» »

Možnosti nakupa stanovanja

Možnosti nakupa stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
53 / 69
»»

Super Sonic ::

In preden kdo napiše, da to ni mogoče, ker...pomislite koliko bi vas npr. 3 leta nazaj reklo, da bodo danes SCT, Vegrad in Primorje v stečaju?

Vsakdo, ki je razmere vsaj malo poznal, bi rekel, da zagotovo propadejo. Ne ravno v treh letih, ampak propadejo pa zagotovo. Še tak strokovnjak bi težko napovedal propad določenega podjetja, ki ga futra banka/država.

Ravno tako se mi zdi falirano razmišljanje v tej smeri, da je sedaj konec vsega in da lahko pričakujemo nek fire sale stanovanj. So ljudje, ki imajo ogromno lastnega kapitala in ravno takšni bodo v teh trenutnih profitirali največ. Samemu folku bodo ostale drobtinice, kot vedno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

kamuee ::

zuz3k je izjavil:

živet moraš, na svojem od 30. leta pa do vsaj 80 leta

zdaj al boš plačeval 200€ 50 let
al boš pa plačeval 280€ 30 let pa bo potem tvoje in ti 20 let ne bo potrebno plačevat, imaš svojo
nepremičnino, ki jo lahko tudi oddajaš ali prodaš in greš živet u bajto

zakaj bi dajal 200€ za kar nikoli ne bo moje, raje dam 280€ pa je moje in še manj
let bom plačeval ta znesek, 20 let manj


Pa kje vi žvite ljudje!!!!!
Jes mam soliden šiht, ženska brez šihta že 2 leta kot ostalih 120 jurjev brezposelnih, pa mi še razložte kak nej jest kupim stanovanje???????????????????
poleg imam 1 avto in to je vse kar si lastim, mat pa fotr pa živita u stari bajti na 150 m2 totalno neuporabnih površin bajte. Kaj na jest???? Vzamem kradit z obrokom 1000€ al kaj???? Pa kje vi žvite, kaj mate vsi 5 čukov plače al kaj, dej ne me zajebavat, pol pa en zdej drug pamet soli da je bolš kupit stanovanje ko pa najemnino plačevat!!! Vam vsem ki mate razvajene riti pa bogate starše ko vam kupijo stanovanje nimamo vsi!!!!!!!!!!!!!!!
Moj fotr dela, ma solidno plačo, dobr šiht mat brezposelna že 5 let, pa mi komi 200 € stisneta v roko ko mi sfali na konc mesca, k še sama komi prideta skos. Zenška ima mat k je socialni problem, k je ženska mela cele kalabucije da se je je znebila z odselitvijo pr 15 letah. NO zdej mi pa nej en gospodič kravatkar ko ma polno rit vsega pa bogate tastare razloži kako nej jest kupim stanovanje na kredit??? NE ME ZAJEBAVAT FOLK, KAJ SE PA GRESTE!!!!! POGLEJTE SE MAL OKOL PA BOSTE VIDL KAKO FOLK ŽIVI, razn to da so v abnormalnih kreditih, pa jih vprašte kak ponoč spijo z 700-1000€ redita.

AJA PA NA MOJU SM BIU V ZADNJIH 10 CCA 3X KR ZA VEČ NI ZNESLO, PA BOLŠ DA SE MI NE OGLASI KAK DOHTAR AL PA PRAVNIK K GA DIREKT STERAM U K.

Pa pustmo tiste ko so kaj podedoval (RECIMO).
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

SasoS ::

1000 ne pride kredit, razen če boš kupu grad al ga pa vzel na 10 let. Sure, je problem si dat kamen okol vratu za 20 al pa 30 let, ampak bolje imet nekaj nižjo anuiteto in kredit probat predčasno poplačat (če se časi obrnejo), kot pa da si postaviš nerealne cilje. Problem je pa res, da rabiš neka začetna sredstva ker ti banka ne financira 100%.

Utk ::

Ni države na svetu, da si bi vsak lahko kupil stanovanje. Nima pa to nobene veze s tem kaj se splača in kaj ne.

Super Sonic ::

Problem je pa res, da rabiš neka začetna sredstva ker ti banka ne financira 100%.

Precej odvisno od vrednosti stanovanja, ampak včasih je šlo. Včasih, kot 3 leta nazaj naprimer. Nekaj z zavarovano vsoto, ostalo pod hipoteko, danes lahko o tem le sanjaš.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

kamuee ::

SasoS je izjavil:

1000 ne pride kredit, razen če boš kupu grad al ga pa vzel na 10 let. Sure, je problem si dat kamen okol vratu za 20 al pa 30 let, ampak bolje imet nekaj nižjo anuiteto in kredit probat predčasno poplačat (če se časi obrnejo), kot pa da si postaviš nerealne cilje. Problem je pa res, da rabiš neka začetna sredstva ker ti banka ne financira 100%.


ja ka si pa pol mislu?? Da bom vzel 250 al pa 300€ kredit na 50 let za flet al kaj???
A si normaln??? najd mi junaka ko je to prpravlen nardit!!! Bog ne daj da brez šihta ostanem kaj bo pa pol, sm preveč folka vidu ko so vzel kredit za stanovanje pol pa brez šihta ostal in kasnej zaradi nezmožnosti plačevanja kredita ostal še brez strehe nad glavo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

aja pa časi se nikdar več ne bojo obrnil na bolš, SasoS jes ne vem kje ti živiš, vse firme grejo u K ti pa sanjaš o bolših cajtih. Še naši otroci bojo krepko čutl posledice naših politikov in stricov iz ozadja! Kakšni bolši cajti, zdej bo šele se začelo za nas kritični vek podirajoče se slovenije polne pohlepnih veljakov, menedžerjev, ter koruptivnih osebkov, ki bi še svojo mamo predal sam da do dnarja pridejo, pa klasične slovenske favšarije sam da mam več ko sosed, za posrat. pol si pa kup stanovanje al pa jed delat, ko ti pa vsak drug delodajalc, ko se mu sprdne da si bo kupu novga merčota ti pol nebo plače dal pou leta češ da je kriza v firmi, ne me J, moj K lepši in bolši cajti!!!.
Pol pa da sm še suženj faking NLB-ja 30let za nek bedn kredit, ja seveda ja, rajš sm profesionalni hitman za političarje!! je vsaj bolš plačano pa vsaj pravo umazanijo pucaš!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

SasoS ::

kamuee je izjavil:

Bog ne daj da brez šihta ostanem kaj bo pa pol, sm preveč folka vidu ko so vzel kredit za stanovanje pol pa brez šihta ostal in kasnej zaradi nezmožnosti plačevanja kredita ostal še brez strehe nad glavo.


Če pa ne plačuješ najemnine, ti pa ostane streha nad glavo?

St235 ::

In kako vezo ima tvoje pizdenje tja v tri dni s temo? To da si ti ne moreš privoščit stanovanja v centru Ljubljane za 1000€ na mesec ni problem zdravnikov, pravnikov in ne vem še koga. Zamenjaj ženo ali pa službo, druge ti ni.

Ne vem sicer kake standarde si ti postavljaš ampak za pol zneska, ki si ga postavil lahko brez težav na 20 let kredita dobiš stanovanje izven mestnih središč. Če pa se gospoda mora naselit v center Ljubljane potem bo treba pa malo manj jokat pa kaj več naredit.

Okapi ::

sm preveč folka vidu ko so vzel kredit za stanovanje pol pa brez šihta ostal in kasnej zaradi nezmožnosti plačevanja kredita ostal še brez strehe nad glavo.
A če ne moreš najemnine plačevati je pa kaj bolje?

O.

kamuee ::

gospodič živim v fakiing novem mesti ko so najemnine po 350-400€, halo
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

St235 ::

400€na mesece v fakin 20 letih nanese 80.000€ kredita, kar nikakor ni malo, sploh če se izseliš iz centra faking novega mesta.

kamuee ::

pa me zanima ka bi teb tvoja ženska rekla, če bi bla brezposelna, ti bi ji pa reko zde te bom pa zamenjal kr nimaš šihta, Lakotnik29 da te predočim, zdej bom pa postavo tvojo žensko na tvoje mesto pa si ti recimo brez šihta pa ti pride žena domov s posla pa ti reče da te bo zamenjala kr nimaš šihta in kaj boš ti reku??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Gregor P ::

Morda oni nimajo ženske?!?:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kamuee ::

še zmer so cene stanovanj cca 120 jurjev € pa to staro stanovanje ne novogradnja. Zaenkret mam 250€ kredita tko, da bom vido kako pa kej jr trenutno mi nebo zneslo 400€ kredita, kr imama 2 sam 1 dohodek!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

St235 ::

kamuee je izjavil:

pa me zanima ka bi teb tvoja ženska rekla, če bi bla brezposelna, ti bi ji pa reko zde te bom pa zamenjal kr nimaš šihta, Lakotnik29 da te predočim, zdej bom pa postavo tvojo žensko na tvoje mesto pa si ti recimo brez šihta pa ti pride žena domov s posla pa ti reče da te bo zamenjala kr nimaš šihta in kaj boš ti reku??


Ziher ne bom na forumu pljuval, če vse kar pride mimo zato ker sem jaz brezposeln. Najlažje je krivdo za vse iskat v drugih pa naj bodo to dohtarji, politiki ali pa managerji.

kamuee je izjavil:

še zmer so cene stanovanj cca 120 jurjev € pa to staro stanovanje ne novogradnja. Zaenkret mam 250€ kredita tko, da bom vido kako pa kej jr trenutno mi nebo zneslo 400€ kredita, kr imama 2 sam 1 dohodek!


naj uganem 250€ za avto na ene 5-7 let?

Aha, torej center novega mesta, novogradnja, tam ene 90-100 m2. Ja to pa rad verjamem, da je predrago. Meni bi blo tudi, pa nobeden od naju ni brezposeln. Najboljše, da začnem kričat kako krivičen je svet, ker si ne morem privoščit takega stanovanja, če bi si ga pa že me pa ziher ne bi čakal ferrari v garaži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kamuee ::

ne sam eni se ne zavedate kakšna je situacija v državi, okrog sebe gledam pa folk še za kruh nima, kr so brez šihta ostal, še dobr da otrok nimam kr pol pa res ne vem kaj naj nardim.

ne 90-100m2 ampak 55-60m2

St235 je izjavil:

kamuee je izjavil:

pa me zanima ka bi teb tvoja ženska rekla, če bi bla brezposelna, ti bi ji pa reko zde te bom pa zamenjal kr nimaš šihta, Lakotnik29 da te predočim, zdej bom pa postavo tvojo žensko na tvoje mesto pa si ti recimo brez šihta pa ti pride žena domov s posla pa ti reče da te bo zamenjala kr nimaš šihta in kaj boš ti reku??


Ziher ne bom na forumu pljuval, če vse kar pride mimo zato ker sem jaz brezposeln. Najlažje je krivdo za vse iskat v drugih pa naj bodo to dohtarji, politiki ali pa managerji.

kamuee je izjavil:

še zmer so cene stanovanj cca 120 jurjev € pa to staro stanovanje ne novogradnja. Zaenkret mam 250€ kredita tko, da bom vido kako pa kej jr trenutno mi nebo zneslo 400€ kredita, kr imama 2 sam 1 dohodek!


naj uganem 250€ za avto na ene 5-7 let?

Aha, torej center novega mesta, novogradnja, tam ene 90-100 m2. Ja to pa rad verjamem, da je predrago. Meni bi blo tudi, pa nobeden od naju ni brezposeln. Najboljše, da začnem kričat kako krivičen je svet, ker si ne morem privoščit takega stanovanja, če bi si ga pa že me pa ziher ne bi čakal ferrari v garaži.


Problem je da ko hočeš kupt stanovanje pa to govorim za 2 al 2.5 sobno stanovanje pa hoče v novem mestu, pa ni center mesta, met 100 čukov za njega, dej ne me basat sej to ni Ljubljana, pa ne krivim nobenga sistema ali katerih koli drugih ljudi.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

hočem sam povedat da je kruta realnost popolnoma drugačna ko si jo nekateri ljudje predstavljajo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

St235 ::

Sorry ampak 10s sekund na nepremičnine.net mi povejo da so stanovanja te velikosti niti približno niso 120.000€.

kamuee ::

da vidim kr zdej pa res že neki časa nism spremlal, morm prznat.

bom pogledu pa da vidm mal kake so cene če se splača kej.

novo gradnja 90-100 čukov prbližno, kvadratura cca 60m2. ne vem kaj si gledu, mogoč se najde kaka starogradnja ta 70 čukov in rabiš ene 20 čukov da vse razbiješ adaptiraš pa novo notr spraviš in si na cca 100 čukov, vsaj moja računica mi je tko prkazala, mogoč je kake 5-10čukov lufta. drgač pa tam tam..
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

-valvoline- ::

Super Sonic je izjavil:

In preden kdo napiše, da to ni mogoče, ker...pomislite koliko bi vas npr. 3 leta nazaj reklo, da bodo danes SCT, Vegrad in Primorje v stečaju?

Vsakdo, ki je razmere vsaj malo poznal, bi rekel, da zagotovo propadejo. Ne ravno v treh letih, ampak propadejo pa zagotovo. Še tak strokovnjak bi težko napovedal propad določenega podjetja, ki ga futra banka/država.

Ravno tako se mi zdi falirano razmišljanje v tej smeri, da je sedaj konec vsega in da lahko pričakujemo nek fire sale stanovanj. So ljudje, ki imajo ogromno lastnega kapitala in ravno takšni bodo v teh trenutnih profitirali največ. Samemu folku bodo ostale drobtinice, kot vedno.

In zakaj potem če tako razmišljaš ultra bogatuni ne pokupijo vsa stanovanja v Španiji npr,nekje sem gledal na netu v Valensiji se prodajajo 3 sobna stanovanja za 30.000 evrov pa še vedno nobenga kupca.
In kaj bojo bogatuni z pokupljenimi stanovanji,če ni zanimanja ne za najem ne za nakup? ROI je v Sloveniji pri stanovanjih katastrofalen,da ne bom reku mission impossible?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Drži, bogataši ne kupujejo kar tako brezglavo nepremičnine, saj potem ne bi bili več bogataši8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zuz3k ::

SasoS je izjavil:

kamuee je izjavil:

Bog ne daj da brez šihta ostanem kaj bo pa pol, sm preveč folka vidu ko so vzel kredit za stanovanje pol pa brez šihta ostal in kasnej zaradi nezmožnosti plačevanja kredita ostal še brez strehe nad glavo.


Če pa ne plačuješ najemnine, ti pa ostane streha nad glavo?


se podpišem
Life is a psychological game.

-valvoline- ::

kamuee je izjavil:

gospodič živim v fakiing novem mesti ko so najemnine po 350-400€, halo

Bratranc stanuje z babo v NM so pravkar zamenjal lokacijo.prej so plačeval 300e najemnine,zdaj so najel celo večje stanovanje v nekih novejših blokih za 220e na mesec,mislim da 60m2. Tudi v NM so najemnine v hudem padcu. Najemnina 200e,stanovanje pa vredno 100kE. LOOL

Super Sonic ::

In zakaj potem če tako razmišljaš ultra bogatuni ne pokupijo vsa stanovanja v Španiji npr,nekje sem gledal na netu v Valensiji se prodajajo 3 sobna stanovanja za 30.000 evrov pa še vedno nobenga kupca.


To bo trg povedal zakaj. Bogatuni pa ne kupujejo stanovanj, ampak podjetja in naveze.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

IceIceBaby ::

nekje sem gledal na netu v Valensiji se prodajajo 3 sobna stanovanja za 30.000 evrov pa še vedno nobenga kupca.


Yeah right. Pokaži mi takšno stanovanje, pa ga ga jutri kupim. Sicer so nepremičnine poceni. Cene so cca jurja na m2. Ampak tako poceni pa spet ne.

400€na mesece v fakin 20 letih nanese 80.000€ kredita, kar nikakor ni malo, sploh če se izseliš iz centra faking novega mesta.


Sicer sem na hitro uporabil informativni izračun na dveh bankah, ampak za 400 anuitete na 20 let ne dobiš 80k kredita.

kamuee ::

kje se takoj selim v novo gradno za 220€/m. kr vse ka je na netu objavleno je blo od 350€ pa gor. Se tako selim za tak dnar. Kr v nm hočejo eni met za podrtijo od stanovanja ene 90-100 jurjev mislim da ne veš če bi se jim smejal al reko da niso normalni.

sam sm gledu na bolhi pa je zlo mal oglasov za stanovanja za 2 ali 2.5 sobno pa vse je blo ene 350€+ na mesec?? mogoč kdo ve kej več ko jest, gledu sm pa ene 2 tedna nazaj??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

nekje sem gledal na netu v Valensiji se prodajajo 3 sobna stanovanja za 30.000 evrov pa še vedno nobenga kupca.


Yeah right. Pokaži mi takšno stanovanje, pa ga ga jutri kupim. Sicer so nepremičnine poceni. Cene so cca jurja na m2. Ampak tako poceni pa spet ne.

400€na mesece v fakin 20 letih nanese 80.000€ kredita, kar nikakor ni malo, sploh če se izseliš iz centra faking novega mesta.


Sicer sem na hitro uporabil informativni izračun na dveh bankah, ampak za 400 anuitete na 20 let ne dobiš 80k kredita.

Unga članka ku sem ga prebral ne najdem,pa evo neki podobnega:
http://www.guardian.co.uk/money/2012/ju...

.....a collection of seven failed banks which recently sought a EUR19bn government bailout, sells its repossessed properties through BankiaHabitat. Currently it is running an "andando a la playa" (walk to the beach) promotion offering hundreds of beachside flats and apartments starting at EUR39,050......

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

kamuee je izjavil:

kje se takoj selim v novo gradno za 220€/m. kr vse ka je na netu objavleno je blo od 350€ pa gor. Se tako selim za tak dnar. Kr v nm hočejo eni met za podrtijo od stanovanja ene 90-100 jurjev mislim da ne veš če bi se jim smejal al reko da niso normalni.

sam sm gledu na bolhi pa je zlo mal oglasov za stanovanja za 2 ali 2.5 sobno pa vse je blo ene 350€+ na mesec?? mogoč kdo ve kej več ko jest, gledu sm pa ene 2 tedna nazaj??

Jah vztrajn morš bit,bratranc je pač navohal dobro priložnost in zdilal dobro najemnino,reku je da lastnik stanovanje ni mogu oddat v najem več k pol leta. Če je oglaševana najemnina npr 300e ti pokličeš ponudiš 200e poveš da ne morš več plačevat in pač upaš da se bo lastnik strinjal z ponujenim. Glede na to da je orenk praznih stanovanj ni ga vraga da se ne boš zmenil za dobro cifro.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Te ultra poceni zadeve so večinoma podrtije ali pa je kaj drugega narobe z njimi. Solidno stanovanje dobiš za 70, 80k, hiško oz. villo po njihovo pa za 100+. Sem imel ravno v teh koncih najeto hišo kar nekaj časa pa sem dosti spremljal cene.

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

Te ultra poceni zadeve so večinoma podrtije ali pa je kaj drugega narobe z njimi. Solidno stanovanje dobiš za 70, 80k, hiško oz. villo po njihovo pa za 100+. Sem imel ravno v teh koncih najeto hišo kar nekaj časa pa sem dosti spremljal cene.

Before or after nepremičninskega poloma?
:)

IceIceBaby ::

After, seveda. So tudi najemnine zelo ugodne. Ampak spet ne toliko kot napihujejo mediji. Hiša s cca 130, 140 kvadrati, 3 spalnice, 2 kopalnici, velika terasa, bazen, oprema, 5 minut peš do plaže... 500 eur s stroški za long term rent.

Verjetno se da dobiti kak res ultra poceni deal, ampak verjetno je s tem tako kot pri nas, si že v naprej "razdelijo" lokalni mogotci.

Gregor P ::

Kakor kaj; med tistimi, ki niso ravno prezadolženi in morajo nujno nekaj prodati, velja pravilo, da moraš v bistvu oglaševati svojo nepremičnino ravno v krogu "bogatašev", ki so pripravljeni plačati več za dobro zadevo, ker te tisti "reveži" iz oglasnikov ne zanimajo. Seveda pa tu ni zlatega pravila; večkrat pač stavba ni vredna nič in je prava vrednost le parcela na kateri neka "podrtija" stoji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kamuee ::

-valvoline- hvala za nasvet. Bom tole upošteval ko bom flet iskal. Mogoč bo to zlo kmal... :)

kr mi baba smotana še klime noče nabavt, pa plinsko peč zamenat, mislim zapopizdit!! Te stanodajalci kr mislijo,zdej sm podnajemnika dubu, bo že on vse zrihtal pa še najemnino bom pobral, ma ja sevede eni so res malce smešni.. :)
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

-valvoline- ::

kamuee je izjavil:

-valvoline- hvala za nasvet. Bom tole upošteval ko bom flet iskal. Mogoč bo to zlo kmal... :)

Jah,za lastnike-najemodajalce je vseeno boljše vrabec v roki kot golob na strehi ane.
:D

St235 je izjavil:

400€na mesece v fakin 20 letih nanese 80.000€ kredita, kar nikakor ni malo, sploh če se izseliš iz centra faking novega mesta.

Z obrestmi na 20 let bo vsaj še enkrat tok zraven,tak da ni tko fajn kot ti praviš.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

Okapi je izjavil:

Ja, nekako je skregano z osnovno logiko, da bi se lahko najem obojim splačal - najemodajalcem in najemnikom.

O.


Ja, nekako je skregano z osnovno logiko, da bi se lahko nakup obojim splačal - kupcu in prodajalcu...?!

No, pustimo zdaj stiske socialno najbolj ogroženih, govorimo o ekonomski logiki.
Vse tiste, ki tako vehementno zavračajo najem z argumentom lastništva sprašujem zgolj naslednje... Zakaj ne sestavite dolgoročni poslovni načrt in greste z njim na banko in banki dokažete, kako boste najeli 20 letne kredite z mesečno anuiteto 5 x po 280 € , odplačevali pa jih boste z 4 x po 200 € pobranih najemnin + 600 € za razliko v ceni in stanovanje, v katero boste šli sami. Po 20 letih boste imeli v lasti kar 5 stanovanj, ne zgolj enega...??
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

St235 ::

-valvoline- je izjavil:


St235 je izjavil:

400€na mesece v fakin 20 letih nanese 80.000€ kredita, kar nikakor ni malo, sploh če se izseliš iz centra faking novega mesta.

Z obrestmi na 20 let bo vsaj še enkrat tok zraven,tak da ni tko fajn kot ti praviš.


Daj naredi kalkulacijo še enkrat... z cc 400€ obroka na mesec boš dobil med 70.000-80.000€ kredita na 20 let. Odplačal ga boš seveda tam okol 100.000€.

GregiB ::

St235 je izjavil:

Daj naredi kalkulacijo še enkrat... z cc 400€ obroka na mesec boš dobil med 70.000-80.000€ kredita na 20 let. Odplačal ga boš seveda tam okol 100.000€.


Pri 4% letni obrestni meri (kar je PMSM zelo nizko) je višina kredita, ki ga dobiš za mesečno anuiteto 400€ = 65.691 €.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

zuz3k je izjavil:

al boš pa plačeval 280€ 30 let pa bo potem tvoje in ti 20 let ne bo potrebno plačevat, imaš svojo
nepremičnino,


To znaša pri 4% letni obresti meri kredit za 58.300€. Kakšna nepremičnina je to?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zuz3k ::

IceIceBaby je izjavil:

Ne vem ali namenoma ignoriraš ali samo nisi opazil. Zgoraj je izračun, ki pokaže, zakaj realnost ni čisto taka kot pišeš.


kje, ne najdem :8) resno

GregiB je izjavil:

zuz3k je izjavil:

al boš pa plačeval 280€ 30 let pa bo potem tvoje in ti 20 let ne bo potrebno plačevat, imaš svojo
nepremičnino,


To znaša pri 4% letni obresti meri kredit za 58.300€. Kakšna nepremičnina je to?


pri nas so sicer nižje cene ker smo v mestu s samo 5000 prebivalci

za slabih 60kEUR dobiš 65 m2 stanovanje

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

GregiB ::

zuz3k je izjavil:



za slabih 60kEUR dobiš 65 m2 stanovanje

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...


Torej ti za takšnole stanovanje plačuješ sedaj 200€ najemnine, si se pa za takšnole stanovanje pripravljen zadolžiti za 30 let?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zuz3k ::

kaj je s tem narobe? ni dovolj dobro?

ne, za takšno ne, za stanovanje 67m2 l.1977 3 sobno, občinsko
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

-valvoline- ::

GregiB je izjavil:

zuz3k je izjavil:



za slabih 60kEUR dobiš 65 m2 stanovanje

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...


Torej ti za takšnole stanovanje plačuješ sedaj 200€ najemnine, si se pa za takšnole stanovanje pripravljen zadolžiti za 30 let?

Za podstrešno? Kje pa,za tole je max 150e najemnina če je taka cena,mogoče še manj.

-valvoline- ::

St235 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


St235 je izjavil:

400€na mesece v fakin 20 letih nanese 80.000€ kredita, kar nikakor ni malo, sploh če se izseliš iz centra faking novega mesta.

Z obrestmi na 20 let bo vsaj še enkrat tok zraven,tak da ni tko fajn kot ti praviš.


Daj naredi kalkulacijo še enkrat... z cc 400€ obroka na mesec boš dobil med 70.000-80.000€ kredita na 20 let. Odplačal ga boš seveda tam okol 100.000€.

Kaj se hecaš? V 20-25 letih se prvotna cena podvoji,banka zasluži 100%

@nny ::

-valvoline- je izjavil:


Za podstrešno? Kje pa,za tole je max 150e najemnina če je taka cena,mogoče še manj.


Tržna najemnina je natanko presek ponudbe in povpraševanja. Z subvencioniranimi stanovanji je drugače.

Okapi ::

Kaj se hecaš? V 20-25 letih se prvotna cena podvoji,banka zasluži 100%
Ne pretiravaj.

Mesečna obveznost: 600,00 EUR
Število obrokov in odplačilna doba kredita (v mesecih): 240
Odobreni znesek 102.093,35 EUR
Skupni znesek, ki ga mora plačati kreditojemalec: 144.317,73 EUR

O.

-valvoline- ::

Okapi je izjavil:

Kaj se hecaš? V 20-25 letih se prvotna cena podvoji,banka zasluži 100%
Ne pretiravaj.

Mesečna obveznost: 600,00 EUR
Število obrokov in odplačilna doba kredita (v mesecih): 240
Odobreni znesek 102.093,35 EUR
Skupni znesek, ki ga mora plačati kreditojemalec: 144.317,73 EUR

O.

Ne vem kje dobite takšne zavajajoče izračune,pa zaboga saj se obrestna mera giblje 4.5-5% za dolgoročni stanovanjski kredit. V 20ih letih je to najmanj 100% skupaj.
Zgornje velja mogoče le če kredo vežeš na frank. Če si upaš seveda,pa ne pozabit kako so se že enkrat kreditojemalci v frankih debelo opekli ku se je frank podražil za 30% v zadnjih letih.

Zgodovina sprememb…

celada ::

Am tole je direkt vrženo v nlbjev kalkulator. Tako da malo prej poglej valvoline ;)

Beli_Zajcek ::

Ne pričakovat od valvoline-a argumentiranih in razumnih postov. Nabija tako kot vedno. Ne se ozirat nanj, najbolje je, če ga preprosto ignoriraš. Itak vedno samo budalaštine ven meče...

-valvoline- ::

celada je izjavil:

Am tole je direkt vrženo v nlbjev kalkulator. Tako da malo prej poglej valvoline ;)

Zavajanje. Obrestne mere sem pogledal za 20 let so celo 6.25%.Pol pa zračunajte npr 100kE kredita z obrestno mero 6.25 da vidimo kakšna cifra bo pršla ven. Ne vem natančno kak se to računa,ampak sem prepričan da bo končni znesek čez 250kE. Morda v njihov izračun ni všteta inflacija in TOM za 20 let.
««
53 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445875 (2932) techuser
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621814 (16662) BorutO
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132309 (29351) Ganon
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414812 (13298) Furbo
»

Kako živeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9015367 (13670) Matako

Več podobnih tem