. Oz ko bo treba, bom še enkrat kupil DX-a. Sprobal sem tudi "slovenski gamerski stol UVI chair".. daleč od slabega stola, fotru smo ga kupili za rojstni dan, sedi tud vsak dan 5+h na njem pa je tud zadovoljen.

dottor ::

Pri DXu je malo tako da ga nimaš nikjer za sprovat pred nakupom, sploh ker nimajo le enega modela.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Curly ::

Momax je včasih imel DX racer stole, ne vem pa če še vedno. Sicer so pa solidni, vendar dvomim, da bi lahko premagali najboljše pisarniške stole.

U2ros ::

chort je izjavil:

U2ros, tisti Be-Ge ki sem jih lepil zgoraj so globoko v osnovi tovornjakarski (fantje so razvili prve sedeže na zračni blazini pred davnimi leti). Sicer pa zdej dobiš na e-bayu za cca 300€ že sedeže iz Range Roverja letnik >07, ki imajo hlajenje/gretje s peltierjevo celico. Po 13h vožnje vstaneš relativno spočit (preverjeno vsak mesec vsaj enkrat) ;)


Ja, saj dobro vem, kaj pomeni dober avtomobilski sedež. Na netu sem pa tudi že videl precej člankov na temo DIY predelav takih sedežev v office sedeže ;> edino težki so hehe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pisarniskega stola... (NE ergoles)

Oddelek: Loža
4510281 (2982) kuglvinkl
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419487 (5280) Qushaak
»

Pisarniški stol [140 kg]

Oddelek: Kaj kupiti
143974 (2916) Tilen
»

Pisarniški stol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12230609 (15139) Unknown_001

Več podobnih tem