» »

mreža za 3

mreža za 3

swalow ::

hmm, rad bi mrežo za tri kompjutere! kaj rabim?

Mir ::

Tri mrežne kartice, hub, tri kable s konektorji in OS z mrežno podporo.

MI_KO ::

3 mrežne, 3 kable, hub, pa veliko potrplenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI_KO ()

l-note ::

Prazaprav sploh ni potrebno veliko potrpljenja če ima vsaj en comp. XP-je ostala dva pa vsaj 98. Na XPjih imaš namreč en Network Wizard ki ti naredi disketo, s pomočjo katere konfiguriraš ostala dva računalnika. Na njej se ustvari le setup program. Tega zaženeš, resetiraš in že lahko prenašaš fajle med VSEMI računalniki.

Hitro in enostavno, no vsaj pri meni je bilo tako.

DMouse ::

štiri mrežne, windowse xp in malo potrpljenja. :)

Matek ::

Win98SE so prava izbira. Win98 FE naj nebi podpirali ICSja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DMouse ::

Windowse XP priporočam zato, ker omogočajo network bridge. Če nimaš denarja za hub (tako kot jaz) je lahko glavni računalnik neke vrste hub... ostala dva računalnika priklopiš nanj, nato pa narediš bridge. Tako so lahko vsi v istem subnetu... Na ostalih dveh računalnikih je lahko poljuben os ki se je zmožen pogovarjati v tcp/ip jeziku.

swalow ::

hmm, najraje bi naredil tako, da so vsi trije kompjuteri enakovredni, ker ni nujno da bojo vsi onlajn ol d' tajm

wsi bojo lavfali w2k, tk, da mislim, da tu nebi smelo bit problema z bilokakšno podporo, ne?

Kak hub naj nabavim, je vseeno kakšen je, al so kje kake finte, ki mi bojo pojedle živce, čas in denar! ???

govno ::

ko si že omenil xp-je in network bridge ... kje boš pa dobil mrežno z dvema priključkoma?

McHusch ::

Das pa 2 mrezne not, kein problem, se vedno ceneje dodatna mrezna kot hub

T(he) Boss ::

Stvar 100% deluje! V en rac (celeron 533) z AT plato in smo imel 2 ISA mrezni in eno PCI in ce v XPjih naredis bridge, dela kot da bi imel hub ali switch. Igrali smo tudi UT 2, ker ima toti rac, ki ma vse tote mrezne neko labavo grafico in je delalo braz problema in tudi potem, ko je tisti iztopil iz igre, server pa smo gnali na enem drugem rac.

govno ::

super ste!! samo, kako pa nardiš tisti bridge v xp-jih? je težko?

ToniT ::

Označiš obe kartici (V Control panel ->Network connections) in desni klik ->Bridge connections.
Seveda je Hub (Switch) mnogo boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

mrFREUD ::

<<EPP>>

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

Za mrezno naret pa res ne rabis potprljenja nekega. navadno vse laufa, samo tcp/ip nastavis pa skupino pa to si tam ze skoro:)...ampak to je navadno...so izjeme:) predvsem na lan partijih:)enemu to ne dela, drugemu tisto:)
You fuck up once, you loose two teeth.

govno ::

thx!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563439 (268) c23po
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161646 (1482) lojze_car
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151834 (1650) Matek
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201786 (1483) cmocko
»

ADSL - 2 racunalnika - mrezne kartice ???

Oddelek: Strojna oprema
111782 (1443) Tomi

Več podobnih tem