» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
14 / 15
»»

V-i-p ::

Ali jaz prav razumem, da če npr. jutri "za test" položim pet jurjev na TR in ne mignem nič, bo pač vsak mesec 16€ obresti ali 200€ konec leta in si bp izplačam nazaj na TRR 5200€?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

m0LN4r ::

Kokr vem je to neka Evropska direktiva, ce ne javis, itak so dolzni javiti fursu.

V-i-p je izjavil:

Ali jaz prav razumem, da če npr. jutri "za test" položim pet jurjev na TR in ne mignem nič, bo pač vsak mesec 16€ obresti ali 200€ konec leta in si bp izplačam nazaj na TRR 5200€?

Imas mesecno na voljo in delas kaj ces, jaz z obrestmi kupujem BTC
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RockyS ::

Torej še niso banka? Ker potem takem se plača davek na obresti.

delavec44 ::

Letos ja, drugo leto pa verjetno več ne.

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Kokr vem je to neka Evropska direktiva, ce ne javis, itak so dolzni javiti fursu.

V-i-p je izjavil:

Ali jaz prav razumem, da če npr. jutri "za test" položim pet jurjev na TR in ne mignem nič, bo pač vsak mesec 16€ obresti ali 200€ konec leta in si bp izplačam nazaj na TRR 5200€?

Imas mesecno na voljo in delas kaj ces, jaz z obrestmi kupujem BTC


Katera direktiva?

m0LN4r ::

Nisem se poglabljal v to, ampak sem neki preletel, da so po novem vse financne institucije v EU v novem sistemu povezane med sabo:
https://www.gov.si/novice/2022-04-04-no...

Sicer dvomim, da te bodo preganjali zaradi 500€ ki jih nisi prijavil:
Vsaka fizična oseba, ki je v preteklem letu odsvojila vrednostne papirje in druge deleže ali investicijske kupone (v Sloveniji ali v tujini), mora do 28. februarja na svoj pristojni finančni urad oddati edavki napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov.
Če je posameznik v preteklem letu dobil izplačanih več kot 1.000 EUR obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v Sloveniji ali EU, mora najpozneje do 28. februarja na katerikoli finančni urad

Jaz bom lepo javil, pa je. Ne da se mi cez par let zaradi par evrov jajcat, skoda mi je casa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Nisem se poglabljal v to, ampak sem neki preletel, da so po novem vse financne institucije v EU v novem sistemu povezane med sabo:
https://www.gov.si/novice/2022-04-04-no...

Sicer dvomim, da te bodo preganjali zaradi 500€ ki jih nisi prijavil:
Vsaka fizična oseba, ki je v preteklem letu odsvojila vrednostne papirje in druge deleže ali investicijske kupone (v Sloveniji ali v tujini), mora do 28. februarja na svoj pristojni finančni urad oddati edavki napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve vrednostnih papirjev in drugih deležev ter investicijskih kuponov.
Če je posameznik v preteklem letu dobil izplačanih več kot 1.000 EUR obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah, ustanovljenih v Sloveniji ali EU, mora najpozneje do 28. februarja na katerikoli finančni urad

Jaz bom lepo javil, pa je. Ne da se mi cez par let zaradi par evrov jajcat, skoda mi je casa.


Ja to itak da do 28.2. prijaviš kar si dobil tudi za TR, ampak kot sam račun na TR, pa ga ne rabiš prijaviti nikamor.

m0LN4r ::

Seveda ne, saj je to danes avtomaticno in elektronsko po celi EU povezano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda ne, saj je to danes avtomaticno in elektronsko po celi EU povezano.


Ne ravno, saj za ostale banke, npr. Revolut, N26 itd. moraš v 3 dneh po odprtju prijaviti sam račun na Furs.

bsslo ::

Obrestna mera 2,8 %,
- na slovenski banki,
- za 1 leto vezave,
- brez prenosa poslovanja/plače.

Je to max kar je danes možno dobiti na slovenski banki ali pa je kdo zasledil še boljšo ponudbo ?

cdrom12 ::

3% pri inflaciji 8% je res slabo. Če znaš vsaj malo s financami, lahko delaš 10-15% letno brez večjega napora.

delavec44 ::

Baje, da je 3,8% inflacija.

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

RockyS ::

cdrom12 je izjavil:

3% pri inflaciji 8% je res slabo. Če znaš vsaj malo s financami, lahko delaš 10-15% letno brez večjega napora.


Od tega odštej še 25%, ce si izplačaš dobiček pred 15. Letom.

bsslo je izjavil:

Obrestna mera 2,8 %,
- na slovenski banki,
- za 1 leto vezave,
- brez prenosa poslovanja/plače.

Je to max kar je danes možno dobiti na slovenski banki ali pa je kdo zasledil še boljšo ponudbo ?


Katera ti je to ponudila? Koliko so stroški odprtja in zaprtja računa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Bud_Bundy ::

2.5% imam na sparkasse, namensko varčevanje. Samo traja 3 leta da prideš do tega.
Je pa res, da lahko kadarkoli razdrem in poberem denar.
Imam 4 taka namenska varčevanje in če kakšnega razdrem, odprem decembra novega in sem takoj 2. razred januarja, za 300 € pologa.

LeQuack ::

A niso to še zmer precej mizerne obrestne mere? V USA maš 5 in več %.
Quack !

RockyS ::

In? Nova zelandija pa 8%.

gansta ::

cdrom12 je izjavil:

3% pri inflaciji 8% je res slabo. Če znaš vsaj malo s financami, lahko delaš 10-15% letno brez večjega napora.


Pri kakšnem tveganju? Če znaš še malo z indeksi pa tudi 100% in več...

Kosek1 ::

Bud_Bundy je izjavil:

2.5% imam na sparkasse, namensko varčevanje. Samo traja 3 leta da prideš do tega.
Je pa res, da lahko kadarkoli razdrem in poberem denar.
Imam 4 taka namenska varčevanje in če kakšnega razdrem, odprem decembra novega in sem takoj 2. razred januarja, za 300 € pologa.


Ni več tega, da kadarkoli dvigneš.

Bud_Bundy ::

Kosek1 je izjavil:

Bud_Bundy je izjavil:

2.5% imam na sparkasse, namensko varčevanje. Samo traja 3 leta da prideš do tega.
Je pa res, da lahko kadarkoli razdrem in poberem denar.
Imam 4 taka namenska varčevanje in če kakšnega razdrem, odprem decembra novega in sem takoj 2. razred januarja, za 300 € pologa.


Ni več tega, da kadarkoli dvigneš.


Kako točno? Greš na banko in razdreš račun, ter ves denar preneseš na tekočega. Ali je kaj drugače?

cdrom12 ::

V najboljših časih si na banki dobil 6.5% letno. Si zavezal lepo 15k 4x in dobil letno 4x po jurčka neobdavčenih obresti. Za en fajn dopust ali dva.

gansta ::

cdrom12 je izjavil:

V najboljših časih si na banki dobil 6.5% letno. Si zavezal lepo 15k 4x in dobil letno 4x po jurčka neobdavčenih obresti. Za en fajn dopust ali dva.


Kako neobdavčeno, če se pa gleda skupen leten zaslužek obresti in ne ločeno ? Razen, če si razdelil na 4x osebe.

delavec44 ::

Če že vse raste z inflacijo, bi lahko še to mejo 1k€ malo dvignili. A je treba predlog vlagi napisat? Se bojim, ko bo trenutna vlada o tem začela razmišljati, jo bo prej ukinila :D

sniff ::

gansta je izjavil:

cdrom12 je izjavil:

3% pri inflaciji 8% je res slabo. Če znaš vsaj malo s financami, lahko delaš 10-15% letno brez večjega napora.


Pri kakšnem tveganju? Če znaš še malo z indeksi pa tudi 100% in več...


in potem svizec zavije čokolado...

cdrom12 ::

gansta je izjavil:

cdrom12 je izjavil:

V najboljših časih si na banki dobil 6.5% letno. Si zavezal lepo 15k 4x in dobil letno 4x po jurčka neobdavčenih obresti. Za en fajn dopust ali dva.


Kako neobdavčeno, če se pa gleda skupen leten zaslužek obresti in ne ločeno ? Razen, če si razdelil na 4x osebe.

Tako je. Na štiri osebe daš. Ampak danes rabiš že 40k da dobiš jurčka obresti na leto in večina ima danes boljše poinvestirano kot pa da leži na banki.

bsslo ::

RockyS je izjavil:

cdrom12 je izjavil:

3% pri inflaciji 8% je res slabo. Če znaš vsaj malo s financami, lahko delaš 10-15% letno brez večjega napora.


Od tega odštej še 25%, ce si izplačaš dobiček pred 15. Letom.

bsslo je izjavil:

Obrestna mera 2,8 %,
- na slovenski banki,
- za 1 leto vezave,
- brez prenosa poslovanja/plače.

Je to max kar je danes možno dobiti na slovenski banki ali pa je kdo zasledil še boljšo ponudbo ?


Katera ti je to ponudila? Koliko so stroški odprtja in zaprtja računa?


Stroški odpiranja = 0.
Stroški zapiranja naj bi tudi bili nič.
Ime banke zaupam naslednji teden, ker nisem prepričan ali gre za custom ponudbo zame.

Kot sem gledal, je trenutno 2.8 % letna max trenutno. Ni nihče zasledil kaj boljšega?

cortez ::

3.3 % intensa, 12m gratis vodenje - prenest treba mezdo..+25-40€, če te kdo priporoči.

gansta ::

cortez je izjavil:

3.3 % intensa, 12m gratis vodenje - prenest treba mezdo..+25-40€, če te kdo priporoči.


Če kdo rabi lahko uredim...ZS

barakus ::

Kaj lahko uredis? A povabilo?

gansta ::

Ja

robba22 ::

bsslo je izjavil:

Obrestna mera 2,8 %,
- na slovenski banki,
- za 1 leto vezave,
- brez prenosa poslovanja/plače.

Je to max kar je danes možno dobiti na slovenski banki ali pa je kdo zasledil še boljšo ponudbo ?


Addiko bank ima 2.8 % za nove stranke.Nisem si zapomnil za koliko časa vezave je ta obrestna mera, ampak predvidevam da gre za to banko.

kuglvinkl ::

tako je: https://www.addiko.si/obcani/varcevanja...

Sklenite kratkoročni Addiko akcijski depozit z obrestno mero 2,8 % za nove stranke in oplemenitite svoje prihranke.
Your focus determines your reallity

delavec44 ::

Za nove ima Sparkasse 3%.

Glodko ::

Zanima me, kako je z izplačilom obresti od depozita in FURS-om. Jaz sem namreč januarja 2023 sklenil depozit. Letos januarja pa ga bom prekinil. Vse skupaj (ob prekinitve 1 letne vezave) nanese cca. 2.5k obresti, ki pa jih prejmem kot omenjeno januarja 2024. Če pravilno sklepam, sem to dolžen javiti FURSu šele v letu 2025 (za leto 2024)? Ali razmišljam pravilno?

mythic ::

Če imaš račun pri slo banki, bo banka sama posredovala te podatke.

Katere banke v tujini ponujajo boljše obresti kot domače banke?

https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mythic ()

gansta ::

mythic je izjavil:

Če imaš račun pri slo banki, bo banka sama posredovala te podatke.

Katere banke v tujini ponujajo boljše obresti kot domače banke?

https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...


Kakor jaz vem nima nič veze ali je domača ali tuja banka, dolžan si prijaviti. Slovenske banke že lahko same posredujejo, vendar za tebe ni razlike.

bsslo ::

mythic je izjavil:

Če imaš račun pri slo banki, bo banka sama posredovala te podatke.

Katere banke v tujini ponujajo boljše obresti kot domače banke?

https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...


Ima kdo dostop do celotnega članka? Katere so to banke? Verjetno so omenjene iste kot že v tej temi?

mythic ::

Prav razumes. Najpozneje do 28. februarja.

LeQuack ::

Če je kdo gambler, lahko vloži v državne obveznice:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/d...

Res pa je da te Levica & co lahko kadarkoli razlastnini, tako da ne vem kako varno je to.
Quack !

energetik ::

In spet moraš odpirat trgovalni račun. Zakaj hudiča ne morejo uštimat, da to narediš npr. direktno v svoji spletni banki?
Aja, lahko bi ponudili še zakladne menice.
vires in numeris

pingme ::

Glodko je izjavil:

Zanima me, kako je z izplačilom obresti od depozita in FURS-om. Jaz sem namreč januarja 2023 sklenil depozit. Letos januarja pa ga bom prekinil. Vse skupaj (ob prekinitve 1 letne vezave) nanese cca. 2.5k obresti, ki pa jih prejmem kot omenjeno januarja 2024. Če pravilno sklepam, sem to dolžen javiti FURSu šele v letu 2025 (za leto 2024)? Ali razmišljam pravilno?

Pri sklenitvi ponavadi označiš ali se obresti razmejijo po letih ali na koncu. Glede na to, da je potek januarja sicer ni velike razlike (bolje je razmejitev), boš pa itak dobil obvestilo banke kaj moraš prijaviti.

barakus ::

Kako smotano, da potrebuješ za nakup trgovalni račun...

Bomo videli, kakšne obresti bodo ponudili

LapD ::

Obresti bodo med 3% in 4%. Dobra stvar je, da bodo tako kot depoziti neobdavčene za prvih 1000 evrov, velika slabost pa so kolobocije s trgovalnimi računi in s tem povezanimi stroški. Na hrvaškem npr. je bilo veliko bolj enostavno in neobdavčeno.
web&motion designer

mythic ::

Kdo ve kakšen je strošek s trgovalnim računom in vsi povezani stroški, ki bi nastali v temu primeru (npr. pri NLB-ju)?

To bo gotovo posredno dobro tudi za lastnike NLB delnic.

fakof1 ::

4% je premalo da bi pokril inflacijo. Rabiš imet nadvlado nad inflacijo, in to je med 10 in 15% donosa letno.

Egidij88 ::

Torej nakup zlata?

CrniPanter ::

Ko recejo, da rabis trgovalni racun, a je to ta ki ga imas recimo na NLB za nakup delnic ali tisti, ki se ga rabi dodatno odpreti za recimo nakup državnih zakladnih menic?

Dzhimen ::

Dobil sem par centov obresti za sredstva na mojem bančnem računu pri NKBM. Na izpisku piše da gre za obresti - hranilne vloge.
A ve kdo mogoče ali to spada v isto kategorijo kot depozit, in se prijavlja na FURS preko obrazca "NAPOVED DOHODNINE OD OBRESTI NA DENARNE DEPOZITE"?

Ker sem od ene druge banke dobil več kot 1000€ obresti iz depozitov, tako da moram tudi teh par centov od NKBM prijavit zraven, al kako je s tem?

kombinezon ::

Napoved dohodnine od obresti na denarne depozite
Napovedi ni treba vložiti davčnemu zavezancu rezidentu, čigar skupni znesek obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji, in pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU, dosežen v davčnem letu, ne presega zneska, določenega z zakonom, ki ureja dohodnino. Ta znesek znaša 1.000 EUR.

energetik ::

kombinezon je izjavil:

Napoved dohodnine od obresti na denarne depozite
Napovedi ni treba vložiti davčnemu zavezancu rezidentu, čigar skupni znesek obresti na denarne depozite pri bankah in hranilnicah ustanovljenih v skladu s predpisi v Sloveniji, in pri bankah in hranilnicah drugih držav članic EU, dosežen v davčnem letu, ne presega zneska, določenega z zakonom, ki ureja dohodnino. Ta znesek znaša 1.000 EUR.
Ja, ampak on presega 1000€ s skupnim zneskom. Tako da mora tudi teh par centov dodatka prijavit. Birokracija, kaj čmo.
Tko kot jaz, ki moram prijavit 5€ dividend za 2023 :))
vires in numeris

Steinkauz ::

««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66061476 (142) delavec44
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011410 (3661) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344688 (2933) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956661 (15414) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123296 (20004) M.B.

Več podobnih tem