» »

Taktična (terenska) obutev

Taktična (terenska) obutev

Okapi ::

Za začetek - ne potrebujem nasveta, ker čevlje, o katerih bi se tu pogovarjal, sem malo prej naročil;)
Lowa Zephyr - goretex visoki



Zanima me, kaj imate drugi. Oziroma, kako izbirate med različnimi zvrstmi terenske obutve.

Ker kakšne dejanske razlike med pohodniško, lovsko, "taktično", delovno obutvijo v resnici ni. Oziroma so kvečjemu razlike v zelo specifičnih načinih rabe. Recimo gasilec, ki gre gasit gozdni požar, verjetno noče imeti obutve s sintetiko, ki gori, ali se, če ni ravno gorljiva, v vročini stopi. Alternativa je - bolj ali manj - samo usnje.

V glavnem - kakšno "terensko" obutev imate? Za rekreacijo, vsak dan, delo (pri čemer seveda ne mislim na IT/računalniško delo:D )... In zakaj ste določen model izbrali, za razliko od vseh ostalih?

Jaz sem te Zephyr naročil, ker me zanima, kako se obnesejo visoki "taktični" čevlji, ki jih mnogi zelo hvalijo. Moj osnovni namen - hoja po hribovskih gorskih poteh v "jesenskih" razmerah. Kako so se izkazali, pa poročam čez 3-4 tedne.;)

d4vid ::

Jaz imam sedajle 3 leta Alpino Tundra. Ravno danes sem razmišljal, da bo počasi čas za nove. Imam obute večino časa doma, sploh kadar kosim bregovje. Imajo dokaj trd podplat, ki se ne zvija, a hkrati se dobro drži podlage. Za košnjo z gorsko kosilnico se mi obnesejo super.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Okapi ::

P.S.
Sem opazil eno napako - čevljev ne bom uporabljal na hribovitih gorskih, temveč hribovskih gozdnih poteh. Je kar razlika v namenu;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GupeM ::

Tudi jaz imam Alpina Tundra. Udoben čevelj, super ravno za zgoraj omenjene zadeve. Hribolazenje ali hoja po makadamskih poteh v dežju (v suhem raje obujem pohodne superge za na makadam).

Zakaj sem izbral ravno te? Ker sem bil ravno v Alpini pa so ji ravno imeli pa so mi ravno pasali. Pa dobil sem jih zelo, zelo ugodno.

Na splošno pa za sprehode uporabljam Alpina nizke pohodne čevlje https://www.alpinashop.si/p20423/nizka-...

Poleti, ko je vroče pa neke lažje in tanjše Alpina superge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522271 (2266) JanezH
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858236403 (12880) theStranger
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13515759 (10659) pegasus
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257697 (6147) erkgheoruugh

Več podobnih tem