» »

Stari zvočniki - računalnik

Stari zvočniki - računalnik

Morje2 ::

Lp, doma imam kar stare zvočnike od glasbenega stolpa. Zanima me kako naj jih priključim na računalnik. Bral sem že po forumih da potrebujem ojačevalec, vendar mi je škoda pribl 100€ zanj. Zanima me kako naj naredim sam doma ojačevalec. Kolikšna je moč zvočnikov pa ne vem. Lp
  • polepsal: Mavrik ()

Janac ::

imaš mogoče stolp?

Morje2 ::

Jp, imam

Janac ::

zvočnike poveži na stolp, slikaj zadnjo stran stolpa ali povej model stolpa.

Morje2 ::

Evo to je tale glasbeni stolp: (GOLDSTAR-HIGH QUALITY COMPONENT SYSTEM, FFH-101A)


To je pa druga možnost: (zvočniki od nekega starega televizorja, z nekim čudnim priključkom, kaj pa to? A je sploh za kaj uporabno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morje2 ()

Janac ::

rabiš kabel : cinch - jack in nato v zvočno kartico :)

Morje2 ::

A na tako zvočno kartico?:
http://www.techtradecenter.si/?f=art_si...

Gapi ::

Priključek je DIN konektor.Konektor Uporabljal se je včasih za zvočnike.

Tako kot ti je povedal THEjanac13 rabiš činč - jack kabel. Činče povežeš na AUX IN na stolpu. Jack pa v zvočno kartico.

Nasvet je da ne kupuješ predolgega kabla ker dobiš notr motnje ki se bojo v ojačevacu še povečale in bojo nadležne.

Popravek----
Ne v zvočno kartico ki je vgrajena v računalnik bo dobra.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Xserces ::

kabl 3.5mm na 2x činč (bel,rdec ) in prklops na AUX :)

ni treba kupovat zvocne...
ma komp ze not ponavadi Zelene barve "konektor"
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

pa izberes na stolpu source from aux

Morje2 ::

aha, hvala usem za nasvete mi je use jasno, zanima me samo, če lahko kej nardim z unimi zvočniki od televizorja? LP

Gapi ::

Isto kot z zvočniki od stolpa. Priklopiš jih na stolp. Samo pazi na polariteto. Na obeh zvočnikih dej + na + in - na - . Ne obračaj kablov. Ne priklaplaj pa obeh zvočnikov hkrati na stolp.
No person is rich enough,to buy back his past.

Morje2 ::

ja sam tuki na teh mam 2 zvočnika + woofer...

Gapi ::

Brez kretnice nebo šlo.
No person is rich enough,to buy back his past.

jest10 ::

Na slikici stolpa nikjer ne piše, da je AUX res AUX IN. Lahko da je to tudi AUX OUT. Naj avtor teme najprej to preveri, predno se mu svetuje.

Morje2 ::

Je AUX IN, zanima m, če je činč kabel 3m predolg-bojo kšne motnje? Je 1.5m uredu?

_geek_ ::

Jaz imam podobno urejeno zadevo in vmes 7m kabla in zaenkrat še nobene motnje nisem zaznal ;)

Morje2 ::

Zanima me tud, a lahko stolp razstavm oz. jaz ne potrebujem celega stolpa, kaj moram naredit da mi ostanjeo samo "nujne" stvari/katere so to, torej da bom lahko zvočnike priklopil na računalnik? LP

Xserces ::

ne mors razstavit stolpa... ker je not vse povezano in bos hitro kej narobne odklopu/odlotu! najbolje bo da pustis v ohisju!!! +ventilator ti hladi napajanje,in ojacevalc tko da nebi razderu!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Morje2 ::

Nekaj me še zanima! Ko sem brskal po spletu, kje lahko kupim cinch kabel sem večkrat zasledil, da piše 2x cinch M, včasih pa 2x cinch Ž, katerega moram kupiti?

Xserces ::

Moški
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Morje2 ::

Najlepša hvala usem, sem kupil kabelj, sedaj dela, LP

speakers ::

pozdravljeni!


prosim pomagajte mi,ker bom znorel!!!!!!!!
sm,že čisto pri koncu z živci!!!
imam doma star zvočnik od starega očeta,imel jih je v delavnici,skratka priključeni so bili na star radio,ki je pokvarjen.

specifikacije:
4ohm
20-35w
piše gor.
in jst bi jih rad priklopu na računalnik,zvezu sem din kabl na činč 3.5 in je zvok tih.ka,
naj zzzzzzzzzzzzzzzzzdddddddddddeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!???????
lepo,lepo,lepo prosim za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Gapi ::

Kupi ojačevalec.....Namreč zvočna kartica v računalniku nima ojačanega izhoda.
No person is rich enough,to buy back his past.

Janac ::

speakers je izjavil:

pozdravljeni!


prosim pomagajte mi,ker bom znorel!!!!!!!!
sm,že čisto pri koncu z živci!!!
imam doma star zvočnik od starega očeta,imel jih je v delavnici,skratka priključeni so bili na star radio,ki je pokvarjen.

specifikacije:
4ohm
20-35w
piše gor.
in jst bi jih rad priklopu na računalnik,zvezu sem din kabl na činč 3.5 in je zvok tih.ka,
naj zzzzzzzzzzzzzzzzzdddddddddddeeeeeeeeeeejjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!???????
lepo,lepo,lepo prosim za odgovor.



samo preberi celo temo :)

čuhalev ::

Ne prehitro, novejše zvočne kartice ponavadi nimajo ojačevalca. Če bi imel soundblaster, bi lahko gor priklopil in bi špilalo precej glasno.

JH84 ::

Mam isti problem, in sicer bi rad priklopil trosistemske zvočnike od stolpa (vsak zvočnik ima tri pare žic) na nek poceni ojačevalec, ker je glavna enota (stolp) crknila. Ojačevalec bom pa potem imel priklopljen na PC.

Ni mi čisto jasno kako se zvočniki priklopijo, namreč na stolpu je bilo 3x2+3x2 vhodov za oba zvočnika, na teh ojačevalcih kolikor sem iskal, pa je manj vhodov, pa še dragi so. Mi lahko poda kdo kakšen predlog? Vem, slabo se spoznam na te zadeve....

DamijanD ::

Če si dejansko imel 3x2 žice do vsakega zvočnika, to pomeni da zvočniki nimajo kretnice (ki bi signal preusmerila na bas, srednje in visokotonec) ampak je za vsako zvočniško enoto prišel že ločen signal. To pomeni, da je bila kretnica že v samem stolpu. Če je bila za ojačevalcem, bi jo lahko direktno uporabil (ampak taka vezava nima pravega smisla), tako da je verjetno kretnica pred ojačevalcem - ampak to je ful drag koncept in skoraj ne verjamem, da bi stolp to imel.
A daš model stolpa, ker me zanima?

JH84 ::

Stolp je Panasonic SA-AK48....

Sem se pogovarjal s kolegom in je rekel da je težko ujeti frekvence zvočnikov z oječavalcem oz da se ne splača, ker pride predrago vse skupaj...

...kar me malo čudi, ker kot mulci smo imeli vsi te stolpe s super zvočniki, ki jih težko uporabiš ko glavna enota crkne...da ni kdo nagruntal kake enostavne-poceni rešitve za nadaljno uporabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JH84 ()

Ales ::

Tvoj stolp je zelo specifičen. Velika večina ni bila takih.

Iz opisa stolpa: "with Tri-Ampli and Tri-Wiring system, 6 channels, total output power 200 W (120+40+40 W) RMS".

Moje mnenje je, da se ne izplača ukvarjati s temi zvočniki. Edino če poznaš koga, ki bi ti zastonj pogledal, kaj je v stolpu crknilo in bi vse skup ponovno uporabljal kot celoto. Morda je kaj čisto enostavnega šlo.

Sicer pa pozabi. Za njih bi namreč moral narediti kretnico ali pa rabijo 3x stereo ojačevalec, skupaj 6 kanalov.

Kar se podrobnosti tiče:

Pot signala v tvojem stolpu je bila: predojačevalec -> kretnica deli signal na 6 kanalov (3x stereo) -> 6-kanalna izhodna stopnja -> 6 kablov za zvočnike, 3 levo in 3 desno, za vsako enoto v zvočnikih posebej.

Velika večina drugih stolpov pa je imela: predojačevalec -> 2-kanalna izhodna stopnja (stereo) -> 2 kabla za povezavo na zvočnike, en levo in en desno -> v zvočnikih kretnica, ki signal porazdeli med posamezne enote.

PacificBlue ::

Ja, takole je v veliki vecini zvocnikov, ti imas res neko specifiko,
 null

null



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop glasbenega stolpa na TV

Oddelek: Zvok in slika
137425 (3032) matjazekk
»

s pc-ja na stolp zvočnike??

Oddelek: Zvok in slika
51211 (1118) T0RN4D0
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
135003 (4862) ;-)
»

pc-zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
181388 (1255) jancko
»

LIVE! in ZVOCNIKI ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71157 (1046) Heisenberg

Več podobnih tem