» »

Poraba avtomobila.

Poraba avtomobila.

1 2
3
»

IceIceBaby ::

Manj konjev pomeni, da spremeniš način vožnje. Za isto hitrost motor bolj priganjaš, kar direktno vpliva na porabo.

Spajky ::

IceIceBaby je izjavil:

Kar se porabe tiče...da se vam da računati na 2 decimalki in tako zagnano spremljati porabo. Vprašanje za tiste, ki na ta način spremljate porabo. A vedno vozite 100% enako? IMHO že vreme vpliva na porabo toliko, da je izračun na 2 decimalki nesmiselen....Potem pa je tukaj še način vožnje. Že, če se ti par tovornjakov pojavi na cesti se ti pozna pri povprečni porabi ..
Jest npr. ene 2x letno, vedno ob nedeljah grem na ono mojo turo/obisk do GO, spomladi/jeseni ob približno enakih vremenskih in prometnih pogojih; enako tankam/gume-pritisk na isti bencinski/pumpi in imam slabe 3h vožnje (200km točno) z vmesno 1h kofe pavzo pri prijatlih tam; vozim praktično enako s to mojo kripo, ki jo mam že 13let (kupil 5letno) in ki ima že 3 leta samo km števec okvarjen (se mi ne da razdirat cel dashboard za samo to popravit). Zaradi mojih "predelav" na kripi tako prekleto točno vem, koliko na tej turi popije, da vem rezultat "izboljšav". Ja, pač na 0,05L (en "štamperln") natančno ... drugače pa ne merim porabe sploh 8-)..

Tako sem tudi ugotovil, da npr. 8kil paket, ki ga peljem s seboj, tudi popije za en štamperln bencina več (torej s sopotnikom 80kil, bi popil 0,5L/100km več) :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zheegec ::

Če je edini servo za bremze se niti ne rabiš sekirati :)

Problem je, da je pri avtu z nedelujočim servom za bremze pedal noro bolj trd, kot pa pri avtu ki že v štartu nima servo bremz...
Pa BAS je tudi luštna stvarca ane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Je trd, ja. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

O čem se zdej pogovarjamo? :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

Tako sem tudi ugotovil, da npr. 8kil paket, ki ga peljem s seboj, tudi popije za en štamperln bencina več (torej s sopotnikom 80kil, bi popil 0,5L/100km več)

Nekje sem pobral podatek da 10% težji avto (več teže) porabi 8% več goriva? Ima še kdo kakšen podoben podatek?

IceIceBaby ::

Težko je posploševati takole. Je zelo odvisno od motorja in načina vožnje. Na šibkejše motorje z veliko navora v nizkih obratih načeloma teža manj vpliva pri normalni vožnji.

Sicer se pa 100kg zelo pozna, bi znal biti kar dober estimate tole.

Spajky ::

M-XXXX je izjavil:

Nekje sem pobral podatek da 10% težji avto (več teže) porabi 8% več goriva?
Bo kar držalo zgleda (se sklada z mojim štamperlom več za 8kil; za 80kil pa pol litra več, kar je za mojo 1T kripo z menoj vred preverjeno ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T-Majo ::

BMW 2003 letnik, 320d 2.0 turbo dizel z 110kw (150konjev). Avto je težek 1580kg (suh), 225/45/17 pnevmatike. Najnižna poraba po računalniku je bila 5.3l/100km, najvišja 7.5l/100km (samo mestna). V povprečju je poraba slabih 6l/100km (mešana vožnja, še vseeno več AC).

;-) ::

Spajky je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Nekje sem pobral podatek da 10% težji avto (več teže) porabi 8% več goriva?
Bo kar držalo zgleda (se sklada z mojim štamperlom več za 8kil; za 80kil pa pol litra več, kar je za mojo 1T kripo z menoj vred preverjeno ...


En štamperli ja haha. Torej vsak ovinek pelješ pod istimi pogoji z isto porabo, al kakšnega bolj stisneš pa se tisti štamperli ne pozna več ?

energetik ::

M-XXXX je izjavil:

Nekje sem pobral podatek da 10% težji avto (več teže) porabi 8% več goriva? Ima še kdo kakšen podoben podatek?
To je pa povsem odvisno kje in kako voziš. Če se po ravni AC, se bo mogoče poznalo za promil. Če se pa voziš na Vršič gor/dol, se bo pa poznalo precej več kot 8%. Masa žre gorivo praktično samo pri pospeševanju in pri vožnji v klanec. Enakomerno po ravnem je pa zanemarljiva v primerjavi z zračnim uporom.

M-XXXX ::

energetik je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Nekje sem pobral podatek da 10% težji avto (več teže) porabi 8% več goriva? Ima še kdo kakšen podoben podatek?
To je pa povsem odvisno kje in kako voziš. Če se po ravni AC, se bo mogoče poznalo za promil. Če se pa voziš na Vršič gor/dol, se bo pa poznalo precej več kot 8%. Masa žre gorivo praktično samo pri pospeševanju in pri vožnji v klanec. Enakomerno po ravnem je pa zanemarljiva v primerjavi z zračnim uporom.

In glede na to, da je neka povprečna vožnja sestavljena iz vsega zgoraj naštetega kako ima to vpliv na pravilnost izjave? Pol pravite, da bi omenjena izjava znala bit pravilna, sam to me je zanimal.

valvoline1 ::

A je kdo fural traktorčka na biodizel mogoče? Tušoil ga ma v Hočah,cena 1.03e na liter.

WarpedGone ::

Nimamo več traktorjev, khm golfov dvojk.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

M-XXXX je izjavil:

In glede na to, da je neka povprečna vožnja sestavljena iz vsega zgoraj naštetega kako ima to vpliv na pravilnost izjave? Pol pravite, da bi omenjena izjava znala bit pravilna, sam to me je zanimal.
Mogoče povprečna že, ampak če hočeš točno zase vedet, imaš lahko pa vpliva od 0 do mogoče 10%. Če se vsak dan pelješ recim po gorenjski AC, ki je ravna, in parkiraš nekje na obrobju mesta, se ti dodatna masa praktično ne bo poznala pri porabi. Se ti bo pa močno poznal prtljažnik na strehi. Itd.

valvoline1 ::

WarpedGone je izjavil:

Nimamo več traktorjev, khm golfov dvojk.

Do l.2002 vsi avti z rotacijsko boš črpalko naj bi šli na biodizel brez nobenih težav. VW mislim da je celo uradno izjavo dal glede tega.

M-XXXX ::

energetik je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

In glede na to, da je neka povprečna vožnja sestavljena iz vsega zgoraj naštetega kako ima to vpliv na pravilnost izjave? Pol pravite, da bi omenjena izjava znala bit pravilna, sam to me je zanimal.
Mogoče povprečna že, ampak če hočeš točno zase vedet, imaš lahko pa vpliva od 0 do mogoče 10%. Če se vsak dan pelješ recim po gorenjski AC, ki je ravna, in parkiraš nekje na obrobju mesta, se ti dodatna masa praktično ne bo poznala pri porabi. Se ti bo pa močno poznal prtljažnik na strehi. Itd.

Dobro se zavedam tega in tudi vem da tvoja trditev drži. Vendar ponavadi (oziroma vedno) je v takih (splošnih) debatah najbolje o nekih povprečjih govorit, ker drugače se gremo lahko takole: če sem doma na Rogli in se peljem do Zreč koliko bom imel večjo porabo če imam 300kg večjega tovora, 5 ljudi v avtu, trugo na strehi, prikolico zadaj,...:)

WarpedGone ::

>> Do l.2002 vsi avti z rotacijsko boš črpalko naj bi šli na biodizel brez nobenih težav. VW mislim da je celo uradno izjavo dal glede tega.
Možno.
1.02/l je še vedno 10x predrago da bi probal :)
Zbogom in hvala za vse ribe

M-XXXX ::

WarpedGone je izjavil:

>> Do l.2002 vsi avti z rotacijsko boš črpalko naj bi šli na biodizel brez nobenih težav. VW mislim da je celo uradno izjavo dal glede tega.
Možno.
1.02/l je še vedno 10x predrago da bi probal :)

Sva že 2 istega mnenja... Tveganje je preveliko:D

valvoline1 ::

A je kdo tle z prekmurja? Nekje pr Lendavi baje je tovarna za biodizel,prodajajo ga po 90c.

p.s. No pol bom jaz sprobal pa poročam,g3 itak pokur vse kar mu daš noter.
:D

Zheegec ::

WarpedGone je izjavil:

>> Do l.2002 vsi avti z rotacijsko boš črpalko naj bi šli na biodizel brez nobenih težav. VW mislim da je celo uradno izjavo dal glede tega.
Možno.
1.02/l je še vedno 10x predrago da bi probal :)

Ah tistih par jurjev za commomrail pumpo boš pa že raskiral :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba goriva glede na težo

Oddelek: Loža
274755 (3494) Blinder
»

Hypermiling oz. varčna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13623936 (20556) Domobrancek
»

Ibiza in izboljšanje moči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
595847 (4818) SplitCookie
»

Poraba sodobnega vozila pri vožnji po klancu navzdol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412425 (10278) darkolord
»

motoroznanci, kakšna bo poraba goriva ?

Oddelek: Znanost in tehnologija
242354 (2009) snow

Več podobnih tem