» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
13 / 15
»»

Kosek1 ::

dunda je izjavil:

Potrjujem napisano pred menoj.
Če si "star" uporabnik, moraš v aplikaciji aktivirati 4 % obresti na neinvestirana denarna sredstva. "Novi" uporabniki (mislim, da nekje od oktobra) pa imajo to že avtomatično.
Obresti pripišejo prvega v mesecu (recimo včeraj so jih).

Mimogrede - če se bo kdo na novo registriral, je tukaj referral povezava: https://ref.trade.re/33r1q1zs.
Če se ne motim, dobi novi uporabnik med 15 in 25 EUR v kateri od delnic.


OK. Kaj moram narediti, da dobim 25 EUR? Ali je naložen denar tam varen? Koliko %?

dunda ::

Ko se registriraš z referral linkom, moraš v 20tih dneh (če se ne motim) naložiti vsaj 100 EUR in opraviti vsaj dva nakupa. Potem dobiš delnico (različno delijo) v vrednosti 25 EUR.
O varnosti ... bo najbolje, da prebereš njihove dokumente. Načeloma je njihova regulativa nemška, denar hranijo pri nemški banki. Koliko je to varno? Verjetno nekaj podobnega kot pri nas.
https://www.kacnje.eu

gansta ::

Je že kje kaka nova ponudba z 3.5%+ depozita v SLO, razen saopaolo in unicredit ?

delavec44 ::

Od kdaj ima Unicredit več kot 3%?

Tu je pa Intesa:
6-mesečni depozit: 3,3 % letno
12-mesečni depozit: 3,0 % letno

gansta ::

Saj ni imel, 3% unicredit, za inteso sem mislil da je 3.2% ?

evian ::

Intesa ima te obresti le za nove stranke, ki prenesejo poslovanje, za redne je največ 2.4%.

Unicredit je imel za obstoječe kakšen mesec nazaj 3% za vezavo nad 18 mesecev, trenutno pa je 2.6%.

gansta ::

evian je izjavil:

Intesa ima te obresti le za nove stranke, ki prenesejo poslovanje, za redne je največ 2.4%.

Unicredit je imel za obstoječe kakšen mesec nazaj 3% za vezavo nad 18 mesecev, trenutno pa je 2.6%.


Se pravi se trg obrača, zanimivo v tujini pa obratno?

BCSman ::

Jaz sem odprl račun pri Intesi in prenesel plačo + skoraj ves denar iz škrtuharske KBM. Vendar večini ljudem se tega ne da počet in financirajo te gnusobe.

dev ::

Na to tudi računajo z akcijo, da pridobijo nove stranke. Čez pol leta ko ti pa poteče ta razmeroma ugoden depozit boš pa na istem kot si bil prej, razen če boš spet iskal novo akcijo in spet prenašal denar in plačo. Vsak ve zase koliko mu je vreden denar in čas obiska poslovalnic, odpiranja in zapiranja računov :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Matejjjjj ::

NLB je komedija. V času 0% OM si depozit lahko sklenil online brez težav. Zdaj, ko je OM 2,5%, se otepajo depozitov. Jih sicer ponujajo, vendar se moraš slišati z njimi preko videoklica ali pa fizično obiskati banko, ki pa dela le do 16:00, premeteno. Njihov interes je, da imajo ljudje denar pri njih brezobrestno, hkrati pa enormno služijo s krediti. Torej, od mene dobijo denar brez obresti, kolegu pa zaračunajo 6% OM za kredit s spremenljivo OM. Se še kdo čudi, od kod toliko dobička. Ni pa to plod njihovega dobrega dela, samo sledijo politiki evropske centralne banke, ki je trenutno taka, da banke nimajo kaj zajebat.. ko se bo to končalo pa bomo spet poslušali o smotrnosti njihovih polsovnih odločitev in ravno ta odvisnost bank od daril "države" dela bančne delnice kot ene najbolj tveganih.

ker se mi ne da hodit do njih, sem vso nemajhno količino gotovine samo prenakazal ženi, ki je na Sparkasse brez težav online sklenila depozit po enaki OM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

leeon ::

https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

Trenutno veljavna obrestna mera za predčasni dvig sredstev za sklenjene depozite nad 31 dni znaša 0,001 % letno.

torej sklenem depozit za 20-23 mesecev (najvišja obrestna mera v višini 2,90%) in če slučajno rabim denar (npr. boljša investicija), se mi tisto leto obračuna obrestna mera 0,001? denar pa dobim takoj, čeprav je vezan za 20-23 mesecev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

LeQuack ::

leeon je izjavil:

https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

Trenutno veljavna obrestna mera za predčasni dvig sredstev za sklenjene depozite nad 31 dni znaša 0,001 % letno.

torej sklenem depozit za 20-23 mesecev (najvišja obrestna mera v višini 2,90%) in če slučajno rabim denar (npr. boljša investicija), se mi tisto leto obračuna obrestna mera 0,001? denar pa dobim takoj, čeprav je vezan za 20-23 mesecev?


Meni so rekli da sploh ne moreš dobiš denarja prej, razen v izrednih okoliščinah. Ampak očitno če ti ga izplačajo prej ti ga brez obresti.
Quack !

cortez ::

LeQuack ::

cortez je izjavil:

https://www.zurnal24.si/forum/thread/na...


Več kot očitno so naše banke rekle da več kot 3% ne bodo dale v nobenem primeru. Koliko je sedaj na Revolut? Kaj pa še kakšne alternative?
Quack !

koli99 ::

A ve mogoce kdo kaksne so obresti na depozite ce NE preneses place na to banko?

Webmojster ::

BKS ima 2.5% nad 10K za 1 leto, 2.75% nad 10k za 2 leti.

cortez ::

koli99 je izjavil:

A ve mogoce kdo kaksne so obresti na depozite ce NE preneses place na to banko?


Addiko 2.8% (180dni) varčevalni račun gratis, 0,70c elektronska banka.

Dzhimen ::

Jaz sem avgusta sklenil depozit pri Sparkasse.

Imajo foro da ni treba pravega računa pri njih odpret, ampak ti odprejo samo "bonus" račun (tako oni temu pravijo), samo da gor sredstva nakažeš in iz tega računa se potem sklene depozit.
Bonus račun je zastonj, niti nima mesečnih stroškov. Opcijsko je 5€ enkratni strošek če želiš imeti vpogled preko spletne/mobilne banke.

Brez prenosa poslovanja in brez prenosa plače sem dobil 2,7% OM za dobo vezave cca leto in pol. Če bi dlje vezal, ali prenesel poslovanje k njim bi lahko dobil še malce višjo OM.
Skupni strošek je bil 5€, ker sem se odločil tudi za spletno banko. In pa provizija 10€ (8-O), ki mi jo je NKBM zaračunala za SEPA nakazilo ko sem 100.000€ nakazal na Sparkasse...

cortez ::

Bi moral nakazat 2x pod 50.000, pa bi bila provizija 2x 0,40c

Ne vem pa, kajo je to s flikom ?

delavec44 ::

Flik ima omejitev, se mi zdi par jurjev.
Manjša provizija velja pa tudi za točno 50kEUR. Redke banke celo ne zaračunavajo več za večje zneske. Kar je itak bedarija, ker "strošek" je enak.

ps. Flik na bonus račun pri Sparkasse itak ni možen, ker to ni tvoj TRR.

Zgodovina sprememb…

cortez ::

Se pravi Bonus račun ni SI56 itd....

Pri Addiko dobiš račun SI56, kar ga po moje, lahko povežeš s flikom.

delavec44 ::

Pri Addiko dobiš depozitni TRR.

Pri Sparkasse nakažeš na bonus račun na Sparkasse TRR s posebnim sklicem. Drugače pa nima IBAN in ni prijavljen Fursu. Tudi če imaš Sparkasse TRR si lahko poleg odpreš še bonus račun.

Zgodovina sprememb…

bsslo ::

Glede hrambe denarja na Trade Republic...

Nekako še ni dosežen konsenz ali bo potrebno plačati davek tudi za obresti do višine 1.000 € :)

Ali so kake druge omejitve, če želiš da ti obračunajo s 4% obrestno mero ?
Npr. količina sredstev na TR, minimalni znesek, maximalni znesek, čas odležanega denarja na TR... ?


EDIT:
Dilema ali se davek za obresti pod/nad 1000 € plačuje ali ne, je očitno obstajala zaradi dejstva, da Trade Republic ni banka.
Kot kaže pa je TR od 6.12.2023 dalje banka!
Glej link:
https://assets.traderepublic.com/assets...

"Trade Republic has obtained a full banking license from the European Central Bank (ECB)"

...kar verjetno pomeni, da dileme več ne bi smelo biti in se davek plačuje le, če so obresti več kot 1000€ (od vseh obresti, ki jih pridela uporabnik, pri vseh bankah).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsslo ()

RockyS ::

To ne drži. Enako je kot pri Revolot-u.

dunda ::

Marja Milić je postavila to vprašanje na FURS in še nima odgovora.
https://www.kacnje.eu

RockyS ::

Tako kot je novinarka financ dobila odgovor FURSa? In mesec kasneje je bil odgovor drugačen?

Master_Yoda ::

Kaj je keremu ki je na Unicredit ze uspelo aktivirat mobilno aplikacijo perko opcije 2 - z stevilko kartice in usernamom ? Mi ven mece Internal Service Error. Opcija 1 pa je da dobis sms z kodo, ampak za to pa moras support klicati ki pa dela samo do 6 med delovniki.

(Sem si originalni ROM na telefon poknil ...)

Edit: Sem pogruntal da se sploh ne vpisuje noter tista mastercard stevilka ampak neka 19 mestna PAN koda ki bi naj bila na hrbtni strani kartice. Na moji kartici pa na hrbtni strani ni nobene 19 mestne cifre ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Bloomberg piše, da pri revolutu in trade republic ni davka, če je obresti pod 1000€
https://si.bloombergadria.com/financni-...

delavec44 ::

RockyS je izjavil:

Bloomberg piše, da pri revolutu in trade republic ni davka, če je obresti pod 1000€
https://si.bloombergadria.com/financni-...


Jah: "meni davčni strokovnjak Ivan Kranjec. Na natančnejša pojasnila Fursa sicer še čakamo."
Vemo koliko da Furs na taka mnenja strokovnajkov.

Kanban ::

"Če gre za obresti od depozita pri regulirani EU-banki, potem se bo produkt obravnaval enako kot obresti pri slovenskih bankah, torej do tisoč evrov neobdavčeno in brez obveznosti napovedi," meni davčni strokovnjak Ivan Kranjec. Na natančnejša pojasnila Fursa sicer še čakamo.


Furs je v bistvu že pojasnil, da ne gre za depozit. Samo ta davčni strokovnjak ne bere Financ ali Slo-Techa :)

Steinkauz ::

JA glede na to da je trade republic sedaj banka, tudi mene zanima, če je do 1000eur opravičeno.
https://fintechmagazine.com/articles/tr...


Dokler ni bila banka je od 0 eur naprej davek, ker ni izvajalec plačilnega prometa oziroma pri tem ne gre za obresti na pozitivno stanje na transakcijskem računu:
https://si.bloombergadria.com/ostalo/sp...
Sedaj pa je izvajalec plačilnega prometa in gre za obresti na pozitivno stanje na transakcijskem računu.

Edin je pa res, da na trade republic ne dobiš svojega TRR, mogoče potem ne velja?

delavec44 ::

Hkrati pa strokovnjak na Bloomberg-u piše, da je treba TRR na Trade Republic Bank prijaviti na furs. Komedija.

Mene ni drugače Trade Republic uradno nič obvestil, da se je kaj spremenilo na mojem računu. Niti še vedno ne prejema nakazila nanj s strani tretjih oseb.

pingme ::

Na TR imaš lastni IBAN.
Dokler ta IBAN ne moreš uporabljati za običajno bančno poslovanje (trenutno ga lahko uporabiš le za nakazilo iz/na referenčni račun) ga ni potrebno prijaviti FURSu.
Ko / če bo TR omogočil tudi bančne storitve (dobili so licenco, tako da je to verjetno le vprašanje časa), pa ga BO potrebno prijaviti FURSu kot račun v tujini.
Verjetno je podobno z obrestmi do 1k, trenutno je na vse 25%, ko postanejo polnovredna banka in ponujajo bančne storitve pa bo 1k neobdavčeno.

energetik ::

Sicer pa zanimivo, če se gre gledat obrestne mere naših bank. Depoziti nekje 6-12 mesecev še dosegajo 2,5-3%, kar je več kot 12M pa obrestne mere močno padejo. Kakor da bi se pripravljale na ponovni zagon printerja in padec obrestnih mer... :|
vires in numeris

deco16 ::

Vse je špekulacija, inversed pač, že neki časa ...

Furbo ::

dunda je izjavil:

Marja Milić je postavila to vprašanje na FURS in še nima odgovora.

A niso že leta nazaj dali disclaimer, da tudi če ti nekaj odgovorijo, da to ni nujno res. :))

Ja plačujmo davke, v roke jih dobijo res sposobni birotati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

delavec44 ::

pingme je izjavil:

Na TR imaš lastni IBAN.
Dokler ta IBAN ne moreš uporabljati za običajno bančno poslovanje (trenutno ga lahko uporabiš le za nakazilo iz/na referenčni račun) ga ni potrebno prijaviti FURSu.
Ko / če bo TR omogočil tudi bančne storitve (dobili so licenco, tako da je to verjetno le vprašanje časa), pa ga BO potrebno prijaviti FURSu kot račun v tujini.
Verjetno je podobno z obrestmi do 1k, trenutno je na vse 25%, ko postanejo polnovredna banka in ponujajo bančne storitve pa bo 1k neobdavčeno.


Trenutno imaš virtualni IBAN. Številka je le za usmeritev, denar je pa na drugih skupnih fizičnih računih na 3 različnih bankah. Prav tako tudi ne moreš dobiti klasičnega izpiska s tvojimi podatki (ime, naslov, TRR, davčna).

Steinkauz ::



Če imaš 50k gor to pomeni dodatnih 166eur, kar ni glih zanemarljivo

Steinkauz ::

Aha vidm v appu da je sam do 10k to. Pa dejansko morjo 3 delnice kupt, ni dovolj da sam keš nakažejo gor.
Eh že manj impresivno

gansta ::

Če kdo rabi invite za 8% obrestno mero mi naj javi na ZS, da mu posljem invite..Enostavna registracija, kadarkoli si lahko nakazete denar nazaj na svo TRR, varnost do 100K€.

dunda ::

Če se bo še kdo prijavljal, mu lahko tudi sam pošljem referral.
Seveda nekaj so obresti, nekaj pa tudi sam bonus delnic, ki ga dobiva.
https://www.kacnje.eu

V-i-p ::

Kaj pa, če sem že registriran pri TR?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dunda ::

Potem ostane 4 %.
Bonusi so namenjeni pridobivanju novih strank.
https://www.kacnje.eu

buttcrack ::

A če imaš npr 18k gor, ti šteje do 10k po 8% in nad nižje ali komplet nižji %?

gansta ::

buttcrack je izjavil:

A če imaš npr 18k gor, ti šteje do 10k po 8% in nad nižje ali komplet nižji %?

Mislim da je samo 1k€ za 8%, finte...

buttcrack ::

Za 10k je zih 8%, ne vem pa kako je če imaš več oz. kaj je z viškom.

Edit:
Sem se lotil ToC in nad 10k je običnih 4%.

Je pa zgleda po novem treba več kot samo 2 buy orderja narest za bonus. Par mesecev nazaj sta bila potrebna samo 2 za 25€ bonus v delnici.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Torej novi uporabnik TR ne plača če obresti ne presežejo 1000€?

m0LN4r ::

Verjetno je ze nekdo vprasal, ampak tisti, ki imate Trade Republic v Sloveniji je slo skozi s slovensko davcno in osebno brez nekih posebnosti?
Kako je potekala identifikacija?
Je aplikacija v Slovenscini?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

delavec44 ::

Ni posebnosti, za davčno imaš 2 meseca časa. Slikaš osebno in selfie. App je v EN (mogoče, če bi dal telefon na SLO, ne bi bil).

Imaš še 2 dni časa, da izkoristiš božično akcijo s povabilom.

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Verjetno je ze nekdo vprasal, ampak tisti, ki imate Trade Republic v Sloveniji je slo skozi s slovensko davcno in osebno brez nekih posebnosti?
Kako je potekala identifikacija?
Je aplikacija v Slovenscini?


Za Trade Republic zaenkrat ne rabiš nič prijavljati ker še ni banka...
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66061577 (243) delavec44
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011411 (3662) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344689 (2934) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956663 (15416) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123296 (20004) M.B.

Več podobnih tem