» »

Montažna hiša- dvojček: help needed!

Montažna hiša- dvojček: help needed!

1
2
»

Valvoline ::

Valvoline, vse je matematika.
Drugo, koji K, mi bo bajta, ko bom upokojenec ?

In kam bi pa ti stanoval kot upokojenec?
Šele takrat ti bo bajta(oz lastna nepremičnina) zlata vredna.Pa še froci ti bojo do amena hvaležni če boš nekaj pustil za sabo.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Otroki se morajo osamosvojiti, ne pa da živijo pri starših, potem pa se kregajo zaradi zapuščine...
Ja bajta podrtija, ki je ne moreš kot upokojenec vzdržavati, potem težiš otrokom, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Okapi ::

Jaz bom pa svoje stanovanje/bajto pač pustil svojim otrokom/nečakom/komurkoli.
Ja, samo če boš kupil montažno hišo, bo njena vrednost čez 30 let sigurno nižja od zidane. Tako da se po mojem vsekakor splača v ceno hiše, kot jo boš plačal sedaj, vkalkulirati njeno predvideno vrednost čez 30 ali 50 let.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Valvoline ::

Hvala bogu da so moji starši naredil bajto,zdej sem si jaz adaptiral podstrešje in naredil seb za prvo silo 40-50m2 fajna podstrešno stanovanje,vse ločeno,posebn vhod,z punco na svojem.Hvala bogu.
Tisti k živijo v blokah so pač najebal,ker takšne možnosti nimajo.

kopernik ::

Sam moraš tudi biti tak tip človeka. Jaz ne bi živel pri starših za noben denar. Raje plačujem kredit in sem dejansko na svojem.

djordjevic ::

Jaz bom pa svoje stanovanje/bajto pač pustil svojim otrokom/nečakom/komurkoli.
Ja, samo če boš kupil montažno hišo, bo njena vrednost čez 30 let sigurno nižja od zidane. Tako da se po mojem vsekakor splača v ceno hiše, kot jo boš plačal sedaj, vkalkulirati njeno predvideno vrednost čez 30 ali 50 let.

O.

Zato pa imam stanovanje. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tear_DR0P ::

samo če boš kupil montažno hišo, bo njena vrednost čez 30 let sigurno nižja od zidane.

pa hvala bogu, kir kreten pa hoče živet v 50 let stari bajti? v zadnjih 10 letih se je način gradnje in uporaba materialov tako spremenila, da je neverjetno kolko boljše so sodobne hiše, a vi bi pa vsi piramide zidal - poleg tega pa so ene izmed najstarejših hiš na slovenskem montažne - desko an desko zložene
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

glistovje ::

včasih je lahko vsak gradil zidano hišo , danes je pa to že prestiž. Kar se pa tiče montažnih, takoj bi meu eno :D Neverjetno tople in ekonomične. pa še v sloveniji nimamo nekih nevarnih vremenskih pogojev, vsaj na našem koncu ne. Hišo se pa tud zavaruje je lahk že naslednji teden postavljena še ena če slučajno ti kdo zapelje v hišo :D

Okapi ::

kir kreten pa hoče živet v 50 let stari bajti?
V stari Ljubljani je cel kup luksuznih stanovanj v 200+ let starih hišah. Če pa je tvoj cilj, da vsakih 30 let staro hišo podreš in sezidaš novo, izvoli.

O.

AngelOfDeath ::

za odpiralca teme priporočam ogled:

http://www.podsvojostreho.net/forum/

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Pa še kakšna podobna tema se najde.
edit: Slovnica

Gorišek ::

smo podjetje, ki izdeluje in montira visoko-energijske
montažne objekte po sloveniji.
LETOS SPOMLADI bomo postavili dvostanovanjsko hišo-dvojček
v Novem mestu.
Vsi zainteresirani dobrodošli.
naša spletna stran:www.gorisek-hise.com
E-mail:gorisek-hise@siol.com

Aston_11 ::

Je kriza v gradbeništvu, je res? Je lepo, da bo nov dvojček, še lepše pa bi bilo, če bi bili objavljeni vsaj tlorisi pri vsej tehnologiji, ki jo internet nudi. Da si malo napasemo oči.

Še podvprašanje - kaj pomeni visoko energijski montažni objekt? Poznam naprimer NEH - nizkoenergijske hiše, katerih poanta je v nizki, nižji, kakorkoli, porabi energije. Nato PH - pasivne hiše. Stanujem pa trenutno v VEH. Visoko energijski hiši s porabo cca 20 l/m2. To še obstaja ali pa je spet tekmovanje pri iskanju najboljše kratice?

Šimpanz ::

Poznam družino, ki je zidala bajto z 250m2 10 let. Oba otroka sta komaj čakala da se odselita ker sta rekla da jima je bajta požrla celo otroštvo. Vse sobote nedelje in praznike so delali na bajti. Sedem let niso šli na noben dopust (morje in smučanje odpade), ves denar so dali za hišo. Starši so delali tako veliko hišo, da bo prostor tudi za oba otroka in njuni družini. Ja seveda, oba sta se odselila takoj ko sta se lahko, hčerka mi je rekla da raje živi v podnajemniškem stanovanju kot v tisti prekleti hiši, ki ji je požrla otroštvo. Sedaj približno 10 let po vselitvi starša sama živita v ogromni hiši in jo že skoraj dve leti neuspešno želita prodati.

Valvoline ::

Šimpanz je izjavil:

Poznam družino, ki je zidala bajto z 250m2 10 let. Oba otroka sta komaj čakala da se odselita ker sta rekla da jima je bajta požrla celo otroštvo. Vse sobote nedelje in praznike so delali na bajti. Sedem let niso šli na noben dopust (morje in smučanje odpade), ves denar so dali za hišo. Starši so delali tako veliko hišo, da bo prostor tudi za oba otroka in njuni družini. Ja seveda, oba sta se odselila takoj ko sta se lahko, hčerka mi je rekla da raje živi v podnajemniškem stanovanju kot v tisti prekleti hiši, ki ji je požrla otroštvo. Sedaj približno 10 let po vselitvi starša sama živita v ogromni hiši in jo že skoraj dve leti neuspešno želita prodati.

Bedn post.Je pa tole spet posledica prenizkih plač,enostavno ni drugega načina da prideš do strehe nad glavo za poštenega delavca. In kaj bi bila rešitev? Dab skoz živel v najemništvu?
Kok so najemnine za npr 80-100m2 stanovanje primerno za 4 člansko družino?
Po mojem so verjetno bajto naredil 50km izven mesta bogu iza hrbtom (zeloooooo pogosta napaka,pač kupijo pocen parcele brez dab na to razmišljal) froci pa bi rada fajna mestnega življenja,bencin oz prevoz se bo itak le dražil v prihodnosti. Poznam par takšnih zgodbic,napaka ni v tem da so se starši odločil zidat bajto,problem je lokacija bajte,in selitev iz mesta,otroci pa navajeni mestnega življenja.

Aston_11 ::

Točno tako. Problem so tudi otroci, ki ne znajo delati in namesto, da bi cenili, da so 7 let kaj pametnega počeli v življenju, namesto žurali, metali dnar skozi okno za neumnosti, skratka nič imeli od življenja, pravijo temu zapravljeno otroštvo. Za tako šmrkarijo bajto delati je čista neumnost. V najem naj grejo in čez par let bodo znali ceniti, kaj so imeli in čemu so se odpovedali.

Mr.B ::

Ja sedem let, grem raje v tujino študirati. Da dobim znanje, in se nikoli ne vrnem. Zslužil bi verjetno toliko da bajto kupim na ključ, ne pa da zidam.
Za sedem let, raje vse prihranke v delnice dam. Država in banka mi bo drugače v sedmih letih, 2x pobrala kar sem delal.

Če ti je merilo, da si v življenju kaj naredil, postavljena bajturina, svaka ti čas. Zakaj si raje hleva na parceli ne postaviš.

Sedem let, si raje vsak teden eno knjigo kupim, bom imel kvalitetnejše življenje, kot pa TV.

Sedem let, si ne kupim novi avto, ker ne vem kaj bi z njim, razen da so sosedje fouš.

Pač mentaliteta Slovenca, zato pa plačujete nekateri za statusne simbole.

Raje investiram v kaj virtualnega, so doprinosi na dolgi rok večji, kot pa bajturina in njeni stroški. Otroci me ne bodo sovražili, ker se jim ne bo potrebno vezati na bajto, itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

djordjevic ::

Heh, ne vem zate, toda meni denar ne pomeni nič drugega kot sredstvo za uresničevanje želja in ciljev - čim prej. Boli me patak za statusne simbole.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

@Mr.b kaj se v tujini cedita med in mleko ?
Opažam da se precej naših delavcev zaposlenih v tujino masovno vrača DOMOV,kjer tut na opevanem zahodu dela NI.Tudi takšni ki so garal po 10 in več let tja.
Bajta(stanovanje) ni statusni simbol,je potreba. Če zate ni,zame in verjetno za velika večina folka pač JE.
Jaz osebno si prej dam metak v glavo k da grem v najem,da nekdo kasira najemnino na moj račun,in da mu jaz odplačujem stanovanje.
But thats just me.

Mr.B ::

Valvoline, zunaj je kriza, pri nas pa je luč na koncu tunela :)).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Go-ahead ::

Nekdo bi šel raje v tujino študirat kot pa zidat hišo.
Kdo ti to plača? Ker tudi jaz bi raje študiral kot pa zidal in delal?

Menda ja tvojega študija ne bom plačeval jaz??'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Mr.B ::

Go-ahead, iz nečesa si pa moral kupiti parcelo, iz nečesa si moral temelje skopati in položiti, iz nečesa si moral saj nekatere papirje dobiti, iz nečesa si moral saj do prve plate narediti. Ma ne mi reči, da si šel z minimalno slovensko plačo, in brez prihrankov graditi bajto. Najemnine v Avstriji, so krepko primerljive z našimi.

Za Valvoline, djordjevic, in ostale prijatelje s teme Patrija. Za zgodbo patrije, se je za delo v ozadju, v zadnjih dveh letih porabilo državnega denarja, več, kot se govori o podkupninah, in zelo blizu razliki, ki smo jo plačali, za kao ne smoteren nakup, železa...

In zakaj omenjam ravno Patrijo. Veste z istega razloga, ko so te fantje na oblasti rekli, kriza Avto industrije pa se nas ne bo dotaknila, kaj šele da je splošna kriza pri nas,kaj šele v svetu. Prask, prask, prask, a nimamo malo morje podjetji, ki delajo dele za Avto industrijo, pa tu ne mislim za Renault. Taka podjetja so pri nas zelo v pizdi. In ko so je konec poletja končala zgodba v Nemčiji, na temo subvencije pri nakupu avtomobila, se je zgodila kaj ? Prodaja je strmo upadla. Zato pa se ljudi, tudi tisti po 10 let dela v tujini vračajo. In če do sedaj naša podjetja, po plasiranih podatkih vlade, so in bile v krizi, bodo sedaj še bolj v pizdi...

Bodite srečni da bo do konca mandata te vlade, morda samo 5 milEUR minusa, gospodarski prihodki pa na nivoju leta 91.

PS : a veste kako priti do 3000EUR za kvadratni meter v Ljubljani ?
Enostavno : realna vrednost zemljišča v ljubljani je mend 600 do 900EUR.
Od tega se doračuna 20% za državi, 20 % za ah zavajanje države, politiki nič ne pristavijo zraven. 1600EUR pride kreditiranje, torej banka, nekaj pa mora še dobiti gradbinc. Zato cena v Ljublajni ne more pasti, malo se je le spustila, ker se je banka odpovedala delu dobička. ČE pa mislite, da bodo v naslednjem letu prodali 15k praznih stanovanj, kot naj bi poročevalci, da ne bo pomota kot sedaj imenujemo novinarje, ej svaka čast. No morda pa bo država kupila ta stanovanja, in vam jih 2x prodala.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Go-ahead ::

Mr. B
Ma kaj ne razumeš, da denar, ki sem ga jaz porabil(pred tem sem ga zaslužil) se obrača v Sloveniji in ne na Harwardu.
In taki bi šli v tujino študirat? Jaz bi jim prepovedal.

djordjevic ::

Mr.B je izjavil:

ko so te fantje na oblasti rekli, kriza Avto industrije pa se nas ne bo dotaknila, kaj šele da je splošna kriza pri nas,kaj šele v svetu.

Tole ti kar lepo brihtam iz opozicije pripiši. Oni so namreč med predvolilno prodajali buče, da nas bo kriza obšla. Pahor & co. so dobro vedeli, kaj jih čaka. O primernosti in uspešnosti spoprijemanja s krizo jih lahko kajpak razdremo ogromno, ampak takole pa le ne podtikaj.

edit: typo
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Pozna kdo kak kontakt za izkop in izdelavo plate (izkop, zakoličba, izolacije temeljev, s hidroizolacijo V 4 povsod, grobim razvodom vode, elektrike, telekoma, tč v temeljni plošči, drenaža,...).

Zgodovina sprememb…

STASI ::

Maš v ZS.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

poweroff ::

Fizikalko je izjavil:

No, namen teme je vendarle, da se oceni investicijo v dvojčka in pa izbere izvajalca :)

Ker odločitev za montažno je ŽE sprejeta.

Hmm, ker sem sam pred podobno odločitvijo me zanima zakaj si se odločil za montažno? Se pravi razlogi za in proti...

Okapi je izjavil:

Jaz bom pa svoje stanovanje/bajto pač pustil svojim otrokom/nečakom/komurkoli.
Ja, samo če boš kupil montažno hišo, bo njena vrednost čez 30 let sigurno nižja od zidane. Tako da se po mojem vsekakor splača v ceno hiše, kot jo boš plačal sedaj, vkalkulirati njeno predvideno vrednost čez 30 ali 50 let.

Okapi je izjavil:

kir kreten pa hoče živet v 50 let stari bajti?
V stari Ljubljani je cel kup luksuznih stanovanj v 200+ let starih hišah. Če pa je tvoj cilj, da vsakih 30 let staro hišo podreš in sezidaš novo, izvoli.

Ja, v Ljubljani je to zato, ker brez soglasja drugih lastnikov (ali pa Spomeniškega, itd.) bajte ne moreš podreti. Sicer bi se pa v večini primerov bolj splačalo staro bajto podret, pa zgradit novo.

Šimpanz je izjavil:

Sedaj približno 10 let po vselitvi starša sama živita v ogromni hiši in jo že skoraj dve leti neuspešno želita prodati.

Ceno nej spustita za 50%, pa bo takoj prodana!

Aja, to pa ne, jima je k srcu prirasla.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

tony1 ::

Šimpanz je izjavil:

Poznam družino, ki je zidala bajto z 250m2 10 let. Oba otroka sta komaj čakala da se odselita ker sta rekla da jima je bajta požrla celo otroštvo. Vse sobote nedelje in praznike so delali na bajti. Sedem let niso šli na noben dopust (morje in smučanje odpade), ves denar so dali za hišo. Starši so delali tako veliko hišo, da bo prostor tudi za oba otroka in njuni družini. Ja seveda, oba sta se odselila takoj ko sta se lahko, hčerka mi je rekla da raje živi v podnajemniškem stanovanju kot v tisti prekleti hiši, ki ji je požrla otroštvo. Sedaj približno 10 let po vselitvi starša sama živita v ogromni hiši in jo že skoraj dve leti neuspešno želita prodati.


Poznam to zgodbo, sam sem isto gledal cel lajf z obnovo 100 let stare bajte (kar je še 10x slabše) s tlorisom 22x6m (dimenzije običajne štale z začetka stoletja 8-)), bajta se je obnavljala 25 let in, po stari dobri slovenski maniri ni bila nikoli dokončana.

In tudi jaz sem po študiju odšel na svoje, v garsonjero jasno. In se s tistim gromozanskim kupom ceglov ne mislim nikoli več ukvarjati. Zaradi mene če gre jutri k hudiču, meni je vseeno. :))

(Btw., zanimiva je zgodba mojega strica, ki se je pred 20imi leti odločil za kredit za Marlesovo montažno s 120 m2 - fertik je bila v dveh mesecih, in še v današnjih čase ima najboljšo toplotno izolacijo kilometre naokoli. Predvsem pa je bila naročena na ključ in dokončana v roku. Edini del hiše, ki se je delal v samogradnji je bila klet (po celotni dolžini bajte), ki seveda do danes ni dokončana - in nikoli ne bo.)

Fizikalko ::

Matthai, montažna zato, ker:

- je narejena precej hitreje
- je potresno daleč bolj varna
- je izloacija precej boljša
- jo je enostavno porušit in narest novo
- vmes pa precej manj vzdrževanja

Je pa celo dražja, vsaj če naročiš kvalitetno.

Drgač pa še vedno čakam na gradbeno dovoljenje, upam, da bo še ta mesec, potem pa gas.

nejcek74 ::

Pri odločanju montažna/kalsična hiša je potrebno najprej pravilno razmeti življensko dobo stanovanjske hiše, njenih posameznih sklopov in njihov vpliv na ceno investicije/vzdrževanja. Splošen slovenski problem je v mišljenju, da se hiša gradi za več generacij.
Če gledamo življensko dobo materiala pridemo od 10 - 30 let pri zunanjem plašču, stavbem pohištvu (okna, vrata), inštalacijah ipd. Res pa je, da ima nosilna konstrukcija načeloma veliko daljšo življensko dobo. Gradbena dela predstavljajo 30% stroškov postavitve objekta brez inštalacija. Kar pomeni cca. 15-25% postavitve objekta brez opreme. To je tisti riziko, ki ga prevzameš z montažnim objektom.
Kako ovrednotiti življensko dobo zaradi pričakovanih sprememb v življenskem slogu je stvar posameznika. Pred 20 leti so vse hiše imele garažo, po možnosti s poglobitvijo za popravljanje podvozja avtomobila, veliko shrabmo/klet za ozimnico ipd. Zdaj je vrednost m2 prevelika in je bolj pogost samo nadstrešek za avomobile z zunanjo hrambo vrtnega orodja. Pred 100 leti pa garaž sploh ni bilo.

V glavnem, z montažno gradnjo bi moral dobiti delujoč sistem s pripadajočimi jamstvi. Možnosti predelave takega objekta so načeloma slabše, predvsem zaradi izvedbe nosilne konstrukcije.
Ali je objekt dražji/cenejši je zelo težko reči. Primerjati bi moral kvaliteto materiala in izvedbe. Nič ni cenejše od (ne)dokončanih samograditeljskih objektov, njihova vrednost in uporabnost sta temu primerni.

Okapi ::

Splošen slovenski problem je v mišljenju, da se hiša gradi za več generacij.
Kakšna je dejanska življenjska doba montažne hiše (da je ni treba podreti in nove postaviti)? Ker če recimo pri 30ih letih kupiš hišo, ni treba, da jo imaš namen zapustiti otrokom, ampak vseeno hočeš, da se bo v njej normalno živelo 70 let. Kar jaz recimo se ne bi hotel pri 60ih še enkrat ukvarjati z nakupom hiše (konec koncev niti ne veš, ali boš imel dovolj denarja), še manj bi si želel, da mi začne pri 70ih ali 80ih razpadati. Okna še zamenjam, pa fasado recimo in parket in ploščice zamenjam enkrat vmes, to je pa tudi vse.

O.

nejcek74 ::

Med drugim se ukvarjam s prenovo 70 let stare lesene hiše, ki je bila zgrajena na način lesene skeletne konstrukcije, nekajkrat predelana, v nestalni uporabi, slabo vzdrževana. Nosilna konstrukcija je bila načeloma poškodovana samo tam, kjer je bila zaradi poškodb fasade in strehe izpostavljena vremenskim vplivom. V glavnem, ja v končni fazi smo se odločili, da se jo podre in postavi na novo, ampak razlogi so bili tudi: izdelava vodotesne kleti, sprememba tlorisa ipd.
Les je obstojen, če ima možnost sportnega sušenja (ali če je stalno v vodi = benetke). Pomisli na stare kozolce, lesene ruske cerkve iz srednjega veka ali še starejše japonske templje. Žal se ne spoznam na različne tehnologije posameznih izdelovalcev montažnih lesenih hiš, ki uporabljajo različne načine: škatlasta konstrukcija, masivne lesenea hiša, kompozitne plošče ipd. Mogoče bi imel tudi sam predsodek proti npr. ploščam zlepljenih iz iveri, ampak to je rečeno na pamet.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup rabljene montažne hiše

Oddelek: Loža
358272 (1179) Stellungnah
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241890 (11357) edi123
»

Parcela

Oddelek: Loža
296107 (5058) floyd1
»

Gradnja hise

Oddelek: Loža
305584 (1645) Map
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245169 (27315) Aston_11

Več podobnih tem