» »

c500,msi 6163ver2,ati,128mb...nece se zagnat???

c500,msi 6163ver2,ati,128mb...nece se zagnat???

dexter_II ::

mogoce ma kdo kako idejo,sosed je prinesu kisto ki ne dela,delala je 3dni nazaj...
resetiru bios...nic
plata,disk ma strom...
ni graficna,probal pci kartico...
dal vse kartice ven,tud ne
probal dimm ni to to
plata je msi ms-6163 ver2 ma diagnostic lucke gor, po manualu vse stiri rdece procesor zanic...
dam celeron 500 ven je na adapterju dam dol nic ni za videt...
vmes je bla nalepka,krepko debela in se ta ni 100% bla cez proc,ene 1/4 na eni strani je blo brez hlajenja...
zdej ce je tip lavfal recimo se na ene 75mhz pa se dost prahu, je procesor sel po gobe JE MOZNO?

ce je kaka ideja al nasvet, da je kaj drugega?
(ker ne morem sprobat cpu ker mam amd)

Spajky ::

Možno, da je šel proc, ali pa tudi samo Slotket; 4 rdeče Led je lahko tudi Cmos baterija; IMHO najverjetneje je šel slotket!
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dexter_II ::

ja kaj je fora s to baterijo, rac se bi moral se zmeri dvignit sam nastavitve pac zmeri zgubis iz biosa...

mislim da je zmeri tak blo...al pa ???

trot ::

Takšna je bila tudi moja prejšnja plata. Imela je tudi take trike, da se ni hotla prižgat ipd. Probaj drug napajalec, men je pomagalo.

dexter_II ::

to je delalo 2 leti prej 100% zdej pa ...
zdej so ble nevihte, serviser z megahita prav da se je lohk proc skuro al
pa je sel bios, ga bi blo treba na novo zapect

trot ::

Ej, men je comp delal skoraj eno leto bp, pol pa to. Vsaj probaj zamenjat napajalca, probaj, če se s tvojim napajalcem prižge comp.
Ker če si to spraševal serviserja od megahita v lj, pol ga rajš vprašaj, kaj vse je že on skuril >:D
Več pa ne povem, me bo še kdo spoznal;)

vili ::

MSI + 4 RDECE ;( ;( ;( ;( = PROCESOR DELA NIC VEC SPLOH !!!
ViLi was here !!!

Jebiveter ::

Ce imas moznost sprobaj proc/slotket/plato na kaksni drugi plati/slotketu/procu.
Sam imam priblizno enako kofiguracijo (MSI 6163 v3, c500,...) in sem imel pred kratkim incident (;( ;( ;( ;( ) z kondenzacijo!:O Pa sem procesor posusil, ga pustil pri miru en dan in zdej se vedno dela!
Kar se navijanja tice mislim da zaradi tistih 75MHz FSBja ni crknu. Ti celeroni imajo JAMM Temp nad 70*C kar pa najbrz ni dosegu. Pa to ne pomeni da bi ga skuru ampak da bi takarat zastekal in bi ga mogu ohladit, ce bi hotu delovat.
Kot sm reku ti priporocam da stestiras tudi vse ostalo (ce imas moznost).
Ce definitivno ugotovis, da je proc fuc, moje sozalje.:'(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Spajky ::

Diagnostika te plate IMHO lahko prepreči boot /nisem probal/, če je baterija fuč, zato jo vzemi ven in izmeri (pod obremenitvijo ne manj kot 2,8V); ostalo je kot sem napisal če ni šla plata, ker ta razume proc kot celoto /cpu+slotket/...lahko pa probaš tudi malo zdrmat bios čip; lahko, da ima slab kontakt ali pa tudi baterija....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dexter_II ::

je sla plata
bi blo cenej ce bi sel proc,skoda:D

Spajky ::

Moje sožalje, lahko, pa da je šel samo kak power mosfet za slotom /so trije tam/, naj kak frend štromar preveri; lahko bi se jih zamenjalo in bi plata oživela, če ni šel chipset; za probat je ker je plata drugače bomba! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
453051 (2023) sidney
»

Računalnik se ne zažene-pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
121095 (876) Spajky
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191719 (1337) Spajky
»

Tualatin+BX-brezPowerLeap-a !!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262372 (1645) HardwareMaster
»

problem s plato!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91371 (1260) Spajky

Več podobnih tem