» »

Nakup pohodnih čevljev

Nakup pohodnih čevljev

««
13 / 18
»»

Tsunamii ::

AnjaNja je izjavil:

Jaz sicer uporabljam puder za noge pred pohodi in včasih tudi v službo...Jih pa redno puščam zunaj na zraku. KO sem bila v bloku, sem jih nesla balkon, ko sem bila v študentu brez balkona, mi jih je pa uspelo zavezat skozi okno :D


Tudi sam si moram kupit puder oz sprej za obutev..zal ob vseh menjavah nogavic mi noga naredi 'švič' kateri žal pri meni ne diši :|

mambli ::

Sam sem na Amazon.de kupil adidas terrex: https://www.amazon.de/dp/B07D9G6QFG/ref...
cena 90€ + free shipping. Pri nas so pa 140.

hurikhan ::

mambli je izjavil:

Sam sem na Amazon.de kupil adidas terrex: https://www.amazon.de/dp/B07D9G6QFG/ref...
cena 90€ + free shipping. Pri nas so pa 140.


Jaz tudi. Pa so se mi po eni konkretni turi 5ur+ v hrib (ne po skalah) uničili. Blago se je strgalo znotraj pri peti, tako da sem še žulj fasal.
Čevlji sicer ok za po mestu, za teren pa ne ravno.

AnjaNja ::

Ta puder jaz primarno uporabim, da mi tudi kakšen žulj prepreči. Čeprav odkar imam superge primerne širine, velikosti, dobro zavezane in pohodne nogavice...v zadnjem letu še nisem dobila žulja.

Opetnik znotraj se trga/obrabi navadno zaradi drajsanja pete-zavezovanje v "heel lock position" pomaga to minimalizirat in jasno nogavice, ki niso obrabljene na peti. Ampak če je to bilo po samo eni turi je bil švoh material, po mojem laičnem mnenju.

T743 ::

Jaz sem jih zgonil zelo hitro (Adidas Terrex)ni primerjave z npr. LOWA Renegade, katere sem zlorabljal na mtb-ju s pedali iz katerih molijo M 4 pini,pa so mi zdržali vsaj 5 sezon.Tudi vode niso spustili vase skoraj do konca, medtem ko Adidasovi zelo hitro,hitro so na zunaj tudi zgledali pošvedrano.(nagubali so se kot dve leti star krompir).
Adidas ima super čevlje za določene športe kot so tek,nogomet in rokomet oz. dvoransko uporabo, za pohodništvo pa niso ravno, mogoče so malo premehki no vsaj tisti, ki sem jih sam imel so bili.No ta mehak spužvast material je imel še drugo slabo lastnost, da je vpijal znoj in so tako tudi "zadišali"precej hitro.
Sedaj uporabljam Alpinine VPC (na jeziku piše Pure)z rumenim vibram podplatom in Sympatex membrano, ki pa ne drži ravno tako kot gore na LOWA. Je pa sam podplat super in tudi sam čevelj ima dovolj prostora tudi po širini.

Tsunamii ::

mambli je izjavil:

Sam sem na Amazon.de kupil adidas terrex: https://www.amazon.de/dp/B07D9G6QFG/ref...
cena 90EUR + free shipping. Pri nas so pa 140.

JAz sem dal 100EUR sicer .. pa nic hudega. Glede vzdrzljivosti bomo pa videli..ljudje jih naceloma zelo dobro pohvalijo.

Sem gledal tudi RENEGADE GTX LO sam so obcutno predragi za trenutne potrebe..verjamem pa da so dosti boljsi.

So pa dobri tudi Salomon Herren Xa Pro 3D GTX.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

Egidij88 ::

Jaz ugodno prodam Alpina Nepal, st.46., novi. Mi ob teku in kolesarjenju ne znese, pa se tisto 2x letno ko grem u hribe ne rabim takega gojzara.

https://www.alpinashop.si/p2-28-877/poh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

krneki0001 ::

Kakšen puder (katere znamke) uporabljate?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Tsunamii ::

Pozna kdo to BRBL firmo nogavici ?
https://www.brbl.net/article/10165/BRBL...

AnjaNja ::

Puder-imela sem Oriflame, Balea in Mullerjevo znamko, pa še nekega, ki se ga ne spomnim. Razlik nisem opazila. Contagrip guma (salomonke recimo) so za trd teren (asfalt, skale) sicer fajn kot oprijem ipd, ampak se prej zrabijo.

Še ena opcija je KARAL...Moram jih še premerit na nogi kako mi ustrezajo, cene so ugodne. Jaz zdaj sicer iščem nizek čevelj, nepremočljiv, za vsakdanje sprehode.

koyotee ::

mambli je izjavil:

Sam sem na Amazon.de kupil adidas terrex: https://www.amazon.de/dp/B07D9G6QFG/ref...
cena 90€ + free shipping. Pri nas so pa 140.


Free shipping iz nemskega amazona? Ne bo slo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

SmeskoSnezak ::

Ce pise, da brezplacno posiljajo v druge drzave. Kak ne bo slo?
@ Pusti soncu v srce... @

koyotee ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce pise, da brezplacno posiljajo v druge drzave. Kak ne bo slo?


Zgleda je to na novo :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AnjaNja ::

Ja, eni artikli imajo EU free shipping. Vsi pa ne. Je treba gledat. ;) Amazon so pred časom precej privili glede poštnin v druge države, poleg tega se morajo trudit ostat konkurenčni.

PunkDude ::

tomy5 ::

PunkDude je izjavil:

A ima kdo dostop?
https://www.zps.si/index.php/osebna-neg...


Njihovi testi so slabi ker imajo največkrat zelo čuden/omejen/nereprezentativen izbor izdelkov.

Naabo ::



Adidaske so padle na testu nepremočljivosti, baje je voda dobesedno splezala v notranjost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Groot ::

Pa je res bolj neuporaben nabor testiranih izdelkov. Npr. Salomon Ultra 3D, ki ga glede na videno uporablja kar precej ljudi, manjka. Pa še marsikater drug čevelj bi se našel. Zanimivo pa glede Addidas Terrex, ki je tudi precej pogosta izbira.

Naabo ::

Tudi meni je presenetil rezultat za adidaske, imam še staro verzijo swift in sem zadovoljen s trpežnostjo in vodotesnostjo (res pa da nisem stal v 10cm vodi eno uro).

Ganon ::

Berem zgoraj o nogavicah. Mi lahko poveste, zakaj bi kdorkoli pri zdravi pameti odštel 20 evrov za par nogavic? Hofer ima velikokrat na voljo pohodniške nogavice, ravno tako iz umetnih materialov, ki se hitro sušijo, ravno tako "ojačane na strateških mestih", cena pa vedno okoli 3-4 evre za par. In niso čisto nič slabše od tistih precenjenih, ki vam jih želijo prodati prodajalci megle. In, ja, sem preizkusil oboje. Kot bi metal denar skozi okno.

mared ::

Ganon je izjavil:

Berem zgoraj o nogavicah. Mi lahko poveste, zakaj bi kdorkoli pri zdravi pameti odštel 20 evrov za par nogavic? Hofer ima velikokrat na voljo pohodniške nogavice, ravno tako iz umetnih materialov, ki se hitro sušijo, ravno tako "ojačane na strateških mestih", cena pa vedno okoli 3-4 evre za par. In niso čisto nič slabše od tistih precenjenih, ki vam jih želijo prodati prodajalci megle. In, ja, sem preizkusil oboje. Kot bi metal denar skozi okno.


tudi decathlon ima isto ceno za isto kvaliteto, pa se popolnoma dobro obnesejo.

T743 ::

Rezultat za Adidaske samo potrjuje, kar sem že sam opazil. ISto kot pri čevljih so razlike tudi pri nogavicah, mogoče je 20 Eur res malo pretirano samo če zdržijo 5 sezon ali več potem to ni več tak strošek cca 4eur na sezono pač kupiš vsako leto en par. Enih Bridgedale sploh ne morem uničiti jih imam že vsaj 10 let, cena ni tako odločilna, kot je počutje oziroma suha noga.Jaz pudra zato ne uporabljam, če že samo sprej za dezinfekcijo.

tomy5 ::

Jaz mam isto te terrex in nisem še mel mokro not. Eanko z salomon speedcross ki je zelo pogosta izbira pa so jih ignorirali. BV.

Ganon ::

kuglvinkl ::

men zgleda kul...
Your focus determines your reallity

SmeskoSnezak ::

Kdaj je najugodneje kupiti take i onake čevlje, pohodno opremo (za zimo)? So kdaj datumsko specificne akcije (-50%)?
@ Pusti soncu v srce... @

Weyoun ::

AnjaNja je izjavil:

Contagrip guma (salomonke recimo) so za trd teren (asfalt, skale) sicer fajn kot oprijem ipd, ampak se prej zrabijo.


Kakšna je pa tvoja izkušnja s contagrip podplatom na mokri, ravni površini? Meni se na mokrem pločniku salamonke s contagrip podplatom spremenijo v drsalke.

mared ::

Weyoun je izjavil:

AnjaNja je izjavil:

Contagrip guma (salomonke recimo) so za trd teren (asfalt, skale) sicer fajn kot oprijem ipd, ampak se prej zrabijo.


Kakšna je pa tvoja izkušnja s contagrip podplatom na mokri, ravni površini? Meni se na mokrem pločniku salamonke s contagrip podplatom spremenijo v drsalke.


Njihov contagrip je v mokrem kot tefalova teflonska posoda. Nič se ne prime! Lahko pa, da sem samo jaz to opazil in zato nisem salomonkami zadovoljen, pa čeprav mi njihovi čevlji kot uliti pašejo na nogo.

SmeskoSnezak ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kdaj je najugodneje kupiti take i onake čevlje, pohodno opremo (za zimo)? So kdaj datumsko specificne akcije (-50%)?

still unanswered...
@ Pusti soncu v srce... @

tomy5 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kdaj je najugodneje kupiti take i onake čevlje, pohodno opremo (za zimo)? So kdaj datumsko specificne akcije (-50%)?

still unanswered...


Za zimo takrat ko jo rabiš. Nikol čakat, kupit in uživat.
Odprodaja resne neprodane zimske robe je pa bolj Marca.

Tsunamii ::

mared je izjavil:

Weyoun je izjavil:

AnjaNja je izjavil:

Contagrip guma (salomonke recimo) so za trd teren (asfalt, skale) sicer fajn kot oprijem ipd, ampak se prej zrabijo.


Kakšna je pa tvoja izkušnja s contagrip podplatom na mokri, ravni površini? Meni se na mokrem pločniku salamonke s contagrip podplatom spremenijo v drsalke.


Njihov contagrip je v mokrem kot tefalova teflonska posoda. Nič se ne prime! Lahko pa, da sem samo jaz to opazil in zato nisem salomonkami zadovoljen, pa čeprav mi njihovi čevlji kot uliti pašejo na nogo.


Se podpisem ! Uliti in udobni so meni kot nobeni :D Ampak contragrib pa ni dober ...
Imam Addidas Terrex..dosti boljsi oprijem ampak mi ne sede noga notri lepo..

Samael ::

Identična izkušnja.
Adidas Terrex (mid) so mi na videz sicer všeč vendar spredaj pri prstih zelo zelo neudobni, medtem ko mi Salamonke (EVASION 1 LTR in EVASION 2 LTR) pašejo kot ulite, ampak ko se na ravni površini tla zmočijo se pri Salamonkah s congtagrip podplatom lepo "zapeljem" če ne hodim pazljivo.
Sem pa pri Merrell obutvi našel kompromis med obema, tako udobjem kot tudi oprijemom (M-Select GRIP).

WizzardOfOZ ::

terrex so lahko za eno številko noge v šestih različnih verzijah (spredaj za prste sta 2 modela, en ožji in en širši, pa potem 3 vrste podplata - mehak, middle in trd - so gledali, da mora biti za težje ljudi bolj trd podplat, kot za lahke). Tako mi je razlagala adidasova prodajalka v avstriji, ko sem jih kupoval. Očitno si imel nesrečo in si nabasal na model, ki ima za prste bolj malo placa.
Ravno to mene moti v sloveniji, ker naši uvozniki uvozijo samo en model in potem to prodajajo kot da je to vse kar se da dobiti.

mared ::

Samael je izjavil:

Identična izkušnja.
Adidas Terrex (mid) so mi na videz sicer všeč vendar spredaj pri prstih zelo zelo neudobni, medtem ko mi Salamonke (EVASION 1 LTR in EVASION 2 LTR) pašejo kot ulite, ampak ko se na ravni površini tla zmočijo se pri Salamonkah s congtagrip podplatom lepo "zapeljem" če ne hodim pazljivo.
Sem pa pri Merrell obutvi našel kompromis med obema, tako udobjem kot tudi oprijemom (M-Select GRIP).


Imaš mogoče nasvet, kaj izbrati od merrella, kot analog Salomonu xa pro 3d gtx?

seminal ::

Jebo vas salamon, čip roba gleje kakšno la sportivo, scarpo...
https://www.iglusport.si/tx-4-gtx recimo tole imam sam in so top, če ne rabite gore texa, vzamete brez...

gruntfürmich ::

kaj pa s salewo niste zadovoljni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

kaj pa keyland čevlji? so za kaj? vizualno so mi kr ok.

https://www.kibuba.com/obutev/nizki-poh...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

seminal je izjavil:

Jebo vas salamon, čip roba gleje kakšno la sportivo, scarpo...
https://www.iglusport.si/tx-4-gtx recimo tole imam sam in so top, če ne rabite gore texa, vzamete brez...


Nisem nek pristaš salamonk, ampak meni je prvi par zdržal zlahka 6 let redne hoje tedenske. Recimo od oka 6H tedensko, precej kamnito.
Potem je šel podplat in niso več za v mokro.
Sedanji model bo šel malo prej, ampak isto zadovoljen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mared ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj pa keyland čevlji? so za kaj? vizualno so mi kr ok.

https://www.kibuba.com/obutev/nizki-poh...


kayland ne poznam. imam pa visoke montura in jih lahko samo pohvalim. udobni, vibram drži...vendar so do sedaj dali skozi samo tri ture, tako da še ne morem soditi o trpežnosti.
te:
https://www.kibuba.com/obutev/visoki-po...
so pa nekaj časa nazaj imeli akcijo za 149€

Raindancer ::

Dajem glas za Brütting. Salewa, La Sportiva, Salomon in podobne se mojim nogam niso dobro usedle, in je bil že obup, da bi se kaj našlo. So visoki. Ni jih bilo treba uhodit, res pa je, da so številke precej majhne, tako da je običajno treba gledati kako 1 ali 2 cifri večjo od običajne številke navadnih čevljev. Presenetil me je predvsem podplat (Vibram), in je zraven goretex. Po moji oceni se dobro zaveže (pri Salomonovih z vezalkami so se dobro vezali, Salewa je bila obup na tem področju). Trenutno sicer teren strmi hribi, vendar držijo kot pes kost. Cena srednjega ranga, okoli 80 €. Ko bodo pa malo bolj grde razmere, bomo pa videli, kako se tam obnesejo.

Imam pa eno vprašanje - a kdo ve, kje bi se dalo dobiti kvalitetne zimske nogavice, pa take, da mi ne bi ravno preščipnile cirkulacije? Tista elastika ni prijetna in zdaj iščem alternativo.

Hvala in lep pozdrav,

Raindancer

celada ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj pa keyland čevlji? so za kaj? vizualno so mi kr ok.

https://www.kibuba.com/obutev/nizki-poh...


Par znancev jih ma in so zadovoljni. Osebno jih pa nism probu.

Dag ::

Meni zelo odgovarjajo Lowa. So sicer malce dražji od ostalih znamk in težje jih je dobiti pri nas. Neverjetno trpežni. Imel sem ene nizke, ki sem jih nosil vsak dan in tudi za sprehode na nižje hribe in so zdržali 7 let, kljub temu, da so bili nekajkrat čisto premočeni.

negot ::

Lowa so res top zadeva, pa še nekaj res dobrega iz domačih logov: https://www.proalp.si,

WizzardOfOZ ::

Lowa prodajajo tudi tukaj:
http://www.group22.si/lovci-/-strelci-/...

imajo pa tako usnjene, kot goretex

seminal ::

Lowa tudi ok ja, jaz pač prisegam na la sportivo pa scarpo. Drugače pa nosite nizke čevlje, so lažji, pa še gleženj si utrjuješ, visoke res samo za pozimi.

lolipop2 ::

Machete je izjavil:


Nisem nek pristaš salamonk, ampak meni je prvi par zdržal zlahka 6 let redne hoje tedenske. Recimo od oka 6H tedensko, precej kamnito.
Potem je šel podplat in niso več za v mokro.
Sedanji model bo šel malo prej, ampak isto zadovoljen.


Jaz imam Salomon X ULTRA 3, brez GTX. Z njimi sem zadovoljen ampak ne vem, če je normalno, da ti po 400 km podplat cefra. Tako da razmišljam o alternativi, ko bodo te fuč.

mikhaair ::

Najboljšo gumo kar sem imel imajo copati Icebug. Ne delajo čudežev...ampak precej boljši od Salomon and co.

harvey ::

mikhaair je izjavil:

Najboljšo gumo kar sem imel imajo copati Icebug. Ne delajo čudežev...ampak precej boljši od Salomon and co.

Zanimivo, da uporabljajo reciklirano gumo in da dosežejo dober oprijem pri nekaterih modelih pa imajo Michelin zimsko zmes.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

PunkDude ::

V akciji trenutno, sem vzel:
https://www.iglusport.si/trango-trk-lea...

lolipop2 ::

mikhaair je izjavil:

Najboljšo gumo kar sem imel imajo copati Icebug. Ne delajo čudežev...ampak precej boljši od Salomon and co.


te salamonke so mi všeč, ker so zelo zračne. To mije bil en prvih pogojev pri nakupu
««
13 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5419960 (888) nekoman
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13513280 (8180) pegasus
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257376 (5826) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331297 (27592) Kleemen

Več podobnih tem