» »

Pohodni čevlji

Pohodni čevlji

RED_line ::

Prosim za pomoč! Nikakor se ne morem odločit katere pohodne čevlje med temi dvemi modeli bi izbral. Po eni strani so si zelo podobni, ko pa jih primeš v roke je razlika kar očitna. Sam na men uporabe naj bi bil enak. Za katere bi se sami odločili in zakaj? Bi morda kakšne druge predlagali? Uporabljal bi jih za pohode po naših gorah v poletnem času. Sneg in čudne razmere ti čevlji ne bi videli namenoma.

Prvi

drugi

tretji

lp

zobnik ::

La sportiva sam pazi na cifro, ker se šele po kaki daljši turi ve a so vredu ali ne.
V trgovini ti bodo lahko pasale, po turi boš pa lahko vidu, da so al premajhne ali prevelike ali pa prave.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: zobnik ()

Ja, na to sem tudi sam opazil. Že v trgovini so me iz strani nekoliko sistkali. Kao naj bi se razširile. So pa bile na prvo nogo grozno udobne.

jernejl ::

Če te že v trgovini stiskajo ali žulijo, išči drug model. Ali pa poskusi malce večjo številko.

Samael ::

Sam imam podobne Salamonke, kot so te na prvem linku (Salomon Evasion LTR 2 mid) v katerih se počutim zelo dobro, bi ti pa predlagal, da se ozreš še napr. za Merrell MOAB mid GTX - za ceno med 100 do 140 eur fantastična pohodniška obutev. Trpežne, udobne, dobro se upirajo vodi ... Pri nas se običajno dobijo v različnih barvnih odtenkih.

Za podobno ceno dobiš tudi (meni na oko najlepše v mid formatu) Adidas TERREX AX2R mid GTX, ki pa jih sam ne nosim rad, ker so tako preklemansko ozke, da mi po letu in pol občasne hoje z njimi še vedno preveč "oklepajo" stopalo.

Obutev se res neko malenkost raztegne, prilagodi nogi, vendar če te že v osnovi stiska, tudi pozneje ko boš z njo na dan naredil xy km ne bo kaj bistveno bolje.

gdjv ::

RED_line je izjavil:

Prosim za pomoč! Nikakor se ne morem odločit katere pohodne čevlje med temi dvemi modeli bi izbral. Po eni strani so si zelo podobni, ko pa jih primeš v roke je razlika kar očitna. Sam na men uporabe naj bi bil enak. Za katere bi se sami odločili in zakaj? Bi morda kakšne druge predlagali? Uporabljal bi jih za pohode po naših gorah v poletnem času. Sneg in čudne razmere ti čevlji ne bi videli namenoma.

Prvi

drugi

tretji

lp

Pojdi v Iglu ali podobno trgovino in jih obvezno obuj za par minut. Vrsta čevlja, ki ga potrebuješ, je odvisna predvsem, kakšne ture boš delal z njimi (sredogorje, visokogorje, klini, ...), kako pogosto, itd... Tam ti bodo svetovali tudi glede številke (nekoliko večji so priporočeni cca. 0.5 številke, da pri spustih ne bo palec udarjal v sprednji del, poleg tega pa prsti pri tem radi malo zatečejo). Veliko je odvisno od posameznega modela, ker so različne širine podplatov...

Po mojih izkušnjah pa niso nič manj od čevlja pomembne tudi prave nogavice.

BRBR ::

RED_line je izjavil:

Že v trgovini so me iz strani nekoliko sistkali. Kao naj bi se razširile.

Larifari. Če se ti noga smili tega ne boš počel.

Od alpine je tale tak ki ga ni treba nič širiti, vsi osatli (zimski) so preozki ali pa nekje glih na knap.
povezava
Vezalke so orenk prekratke default (neuporabne) in po kakšnem letu na sredini, med črno in rjavo pri dnu poči.
Važno je pa da je podplat pregiben, kar se mi zdi da ni pri tvoji drugi,tretji opciji.

Minusi so pokriti s ceno - če je v akciji.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: BRBR ()

Vsi so pregibni in zelo zelo udobni. Iz superge na te je bila razlika skoraj 0 oz so bili ti čevlji še bolj udobni :)

jero_no1 ::

Sam imam te Salomon in so mi super - lahki, zračni in imajo dober oprijem.

Ganon ::

zobnik ::

Če so ti tesni pozabi na njih.

AnjaNja ::

Zlato pravilo. Na nogah imej pohodne nogavice, če se da, vzemi vložek ven in primerjaj s svojim podplatom, ko stojiš s težo na stopalu, ne v luftu...In če je obris pravi (kak mm viška, nikakor ne manj!), če imaš spredaj za pol cm fraj in če je občutek obutega čevlja na nogi udoben, dober-vzami. Če imaš širše stopalo, kake posebnosti...si vzami čas. Obstajajo srečneži, ki v 10 minutah kupijo čevlje in nimajo težav...Nimamo pa vsi te sreče. (je že podvig najti take, da ustrezajo).

Jaz pri supergah (pohodnih ali za vsak dan) nikoli ne vzamem takih, da oprimejo nogo tesno, ker je to pri meni garancija za žulje. Itak ti znajo noge po nekaj urni hodi zatekat, vsaj malo in vsaj dokler nisi utrjen. Do neke mere pomagajo kompresijske nogavice.

Nič se ne zmehčajo etc. Samo usnjeni čevelj se malenkst omehča, prilagodi, unosi. Ampak, če imaš preozke, premajhne, ti tudi to ne koristi.

Načeloma je v grobem tako da Merrel je primeren za tiste, ki imajo širše stopalo, Addiadas pa za ožje in Salomon nekaj vmes, se najdejo malenkost širši modeli, sicer pa dosti ozkih. In potem je še malimiljon ostalih znamk. Navadno, ko najdeš tisto kar ti ustreza, se utaboriš in ne menjaš (sploh če si sprobal 15 parov in končno našel)...

Ena opcija je še Proalp, naredijo po meri. In če imaš kak defekt, posebnost, zahtevno nogo-je to pravi naslov.

Hehe terrex sem hotla sredi hoste sezut in hodit v nogavicah, tako bolelo me je (ozke, mnogo preozke zame, ženski model), vodo so pa dobro tesnile, to pa to.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: AnjaNja ()

jonystar ::

V katerih tujih spletnih trgvinah se da dobit dobro pohodniško opremo za "normalen" denar. Ker iglu sport in kibuba mi delujeta, da imata navite cene.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: jonystar ()

Kleemen ::

Adidas Terrex Swift GTX najboljsi pohodni cevelj kar sem jih imel. Lahek, udoben, trpezec, vodoodporen. Imam ga za hojo v hribe vedno poleti in tudi pozimi za po snegu v kombinaciji z gamasami. Imam ze drugi model in ne menjam za nic. 10/10.

WizzardOfOZ ::

jonystar je izjavil:

V katerih tujih spletnih trgvinah se da dobit dobro pohodniško opremo za "normalen" denar. Ker iglu sport in kibuba mi delujeta, da imata navite cene.

celovec:
adidas outlet

Twixz ::

A je TOLE vredu za amaterskega pohodnika?

Kupujem namreč za več let, imam ene kilimanjarotove ki sem jih kupil 4 leta nazaj za 110EUR, ampak so izrabljeni. :)

(20% popusta še dobim na njih, tako da je cena 132EUR)

mancini ::

Idi v trgovino in si jih obuj.
Kako ti naj kdo tu napise ali so to ok cevlji zate. Vsak cevelj ni enak za vsako nogo

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Šport
649123713 (2885) lolipop2
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
253624 (2074) matajur
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

12316953 (13248) Kleemen
»

zimski cevlji za mesto

294226 (3349) gruntfürmich

Več podobnih tem