» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
11 / 15
»»

49106 ::

Bumbar si.

(Če tu dobiš 2%, tam pa 3 ali 4%, je to 50% oz 100% več)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

CrniPanter ::

Hvala bogu, da znajo ljudje davcno (in obrestno depozitno) optimizirati zadeve.

Take ki ne znajo imajo golobnjaki in ostali majstri najrajsi. Ti samo placuj, cim vec! Sekiranje o tem kam bodo pa oni z vsem denarjem pa njim prepusti.

BCSman ::

Za zafrustrirane socialce, ki nimajo keša niti za dve najemnini v Trbovljah, je vseeno če so obresti 0,001%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

sardina ::

CrniPanter je izjavil:

Hvala bogu, da znajo ljudje davcno (in obrestno depozitno) optimizirati zadeve.

Take ki ne znajo imajo golobnjaki in ostali majstri najrajsi. Ti samo placuj, cim vec! Sekiranje o tem kam bodo pa oni z vsem denarjem pa njim prepusti.


To pa res, ker kar oni optimizirajo, je manj denarja v davčni blagajni in zato ti plačaš več.

In tudi, če sam "optimiziraš", jih je tukaj veliko, ki optimizirajo veliko bolje kot ti in veliko večje zneske.

In ti spet plačaš več. 3.5 miljarde letno (EU izračun) izgubimo na poslovnih in davčnih optimizacijah. En lepo proračun za prosveto, pa še ostane.

Moram reči, da si res neumen, da se zahvaljuješ bogu, da imaš sam višje davke in plačaš več, dobiš pa manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sardina ()

sardina ::

Mimogrede, tisti, ki ste sposobni brati, vam bo tole tudi marsikaj povedalo o davčnih utajah:
https://www.elibrary.imf.org/view/journ...

Prepoznate morda kaj od tega v svojem obnašanju?:

Tax evasion also affects the productivity of the tax system by reducing the amount of revenue that can be raised under the statutory system. It affects the attitude of citizens toward their government, often building cynicism about the role of the public sector

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sardina ()

energetik ::

Moraš imeti pa težko življenje, da se upikuješ v vsako stvar. Tema je, kje dobiš boljše obresti na depozit. Če slučajno v Srbiji, pa naj bo v Srbiji.
Sicer pa veš zakaj se ljudje tako izogibajo davkom? Ker vidijo, kako in kam ponika _njihov_ denar. Ki naj bi bil namenjen zgolj delovanju strukture države.
vires in numeris

sardina ::

energetik je izjavil:

Moraš imeti pa težko življenje, da se upikuješ v vsako stvar. Tema je, kje dobiš boljše obresti na depozit. Če slučajno v Srbiji, pa naj bo v Srbiji.
Sicer pa veš zakaj se ljudje tako izogibajo davkom? Ker vidijo, kako in kam ponika _njihov_ denar. Ki naj bi bil namenjen zgolj delovanju strukture države.


Res, od kje pa to vidijo?

A po tem, da po 3.5 miljardnem primankljaju utajenega in odtujenega denarja v državi, stvari slabše delujejo, kot bi lahko?

Po tem, da se freeloadajo na vse ostale, ki davke dejansko plačujejo?

Da imajo perspektivo tatu, ki ga je strah, da mu bo nekdo nekaj ukradel?

Le razloži.

Moja teza je, da so ljudje preneumni, da bi razumeli, kaj pomeni utaja davkov in namesto, da bi take pomočili v katran, gnojnico in posuli s perjem, jih častijo, kako se pa oni znajdejo. In se jim potencialno pridružijo.

Kaj, a ker ima pa nekdo več denarja, boš pa vzel zadevo v svoje roke in boš šel krast - ker davčna utaja je točno to, kraja vsem drugim.

In nujno je, da se začne cel Sloveniastan tega zavedati, ne samo slo-tech (kjer se je to prijelo le peščice, čeprav vas že 20 let izobražujem).

Država ni v kurcu "zaradi državne uprave", kot se preprosti na možganih radi prepričujete.

V kurcu je zaradi državljanov, kjer je javna uprava samo manjša podmnožica, ki se napaja iz kadrovskega bazena državljanov in če imaš državljane za sekret od ljudi, lopove, pokvarjence, goljufe, boš imel tudi tako državno upravo.

Garbage in, garbage out.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sardina ()

CrniPanter ::

Nekako torej logika: slabo gospodarimo z denarjem, zato rabimo še vec denarja s katerim bomo... slabo gospodarili.

Thanks but no thanks.

m0LN4r ::

Ok pa mi je se uspelo na Trade Republic s slovensko osebno, sem moral slikat na soncu.
4% za eno pivo na dan bo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

deco16 ::

Sardina nevem kje si se upičil na te "davke" ampak kje maš ti denar na depoziti na državo ne vpliva ravno dosti.

Banke kopičijo dobičke in ponujajo kredite na 5%, obresti na depozite pa na 1%, sori ampak ne sori. Štekam da si mogoče delničar in maš kaj od tega, ampak to je daleč od utaje davkov ali kar drugega.
Še sam direktor NLB je reku da mamo preveč v depozitih, torej bi se nas radi znebili.

Torej kje maš ti denar dosti ne vpliva na to kakšne davke plačuješ, če greš čez jurja obresti boš davke plačal neglede kje maš ti to parkirano. In vse skupaj je zelo daleč od kašnerkoli davčje utaje.

Povej kje maš delnice in kaj maš od tega da se tolk buniš. S tem ko denar beži v druge banke bo mogoče kakšni naši dalo vedet da morajo biti malo bolj konkurenčne.

Ko sem leto nazaj pisal kaj čakajo z obrestimi so se mi vsi smejali, zdej že kapirajo da morajo nekaj ponudit.

Banke reportajo velike dobičke, ponujajo pa premalo in so na tem področju pač nekonkurenčne in ko zajebajo jih spet rešujemo, ko je vse ok pa premal ponudijo.

Torej, kaj je tvoj problem točno?

sardina ::

CrniPanter je izjavil:

Nekako torej logika: slabo gospodarimo z denarjem, zato rabimo še vec denarja s katerim bomo... slabo gospodarili.

Thanks but no thanks.


Poveš neumnost in potem se ne strinjaš z njo. To te naredi ravno pametnega.

Ne, z denarjem gospodarimo primerno glede na količino (korupcija je povsod, ne samo v Sloveniji).

Davki pa so visoki, zato ker jih plačujemo namesto tistih, ki jih utajajo.

deco16 je izjavil:

Povej kje maš delnice in kaj maš od tega da se tolk buniš.

Me ne zanima, kako ti pritlehni goni delujejo, ne rabiš toliko projicirat, mi je jasno že brez tega, da se v temah povezanih z denarjem vedno naberejo pokvarjenci brez denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sardina ()

gansta ::

m0LN4r je izjavil:

Ok pa mi je se uspelo na Trade Republic s slovensko osebno, sem moral slikat na soncu.
4% za eno pivo na dan bo


To je res zanimivo, da na trade republic ne rabiš ničesar prijavljati ker nimaš dejanskega TRR-ja, imajo pa bančno licenco.

Gre to za čisti depozit ali skladi?

m0LN4r ::

Seveda imas TRR
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gansta ::

Potem pa ne vem kaj je fora, razen to da je na vse 25% davka in ne kot pri depozitih nad 1000€ letno.

Glodko ::

Ali so pri Trade Republic sredstva do določene meje zavarovana? Se pravi na način, kot je pri nas 100k po banki/osebi? Razmišljam, da bi prenakazal kar imam tja. Če je OM 4% je to dejansko 3% po odštetem davku. Kar se mi ne zdi slabo, glede na to da načeloma imaš do denarja dostop ves čas.

gansta ::

Glodko je izjavil:

Ali so pri Trade Republic sredstva do določene meje zavarovana? Se pravi na način, kot je pri nas 100k po banki/osebi? Razmišljam, da bi prenakazal kar imam tja. Če je OM 4% je to dejansko 3% po odštetem davku. Kar se mi ne zdi slabo, glede na to da načeloma imaš do denarja dostop ves čas.

Je zavarovano do 100k€ pri Deutsche Bank, ne vem pa kako je s časovno vezavo in prenakazili;

Glodko ::

Sem našel ja:

Cash which you have deposited (but not invested) is held securely on the company's behalf in an escrow account at partner banks including Citibank Europe and Deutsche Bank. These banks fall under the EU-wide deposit guarantee scheme meaning your money up to €100,000 is protected.

gansta ::

S tem da je 4% samo do 50.000€...

V-i-p ::

Vem, da sem butast v teh rečeh okoli financ :). Kako pridem do tega računa pri Trade Republic za 4% OM? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gansta ::

V-i-p je izjavil:

Vem, da sem butast v teh rečeh okoli financ :). Kako pridem do tega računa pri Trade Republic za 4% OM? Hvala.

Kreiraš račun preko aplikacije in aktiviraš ko imaš sredstva...mislim pa da je za nove stranke in ne obstoječe (2%).

Probaj se registrirat, nekaj sem slišal da se sedaj zaustavi pri vnosu datuma rojstva.

jocoj ::

Tudi za obstoječe je 4%, samo moraš sam ročno aktivirati v aplikaciji.

m0LN4r je izjavil:

Seveda imas TRR
Samo za nalaganje na Trade Republic račun. Tole ni plačilni TRR in ga tudi ni treba prijaviti Fursu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

m0LN4r ::

Ne rabis, oni to naredijo za tebe. Velja za celo EU obmocje oz. za vse kjer vtipkas davcno st. se podatki avtomatsko prenesejo tja kam spada davcna stevilka in stevilka osebne, ki si jo vtipkal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

V-i-p ::

gansta je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Vem, da sem butast v teh rečeh okoli financ :). Kako pridem do tega računa pri Trade Republic za 4% OM? Hvala.

Kreiraš račun preko aplikacije in aktiviraš ko imaš sredstva...mislim pa da je za nove stranke in ne obstoječe (2%).

Probaj se registrirat, nekaj sem slišal da se sedaj zaustavi pri vnosu datuma rojstva.

Hvala, sem poskusil. Gre vse čez, pridem do konca, ko vključim lokacijo in naredi upload dokumentov. Potem javi, da sedaj lahko varno zaprem app. To je to. Če grem sedaj na isti link imam pa spet tistega čarovnika, samo ne pusti ponovit postopka za vnos tako, da predvidevam, da je šlo in sedaj počakam na potrditev računa. Thx!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Glodko ::

Meni je uspelo nakazat 100 EUR za test na Trade Republic. Aktiviral sem opcijo 4%. Ali kdo ve kako funkcionira od tu dalje, če jaz sedaj prenakažem vse ostalo ali se mi to avtomatsko upošteva pri obrestih? Ali so kakšni povezani stroški kasneje pri izplačilu?

buttcrack ::

a je kakšen invite bonus?

dunda ::

Glodko je izjavil:

Meni je uspelo nakazat 100 EUR za test na Trade Republic. Aktiviral sem opcijo 4%. Ali kdo ve kako funkcionira od tu dalje, če jaz sedaj prenakažem vse ostalo ali se mi to avtomatsko upošteva pri obrestih? Ali so kakšni povezani stroški kasneje pri izplačilu?

Jaz sem bil presenečen, ko sem iz Klika nakazal denar na TradeRepublic - v petek okrog 19h. In glej hudiča, denar se je pojavil v nekaj minutah na TradeRepublic. Prvo nakazilo. So to sedaj ta instant SEPA plačila? Nimam izkušenj, ampak me je močno presenetilo.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

karafeka ::

Glodko je izjavil:

Meni je uspelo nakazat 100 EUR za test na Trade Republic. Aktiviral sem opcijo 4%. Ali kdo ve kako funkcionira od tu dalje, če jaz sedaj prenakažem vse ostalo ali se mi to avtomatsko upošteva pri obrestih? Ali so kakšni povezani stroški kasneje pri izplačilu?


Obresti dobiš vsak mesec izplačane na trade republic račun. Ko denar rabiš, ga preprosto nakažeš nazaj na svoj bančni račun. Ni nobenih stroškov. Tako je bilo vsaj takrat, ko so imeli še 2% obresti.

V-i-p ::

No, a se lahko kdo prosim "opogumi" in pove, kje aktivirat teh 4%, da tudi sam štartam za test s kakšnim stotakom. Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

m0LN4r ::

Ni treba nic aktivirati, to dobis na nevlozen denar avtomatsko od 1. Oktobra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jocoj ::

Seveda moraš aktivirati. Klikneš na ikono cash - interest - activate 4%.

buttcrack je izjavil:

a je kakšen invite bonus?

Spreminja se, ampak nekaj dobiš. Tukaj je moj referral, če kdo rabi.

https://traderepublic.com/en-si/referra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

delavec44 ::

Novi računi ne rabijo aktivirati.

dunda ::

Tudi meni se zdi, da imajo novi računi že aktivirano.
https://www.kacnje.eu

pe3c ::

Morda smesno vprasanje, pa vseeno.
Denar nakazem na Trade republic in ga nato samo pustim na racunu? Racun je nov, od danes.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

uvodV?? ::

Res je smešno. Saj imaš pogodbo na TR, tam ti vse piše.

pe3c ::

Hvala!

kljuc ::

https://traderepublic.com/en-de?openMod...

Ve kdo, kaj pomeni postavka "Registration annual meeting"?

buttcrack ::

Kako hudiča vneseš rojstni datum, vpišem xx.yy.zzzz pa mi kao na koncu manjkata še dva znaka?!?!?

gansta ::

buttcrack je izjavil:

Kako hudiča vneseš rojstni datum, vpišem xx.yy.zzzz pa mi kao na koncu manjkata še dva znaka?!?!?


iOS ?

buttcrack ::

Seveda :(

gansta ::

Nek "bug" očitno

V-i-p ::

@buttcrack: kaj ne moreš kopirat 01.01.2000 pa prilimat notri?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

buttcrack ::

Veš, da sem to takoj poizkusil... žal ne pije vode

Steinkauz ::

Jst sm tut nakazal keš na trade republic.

Kako pogosto izplačajo obresti? Dnevno/mesečno?
Če prav razumem ta denar ni na banki in je vse obdavčeno 25% ? (torej ni oproščeno davka na dobiček do 1k)
Čeprav piše pa v pogojih : "omnibus trust accounts at partner banks on which your cash is held"
Torej moj denar je dejansko na banki. Al to nima veze, in je važno sam s kom si "sklenil" pogodbo?

m0LN4r ::

Exemption order / Freibetrag?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kljuc ::

kljuc je izjavil:

https://traderepublic.com/en-de?openMod...

Ve kdo, kaj pomeni postavka "Registration annual meeting"?


Si bom kar sam odgovoril, če še koga zanima: to je prispevek za udeležbo na skupščini delničarjev.

gansta ::

kljuc je izjavil:

kljuc je izjavil:

https://traderepublic.com/en-de?openMod...

Ve kdo, kaj pomeni postavka "Registration annual meeting"?


Si bom kar sam odgovoril, če še koga zanima: to je prispevek za udeležbo na skupščini delničarjev.


Misliš 1€? Samo to ni v primeru "bondov"?

kljuc ::

gansta je izjavil:

kljuc je izjavil:

kljuc je izjavil:

https://traderepublic.com/en-de?openMod...

Ve kdo, kaj pomeni postavka "Registration annual meeting"?


Si bom kar sam odgovoril, če še koga zanima: to je prispevek za udeležbo na skupščini delničarjev.


Misliš 1€? Samo to ni v primeru "bondov"?


Ne, 10€.

gansta ::

kljuc je izjavil:

gansta je izjavil:

kljuc je izjavil:

kljuc je izjavil:

https://traderepublic.com/en-de?openMod...

Ve kdo, kaj pomeni postavka "Registration annual meeting"?


Si bom kar sam odgovoril, če še koga zanima: to je prispevek za udeležbo na skupščini delničarjev.


Misliš 1€? Samo to ni v primeru "bondov"?


Ne, 10€.


Hmm, samo za katero zadevo "stocks, ETFs, bonds (4%), crypto" ?

HoneySchnaps ::

Članek iz financ 17.10.2023 17:00, Petra Sovdat, https://www.finance.si/po-dveh-mesecih-...

Po dveh mesecih varčevanja: dodatne razlage o Revolut Savings
Kaj je nastalo iz treh tisočakov vložka in kakšne obveznosti do države bomo morali izpolniti do 28. februarja

Od konca avgusta je v Sloveniji v aplikaciji neobanke Revolut dostopna varčevalna storitev Revolut Savings, ki jo nekateri še zamenjujejo s klasičnim bančnim depozitom. Po dobrem mesecu varčevanja smo preverili, kako to poteka: obrestna mera se je v tem času zvišala.

Opozorili smo že, da omenjeni finančni produkt ni depozit, temveč gre za strukturirani produkt, naložba v podsklade denarnega trga, katerih gibanje je odvisno od razmer na trgu. Razlika h klasičnim varčevanjem v skladu – tega upravlja ena večjih globalnih upravljavskih družb Fidelity International prek krovnega sklada Fidelity Institutional Liquidty Fund – je, da si lahko varčevalec vsak mesec izplača obresti.

[...]

S finančno upravo smo razrešili tudi dileme o obdavčitvi: davek se plačuje tudi od obresti – ne kot pri klasičnem depozitu, kjer so obresti do tisoč evrov pri bankah v EU na leto neobdavčene. Davek na vse druge obresti je 25 odstotkov, obresti je treba napovedati vsako leto, tudi če jih ne dvignemo in jih Revolut avtomatično reinvestira v delež podsklada. Obresti je treba Fursu napovedati do 28. februarja za prejšnje leto.

Glede na to, da Revolut obresti pripisuje dnevno – obrestna mera pa se tudi spreminja –, smo na Furs vprašali, ali bodo zavezanci morali to ročno vnašati v obrazec. »Upoštevaje navodila za izpolnjevanje obrazca napovedi za odmero dohodnine od (drugih) obresti mora praviloma davčni zavezanec napovedati ločeno obresti, dosežene po posameznih dnevih. Če bi konkretna situacija od zavezanca zahtevala, da bi v tem primeru moral v vsako vrstico vnesti vsakodnevne obresti posebej, naj v takšnem primeru v obrazec navede seštevek istovrstnih doseženih obresti pri določenem izplačevalcu v preteklem letu, k obrazcu pa naj priloži bančni izpis vsakodnevnih obresti,« odgovarjajo na Fursu. Gre za izpisek, ki ga pridobi na ikoni Statement, za celotno davčno leto. Pozor, pri zahtevi za izpis smo opazili, da v poročilu manjka zadnjih pet dni, zato pazljivost ni odveč.

Pri obrestih se Furs še ne bo ustavil. Ko boste izstopili iz naložbe, torej odsvojili delež podsklada, boste morali Fursu napovedati še davek na kapitalski dobiček. Tudi tu je stopnja davka 25 odstotkov (šele po petih letih imetništva bi se znižala na 20 odstotkov, po 10 letih na 15 odstotkov, po 15 letih znaša stopnja nič odstotkov). Po tem, ko boste odsvojili naložbo, morate Fursu o tem poročati do 28. februarja za prejšnje leto.

Kaj je v tem primeru kapitalski dobiček? »Davčna osnova od dobička iz kapitala je razlika med vrednostjo kapitala ob odsvojitvi in vrednostjo kapitala ob pridobitvi. Če se imetniku fleksibilnega računa natečene obresti reinvestirajo, se tako imetniku poveča število delnic oziroma število investicijskih kuponov v investicijskem skladu. Do povsem enake situacije se pride tudi, če si zavezanec izplača dosežene obresti, ki jih vnovič vloži v nakup delnice ali investicijskih kuponov investicijskega sklada. Natečene obresti so vedno predmet (ločene) davčne obravnave,« pravijo na Fursu.

LeQuack ::

Se pravi če hočeš pošteno plačevati davke moraš vložiti neskončno več dela, kot če jih ne.
Quack !
««
11 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
70468105 (104) V-i-p
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011523 (3774) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344754 (2999) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956777 (15530) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123375 (20083) M.B.

Več podobnih tem